Cep Telefonu Tamiri Hizmeti Ortalama Ücretler

90₺ - 300₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

90₺ - 300₺ Ortalama Ücret
90₺ - 300₺ Ortalama Ücret
90₺ 300₺

Cep Telefonu Tamiri Ücret Rehberi

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte cep telefonları da hayatımızın vazgeçilmez unsurları haline gelmiş bulunmaktadır. Ancak bazı durumlarda cep telefonları uzun süreli kullanım veya düşme gibi sebeplerden arızalanabilir. Ekranları zarar görebilir bazen de uzun süre kullanımda batarya ömürlerini tamamlayabilir. Bu gibi birçok sebeple kullanıcılar garantisi bitmiş olan cep telefonları için teknik servise başvururlar. Cep telefonu tamiri fiyatları; telefonun markasına, modeline, arızasına ve değişecek parçasına göre ortalama olarak 90 TL ile 300 TL arasında değişkenlik gösterebilir.


Cep Telefonu Tamiri Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar

Telefonun Markası ve Modeli

Telefonun markası ve modeli tamir ücretlerini belirleyen en önemli unsurların başında gelir. Çünkü değişimi yapılacak parçalar telefon markasına ve modeline göre belirlenir. Her marka ve modelin parçalarının maliyeti farklılık gösterecektir. Cep telefonu tamirinde kullanılan parçaların kalitesi de maliyete büyük oranda etki edecektir. Kullanılan parçaların orijinal olması veya birinci kalite olması önemli bir maliyet kalemidir.

Arıza Türü

Cep telefonlarında tamirin türü maliyeti büyük oranda etkileyecektir. Zira kısa bir işlem olan şarj soketi değişimi hem parça maliyeti bakımından hem de tamir kolaylığı açısından daha az maliyetli olabilir. Ancak bir kamera değişimi her ne kadar basit gibi görünse de hem parça maliyeti hem de gerektirdiği uzmanlık nedeniyle farklı ücretlendirilecektir.

İşçilik

Cep telefon tamirinde alanında tecrübeli teknik servislerin hizmet vermesi ücretleri değiştirecektir. İyi bir teknik servis bütün işlemleri telefona zarar vermeden gerçekleştirecektir. İşinde uzman bir cep telefonu teknik servis ücretleri firmalar tarafından maliyetlere eklenecektir.

Kullanılan Ekipmanlar

Cep telefon tamiri için birçok farklı cihaz veya alet kullanılması gerekir. Her marka telefon tamiri için son teknoloji tamir araçları olması önemlidir. Bu durum ise ücretlere yansıyabilir. Kullanılan alet ve cihazların maliyeti ücretlere eklenebilir.

Cep Telefonu Tamiri Fiyatları

Ekran Değişimi

Ekran değişimi cep telefonu tamirinde en sık verilen hizmetlerden biridir. Genellikle ekran kırık veya çatlakları nedeniyle değişim gereklidir. Ekran değişimi ücretleri; telefonun markasına, değişecek ekranın orijinalliğine göre belirlenir ve ortalama olarak 90 TL ile 500 TL arasında değişebilir.

Batarya Değişimi

Batarya değişimi genellikle uzun süreli kullanılan telefonlarda bataryanın ömrünü tüketmesi nedeniyle verilen hizmettir. Batarya değişim ücreti birkaç unsura bağlı olarak değişkenlik gösterir. Orijinal bataryalar maliyetleri etkileyecektir. Batarya değişimi telefonun markasına ve modeline, bataryanın kalitesine göre ortalama olarak 90 TL ile 300 TL arasında olabilir.

Kamera Değişimi

Kamera değişimi ön ve arka kamera olmak üzere ikiye ayrılır. Genellikle bulanık göstermesi veya kırılıp zarar görmesi nedeniyle tamir veya değişim hizmeti verilir. Kamera değişimi fiyatı birçok unsurdan etkilenir. Bunların başında kameranın ön ve arka kamera oluşu gelir. Ayrıca değişen kameranın orijinal olup olmaması ve telefonun model ve markası da maliyetlere etki etmesiyle beraber ortalama olarak 100 TL ile 600 TL arasında değişecektir.

Şarj Soketi Değişimi

Uzun süreli kullanılan telefonlarda sürekli şarj nedeniyle şarj soketi arızalanabilir ve şarj etmemeye başlar. Bu nedenle telefonun kullanılabilmesi için şarj soketinin değişmesi gerekir. Şarj soketi değişim ücreti telefonun markasına ve modeline bağlı olarak ortalama 90 TL ile 150 TL arasındadır. 

Format İşlemleri

Format işlemleri iphone harici cep telefonlarına genellikle virüs bulaşması sonucu uygulanan bir hizmettir. Ancak iphone’da dahil olmak üzere telefonun yavaşlaması ve birtakım sorunlar nedeniyle format hizmeti verilmektedir. Format ücreti telefonun markasına bağlı olarak 20 TL ile 50 TL arasında değişebilir. 

Cep Telefonu Tamiri Hizmet Verenler

Emi Can

Emi Can

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Manavgat
Teklif İste Profil Görüntüle
Mesut Sarı

Mesut Sarı

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kütahya / Kütahya
Teklif İste Profil Görüntüle
Durak GSM

Durak GSM

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye
Teklif İste Profil Görüntüle
Mehdi Erten

Mehdi Erten

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler
Teklif İste Profil Görüntüle
Ömer Koç

Ömer Koç

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Odunpazarı
Teklif İste Profil Görüntüle
Yilmaz Tosun

Yilmaz Tosun

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Diyarbakır / Bağlar
Teklif İste Profil Görüntüle
Serkan AKKAYA

Serkan AKKAYA

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit
Teklif İste Profil Görüntüle
Uğur Koçak

Uğur Koçak

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Küçükçekmece
Teklif İste Profil Görüntüle

Cep Telefonu Tamiri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;