Cep Telefonu Tamiri

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Cep Telefonu Tamiri Hizmet Verenler

muhammed minigsar

muhammed minigsar

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut
Profil Görüntüle
Ayhan Kilit

Ayhan Kilit

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Sincan
Profil Görüntüle
SMARTECHNOLOJİ

SMARTECHNOLOJİ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Diyarbakır / Kayapınar
Profil Görüntüle
Bülent Tüzünalp

Bülent Tüzünalp

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ağrı / Doğubayazıt
Profil Görüntüle
AHMET YAKUT

AHMET YAKUT

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye
Profil Görüntüle
Serkan demirci

Serkan demirci

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar
Profil Görüntüle
Soylu Bilişim A.Ş.

Soylu Bilişim A.Ş.

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Osmaniye / Merkez
Profil Görüntüle
Erdem Özkan

Erdem Özkan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Uşak / Merkez

Laptop ve Masaustu Bilgisayar Tamir Bakim Onarim Tablet ve Telefon Tamir Guvenlik Kamerasi Si...

Profil Görüntüle
Asaf Genç

Asaf Genç

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Sami Benliler

Sami Benliler

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli
Profil Görüntüle
Tech teknik

Tech teknik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Seyhan
Profil Görüntüle
Ömer Erzincanlı

Ömer Erzincanlı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik
Profil Görüntüle
Mert Demir

Mert Demir

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Profil Görüntüle
Enes furkan Tekin

Enes furkan Tekin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tokat / Merkez
Profil Görüntüle
Mehmet Akgül

Mehmet Akgül

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Malatya / Battalgazi
Profil Görüntüle
Yaşar BOZMAZ

Yaşar BOZMAZ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa
Profil Görüntüle
Cem Erdemir

Cem Erdemir

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Her marka model cep telefonları masaüstü üstü bilgisayarları dizüstü bilgisayarları tablet ...

Profil Görüntüle
Murat Murat

Murat Murat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Narlıdere
Profil Görüntüle
Mehmet Ali Boybeyi

Mehmet Ali Boybeyi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kilis / Merkez
Profil Görüntüle
eren bayırcık

eren bayırcık

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Profil Görüntüle
KAYRA BİLİŞİM LTİ.ŞTİ

KAYRA BİLİŞİM LTİ.ŞTİ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sarıyer
Profil Görüntüle

Cep telefonları, modern çağda en büyük ihtiyaçlardan biri haline geldi. Akıllı telefonlar, yalnızca iletişim kurmak için değil aynı zamanda sosyal hayata dahil olmak, anıları kaydetmek, dünyadan haberdar olmak ve fotoğraf & video çekme ihtiyaçlarını karşılayan teknolojik cihazlardır. Bunlardan dolayı, cep telefonunda meydana gelen herhangi bir hasar genellikle insanların bir süre bu multi fonksiyonlu cihazdan uzak kalması anlamına gelir. Kullanıcılar, cep telefonu tamiri sürecinin olabildiğince hızlı ve uzun bir süre yeniden tamir gerektirmeyecek şekilde sorunun ana sebebini düzelterek  en iyi tamamlanmasını ister.

Cep Telefonu Tamir İşlemleri

Ekran Değişimi

En yaygın telefon tamiri sorunlardan biri kırık ekran onarımlarıdır. Çatlak ya da kırıklara sahip cep telefonu ekranları teknik servis tarafından değiştirilmelidir. Teknik servisler, genellikle diğer birçok sorunun yanı sıra çatlak ekranları düzeltmek için doğrudan üreticiden yetkili parçaları kullanır. Teknisyenden, orijinal ekran talep etmek telefonun maksimum kapasite ile çalışması için önemlidir. Kırık veya çatlak ekran değiştirme hizmetleri hem hızlı hem de ekonomiktir. Yedek parçanın mevcudiyeti halinde ekran değişiminden ibaret Samsung, iPhone ya da Huawei cep telefonu tamiri 30 ila 60 dakika arasında sürebilir. Uygun fiyatlı, hızlı ekran onarımlarından sonra cep telefonu yepyeni bir görünüme kavuşur.

Ana Ekran Tuşu Değişimi

Bozuk veya çalışmayan bir ana ekran tuşu verimli bir akıllı telefon deneyimi yaşamaya engel olur. Değiştirilecek ana ekran tuşu için markanın orijinal parçalarını kullanmak telefonun kalitesinin azalmasına engel olur. Ana ekran tuşunun değişimi, yedek tuş halihazırda var ise kısa sürelidir.

Açma Kapama Tuşunun Değişimi

Açma kapama tuşunun kısmen ya da tamamen çalışmıyor olması yalnızca telefon açma kapama fonksiyonlarını değil ekran fotosu alma işlemini de zorlaştırır. Yalnızca açma kapama tuşu değişimi kısa süreli bir telefon tamiri sürecini gerektirir.

Ses Tuşlarının Değişimi

Cep telefonlarındaki ses tuşları arızalıysa profesyonel onarım hizmetleri için teknik servise başvurmak önemlidir. Sorunu çözmek için teknisyenler hızlı bir şekilde çalışır, böylece kullanıcıların cep telefonu olmadan uzun süre kalmalarına gerek kalmaz.

Yavaş Telefon Cep Telefonlarının Tamiri

Cep telefonunun çok yavaş çalıştığı durumlarda, telefon sinyalini etkileyen çeşitli sorunlar olabilir. Bu durumda teknisyenler, cep telefonlarını inceler, sebebi bulur ve telefonu yeniden daha iyi çalışır duruma getirmek için gerekli onarımları veya değiştirmeleri yapar. Ayrıca telefondaki gerekli güncellemelerin yapılmaması telefonda yavaşlık ile birlikte bazı aksaklıklar meydana gelir. Güncel olmayan yazılım gibi çeşitli sorunlardan muzdarip cep telefonları kısa sürede teknik servis tarafından tamir edilir.

Batarya Değişimi

Kullanıcılar, bataryanın bozuk olduğundan emin olmadan önce telefonu şarj edip etmeyeceğini görmek için farklı bir şarj cihazı ile denemelidir. Çalışan bir şarj cihazıyla telefonu fişe takılı halde bırakıp telefon açmaya çalışılır. Telefon açılır, ancak takılı olmadan açık kalmazsa, telefonla ilgili bir donanım sorunu vardır. Farklı şarj cihazlarını denerken cihaz açılmazsa, batarya büyük olasılıkla hasarlıdır. Şarj olmayan bir batarya cep telefonunun verimliliğini ciddi anlamda azaltabilir. Teknisyenler, yoğun yaşam temposuna ayak uydurabilmesi için telefon bataryasının değişimini gerçekleştirir. Batarya değişimini içeren Samsung cep telefonu tamiri, telefonun arka kapağı açılıyor ise kullanıcı tarafından da gerçekleştirilebilir. Ancak bu şikayetle ilgili iPhone cep telefonu tamiri için teknik servise başvurmak kaçınılmazdır.

Soket Değişimi

Cep telefonundaki bozuk soketler yaygın cep telefonu tamiri sebeplerindendir. Şarj ya da kulaklık girişleri hem sık kullanım hem de bazı kazalar sonrasında zarar görürler. Soket değişimi için teknik servise başvurmadan önce kullanıcılar farklı şarj aleti ya da kulaklıklar ile hasarın kesinliğini kontrol etmelidirler. 

Hoparlörün Onarımı

Cep telefonu hoparlörü boğuk ses iletimi yapıyor, bozuk ya da hiç ses çıkarmıyorsa, onarılması veya değiştirilmesi gerekebilir. Her markaya ait cep telefonlarının ses sorunlarını çözmek için web sitemizde yer alan uzmanlara güvenin. Bir ayarın yapılması gerektiğine ya da tam bir değişime teknisyen karar verecektir.

Format Atmak

Kullanıcılar cep telefonunda performans düşüklüğü olduğunu düşünüyor ya da bazı kişisel sebepler ile format attırmak istiyorsa teknik servislere başvurabilirler. Format atmak kısa süren bir işlemdir ve cep telefonunun aynı gün içerisinde iadesini sağlayabilir.

Cep Telefonuna Sıvı Dökülürse Yapılması Gerekenler

Günlük hayatta kullanıcıları ile birlikte her ortama dahil olan cep telefonları istenmeyen kazaları kaçınılmaz hale getirir. Sıvıya maruz kalma cep telefonu tamiri sebeplerinden yaygın olanlarından biridir. Cep telefonunuzun üzerine sıvı döküldüğünde hızlıca müdahale etmek telefon hasarını önemli ölçüde azaltabilir. Telefona sıvı döküldüğünde takip edilmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

1. Telefonu kapatın.
Telefon, sıvı döküldüğünde açıksa en kısa sürede kapatılmalıdır. Kapatma dışında hiçbir tuşa basmayın. Başka düğmelere basmak telefonda kısa devre olmasına sebep olabilir. 
2. Çıkarabilecek parçaları çıkarın.

Hasar görmemesi adına telefonda yer alan çıkarılabilecek tüm parçaların çıkarılması gerekir. Bazı telefonlar bataryanın çıkarılmasına izin vermezken bazılarında kolaylıkla çıkarılabilir. SIM kart, hafıza kartı ve bataryadan mümkün olanları hızlı bir şekilde çıkarın. iPhone iğnesine erişim olmadığı takdirde toplu iğne yardımıyla SIM kart yuvası açılabilir.

3. Telefonu kurulayın.

Her şeyi çıkardıktan sonra telefonu yumuşak bir havlu ya da bez yardımı ile iyice kurulayın. Telefona nazik davranmaya özen gösterin ve cihazı çok fazla sallamayın. Aksi halde bu suyun, telefonun her yerine dağılmasına sebep olabilir.

4. Pirince yatırın.

Kulağa mit gibi gelse de telefonu pirince yatırmak son derece faydalıdır. Pirinç, telefon üzerindeki suyu emer. Hasarın büyüklüğüne göre telefon 24 saat ile 48 saat arasında pirinç içerisinde kalabilir. Bunun için telefonu pirinç dolu bir kaba yerleştirerek üzerinin cihaz görünmeyecek şekilde pirinçle kaplı olduğundan emin olun. 

5. Silika jel kullanın.

Silika jel, telefonu pirinçten daha iyi kurutacak jeldir. Bazı telefon markaları silika jeli telefon ile birlikte verir. Kullanıcıların bir kısmı ise ayrı olarak silika jel satın alır. Silika jel cep telefonundaki nemi alır ve pirinçten daha etkilidir. Mevcut olduğu takdirde silika jel kullanmak son derece faydalıdır.

6. Aşırı ısınmadan kaçının.

Bazı kullanıcılar telefonu kurutmak için kurutma makinesini tercih ederler. Isı vererek çalışan kurutma makineleri cep telefonları için son derece zararlıdır. Cep telefonunuzu ısıya maruz bırakarak kurutmaya çalışmayın. Telefonun kuruması için en iyi yöntem havadar bir ortamda telefonu bırakmaktır. 

7. Cep telefonunu açın ve kontrol edin.

Yeterince uzun bir süre cep telefonunu pirinçte bıraktıktan sonra telefonu açmayı deneyin. Telefon açılmıyor ya da açıldığı takdirde bazı sorunlar olduğunu tespit ediyorsanız teknik servisten destek alın.

Cep Telefonu Tamir Fiyatları

Telefon tamiri fiyatları farklı değişkenlere göre belirlenir. Bu değişkenlerden ilk cep telefonuna uygulanacak işlemdir. Cep telefonu parçalarının değişimi ya da onarımı, güncelleme ya da yedekleme gibi işlemlere göre daha pahalıdır. Birkaç tuş değişimi ya da ekranın tamamının değişimi farklı fiyat tarifeleri ile uygulanır. Kullanılan parçaların orijinal olup olmaması fiyat üzerinde belirleyici rol oynar. Telefonun markası da fiyatlar üzerinde değişiklik yaratan unsurlardan biridir. 

Cep Telefonu Tamiri Hizmeti Almak

Cep telefonu tamiri hizmeti almak, doğru servisi bulma sürecini gerektirir. Bu süreç uzun ve zorlayıcı olabilir. İnsanların tüm kişisel verilerini depolayan cep telefonları bozulduğunda kullanıcılar, kişisel alanlarından mümkün olduğunca az uzak kalmayı isterler. Bu sebeple daha kısa sürede telefon tamiri yapan teknik servisler, kullanıcılar arasında önceliğe sahip olurlar. Daha sonra ise en uygun fiyatlara sahip profesyonel hizmet veren teknik servisler tercih edilir. Ayrıca kullanıcılar özellikle garanti veren teknik servisleri tercih ederler. 

Web sitemizdeki her cep telefonu teknik servisi, sorunun kökenini bulmak ve sorunu temelli olarak en iyi ve kaliteli şekilde çözme misyonuna sahiptir. Sorunun ne olduğu teşhis edildiğinde, teknisyen tüm cep telefonu ekran onarım seçeneklerini açıklar ve devam etmek isteyip istemediğinizi sorar. Telefon ekran onarımı, LCD ekran değiştirme, sıvı hasarı ya da diğer profesyonel hizmetlerden herhangi birine ihtiyacınız olduğunda, cihazınızın endüstrideki en bilgili teknisyenler tarafından dikkatli bir şekilde ele alındığından emin olmayı istersiniz. 

Sitemizde yer alan teknik servisler, cep telefonu onarımını en az sizin önemsediğimiz kadar sizi önemse. Samsung, Sony, Huawei, LG ya da iPhone cep telefonu tamiri tüm telefon markaları için mümkündür. Sitemizdeki teknisyenlerin sahip oldukları profesyonel teknolojileri için hiçbir cihaz çok yeni veya çok karmaşık değildir. Cep telefonu tamiri hizmeti almak artık bizimle çok daha kolay, sitemizde iş ilanı oluşturarak binlerce uzman arasında aradığınız kişiler size en uygun teklifi verir ve bu sayede hizmetinizi kolayca alırsınız.

Cep Telefonu Tamiri Hizmeti Ortalama Ücretler

90₺ - 300₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
90₺ - 300₺ Ortalama Ücret
90₺ - 300₺ Ortalama Ücret
90₺ 300₺

Cep Telefonu Tamiri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.