Mobilya Boyama ve Cila Hizmeti Ortalama Ücretler

200₺ - 4500₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

200₺ - 4500₺ Ortalama Ücret
200₺ - 4500₺ Ortalama Ücret
200₺ 4500₺


Mobilya Boyama Cila Hizmeti Ücret Rehberi


Boyama ve cila hizmeti ile mobilyalarınız, daha yeni ve parlak bir görünüme sahip olur. Mobilya boyama ve cila fiyatları ustadan malzemelere birçok faktöre bağlı olarak değişir. Ortalama olarak fiyatlar 100 TL ile 1500 TL aralığındadır. Maliyeti belirleyen unsurlar aşağıda sıralandığı gibidir. 

Boya ve Cila Türü

- Lake cila boya: Mobilyalar için yapılan lake cila boya, parlaklığı renkli ya da renksiz olmak üzere çeşitlere sahiptir. Mobilyalara parlak, ipeksi mat ya da mat bir görünüm kazandırır. Ücret mobilyalara göre 200 TL ile 500 TL aralığındadır. 
- Ahşap boya cila: Ahşap mobilyaları renklendirme, rengini değiştirme ve cilalama için tercih edilir. Fiyatlar ortalama olarak 100 TL ile 1000 TL arasındadır. 
- Su bazlı cila: insan ve çevre sağlığına karşı zararlı olmayan su bazlı cila kullanımı ile yapılır. Fiyatlar, 500 TL ila 1200 TL arasındadır. 
- Antik mobilya cila: Antik mobilyaların boyanıp cilalanması için yapılır. Antikanın durumuna göre titizlik ile yapılması gerekir. Fiyatlar, 600 TL ile 1500 TL arasındadır.

Mobilya Türü

Hizmet karşılığında hangi türde mobilyalara boya ve cila yapılacağı önemlidir. Yatak, koltuk ya da dolaplar farklı gereklilikler doğurur. Bununla birlikte bazı ahşap türleri için özel işlemler ve boyalar gerekir. 

Mobilya Büyüklüğü

Daha büyük mobilyalar için gereken boya ile cila malzemeleri, harcanması gereken iş gücü ve zaman daha fazladır. Bu nedenle daha büyük mobilyalar için boya ve cila işlemleri daha yüksek maliyetlidir. 


Boya ve Cila Kalitesi

Farklı amaçlar ile alınan boya ve cila malzemeleri, birbirinden değişik kalitelere sahiptir. Kaçınılmaz bir şekilde yüksek kaliteli malzemeler, daha yüksek ücretleri de beraberinde getirir. 

Ustanın Deneyimi

Ustanın sahip olduğu deneyim de fiyat üzerinde belirleyici unsurlardan biridir. Ustanın alanındaki tanınırlığı ve işçiliği daha iyi olduğunda, fiyat talebi daha yüksek olur. 

Mobilya Sayısı

Mobilya sayısı arttıkça, alacağınız indirim oranı artabileceği gibi toplam meblağda da artışlar meydana gelir. 

Hizmet Teslim Süresi

Mobilya boyama ve cila işlemlerinin ne kadar kısa sürede teslim edileceği önemlidir. Kısa süreli teslimatlar, ustanın daha yoğun tempoda ve daha çok kişi ile çalışmasını gerektirebilir. Bu durum da toplam tutarın artmasına neden olur. 

Hizmet Tarihi 

Hizmetin yılın hangi döneminde alınacağı, bayram günlerine, yoğun zamanlarına ya da diğer tatillere denk gelmesi durumunda mobilya boyama ve cila ücreti değişebilir. 

Mobilya Boyama ve Cila Hizmeti Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler 

- Mobilya boyama ve cila hizmeti alınacak yer seçilirken diğer kullanıcıların yapmış oldukları yoruma dikkate alarak seçim yapmak, daha iyi bir hizmet almanıza yardımcı olur. 
- Mobilyanızın türüne ve hangi ağaçtan yapıldığına bağlı olarak ustanızdan fikir almaya özen gösterin.
- Sözleşme yapılmadığı takdirde ücretin tamamını, hizmet öncesinde ödemeyin. 

Mobilya Boyama ve Cila Hizmet Sonrası İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler 

- Mobilya boyama ve cila hizmet sonrasında, herhangi bir eksiklik ya da hata fark ettiğiniz takdirde ustaya anında bildirmek faydalıdır.
- Fatura isteniyorsa ücret ödeme esnasında belirtilmelidir. 
- Hizmet sonrası, ustanın sizin ile kurduğu iletişim, boya ve cilanın kalitesi ile birlikte tüm faktörleri göz önünde bulundurarak tarafsız bir şekilde değerlendirme yapmak, sizden sonra aynı hizmeti alacak olan kullanıcılar için yararlı olacaktır. 

Mobilya Boyama ve Cila Hizmet Verenler

Yahya Nas

Yahya Nas

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa
Teklif İste Profil Görüntüle
Rahmi Bilgili

Rahmi Bilgili

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Teklif İste Profil Görüntüle
Byrm mobilya tamir boya

Byrm mobilya tamir boya

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Altındağ
Teklif İste Profil Görüntüle

Mobilya Boyama ve Cila Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;