Mobilya Boyama ve Cila

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Mobilya Boyama ve Cila Hizmet Verenler

Mobiza Mobilya

Mobiza Mobilya

1.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez

Hayalinizdeki Mobilya bir an önce kavuşmaya ne dersiniz Mobiza Mobilya olarak hizmetinizdeyiz Wat...

Profil Görüntüle
Rahmi Bilgili

Rahmi Bilgili

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Profil Görüntüle
Byrm mobilya tamir boya

Byrm mobilya tamir boya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Altındağ
Profil Görüntüle
DEKORAdizayn mobilya

DEKORAdizayn mobilya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut
Profil Görüntüle
Crmistanbul

Crmistanbul

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik
Profil Görüntüle
atilla gün

atilla gün

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Güzelbahçe

retro steampunk rustik endüstriyel mobilyalar yapiyorum metal ve masif ahşap kullanıyorum ki evla...

Profil Görüntüle
Mustafa İşnel

Mustafa İşnel

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sakarya / Serdivan
Profil Görüntüle
Saban Bostan

Saban Bostan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Melikgazi

Kayseri içi ve civarı herturlu mobilya dekor anahtar teslimi inşaat tadilat işleri itinayla yapi...

Profil Görüntüle
Menderes Genişyol

Menderes Genişyol

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe
Profil Görüntüle
Levent KEKEÇ

Levent KEKEÇ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Gaziosmanpaşa
Profil Görüntüle
Murat Kutlu

Murat Kutlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Denizli / Merkezefendi
Profil Görüntüle
Erdem Ceylan

Erdem Ceylan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Profil Görüntüle
Emre Avşar

Emre Avşar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bornova

Siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz mobilya montaj hizmeti parça eşya taşıma nakli...

Profil Görüntüle
Uzmanlar mutfak banyo

Uzmanlar mutfak banyo

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sivas / Merkez
Profil Görüntüle
Recep ÇAVDAR

Recep ÇAVDAR

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kartal
Profil Görüntüle
Özaydın Sezgin

Özaydın Sezgin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tokat / Pazar
Profil Görüntüle
Bekir Asrav

Bekir Asrav

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Profil Görüntüle
Özoğul mobilya ve dekorasyon

Özoğul mobilya ve dekorasyon

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe

İstekleriniz ve siparişleriniz üzere imalat yapıyoruz. Showroom: Cevizli mahallesi Toros cad...

Profil Görüntüle
Ali Kardaş

Ali Kardaş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy

Dekorasyon ve Tadilat İşleri İstanbul'un Tüm İlçelerine Anahtar Teslimi Ofis, Ev, Daire Dekora...

Profil Görüntüle
Erol Korkmaz Korkmaz

Erol Korkmaz Korkmaz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik

Marangoz ustası mobilya imalatı yapılır İstanbul ilçeleri ve mahallerine

Profil Görüntüle
Murat Arslan

Murat Arslan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kağıthane
Profil Görüntüle

Mobilya Boyama ve Cila Hizmeti

Mobilya boya da ya da mobilya cila gibi hizmetler, genelde mobilya işlemlerinin sonuncusudur. Bunun dışında uzun yıllardır kullanılan mobilyaların onarım ve değişiklikleri için de uygulanabilir hizmetlerdir.

Mobilya Boyama Aşamaları

Mobilya boyama aşamaları ilk olarak mobilya temizliği ile başlar. Zımpara, astar ve tekrar zımpara işlemi ile devam eder. En son ise boyama yapılır ve aşama tamamlanır. İşlemler bittikten sonra mobilyalar kurumaya bırakılır.

Mobilya Boyama Öncesi Hazırlık

Boyatacağınız mobilyaları belirledikten sonra ilk olarak yapmanız gereken şeyler vardır. Eğer evde mobilya boyama yapılacaksa, öncelikli olarak ortalığın kirlenmemesi adına bir naylon veya gazete kağıdı ile kaplanması gerekebilir. Ardından da mobilya bir bez ile silinip tozu alınarak hemen zımpara işlemine hazır hale getirilmelidir. Ahşap mobilya boyama için ise zımpara yapılması şart değildir fakat en iyi sonuçları almak için mutlaka tavsiye edilir. Misal; boyama işlemi görecek olan mobilya parlak bir yüzeye sahipse, zımpara işlemi yapılmadan boyandığı takdirde çok sürmeden içinde boyanın dökülmeye başladığını görebilirsiniz. Öte yandan da, önceden boyanan yüzeyler ya da kaplama mobilyalarda, zımparasız çalışma yapmanız durumunda işiniz daha çok zorlaşır ve boyanın tutması için birkaç kez kat atılması gerekir. Zımparanın zorunlu bir hale geldiği diğer durum ise mobilya yüzeyinde pürüz, delik ya da boya dökülmelerinin olmasıdır. Yani bazı durumlarda zımpara yapılması zorunlu bir hale gelmektedir.

Zımpara Uygulaması

Zımpara işlemi boya görmeyen ya da herhangi bir işlemden geçmemiş mobilyalarda pek zor değildir. Bu tarz mobilyalarda ince bir zımpara ile bu işlem kolayca halledilebilir. Cilalı mobilyalarda ise bu durum biraz daha zorlaşır. İnce zımpara ardından kalın zımpara da atılması gerekebilir. Bu kısımda dikkat edilmesi gereken ise cila kalınlığına göre zımpara numarasının da küçülmesidir. Zımpara yapılırken mutlaka aşırı güç kullanılmamalı ve ağaç yönüne dikkat edilerek asıl amacın yüzeye boya tutması için matlaştırılması olduğu unutulmamalıdır.  Daha önce boyalı veya kaplamalı mobilyalarda ise çift zımparalama işlemi oldukça özenli bir şekilde yapılmalıdır.

Astar Uygulaması

Astar uygulaması illa gerekli olmamakla beraber daha iyi bir görüntü elde edebilmek adına uygulanabilir. Eğer mobilyanızın üstünde bulunan mevcut boyadan tamamen kurtulmak ve de yeni sürülecek boyanın kolay düşmemesini istiyorsanız mutlaka tavsiye edilen bir uygulamadır. Fakat astar işleminden sonra da bir kat daha ince zımpara uygulaması yapılması gerekir.

Mobilya Boyama Uygulaması

İlk işlem olarak temizlik, hemen sonrasında zımpara, astar ve tekrar ince zımpara yapıldıktan sonra artık işin boyama kısmına geçilebilir. Ahşap mobilya boyalarında hem su bazlı akrilik hem de yağlı boya seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan hangisini tercih edeceğiniz ise tamamen size bağlıdır. Boyama aşamasında dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da kullanılacak fırçalardır. Diğeri ise boyanın yeteri kadar incetilmiş olmalıdır. İki kat boya uygulaması genellikle ideal olup, ikinci uygulamaya başlamadan önce ilk katın mutlaka kuruması beklenilmelidir.

Evde Mobilya Boyama

Eşyalarınız eskidiğinde yeni mobilya almak yerine bu tür mobilya boyama ya da  cila işlemleri ile onlara yeni bir hayat verebileceğinizi artık öğrendiniz. Hem de bu yöntemle hiç kimsede olmayan, sadece size ait parçalar haline de getirilebiliyor. Ancak bu işlemler için mobilya taşıma maliyeti de eklenmesi sizi biraz rahatsız edebilir. Böyle bir durumda mobilyalarınızı ya evde siz boyayabilirsiniz ya da evde mobilya boyama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Evde mobilya boyama ile beraber pek çok zorluk da yaşanacaktır. Ancak planlı bir şekilde olunduğu takdirde yapılan iş eziyet olmaktan çıkar. Evde mobilya boyama uygulamasında iki farklı teknik bulunmaktadır. Bunlardan birincisi; zımpara, astar,  boyama ve  cila yapılmasıdır. İkincisi ise zımparasız  boyama ve cila işlemlerinin yapılmasıdır. Bu iki teknikten de gayet güzel sonuçlar alabileceğinizi söyleyebiliriz.

Lake Boya

Çoğunlukla ahşap veya laminat yüzeyler üzerinde görmeye alıştığımız, parlaklığı ile oldukça dikkat çeken renkli ya da renksiz olabilen bir boya türüdür. Lake boya, kullanılacak olan mobilyaya pürüzsüz bir görüntü kazandırır. Bu nedenden ötürü, evinizde kullandığınız eski mobilyalara da rahatlıkla uygulanabilir ve sonucundan da çok memnun kalabilirsiniz. Ancak mobilyanızın üstü çok fazla hasar görmüş ya da yıpranmış ise lake boyadan önce mutlaka zımpara işlemi ve bir kat boya size daha da yardımcı olacaktır.

En çok merak edilen boyama şekillerinden birisi olan lake boyama yöntemi, mobilya sektöründe en fazla kullanılan boya çeşididir. Kendi başınıza evde mobilya boyama yapmak için ise biraz zordur. Boyanacak yüzeyin mutlaka her alanına eşit şekilde uygulanmalıdır. Tercihen üzerine lake cila da yapılabilir.

Mobilya Boyama Fiyatları

Mobilyanın çeşidine göre değişebilen bu fiyatlar aslında mobilya yenilemekten çok daha ekonomiktir. Yapılacak boyama teknikleri de elbette fiyatları etkiler. Bu teknikler; eskitme ya da yaldızlı gibi teknikler olabilir. Fiyatlandırma için malzemesi dahil ya da malzeme sizden olacak şekilde anlaşılabilir. Mobilya boyutu arttıkça da pek tabi fiyatlandırma da artacaktır. Mesela; yemek masası ya da gardırop boyama için daha çok emek harcanacağı için bu durum fiyatı da yükselecektir. Elbette ki bütçenize göre ayarlayabileceğiniz mobilya boyama fiyatları da mevcuttur. Eğer boyayı ben temin etmek isterseniz, maliyetini de düşürmüş olursunuz. Ancak her zaman önemli olan unsur işçilik kalitesine ödenen paradır. Bu tür konularda daha detaylı bilgilendirilmek için mobilya boyama konusunda hizmet veren uzman ekiplerimizden size uygun fiyatları ve çözüm önerilerini öğrenebilirsiniz.

Mobilyalarınızın Görünümünü Değiştirin!

Mobilya boyama işlemi denildiğinde aklınıza ilk olarak basit bir renk uygulaması gelmesin. Uzman ve tecrübeli eller ile yaratıcı zihinlerle yeni, eskimiş ya da çok fazla hasar almış mobilyalara tekrar hayat verilir. Sitemizde mevcut profesyonel ekipler aracılığıyla evde mobilya boyama, zımparasız mobilya boyama, mobilya cila hizmetlerinden oldukça kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz. Siz de bu hizmetlerden faydalanmak istiyorsanız hemen ilan açarak, gelen teklifleri değerlendirebilirsiniz. 

Mobilya Boyama ve Cila Hizmeti Ortalama Ücretler

200₺ - 4500₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
200₺ - 4500₺ Ortalama Ücret
200₺ - 4500₺ Ortalama Ücret
200₺ 4500₺

Mobilya Boyama ve Cila Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.