Çevre Mühendisi

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Çevre Mühendisi Hizmet Verenler

Yusuf Öztürk

Yusuf Öztürk

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Afyon / Emirdağ
Profil Görüntüle
İshak Karataş

İshak Karataş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bilecik / Merkez
Profil Görüntüle
sinan gören

sinan gören

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit
Profil Görüntüle
Alp Mühendislik

Alp Mühendislik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Üsküdar
Profil Görüntüle
ERCAN ALTUNSAÇLI

ERCAN ALTUNSAÇLI

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kahramanmaraş / Onikişubat
Profil Görüntüle
ESKİN İNŞAAT

ESKİN İNŞAAT

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü
Profil Görüntüle
Hakan Yolcu

Hakan Yolcu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Osmaniye / Merkez

İnsaat islerinizi sanatsal yapilariniz alt yapi ust yapi tumnince isleriniz temiz titiz bi sekilde ...

Profil Görüntüle
Kly tasarım

Kly tasarım

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Altındağ
Profil Görüntüle
MLstoreinşaat

MLstoreinşaat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Tuzla
Profil Görüntüle
İRFAN Çokgürbüz

İRFAN Çokgürbüz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez

İşleriniz itina ve garanti ile en uygun fiyatlarla yapıyoruz

Profil Görüntüle
TUVA MİMARLIK

TUVA MİMARLIK

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Selçuklu

TUVA MİMARLIK, Mimari ve İç Mimari proje, Statik Proje ve İnşaat Uygulamaları alanlarında faa...

Profil Görüntüle
Ziyanak dekarasyon mimari

Ziyanak dekarasyon mimari

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kartal

Tamirat tadilat dış cephe iç cephe tüm işler yapılır

Profil Görüntüle
HATİPOĞLU MİMARİ

HATİPOĞLU MİMARİ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Kocasinan

İnstagram sayfamız: HATİPOGLUMİMARİ ESEN KALIN..

Profil Görüntüle
Rkdesing Mimarlık

Rkdesing Mimarlık

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Ayşen Dumlupunar

Ayşen Dumlupunar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Denizli / Merkezefendi
Profil Görüntüle
İsmail Amasyalı

İsmail Amasyalı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Avcılar
Profil Görüntüle
Taşoluk Yapı

Taşoluk Yapı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Profil Görüntüle
AET İNŞAAT MIMARLIK

AET İNŞAAT MIMARLIK

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beyoğlu

Proje ve anahtar teslim işlerin tümü şirket bünyemizde çalışan temiz ve titiz personellerimi...

Profil Görüntüle
Sağlam Harita

Sağlam Harita

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi
Profil Görüntüle
BA dekorasyon tasarım

BA dekorasyon tasarım

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Rize / Pazar
Profil Görüntüle
TEKNOLOJİ MİMAR Mühendislik

TEKNOLOJİ MİMAR Mühendislik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü
Profil Görüntüle

Günümüzde mühendislik denince akla ilk gelen mühendisler olmaya başladı çevre mühendisleri. İş ilanları onların yetkinliklerini arayan iş verenlerle dolup taşmaya başladı desek yeridir. Evet çevre mühendisleri işkur iş ilanları, akademik ilanlar ve hatta yurt dışı iş ilanlarının vazgeçilmez armadası olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar. Bunda bir çok farklı etmenin etkisi olmasıyla birlikte yasal düzenleme ve küresel ısınma faktörleri çevre mühendisi daha da popüler hale getirmiş durumda. Dünyamızın gidişatına baktığımızda bu popüleritesini daha da uzun yıllar koruyabilecekler gibi duruyor. Sitemizde, popüleritesini bu denli üst sıralara çıkarmış bu mühendislik kolunda deneyimli ve taleplerinize en uygun özellikleri barındıran çevre mühendislerini aynı platformda topluyoruz. Bu doğrultuda artık bu mühendislik hizmetlerine ulaşmak bir tık kadar kolay.

 Çevre Mühendisi ne yapar?

 Çevre mühendisi ne yapar sorusuna çocukların bile anlayacağı nitelikte cevap vermek gerekirse şu karşılaştırmayla konuya açıklık getirmek herkesin kafasındaki soru işaretlerini dağıtacaktır; "Mühendislerin çoğu doğal kaynakları tüketirken; Çevre mühendisleri doğal kaynakların geri kazanımı için uğraşırlar". Bu cümle diğer mühendislikleri kötülemekte değil sadece çevre mühendisliğinin gerekliliklerini daha şeffaf bir şekilde gün yüzüne sermekte. Onlara dünyamızın temizlikçileri desek yeri; zaten sadece bu sıfatlarıyla bile geleceğimizin devamlılığı için ne kadar önemli olduklarını ispatlıyorlar. Bu evrensel görevleri onlar için bu işi sadece maddi beklentiler yüzünden değil, aynı zamanda manevi tatminlerini sürdürmek için de yüksek bir motivasyon sağlıyor. 

  Çevre Mühendisleri nerelerde çalışır?

  Aramızdan bir kaç mühendislik fakültesi mezununu ilk çağlara geri yollasak, mühendisler arasında çetin çevre koşullarında kendi başına hayatta kalmayı başarabilecek yetkinliklere sahiptir çevre mühendisleri. Çevre mühendisi iş ilanları incelendiği zaman bu mühendislik alanında birçok iş ilanının olduğu görülmektedir. Gerektiğinde suyunu kendileri arıtabilir, enerjisini kendi üretebilir. İşte bu örnekle geniş bir çalışma yelpazesine sahip olmaları çok da şaşırtıcı değil.

Çevre mühendisi dört yıllık üniversite eğitimlerini göz önünde bulundurduğumuzda, kendilerinin iş güvenliği alanında da oldukça donanımlı olduklarını görebiliyoruz. O yüzden aldıkları ekstra sertifikalarla (zaten üniversite hayatı boyunca bu doğrultuda almış oldukları sağlam eğitim alt yapısı bu sertifikaları diğer mühendislere göre daha kolay alabilmelerini sağlıyor. Çevre mühendisi iş ilanları içerisinde bu noktada da çeşitli iş ilanları yer almaktadır. 

iş sağlığı ve güvenliği sektörlerinin de aranan yüzleridir. Ayrıca çevre kirliliği yaşanan her yerde olduklarını belirtmeden geçmek olmaz. Endüstriyel kirlenmenin önlenmesi için yapılan her türlü aktivitelerde boy gösterirler. Gelin aşağıdaki örnek maddelerde hep beraber biraz çevre mühendislerinin hangi kurumlarda ya da departmanlarda çalıştıklarına göz gezdirelim;

-İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüklerinde

-Enerji sektörlerinde (ekstra sertifika gerektiren geniş sektörler)

-Katı atık tesislerinde

-Büyük firmaların sürdürebilirlik departmanlarında 

-Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunda

-Çevre Danışmanlık Firmalarında ve Çevre Teknolojileri Geliştiren Firmalarda vb. bu örnekleri çevre mühendisleri için sayfalarca sürecek şekilde çoğaltmak mümkün. Sitemiz işte tam bu noktada sizin aramış olduğunuz özelliklere sahip ya da sizin ihtiyaç duyduğunuz spesifik alanlarda uzman olan çevre mühendislerini bir platformda topluyor ve size en uygun en hızlı hizmeti sağlıyor. 

Yapmanız gereken tek şey taleplerinizi açık bir şekilde belirtip sitemizde paylaşmak ve akabinde bu talepleriniz doğrultusunda onlarca mühendislik hizmeti sağlayıcısından aldığınız teklifleri değerlendirip, size en uygun olanlar arasından seçim yapmak.

   Neden zorunluluk! Çevre Mühendisleri nerelerde zorunlu hale geldi?

  Sadece ülkemizde değil dünya genelinde yapılan bazı yasal düzenlemelerle çevre mühendisi üretim yapılan her yerde zorunlu hale gelmiş durumda. O yüzden belli bir çalışan sayısına sahip üretim tesislerinde en az bir çevre görevlisi bulundurmak ya da yetkilendirilmiş çevre danışmanlık firmalarından hizmet almakla zorunlu hale getirilmiştir. Hatta bu zorunluluklarla birlikte çevre mühendislerine artan talep hat safhaya çıkmış durumdaydı. Arzın talebi karşılayamadığı bu ortamda 2010 yılının sonlarına doğru ülkemizde T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yönetmeliklerde yapmış olduğu bir dizi değişiklik sonucunda sadece Çevre mühendislerinin değil, paralelinde Çevre görevlilerinin (özel sertifika programlarıyla veterinerlik, fen edebiyat fakültesi mezunu gibi bir çok disipline yetkinlik kazandırılmış çevre yetkilileri) de bu belli başlı çevre hizmetlerini karşılayabilecek donanıma sahip olmaları sağlanmıştı. 

  Tüm üretim tesislerinde ve iş yerlerinde çevre mühendisliği hizmetlerinin zorunlu hale gelmesinde ana etmenler artan çevre kirliliği, küresel ısınma ve denetimsiz ilerleyen çevresel atık süreçleri olarak göze çarpmakta.  

   Çevre Görevlisi nedir? 

  Çevre görevlisi tanımı 2010 yılında ülkemizde literatüre girmiş olmakla birlikte T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın resmi kaynaklarına göre tanımı da "göstermiş oldukları faaliyetler sonucunda çevre kirliliğine sebep olan veya sebep olabilecek ve Çevre Kanunları ve bu Kanunlara göre yürürlüğe konulan düzenlemeler gereğince denetlemeye alınması gereken işletmelerin faaliyetlerinin mevzuata uygunluklarını, alınan önlemlerin etkili olarak faaliyete geçip geçmediğini değerlendiren, işletmelerin içinde aylık/yıllık denetim planlamaları düzenleyen görevliler" şeklindedir. 

Kimler çevre görevlisi olabilir?

 -En az dört yıllık üniversitelerin çevre mühendisliği bölümünden mezun olmak. 

-En az dört yıllık üniversitelerin orman mühendisliği, balıkçılık teknolojisi mühendisliği, su ürünleri mühendisliği,  inşaat/yapı mühendisliği, orman endüstri mühendisliği, fizik mühendisliği, gıda mühendisliği, makine mühendisliği, hidrojeoloji mühendisliği, mekatronik/matematik mühendisliği,  tekstil mühendisliği, jeofizik mühendisliği,maden mühendisliği, kimya mühendisliği, metalurji ve malzeme mühendisliği, jeoloji/petrol mühendisliği ve ziraat mühendisliği, kimya, fizik  veya biyoloji bölümlerini başarılı bir şekilde bitirmek ve akabinde Bakanlık tarafından hazırlanacak sınavda başarılı olmak

   Sitemizin Çevre mühendisliği hizmetlerinde sağladığı avantajlar 

  Sitemizin en büyük avantajı sizin oluşturmuş olduğunuz istek formlarına geniş bir yelpazede birden fazla hizmet sağlayıcısıyla buluşturmak. Artık sokak sokak gezip doğru hizmet sağlayıcılarını aramak ya da değerli vaktinizi harcayıp mühendislik hizmet noktalarında uzun saatlerinizi geçirip çevre danışmanlık firmaları bulmak zorunda değilsiniz. Tek yapmanız gereken, isteklerinizi sitemiz ile paylaşmak ve gerisini uzman ellere bırakmak. Bu doğrultuda doğru ve spesifik hizmetleri, daha uygun fiyatlarda ve daha hızlı ulaşabilme imkanı sunuyoruz. Elinizdeki opsiyonların çok olmasının getirdiği avantajla hizmetlerimizi fiyat bazlı, kalite bazlı ve süre bazlı sınıflandırma şansı sağlıyoruz.

Çevre Mühendisi Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 300₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
100₺ - 300₺ Ortalama Ücret
100₺ - 300₺ Ortalama Ücret
100₺ 300₺

Çevre Mühendisi Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.