Konteyner

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Konteyner Hizmet Verenler

Adem akdeniz

Adem akdeniz

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye
Teklif İste Profil Görüntüle

Yük taşımacılığında ve lojistik alanında faaliyet gösteren sektörler arasında çok uzun yıllardır bilinen ve kullanılan ürünlerden olan konteyner yapıları ilk etapta yük taşımak için üretilmiş süslemesiz metal kalıplar olarak ortaya çıkmıştır. Özellikle deniz taşımacılığında sıklıkla tercih edilen bu ürünler dayanıklı ve sarsılmaz bir yapıda oldukları için taşımacılıkta güvenlik sağlamıştır. 

Lojistikte Kullanılan Konteyner Tipleri

•Genel Amaçlı / Standart Konteyner: Genellikle çelik ya da alüminyumdan imal edilen, 10, 20 ve 40 feet şeklinde üç farklı boyutta olan konteynerlerdir.

Filet Konteyner: İki uzun tarafı ve üstü açık olan konteyner tipidir. Genellikle inşaat malzemesi, ağır eşyalar, kereste vb. sabit boyda olmayan materyalleri taşımada kullanılır.

• Üstü Açık Konteyner: Üst kısmı tamamen çıkarılabilen konteynerdir. Yüksekliği fazla olan eşyaların taşınması için uygundur.

Tünel Tipi Konteyner: Yapı olarak standart konteynere benzese de her iki tarafındaki kapıların da açılabilirliği sayesinde yükleme boşaltmada kolaylık sağlar.

• Tek Tarafı Açılabilen Konteyner: Uzun kenarlarından biri açılabilir durumdadır ve özel yükleme işlemleri için kullanılır.

Soğutuculu ISO Konteyner: Taşıma esnasında ısısı sabit kalması gereken (deniz ürünleri gibi) hassas maddelerin taşınmasında kullanılır.

Tank Tipi Konteyner: Taşımacılıkta sıklıkla kullanılan bu tip konteyner ile likit ürünlerin sevkiyatı sağlanır. Bu konteynerler aşınma engelleyici yapıda ve sağlam metallerden üretilir.

• Yarı Ölçü Konteyner: Standart konteynerin yarı boyundadır ve çoğunlukla çelikten imal edilir. Genellikle kömür, taş gibi ağır ve yükleme ağırlığı kontrollü olması gereken materyallerin taşınmasında kullanılır.

• Araba Konteyneri: Uzun mesafelere taşınacak arabalar için kullanılır. Dayanıklı malzemeden üretilmiş olup arabaların içine sabitlenmesi sağlanır. Açılıp kapanan yan duvarları vardır.

Bunlar uluslararası ticaret için en yaygın konteyner tipleri olmasına rağmen, konteyner kullanmayan uluslararası sevkiyat yöntemleri de vardır.

Yapı Sektöründe Konteyner

Bu ürünlerin yapı itibari ile yarattığı avantajlı durumları ve hızlı bir üretim malzemesi olabilmeleri neticesinde de bu ürünler yalnızca yük taşımak için kullanılmakla kalmamış aynı zamanda da insanların her türlü barınma ihtiyacına göre şekillenen konteyner ev yapılarının oluşmasını sağlamıştır.

Yeni Nesil Konteyner Ev Tasarımları

Konteyner ev yapıları hangi amaca yönelik olduğuna göre ve kullanılacağı coğrafi özelliklerin niteliklerine yönelik olarak malzeme ve tasarım şekilleri bakımından değişiklik gösterebilirler. Sıklıkla bu tür evlerin hızlı bir barınma ihtiyacına yönelik olarak talep edilmesi neticesinde genel tasarımlarının dış yapıları süssüz tek tip halde görülmektedir. Buna rağmen içerisinde insanların yaşayabilecekleri bir konfor sunmaları gereken bu konteyner ev yapılarının tasarımları da buna yönelik yapılmaktadır. Genellikle çekirdek ailenin veya buna yakın bir nüfustan insanın barınması için kullanışlı olan bu yapıların yaygınlaşan kullanımı neticesinde özgün konteyner ev tasarımları görülmektedir. Bu yapıların üretiminde genel ihtiyaca ve çevresel faktörlere göre değişebilecek bazı özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır;

• Hekim Panel konteyner
• Hekim Klasik sistem konteyner ürünleri
• Monoblok üretim
• demonte üretim
• birleşimli üretim
• sıva altı veya sıva üstü olarak kullanım
• Standart düz çatı ürünleri
• eğimli çatılı konteyner yapıları

Her İhtiyaca Özgü Belirlenen Konteyner Fiyatları

Konteyner yapıları üretildikleri malzeme ve üretim ilavelerine yönelik olarak fiyatlandırılmaktadır. Bu ürünlerin güvenle kullanılan bir yaşam alanına dönüşmesi ve uzun yıllar boyunca dayanıklılığını sürdürerek kullanım sağlaması ancak üretim aşamasında gereken önemin gösterilmesi neticesinde olabilecektir. Dolayısıyla konteyner fiyatları araştırılırken bu ürünlerin çok uzun zaman boyunca yeni masraf yaratmadan sağlamlığını korur halde kaliteli bir ürün olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Konteyner fiyatları ve konteyner ölçüleri bu ürünlerin hangi amaçla kullanılacağına göre değişim göstermektedir. Farklı kullanım alanlarında farklı konteyner ölçüleri görülmektedir.

Satılık Konteyner Yapıları Ve İkinci El konteyner ürünleri

Hangi amaçla üretilmiş olursa olsun temelde benzer bir konumda olan ve her ne amaçla kullanılacağı fark etmeksizin tüm konteynerler için mutlaka aranılan bir özellik olarak güvenlik ve bunun neticesinde sağlam yapılı dayanıklı ürünler olmalarıdır. Dolayısıyla bir konteyner satın alındıktan sonra kullanım amacı ne olduğunun fark etmeksizin bu ürünün uzun ömürlü yapısı neticesinde gereken hizmeti bitmesine rağmen bu ürünler halen kullanılabilir durumda olmaktadır. Bu da ikinci el konteyner satışını gerekli ve anlaşılabilir bir pazar haline getirmektedir. Eğer büyük bir kirlilik unsuruna maruz kalmamışsa bu tür ikinci el konteyner ürünleri rahatlıkla kullanılabilir. Satılık konteyner alınırken bu ürünlerin daha önce ne amaçla kullanıldığının iyice araştırılmış olması daha sonra bu ürün neticesinde yaşanılabilecek ciddi sorunların önüne geçmek için yapılması gereken ilk adımdır.

Uygun Konteyner Fiyatları İçin Aranılan Hizmet

İster yük taşımak için kullanılsın isterse alternatif bir yaşam alanı oluşturan konteyner ev yapısı oluşturmak amacıyla kullanılsın tüm konteyner ürünleri sağlam yapıda uzun ömürlü ürünlerdir. Hızlı ve kolay üretimi ve montajı neticesi ile de beğenilen ve talep gören ürünler olarak kullanışlı bir yapıda uygun bir tercih oluşturmaktadır. Yeni bir konteyner için maliyet harcamak istemeyenler için de bu ürünlerin sağlam yapıları neticesinde sürekli olarak farklı amaçlara yönelik kullanım yaratabilmelerinin de avantajlı konumuyla ikinci el konteyner tercihi aranılabilir. 

Konteyner hizmeti almak artık çok daha kolay, sitemizde iş ilanı oluşturarak binlerce uzman arasında aradığınız kişiler size en uygun teklifi verir ve hizmetinizi kolayca alabilirsiniz.

Konteyner Hizmeti Ortalama Ücretler

600₺ - 18000₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret Rehberini Gör
600₺ - 18000₺ Ortalama Ücret
600₺ - 18000₺ Ortalama Ücret
600₺ 18000₺

Konteyner Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;