Catering Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 3600₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

100₺ - 3600₺ Ortalama Ücret
100₺ - 3600₺ Ortalama Ücret
100₺ 3600₺

Catering Hizmeti Ücret Rehberi

Kurumlara, fabrikalara, okullara, işletmelere ve dizi film setleri gibi kalabalıklara toplu yemek hizmeti veren firmaların genel adı catering olarak bilinir. Catering dünyada çok daha önce kullanılmaya başlansa da Türkiye’deki tarihi 1980’lere dayanmaktadır. Catering şirketleri, firmalara sıcak ve soğuk yemek desteği sağlayabilir. Firmaların isteğine göre menü seçenekleri sunarlar. Bunlar spor sektöründeki firmalara protein ağırlıklı veya sanayi sektöründeki firmalara karbonhidrat ağırlıklı menü seçenekleri oluşturmak olabilir. Bazı catering şirketleri, masa ve sandalye hizmeti sunup dekorasyon işlerine de girebilirler. Ana menü veya paketli yiyecek gibi hizmetleri de mevcuttur.  Catering hizmetleri 4 farklı çeşide ayrılır. Bunlar; mobil catering hizmetleri, özel catering hizmetleri, endüstriyel catering hizmetleri ve otel-restoran catering hizmetleridir.

Mobil Catering Hizmeti Fiyatları

Konser alanlarında, fuarlarda, şantiyede, karavanda, alışveriş merkezinde, şirket lobilerinde veya sokaklarda sunulan hizmetlere mobil catering hizmetleri denir. Mobil catering hizmetlerinde yiyecekler hazır paketlenmiş olurlar. Bunlar sandviç, salata, poğaça, tatlı veya atıştırmalıklar olabilir. Restoranlardan eve verdiğimiz yemek siparişleri de mobil catering hizmeti başlığı altına girer. Festival, konser, geleneksel gün gibi etkinlik alanlarında mobil catering hizmeti, araçlarla sağlanır. Örneğin pamuk şeker arabaları, macun arabaları ve patlamış mısır arabaları gibi seçeneklerle etkinlik alanındaki insanlara atıştırmalık seçenekler sunulur. Bu yiyecekler etkinliğe gelen insanlara ücretsiz dağıtabileceği gibi, herkes kendi ücretini de ödeyebilir. Bu etkinlik sahibi ile catering firması arasında olan anlaşmaya göre değişkenlik gösterir.

 • Poğaça kişi başı ücreti: 1-1,5 TL
 • Börek kişi başı ücreti: 2,5
 • Salata kişi başı ücreti: 5 TL
 • Sandviç kişi başı ücreti: 4 TL
 • Tatlı kişi başı ücreti: 3-6 TL
 • Cevizli baklava 3,5 kg: 120 TL 

Özel Catering Hizmeti Fiyatları

Davet, düğün, nişan, kına, kutlama, mevlit, taziye evi, kokteyl ve doğum günü partileri gibi alanlarda toplu yemek verilmesi özel catering hizmetleri arasına girer. Yemek hizmeti verilmeyen mekanlarda veya ev-bahçe gibi alanlarda verilen davetlerde özel catering hizmeti tercih edilebilir. Bu hizmet hazır plastik tabldot paketli veya organizasyon dahil edilerek porselen tabak ve çatal bıçakla yapılabilir. Vegan, vejetaryen, diyabetik veya kalori hesaplamalı menüler oluşturulur. Özel catering fiyatları hizmete göre farklılık gösterebilir.

 • Plastik tabldot tavuklu pilav, yaprak sarma, su böreği, baklava, ayran kişi başı ücreti: 19 TL
 • Plastik tabldot etli pilav, yaprak sarma, su böreği, baklava, ayran kişi başı ücreti: 25 TL
 • Plastik tabldot tavuk soteli pilav, keşkek, yaprak sarma, baklava, ayran kişi başı ücreti: 26 TL
 • Porselen tabaklarda şık ve yemek menüsü tercihleri bulunan şirketlerde kişi başı: 60-150 TL
 • Özel düğün davet menüsü kişi başı: 70 TL (minimum 20 kişi)
 • Kokteyl menüsü kişi başı: 80-120 TL (minimum 20 kişi)

Endüstriyel Catering Hizmeti Fiyatları

Ticari işletmelerin kullandıkları catering hizmetleridir. Sözleşmeli şekilde devamlı hizmet alınır. Tüm çalışanlar için 1 veya 2 öğün yemek tedarik edilir. Okullar, fabrikalar, setler, hastaneler ve hapishaneler bu hizmetlerden yararlanırlar. Genelde yerinde hizmet verilir ve catering şirketi aşçı ve servis elemanlarını sağlar. Çelik veya plastik tabldotlarda yemek sunulur. Hastaneler için hastalara, personele ve refakatçilere ayrı yemek menüsü çıkarılır. Dizi ve film setleri sürekli farklı mekanlarda çekim yaptıkları için onlara sağlanan catering hizmeti endüstriyel fakat mobildir. Yani anlaşmalı şekilde tabldot yemeği verilir ama bu hizmet gezici bir araçla sağlanır. Endüstriyel tabldot yemek fiyatları aşağıda belirtilmiştir.

 • 3 çeşit tabldot tavuklu-sebzeli yemek kişi başı ücreti: 12 TL
 • Çorba, etli ana yemek ve pilav-makarna 30 kişi fiyatı: 430 TL 
 • Çorba, etli yemek, yardımcı yemek, salata, yoğurt-tatlı-içecek seçeneklerinden biri 30 kişi ücreti: 640 TL
 • 8 çeşit kahvaltı 30 kişi ücreti: 450 TL
 • 12 çeşit kahvaltı 30 kişi ücreti: 630 TL
 • Yerinde üretim yemek hizmeti kişi başı: 13 TL (minimum 50 kişi)
 • Taşıma hazır yemek kişi başı ücreti: 13 TL (minimum 10 kişi)

Otel ve Restoran Catering Hizmeti Fiyatları

Otel ve restoran için sunulan catering hizmetleri yerinde yemek hizmeti olarak geçer. Oteller mutfak için ayrı bir birim kurmak istemediklerinde profesyonel bir catering şirketiyle anlaşıp otelde sunulan açık büfe veya alakart servisleri onlara yönlendirebilirler. Şirketler anlaştıkları firmalarda kendi ekipmanlarıyla mutfak kurar, aşçı ve servis elemanlarını sağlar. Restoran ve oteller için bazen masa düzeni ve dekorasyon gibi hizmetler de verebilirler. 


Catering Hizmetinin Ücretlerini Belirleyen Genel Unsurlar

• Kişi başı yemek ücretleri, toplamda kaç kişilik yemek hizmeti alınacağına göre belirlenir. Örneğin 10 kişilik yemek için kişi başı ücreti 15 tl iken, 100 kişilik yemek ücreti kişi başı 10 TL’ye kadar düşebilir.

• Verilecek yemeklerin içeriği, menü ve çeşit sayısı ücretini etkiler. Et tavuğa göre, tavuk ise sebzeye göre daha ekonomiktir.

• Mobil hizmet, yerinde hizmet ve taşıma yemek hizmetleri arasında fiyat farkları mevcuttur. Kişi sayısı ve hizmetin hangi sektör için alınacağına göre en doğru seçenek tercih edilmelidir. 

• Özel davetlerde kullanılan malzeme ve ekipmanların maliyetleri daha yüksek olduğu için fiyatları artmaktadır. Plastik ürünler daha sağlıksız ama daha ekonomiktir. Köpük tabldotlar plastikler yerine tercih edilebilir, sağlık açısından hem zararı çok daha azdır hem de porselen tabaklara göre çok daha uygundur. 

• Özel catering hizmeti alırken organizasyon da dahil edilecekse fiyatlar artmaktadır. Organizasyon içeriğinde masa, sandalye, masa düzeni, masa dekoru, sandalye süsleme, müzik ekipmanları ve dj, hostesler, servis elemanları gibi birçok hizmet çeşidi mevcuttur. 

• Günde 2 öğün verilecek endüstriyel catering hizmetlerinde, kahvaltıda kahvaltı menüsü yerine börek veya poğaça gibi ürünler tercih edilirse 1 öğünün kişi başı ücreti yüzde 70 daha uyguna gelecektir. 


Catering Hizmeti Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

• Herhangi bir catering firması seçilmeden önce deneme paketleri alınmalı ve yemeklerin tadına bakılmalıdır. Lezzetine emin olunan bir şirket ile çalışmak, ilerde catering firması değiştirme gibi sorunlarla karşılaşılmaması için önemlidir. 

• Catering firmasıyla anlaşma yapılmadan önce firmaya gidip mutfaklarına bakmak gerekir. Yeterince hijyenik koşullarda ve temiz ortamda yemeklerin yapıldığına emin olunmalıdır. 

• Catering firmaları arasında ücret farkları mevcuttur. En az 5-6 firmadan fiyat alınmalı sonrasında karar verilmelidir. 

• Anlaşmaya karar verilen catering firmasının çalıştığı şirketler aranıp fikir alınabilir. 

• Tatlı alımlarında kişi başı ücret yerine kiloluk veya tepsiyle alımlarda daha uygun fiyatlar mevcut olabilir. İyice araştırma yapılmadan satın alınmamalıdır. 

• Catering firmasının yaptığı yemeklerde suni tatlandırıcı, et gibi görünen soya, hazır donuk ürünler, yapay kıvam arttırıcı gibi ürünlerin olmaması gerekir. Doğal ve organik sebzeler ile yerli et kullanılması tercih sebebidir. 

Herkesin hayatının en az bir döneminde catering firmasına ihtiyacı olacaktır. Bu firmaların iyice araştırılıp sonrasında bir tercih yapılması gerekir. Seçilecek yemekler için anlaşmaya karar verilen catering firmasından fikir alınabilir. Geleneksel yemekler tercih eden kişiler için bu tarz yemekler çıkaran catering şirketleri bulunabilir. Etli menü alımları diğer menü çeşitlerine göre daha pahalı olduğundan catering şirketlerinden promosyon tatlı veya içecek talep edilebilir. 

Catering Hizmet Verenler

Ali Çatma

Ali Çatma

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karabağlar
Profil Görüntüle
Yılmaz Yılmaz

Yılmaz Yılmaz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Tepebaşı
Profil Görüntüle
Fevzullah Bozkan

Fevzullah Bozkan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şehitkamil
Profil Görüntüle
devrim toplayıcı

devrim toplayıcı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bayraklı
Profil Görüntüle
İbrahim Kurtboz

İbrahim Kurtboz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler
Profil Görüntüle
Öz Başak

Öz Başak

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar
Profil Görüntüle
Mahmut Sevinç

Mahmut Sevinç

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Gaziosmanpaşa
Profil Görüntüle
Semih Tipi

Semih Tipi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer

Bursa osmangazi nilüfer gemlik inegöl karacabey bandırma çanakkale ve turkiye ici adrese teslim...

Profil Görüntüle
Mustafa Eren

Mustafa Eren

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar
Profil Görüntüle
Simgrup

Simgrup

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kartal
Profil Görüntüle
Alkan Medya

Alkan Medya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Karatay

Reklam Organizasyon Matbaa Promosyon Fotoğrafçılık

Profil Görüntüle
Çınar Bal

Çınar Bal

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bayraklı

Yemek firması olarak başladığımız bu yolculukta organizasyon işini birleştirerek müthiş bi...

Profil Görüntüle
Antep sofrasi Nete dijital gıda Ltd şti

Antep sofrasi Nete dijital gıda Ltd şti

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer
Profil Görüntüle
CHANCE organizasyon

CHANCE organizasyon

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü
Profil Görüntüle
Seher Başaran

Seher Başaran

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenler
Profil Görüntüle
Akarpen

Akarpen

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Gaziemir
Profil Görüntüle
Can Akarsu

Can Akarsu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bayraklı
Profil Görüntüle
Ahmet KOLBAŞI

Ahmet KOLBAŞI

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Denizli / Pamukkale
Profil Görüntüle
Mehmet Dora

Mehmet Dora

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mardin / Artuklu
Profil Görüntüle
Tuncay Bayrakli

Tuncay Bayrakli

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenyurt
Profil Görüntüle
Turgay Özdek

Turgay Özdek

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Buharkent

Motorlu kuryeolarak hizmet vermekteyiz

Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Catering Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.