Uydu ve Çanak Tamiri Hizmeti Ortalama Ücretler

50₺ - 200₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

50₺ - 200₺ Ortalama Ücret
50₺ - 200₺ Ortalama Ücret
50₺ 200₺

Uydu ve Çanak Tamiri Ücret Rehberi


Uydu ve çanak sistemleri, televizyonun kanalları gösterebilmesi için uydu yayıncılarından alınan sinyalin kablo yolu ile uydu alıcılarına göndermesi ile çalışan bir sistemdir. Kötü hava koşulları; yağmur, fırtına, kar gibi doğa olayları uydu ve çanak sistemlerinde arızalanmalara ve sinyalin kesilmesine neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda kişiler televizyonu tekrar kullanabilmek için teknik servis arayışına girerler. 

Uydu, çanak tamiri ücretleri birçok etmene bağlı olarak değişecektir. Bunlardan ilki arızanın türüdür. Diğeri ise arızalanan kablo ve LNB gibi bağlantı parçalarıdır. Ortalama ücretler ise 50 TL ile 250 TL arasında uydu alıcısının markasına göre değişir. Belirtilen ücretler tahmini olup, teknik servis ile hizmeti alan kişi tarafından belirlenir.

Sinyal Yok Uyarısı

Sinyal yok uyarısı genel olarak yağmurlu ve fırtınalı günlerde ortaya çıkar. Bu hatasın sebebi ise yağmur veya fırtına değil arızalanan uydu alıcısı kablosu veya LNB’sidir. Uydu ve çanak tamir ustası; 

• Uydu alıcısının markasına göre LNB parçasını değiştirir. 

• Kablolarda arıza var ise onlarında değişmesi ilerde tekrar arıza yaşanmaması için önemlidir.

Kablo ve parça değişimi ile birlikte verilen hizmeti ortalama maliyeti ise 100 TL ile 300 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Tuner Aşırı Yüklendi Hatası

Bu hata birçok arızadan dolayı meydana geliyor olabilir. Başlıca sebeplerinden kabloların kısa devre yapması veya uydu alıcısına şebeke voltajının yüksek gelmesi nedeniyle de oluşabilir. Çanak anten ustası bu sorun için kabloları kontrol eder ve değiştirir. LNB’de bir hasar meydana gelmiş ise bakım yapar ve değişmesi gerekiyorsa değiştirir. Tuner aşırı yüklendi hatası tamiri fiyatları ise ortalama 100 TL ile 250 TL arasında değişebilir.

Ekranda Meydana Gelen Bozulmalar

Televizyon izlerken görüntünün takılması veya meydana gelen donma problemleri anten ve uydu kaynaklı olabilir. Uydu ve antenin ayarı bozulmuş veya zarar görmüş olabilir. Bu durumda teknik servis uydu ve çanak antenin ayarını düzenler ve gerekli kablo bakımını yapar. Bu hizmetin maliyeti ise ortalama olarak 50 TL ile 150 TL arasında değişebilir.


Uydu ve Çanak Tamiri Hizmet Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar

Uydu Alıcısının Markası

Uydu alıcısının, uydu ve çanak antenin markası maliyetleri belirleyen unsurların başında gelir. Çünkü LNB parçası görüntünün kalitesine markasına ve çözünürlüğüne göre değişecektir. Ayrıca her markanın farklı uydu alıcısı ve bir uydu kartı bulunur. Uydu kartının değişimi de markanın fiyat politikası kapsamında yapılır.

Değişen Parçalar

Eğer uydu alıcıları veya çanak antenlerin değişmesi gerekiyorsa bu durum maliyetlere yansıyacaktır. Ayrıca kabloların değişimi uzunlukları ve yapısı birer maliyet kalemidir. Çünkü görüntünün kalitesinin televizyona yansıtılabilmesi için HD kablo, 4K LNB gibi kaliteli ürünler kullanılmalıdır. Aksi takdirde görüntü gelse bile kalitesi iyi olmayabilir.

Usta Ücretleri

Tecrübeli ve işinin ehli bir çanak anten ustası arızanın ne sebeple ve nerede kaynaklandığını fark eder ve sorunun çözümüne yönelik yollar geliştirir. Bu nedenle teknik servisler işinde uzman ustalarla çalışmak isterler. Uydu tamiri usta ücretleri maliyet içerisinde yer alan unsurlardan biridir.

Uydu, Çanak Tamiri Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Televizyonlara giden yayınların kesilmesi muhtemel bir uydu veya çanak anten arızasını işaret eder. Ancak uydu ve çanak antenler farklı sistemlerin bir araya gelmesiyle oluşur. Bu nedenle arızanın nereden kaynaklandığının bulunması için tecrübeli bir usta gerekir.

• Tecrübeli bir uydu ve çanak anten ustası bulunabilmesi için en iyi yol gösterici unsurlardan biri yorumlar ve yapılan önceki işlerdir. Bu araştırmalar yapılarak usta seçilebilir.

• Herhangi bir aksiliğe karşı hizmet günü gelmeden usta aranarak tarih ve gün teyidi yapılabilir.

• Uydu ve çanak antenler genellikle çatı ve balkon gibi alanlarda olukları için mutlaka koruyucu giysiler giyilmeli ve gerekli güvenlik önlemleri mutlaka alınmalıdır.

• Tamir işleminde TV yayını hemen gelecektir sorun çözülmemiş ise uydu alıcısında bir problem olabilir.

Uydu ve Çanak Tamiri Hizmet Verenler

Ersin Ucan

Ersin Ucan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sultangazi
Teklif İste Profil Görüntüle
Abdulkerim Türk

Abdulkerim Türk

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe

Uydu Ayarı ve kurulum 7\24 hizmetinizdeyiz

Teklif İste Profil Görüntüle
Şaban Güçlü

Şaban Güçlü

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa
Teklif İste Profil Görüntüle
İNANÇ ELEKTRİK ELEKTRONİK

İNANÇ ELEKTRİK ELEKTRONİK

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Düzce / Düzce

Düzce geneline siz değerli müşterilerimize 2000 yılından beri Elektrik Elektronik Televizyon K...

Teklif İste Profil Görüntüle
Halkalı Servis

Halkalı Servis

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Küçükçekmece

Uydu sinyal ayarlama. Çanak montajı ve kurulumu.sinyal ayarlama. Tv montajı. Kanal yükleme ve s...

Teklif İste Profil Görüntüle

Uydu ve Çanak Tamiri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;