Influencer Marketing

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Influencer Marketing Hizmet Verenler

Onurcan Taş

Onurcan Taş

5.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut
Profil Görüntüle
Mehmet İbrahim Bağrıyanık

Mehmet İbrahim Bağrıyanık

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Hatay / Antakya
Profil Görüntüle
E. Sinan GAZELOGLU

E. Sinan GAZELOGLU

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle
Profil Görüntüle
barfim

barfim

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şahinbey
Profil Görüntüle
furnecay

furnecay

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Efeler
Profil Görüntüle
furnecay

furnecay

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Efeler
Profil Görüntüle
Arlan Medya

Arlan Medya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Erzurum / Yakutiye

Arlan Medya: Sektörel Deneyim ve Yenilikçi Çözümlerle Öne Çıkıyor! Arlan Medya, Erzurum me...

Profil Görüntüle
marketing.com.tr

marketing.com.tr

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bartın / Kurucaşile
Profil Görüntüle
Mustafa Akman

Mustafa Akman

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Çiğli

Merhaba, 3 yıldır aktif olarak Sosyal Medya Danışmanlığını yapıyorum, halı hazırda yöne...

Profil Görüntüle
Kaan Eriş

Kaan Eriş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kağıthane
Profil Görüntüle
Ufuk Polat

Ufuk Polat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Süleymanpaşa
Profil Görüntüle
Tayfun Koşar

Tayfun Koşar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar

merhabalar profosyonel tasarım yapıyorum. İletişime geçmeniz yeterlidir

Profil Görüntüle
Betül Korkmaz Kara

Betül Korkmaz Kara

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Trabzon / Ortahisar
Profil Görüntüle
Hasan Kolakan

Hasan Kolakan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Diyarbakır / Kayapınar

ONLİNE SATIŞ HİZMETİ KONUSUNDA UZMANIM

Profil Görüntüle
Mert Akgönüllü

Mert Akgönüllü

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Shn global inşaat sanayi ve ticaret limited şirketi

Shn global inşaat sanayi ve ticaret limited şirketi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe

Shn global inşaat sanayi ve ticaret limited şirketi firması olarak reklam ve tabela işlerinizi i...

Profil Görüntüle
Buğra Karasu

Buğra Karasu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenler
Profil Görüntüle
Aktasbilisim

Aktasbilisim

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Silivri
Profil Görüntüle
Esra Akyüz

Esra Akyüz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Çerkezköy
Profil Görüntüle
Mustafa Şit

Mustafa Şit

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beykoz
Profil Görüntüle
Tenzile Cayli

Tenzile Cayli

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Denizli / Merkezefendi
Profil Görüntüle


Influencer Marketing  Danışmanlığı Hizmeti 

Influencer marketing Hizmeti olayını açıklamak gerekirse günümüzde popüler olan ve popülerite kazanmakta olan sosyal mecralar da ve sosyal paylaşım platformlarında bulunan yüksek takipçili kişilerin belli bir markayı belli bir ürünü takipçilerine tanıtarak elde ettiği deyimleri anlatarak paylaşım yapmasıdır. Günümüzde sosyal medyaya olan kullanımların ve ilginin artması ile o platformlarda bulunan takipçi sayıları ve çok takipçili sosyal medya fenomenleri de gün geçtikçe artmaktadır. 

Influencer Marketing Nedir?

Influencer marketing bir ürünün veya markanın dijital platformlar üzerinden veya başka platformlar üzerinden de tanıtımının sağlanıp reklamının yapılarak satılmasının sağlandığı bir yöntemdir. Yani çok takipçili belli bir kitlesi olan kişilerin anlaşma yaptığı marka ve ürünleri tanıtması da denilebilir. Bulunduğumuz dönemde sosyal paylaşım platformlarına olan ilginin artmasıyla reklam ve pazarlama stratejileri televizyonlardan böyle platformlara geçiş yapmaktadır. Bu tarz platformlar alıcı kitlenin ürünü incelemesi için daha kolay, kullanışlı ve güvenilir olarak tanımlanmaktadır.

Bu konuda sıkça sorulan sorulardan birisi de influencer marketing uygulamasını markalar uygulamalı mı? Günümüzde oluşan yeniliklere ve yeni oluşumlara markalar ve ürün sahipleri mutlaka uyum sağlaması gerekmektedir yenilikleri yakalayabilen markalar ürünlerindeki artışında farkında olacaktır. Gelişen teknoloji ve insan ihtiyaçları doğrultusunda eski reklam stratejileri de kalmamaktadır. Bu nedenle ürün tanıtımı ver artışı için Influencerların büyük katkıları olmaktadır. Özellikle ürünün hitap ettiği kitleyi baz alarak ve anlaşmaya yapılacak ınfluencerın hitap ettiği kitleyle uyumunun olması önemli bir konudur. Günümüzde bir çok marka bir kere bile olsa influencer marketing uygulamasını kullandığı gözlenmektedir. Bu reklam tanıtım ve satış artışları için oldukça etkili bir yöntemdir.

Influencer Marketing Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Influencer marketing yönteminin doğru bir şekilde ve doğru başarıyı elde edebilmesi için önemli ve dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlardan bazılarına örnek vermek gerekilirse reklam yapacağınız platformu doğru seçmeniz gerekmektedir, uygulanacak olan reklam yöntemi, tanıtılacak olan ürüne göre seçilmesi gereken sosyal medya fenomeni bu gibi konular marketing için oldukça önem teşkil etmektedir. Sosyal medya fenomenlerinin takipçi sayılarının doğruluğuna ve gerçekliğine çok dikkat etmeniz gerekmektedir çok takipçili bazı hesapların para ile takipçi alabildiği gözlenebilmektedir. 

Bir diğer önemli husus ise yapılacak tanıtımın nasıl yapılacağı ve reklam içeriğidir. Tanıtımı yapılacak ürünler alıcı kitleye hitap edecek şekilde organize edilmelidir ve alıcı kitleyi sıkmayacak bir şekilde tanıtımların yapılması gerekmektedir. Tanıtımı yapan kişinin reklam değil de sanki gerçekten bir ürün tavsiye ediyormuşçasına tanıtıp yaparak güvenilirliği arttırması gerekmektedir.

Kullanılan sosyal medya platformlarının da belli başlı bir kullanıcı kitlesi ve kullanıcı özellikleri vardır ürün ve marka tanıtımlarında uygulanan reklamlar kadar bu reklamların hangi platformda uygulanacağı da oldukça önem teşkil etmektedir. Bu nedenle ürünün kullanıcı kitlesini oldukça iyi analiz etmek gerekmektedir. Influencer Marketing uygulaması ve satış stratejisini doğru kullandığınız takdirde verim alabilirsiniz.

Influencer Seçimi Nasıl Yapılır?

Bu seçimi yaparken öncelikli olarak tanıtılacak ürünün özellikleri ve işlevsellikleri göz önünde bulundurulması gerekiyordur. Ürünün hitap ettiği kitlenin yoğunluğu hangi platformda ise ve ürünün tanıtımı hangi platforma uygun olduğu konuları seçim yaparken muhakkak göz önünde bulundurulmalıdır. Ürünün en iyi hangi şekilde tanıtılacağının karı verildikten sonra reklam ve tanıtım için platform seçimi daha kolay olacaktır. Ürünün tanıtımı fotoğraf ile daha iyi olacaksa Instagram kullanılmalı ürünün tanıtımı videolu bir şekilde olacaksa Youtube kullanılmalı gibi örnekler verilebilir.

Influencer seçimi yaparken de tanıtılacak ürünün ve markanın influencer tarafından kullanılma potansiyeli de göz önünde bulundurulması gereken önemli konulardan biridir. Ürünü tanıtacak kişinin ürün ile bağlantılı olması lazımdır. Moda ile ilgilenen instagram fenomeni bir kıza online savaş oyunu tanıtımı ile ilgili çalışma yapmanız saçma olacaktır. Bu nedenle tanıtımı yapacak kişinin kitlesi ile ürünü alan kişinin kitlesinin ve hitap ettikleri kesimler aynı ve benzer olmalıdır. 

Influencer Marketing Güvenilir Bir Pazarlama Tekniği midir?

Influencer marketing ürününüzü veya markanızı alıcı kitleye influnce etmek amaçlı çalışacağınız fenomeni iyi seçerseniz bu yöntem kesinlikle güvenilir ve tanıtım için fayda sağlayabilen bir satış stratejisi olacaktır. Eski reklam yöntemlerinin reklam olduğunu herkes bildiği için güvenilirlik olarak insanları çok fazla etkileyememektedir. Fakat günümüzdeki influencer marketing stratejisi ile alıcı kitle, ürünü daha iyi analiz ederek alınabilirliğini daha çabuk kabullenmektedir. 

Bu konu ile alakalı günümüzde reklam ajansları gibi influencer marketing ajans oluşumları artmaktadır. Bu ajansların verdiği hizmetler nelerdir?

Influencer marketing ajansları internet platformları üzerinden markalar. Ürünler ve influencerlar arası bağlantıyı sağlayan oluşumlar olarak görülmektedir. Tıpkı oyuncu ajansları gibi birçoğun influencer markalardan gelen reklam ve işbirlikleri için bu ajanslara bağlı olarak çalışmaktadır. Influencer Marketing ajansları tanıtıcılar ile markalar arası bağlantı kurdukları gibi uygulanacak olan reklam organizasyonlarına da çeşitli içerikler üretmektedirler. Markaların lansmanlarını düzenleyerek çeşitli tanımlar için sosyal bir ortamda oluşturmaktadırlar. Bu noktada seçeceğiniz ajansların geçmişte yaptığı içerik ve tanıtımları inceleyerek ve araştırma yaparak seçmenizde ve ürününüzün doğru şekilde tanıtılması için oldukça önemli bir konudur.

Influencer Marketing İle Markanızı Güçlendirin

Uygulayacağınız Influencer Marketing stratejisi ile genç dinamik ve daha büyük kitleleri yakalayabilir ürünlerinizin tanıtım ve satışlarını böylelikle arttırabilirsiniz. Yeniliklere uyum sağlayarak kullanacağınız yeni reklam yöntemleri ile gelişen çevreye ve rakip markaların gelişme stratejilerine ayak uydurabilirsiniz. Markanızı ve ürünlerinizi tanıtmak için doğru platformdasınız buradan açacağınız ilanlar ile sizinle beraber reklam ve tanıtım organizasyonunda çalışmak isteyen ajansları ve influencerları seçebilirsiniz. 


Influencer Marketing Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 999₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
100₺ - 999₺ Ortalama Ücret
100₺ - 999₺ Ortalama Ücret
100₺ 999₺

Influencer Marketing Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.