Oluk ve Kanal Hizmeti

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Oluk ve Kanal Hizmeti Hizmet Verenler

Fatih Coşkun

Fatih Coşkun

5.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye

Sağlam işçilik

Profil Görüntüle
Kemal Akca

Kemal Akca

5.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti İstanbul / Sultanbeyli

¤●¤ GARANTI▪TITIZ CALISMA▪HIZLI ÇÖZÜM ¤●¤ ■ UYGUN VE EKONOMIK ■ • Memnun K...

Profil Görüntüle
Selahattin Tellioğlu

Selahattin Tellioğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik
Profil Görüntüle
bulut Baykın

bulut Baykın

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Çeşme
Profil Görüntüle
erdi Yalçınkaya

erdi Yalçınkaya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenyurt
Profil Görüntüle
Yusuf Taş

Yusuf Taş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Yozgat / Yerköy
Profil Görüntüle
Esat Gülşen

Esat Gülşen

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenyurt
Profil Görüntüle
Vedat Ünlü

Vedat Ünlü

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Saray
Profil Görüntüle
abdurrahman öksüz

abdurrahman öksüz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Trabzon / Düzköy
Profil Görüntüle
Müslüm Toplu

Müslüm Toplu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Taksim
Profil Görüntüle
Celal Kömürcü

Celal Kömürcü

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar

Çatı ve gider tamiri

Profil Görüntüle
Ali Aktaş

Ali Aktaş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Balıkesir / Edremit

Kaliteli İşçilik uygun fiyatlarla aktaş yapı

Profil Görüntüle
Fatih Mazlum Mazlum

Fatih Mazlum Mazlum

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sakarya / Geyve
Profil Görüntüle
Talip Kamış

Talip Kamış

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez

Her türlü çelik çatı sundurma plan proje uygulama

Profil Görüntüle
Samet Altay

Samet Altay

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karşıyaka
Profil Görüntüle
Habib Tatık

Habib Tatık

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Bodrum

Temiz işçilik istiyorsan

Profil Görüntüle
Ayse Yuce

Ayse Yuce

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Tepebaşı

Sizlere cati kapatma ve tadilat ekibizlede hizmet veriyoruz

Profil Görüntüle
Mursel Bas

Mursel Bas

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Fethiye

İnşaat imalatı ve tadilat işlerinde tecrübeli bir ustayım ekip ve malzeme de sorun yaşamazsı...

Profil Görüntüle
Çağlar Civak

Çağlar Civak

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli

Merhaba

Profil Görüntüle
Emre Kara

Emre Kara

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sultanbeyli
Profil Görüntüle
ARPLUS Yapımarket

ARPLUS Yapımarket

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Trabzon / Ortahisar

Çatı yapım işlerimizle hizmetinizdeyiz

Profil Görüntüle


Oluk ve Kanak Yapımı Hizmeti

Oluk ve kanallar yağışlı günlerde suyun taşmasını önlemek için yapılan uygulamalardır. Oluk ve kanalların yanlış şekilde yapılması amacına hizmet edemeyeceği gibi birçok olumsuzluğa yol açmaktadır. Oluk ve kanal hizmetleri aşırı yağışın olumsuz durumlar yaratmasını engellemeye yönelik hizmet vermektedir. 

Oluk Nedir?

Oluklar suların belli bir yerde toplanıp suyun istenilen noktaya taşınmasını ve belli bir yere boşaltılmasını sağlar. Üretildikleri çeşitli malzemelere ve türlere göre değişiklik göstermektedirler. Bunlardan bazıları oval oluk, plastik oluk, galvaniz oluk, eksiz oluk gibi türlerdir. Bulunan iklim ve binanın çatı şekli kullanılacak oluk çeşidini belirler. Bol yağışlı bölgelerde yağışa dayanıklı ve geniş su alma kapasitesine sahip hızlı su akışlı ve büyük tahliye çıkışlı oluklar tercih edilirken az yağışlı kurak bölgelerde bu tür oluk çeşitleri tercih edilmez. Olukları genel olarak ayıracak olursak asma oluk, eksiz oluk ve gizli oluk şeklinde ayırabiliriz. 

Eksiz Oluk

Eksiz oluklar görsel anlamda diğer oluklardan çeşitlidir. Fazlaca tip ve model barından eksiz oluklar bu anlamda diğer oluk tiplerinden farklılık göstermektedir. Aynı zamanda dayanıklı ve uzun ömürlü olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Eksiz olukların genel özellikleri:

Kırılmaya karşı dayanıklı, paslanmaz ve bakıma ihtiyaç duymaz.
Darbeye ve genleşmeye karşı dayanıklıdır.
Arzu edilen renge ve desene göre esnek ölçülere göre üretilebilir.
Uzun ömürlüdür.
Montajı oldukça basittir. Montajını yapmak fazla zaman almaz.
Hafif olması sebebiyle binanızdaki çatıya ekstra yük yüklemez.
Binaya göre üretilmiştir. Bu sebeple özel ve tek parçadır.


Plastik Oluk

PVC oluk olarak da bilinen plastik oluklar diğer oluklar gibi yağmur suyunun su yolu aracılığıyla binadan dışarıya atılmasına yardımcı olur. İsminden de anlaşılacağı üzere PVC oluklar plastikten yapılır ve su yolu üzerinde belli aralıklarla kelepçeler ile sabitlenir. Kıvrımlara ve köşelere montaj sırasında özen gösterilir. Çoğunlukla beyaz renkli olurlar UV’ye karşı dirençlidirler. Sert iklimler için uygundur.

Çatı Olukları Temizliği

Çatı oluğu temizliği oluğun konumu bakımından son derece tehlikelidir. Siz her ne kadar kendinize güvenirseniz güvenin çatı oluğu temizlerken olabilecek kazalara davetiye çıkarmış olmaktasınız. Çatı oluklarının temizliğini profesyonel ekipler yapmaktadır. Bu ekipler alanındaki tecrübe ve ekipmanlar ile siz riske girmeden oluk temizliğini ve bakımını yapmaktadır. Bu konuda ayrım yapacak olursak açık ve kapalı olukların temizliği arasında farklar vardır. Açık oluklar daha rahat temizlenirken kapalı oluklar daha zor temizlenmektedir. Drenaj borusunda yukarıya yaprakların oluğu tıkamasına önleyici parça takarak yaprakların oluğu tıkaması önlenebilir. Çatı oluk tıkanıklığında tıkanıklığı açmak için profesyonel ekiplerin kullandığı bazı ekipmanlar mevcuttur. Bu ekipmanlar ile oluk tıkanlıklığı rahatlıkla giderilmektedir. Çatı oluk temizliğinde fiyat oluğun büyüklüğüne ve özelliklerine göre değişmektedir. Fiyatlar birbirinden çok uçuk olmamaktadır.

Oluk Bakımı

Fazla yağışlı iklimlerde oluklarınız kaliteli olsa bile düzenli bakım ve onarımlarını yapmıyorsanız oluk sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Örneğin tıkanmış oluklar içindeki suyu dışarıya tahliye edemez ve bu bir sorun haline gelir. Bu sorun düzeltilmezse tıkanık oluklar binanıza zarar verebilir. Bunların yaşanmasını önlemek istiyorsanız binanızdaki oluklara düzenli aralıklarla bakım yaptırmalısınız. Üstü açık oluklar fazla yağışlı iklimlerde oldukça çok sorun çıkartmaktadır. İyi bir yağmur oluğu sistemini binanızda görmek istiyorsanız yağmur oluğu bakımlarını ihmal etmemeli düzenli olarak yaptırmalısınız. Sert yağışlar nedeniyle çatlamış, kırılmış olukları tamir ettirerek oluğunuzu etkin kılabilirsiniz.

Çatı Oluk Tamiri

Çatı olukları şiddetli yağış, sert iklimler, sıcaklık, darbe gibi unsurlardan zarar görmektedir. Bu sebeple düzenli olarak bakıma ve onarıma muhtaçtırlar. Bu bakım ve onarımda önemli olarak görülen birkaç nokta mevcuttur. Bunlardan en önemlisi çatı oluğunun onarımını ve bakımını yaptırdığınız servisin işinde tecrübeli olması ve tedbirli davranmasıdır. Bu hem çalışırken servis personeline zarar gelmemesi hem de binanın oluğunda veya binanın kendisinde hasar meydana gelmemesi açısından önemlidir. Diğer yandan özensiz ve çabuk bitirilen tamir ve onarım işleminde eskiden var olan sorunlar tekrar baş gösterecek, bu da size zaman ve para kaybına sebep olacaktır. Unutmayın çatı olukları düzenli olarak bakım yaptırılmazsa binanıza zarar verebilmektedir. En bilinenlerinden olan rutubet suyun dışarıya tahliye edilememesininden kaynaklanmaktadır. Rutubet binanın dış cephesine zarar vermektedir. Bir diğer sorun dolularda ve asit yağmurunda zarar gören oluklardır. Dolu ve asit yağışı sonrasında zarar gören çatlamış, delinmiş oluklar bakıma muhtaçtır. Delinmiş ve çatlamış oluklar kaplama ile kapatılabilir. İlk olarak delik ve çatlak olan kısımlar tespit edilir. Ardından ağ kumaşı olarak adlandırılan madde eritilerek hasarlı yere yapıştırılır. Bu işlem çatlağın ve deliğin tamamen kapatılmasına kadar tekrar edilir.

Çatı Olukları Neden Değiştirilir?

Çatı olukları zamanla hava koşullarından, afetlerden ve insan etkenlerinden dolayı hasar alır. Çatlamış, kırılmış ve eskimiş çatı olukları suyu taşımaz ve binanın dış cephesine akarak rutubet yapar ve binanın boyasına zarar vererek binanın kötü görünmesine sebep olur. İyice suyu emen binanın dış cephesi en sonunda sıvaya nüfuz ederek çatlamasına sebep olur. Sonucunda tüm bunların yaptırılması sadece oluğun değiştirilmesinden çok daha pahalıya mal olacağı için oluğun bir an önce tamir edilmesi tavsiye edilir.

Çatı Oluk Fiyatları

Çatı olukları şiddetli yağışlar, sert iklim, dolu, insan tarafından verilen hasarlar yüzünden onarıma ihtiyaç duymaktadır. Çat oluklarının alanında uzman kişiler tarafından doğru araç ve gereçlerle onarım yapması gerekmektedir. Özensiz yapılan onarım işlemleri kısa süre sonra aynı olumsuzlukları yaşatmaktadır. Çatı oluk fiyatları birçok faktöre göre, istenilen hizmete ve ihtiyaca göre değişmektedir. Uzman ekipler durumu inceleyerek bir onarım işlemini başlatmaktadır. Peki, çatı oluk fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir?

Kullanılacak olan malzeme fiyat faktörüne oldukça etki etmektedir. Çatı olukları farklı malzemelerden üretilmektedir. Bakır, çinko, plastik ve galvaniz çatı oluklarının yapıldığı maddelerdendir. Her maddenin ayrı bir maliyeti vardır.

Çatının büyüklüğü de fiyata etki etmektedir. Yüksek bir çatı sizin için daha fazla para demektir. Aynı zamanda geniş çatılar daha uzun oluk gerektireceği için fiyata etki etmektedir.

Montaj uygulaması fiyata etki eden bir diğer konudur. Montaj işlemi ne olacak, montaj ne kadar sürecek gibi konular fiyata yansıyacaktır.

Kaliteli Hizmet Sizin de Hakkınız!

Bütün müşteriler çatı ve oluk tamirinde kaliteli bir hizmet almayı hak etmektedir. Bunun için sitede yer alan ve çatı oluk onarım ve bakım hizmeti veren ekiplerle iletişime geçebilir, bilgi alabilir ve bakım, onarım işlemini başlatabilirsiniz. Çatı su kanalı, eksiz oluk, oluk yenileme gibi birçok konuda oluk ve kanal servis hizmeti almak istiyorsanız siteye göz gezdirebilir ve ekiplerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Oluk ve Kanal Hizmeti Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 400₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
100₺ - 400₺ Ortalama Ücret
100₺ - 400₺ Ortalama Ücret
100₺ 400₺

Oluk ve Kanal Hizmeti Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.