Oluk ve Kanal Hizmeti

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Oluk ve Kanal Hizmeti Hizmet Verenler

BAŞİSKELE YAPI

BAŞİSKELE YAPI

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Başiskele

Hızla büyüyen hizmet sektöründe ekonomik mücadeleye rağmen hizmetin en iyisini vermek kaydı ...

Teklif İste Profil Görüntüle
fevzi ciftci

fevzi ciftci

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli

www.mimarcati.com

Teklif İste Profil Görüntüle
hasan arı

hasan arı

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Odunpazarı
Teklif İste Profil Görüntüle
Ensar Işık

Ensar Işık

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Selçuklu
Teklif İste Profil Görüntüle
Murat Demir

Murat Demir

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Gaziemir
Teklif İste Profil Görüntüle
Hikmet Gülşen

Hikmet Gülşen

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kartal
Teklif İste Profil Görüntüle
Necdet Salduz

Necdet Salduz

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Teklif İste Profil Görüntüle
Veyis Karataş

Veyis Karataş

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Sincan
Teklif İste Profil Görüntüle
SMT YAPI

SMT YAPI

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Karabük / Safranbolu

Mobilya dekorasyon bölüm öğretmenliği mezunuyum. yaklaşık 18 yıldır mobilya imalat, inşaat...

Teklif İste Profil Görüntüle


Oluk ve Kanak Yapımı Hizmeti

Oluk ve kanallar yağışlı günlerde suyun taşmasını önlemek için yapılan uygulamalardır. Oluk ve kanalların yanlış şekilde yapılması amacına hizmet edemeyeceği gibi birçok olumsuzluğa yol açmaktadır. Oluk ve kanal hizmetleri aşırı yağışın olumsuz durumlar yaratmasını engellemeye yönelik hizmet vermektedir. 

Oluk Nedir?

Oluklar suların belli bir yerde toplanıp suyun istenilen noktaya taşınmasını ve belli bir yere boşaltılmasını sağlar. Üretildikleri çeşitli malzemelere ve türlere göre değişiklik göstermektedirler. Bunlardan bazıları oval oluk, plastik oluk, galvaniz oluk, eksiz oluk gibi türlerdir. Bulunan iklim ve binanın çatı şekli kullanılacak oluk çeşidini belirler. Bol yağışlı bölgelerde yağışa dayanıklı ve geniş su alma kapasitesine sahip hızlı su akışlı ve büyük tahliye çıkışlı oluklar tercih edilirken az yağışlı kurak bölgelerde bu tür oluk çeşitleri tercih edilmez. Olukları genel olarak ayıracak olursak asma oluk, eksiz oluk ve gizli oluk şeklinde ayırabiliriz. 

Eksiz Oluk

Eksiz oluklar görsel anlamda diğer oluklardan çeşitlidir. Fazlaca tip ve model barından eksiz oluklar bu anlamda diğer oluk tiplerinden farklılık göstermektedir. Aynı zamanda dayanıklı ve uzun ömürlü olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Eksiz olukların genel özellikleri:

Kırılmaya karşı dayanıklı, paslanmaz ve bakıma ihtiyaç duymaz.
Darbeye ve genleşmeye karşı dayanıklıdır.
Arzu edilen renge ve desene göre esnek ölçülere göre üretilebilir.
Uzun ömürlüdür.
Montajı oldukça basittir. Montajını yapmak fazla zaman almaz.
Hafif olması sebebiyle binanızdaki çatıya ekstra yük yüklemez.
Binaya göre üretilmiştir. Bu sebeple özel ve tek parçadır.


Plastik Oluk

PVC oluk olarak da bilinen plastik oluklar diğer oluklar gibi yağmur suyunun su yolu aracılığıyla binadan dışarıya atılmasına yardımcı olur. İsminden de anlaşılacağı üzere PVC oluklar plastikten yapılır ve su yolu üzerinde belli aralıklarla kelepçeler ile sabitlenir. Kıvrımlara ve köşelere montaj sırasında özen gösterilir. Çoğunlukla beyaz renkli olurlar UV’ye karşı dirençlidirler. Sert iklimler için uygundur.

Çatı Olukları Temizliği

Çatı oluğu temizliği oluğun konumu bakımından son derece tehlikelidir. Siz her ne kadar kendinize güvenirseniz güvenin çatı oluğu temizlerken olabilecek kazalara davetiye çıkarmış olmaktasınız. Çatı oluklarının temizliğini profesyonel ekipler yapmaktadır. Bu ekipler alanındaki tecrübe ve ekipmanlar ile siz riske girmeden oluk temizliğini ve bakımını yapmaktadır. Bu konuda ayrım yapacak olursak açık ve kapalı olukların temizliği arasında farklar vardır. Açık oluklar daha rahat temizlenirken kapalı oluklar daha zor temizlenmektedir. Drenaj borusunda yukarıya yaprakların oluğu tıkamasına önleyici parça takarak yaprakların oluğu tıkaması önlenebilir. Çatı oluk tıkanıklığında tıkanıklığı açmak için profesyonel ekiplerin kullandığı bazı ekipmanlar mevcuttur. Bu ekipmanlar ile oluk tıkanlıklığı rahatlıkla giderilmektedir. Çatı oluk temizliğinde fiyat oluğun büyüklüğüne ve özelliklerine göre değişmektedir. Fiyatlar birbirinden çok uçuk olmamaktadır.

Oluk Bakımı

Fazla yağışlı iklimlerde oluklarınız kaliteli olsa bile düzenli bakım ve onarımlarını yapmıyorsanız oluk sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Örneğin tıkanmış oluklar içindeki suyu dışarıya tahliye edemez ve bu bir sorun haline gelir. Bu sorun düzeltilmezse tıkanık oluklar binanıza zarar verebilir. Bunların yaşanmasını önlemek istiyorsanız binanızdaki oluklara düzenli aralıklarla bakım yaptırmalısınız. Üstü açık oluklar fazla yağışlı iklimlerde oldukça çok sorun çıkartmaktadır. İyi bir yağmur oluğu sistemini binanızda görmek istiyorsanız yağmur oluğu bakımlarını ihmal etmemeli düzenli olarak yaptırmalısınız. Sert yağışlar nedeniyle çatlamış, kırılmış olukları tamir ettirerek oluğunuzu etkin kılabilirsiniz.

Çatı Oluk Tamiri

Çatı olukları şiddetli yağış, sert iklimler, sıcaklık, darbe gibi unsurlardan zarar görmektedir. Bu sebeple düzenli olarak bakıma ve onarıma muhtaçtırlar. Bu bakım ve onarımda önemli olarak görülen birkaç nokta mevcuttur. Bunlardan en önemlisi çatı oluğunun onarımını ve bakımını yaptırdığınız servisin işinde tecrübeli olması ve tedbirli davranmasıdır. Bu hem çalışırken servis personeline zarar gelmemesi hem de binanın oluğunda veya binanın kendisinde hasar meydana gelmemesi açısından önemlidir. Diğer yandan özensiz ve çabuk bitirilen tamir ve onarım işleminde eskiden var olan sorunlar tekrar baş gösterecek, bu da size zaman ve para kaybına sebep olacaktır. Unutmayın çatı olukları düzenli olarak bakım yaptırılmazsa binanıza zarar verebilmektedir. En bilinenlerinden olan rutubet suyun dışarıya tahliye edilememesininden kaynaklanmaktadır. Rutubet binanın dış cephesine zarar vermektedir. Bir diğer sorun dolularda ve asit yağmurunda zarar gören oluklardır. Dolu ve asit yağışı sonrasında zarar gören çatlamış, delinmiş oluklar bakıma muhtaçtır. Delinmiş ve çatlamış oluklar kaplama ile kapatılabilir. İlk olarak delik ve çatlak olan kısımlar tespit edilir. Ardından ağ kumaşı olarak adlandırılan madde eritilerek hasarlı yere yapıştırılır. Bu işlem çatlağın ve deliğin tamamen kapatılmasına kadar tekrar edilir.

Çatı Olukları Neden Değiştirilir?

Çatı olukları zamanla hava koşullarından, afetlerden ve insan etkenlerinden dolayı hasar alır. Çatlamış, kırılmış ve eskimiş çatı olukları suyu taşımaz ve binanın dış cephesine akarak rutubet yapar ve binanın boyasına zarar vererek binanın kötü görünmesine sebep olur. İyice suyu emen binanın dış cephesi en sonunda sıvaya nüfuz ederek çatlamasına sebep olur. Sonucunda tüm bunların yaptırılması sadece oluğun değiştirilmesinden çok daha pahalıya mal olacağı için oluğun bir an önce tamir edilmesi tavsiye edilir.

Çatı Oluk Fiyatları

Çatı olukları şiddetli yağışlar, sert iklim, dolu, insan tarafından verilen hasarlar yüzünden onarıma ihtiyaç duymaktadır. Çat oluklarının alanında uzman kişiler tarafından doğru araç ve gereçlerle onarım yapması gerekmektedir. Özensiz yapılan onarım işlemleri kısa süre sonra aynı olumsuzlukları yaşatmaktadır. Çatı oluk fiyatları birçok faktöre göre, istenilen hizmete ve ihtiyaca göre değişmektedir. Uzman ekipler durumu inceleyerek bir onarım işlemini başlatmaktadır. Peki, çatı oluk fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir?

Kullanılacak olan malzeme fiyat faktörüne oldukça etki etmektedir. Çatı olukları farklı malzemelerden üretilmektedir. Bakır, çinko, plastik ve galvaniz çatı oluklarının yapıldığı maddelerdendir. Her maddenin ayrı bir maliyeti vardır.

Çatının büyüklüğü de fiyata etki etmektedir. Yüksek bir çatı sizin için daha fazla para demektir. Aynı zamanda geniş çatılar daha uzun oluk gerektireceği için fiyata etki etmektedir.

Montaj uygulaması fiyata etki eden bir diğer konudur. Montaj işlemi ne olacak, montaj ne kadar sürecek gibi konular fiyata yansıyacaktır.

Kaliteli Hizmet Sizin de Hakkınız!

Bütün müşteriler çatı ve oluk tamirinde kaliteli bir hizmet almayı hak etmektedir. Bunun için sitede yer alan ve çatı oluk onarım ve bakım hizmeti veren ekiplerle iletişime geçebilir, bilgi alabilir ve bakım, onarım işlemini başlatabilirsiniz. Çatı su kanalı, eksiz oluk, oluk yenileme gibi birçok konuda oluk ve kanal servis hizmeti almak istiyorsanız siteye göz gezdirebilir ve ekiplerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Oluk ve Kanal Hizmeti Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 400₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret Rehberini Gör
100₺ - 400₺ Ortalama Ücret
100₺ - 400₺ Ortalama Ücret
100₺ 400₺

Oluk ve Kanal Hizmeti Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;