Çatı Hizmetleri

Talep Formu Doldur, Çatı Hizmeti Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır ve Dilediğini Seç.

Çatı Yapım ve Tadilat Hizmetleri

Çatı bir yapının tamamlanması için gerekli, ısı, su gibi yalıtımlarının yapıldığı en önemli yapı elemanıdır. Çatı hizmetlerini bir arada toplayacak olursak çatılarda meydana gelen herhangi bir hasar onarımı ya da yapılmak istenen bir değişliği kapsayan hizmetlerdir. Ayrıca çatı, baca, oluk temizliğini de içinde barındırır. Burada dikkat edilmesi gereken hususlar çevre planlamasına uygun aynı zamanda yapının planına uygun kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik ile çatı hizmetlerinin verilmesidir.
Başlıca çatı hizmetleri aşağıda sıralandığı gibidir. 
• Çatı Yapımı
• Çatı Yükseltme
• Çatı Tamiri
• Çatı Aktarma
• Baca Temizlik Hizmetleri
• Çatı Temizlik Hizmeti
• Oluk ve Kanal Hizmeti

Çatı Yapımı

Çatı yapımı hizmeti, binanın üst kısmına uygun boyut, ağırlık ve özelliklerde çatı inşa edilmesini kapsar. Farklı tip binalar için hizmeti almak mümkündür. Çatı yapımında yalıtım da büyük ölçüde önemlidir. Isı alışverişinin engellenmesi amacıyla yapılır. Çatı izolasyonu yapmanın farklı yöntemleri mevcuttur. Eğer çatı bir çatı örtüsü yok ise kullanılan malzeme çok kaliteli olmalı ve iyi bir yalıtım yapılmalıdır. Çünkü bu tarz çatılarda dışarıdan gelen sıcak veya soğuk hava direkt çatıdan sızıp içeri girecektir. Yalıtım malzemesinin tavana yerleştirilmesi yeteri olacaktır. Isı yalıtımı yapıldıktan yoksa eğer su yalıtımı da kullanılmalıdır. Bunun için uygun bir membran çatı kiremitlerinin altına döşenmelidir. 

Çatı Yükseltme 

Çatı yükseltme, mevcut çatının yeniden yapılandırılarak daha yükseğe yerleştirilmesi işlemleridir. Hizmet öncesi belediyeden izin almak gerekmektedir. Çatı yükseltme ile evin üst katında ekstradan alana sahip olmak mümkündür. Ahşap, elik ya da betonarme çatılar için hizmet alınabilir. 

Çatı Tamiri

Çatı tamiri çok zor bir işlem gibi görünse de alanında uzman, işinin ehli ustalar tarafından yapılınca hem maliyet azalıyor hem de kaliteli bir iş ortaya çıkmış oluyor. Çatı tamiri fiyatları ise kalite açısından bakıldığında uzun vadede harcanan paranın karşılığını vermiş oluyor. Bu nedenle nitelikli malzeme ve işçilerle yapılan bir çatı onarımı önem kazanıyor. Eğer siz de çatınızı onarmak istiyorsanız garantili çözümler sunan çatı tamiri firması kategorimizde bulunmaktadır. Çatı tamirinde garantili çözümler ara.com.tr’de

Çatı Aktarma 

Bir çatının hasar görmesi halinde ortaya büyük problemler çıkabilir. Yağmur suları sızabilir veya ısı yalıtımı ömrünü tamamlamış olabilir. Zamanla yıpranmış çatılar için yapılması gereken hizmetlerden biri çatı aktarmadır. Çatı aktarma işlemindeki en önemli amaç maliyetin düşük tutulmasıdır. Bu yüzden çatının genel durumuna zarar vermeyecek titizlikte çalışılması gerekir. Çatı aktarma tamirinde yapılan işlemler:

• Tüm ekip gerekli güvenlik önlemleri almalı ve koruyucu giysi ve ekipmanlar takılmalıdır. Bu işlemler herkesin güvenliğini sağlar.
• Kiremitlerin kontrolü yapılır. Tek tek toplanan kiremitler hasarlı ve sağlam olarak ayrılır ve hasarlılar değiştirilir. 
• Su yalıtımı yenilenir. Küçük hasarlar var ise maliyeti fazla yükseltmemek amacıyla membran onarımı yapılır. Ancak hasar büyük ise yenilenmesi uzun vadede problem oluşmasını engelleyecektir. 
• Eğer hasar varsa çatı karkası onarılır. Çürümüş karkaslar tespit edilerek değiştirilir.
• Baca kenarları ve asansör kulesi güçlendirilerek membran yalıtımı ile su geçirmezliği sağlanır.
• Çatıda gizli dere bulunması halinde su sızıntıları engellenir.
• Toplanan kiremitler tekrar dikkatlice yerine yerleştirilir.

Çatı aktarma işlemi işinin ehli bir çatı ustası ve kalifiye işçiler ile yapılırsa oldukça basit ve maliyeti düşük bir işlemdir.

Baca Temizliği

Baca temizliği hiç şüphesiz ki hem güvenlik hem de tasarruf açısından büyük önem teşkil etmektedir. Genellikle soba, kombi, şömine gibi ısınma araçlarını kullananlar bacaların temiz olmasına dikkat etmeliler. Tıkanmış bir baca güvenlik sorunlarına yol açabileceği gibi ısınma araçlarının verimli çalışmasını da engeller. Yaz aylarında kullanılmayan bacalar birçok nedenden dolayı tıkanabilir. Kış ayları yaklaşırken bu alanları düzenli olarak temizletmek üzücü olayların yaşanmasını engellemeye yardımcı olacaktır. 
Baca temizliği yapılırken;
• Bacayı temizleyecek olan ekibin tüm ekipmanları eksiksiz olmalıdır.
• Ekiplerin birbiriyle iletişimi telsizler aracılığı ile sağlanmalıdır.
• Ekipler gerekli koruma önlemlerini almalıdır.
• Bacanın sıcaklığı kontrol edilerek bacaya bağlı soba söndürülür ve kombi kapatılır.
• Tıkanıklık tespit edildikten sonra çelik halatlı fırça ile baca yüzeyi dikkatlice temizlenir.
• Baca test edildikten sonra gerekli işlemler yapılır.
Bu işlemler son derece önemli ve uzmanlık gerektiren işlemlerdir.

Çatı Temizlik Hizmeti

Çatı tamiri kadar temizliğinin de belirli aralıklar ile yapılması gerekir. Hava koşulları nedeniyle görülmese bile bu alanlar çok kirlenir. Bu temizlik çatıların ömrünü uzatacağı gibi ilerde oluşacak problemlerin de önüne geçilmesini sağlar. Düzenli olarak yapılan bu temizlikler varsa hasarların tespitini de kolaylaştıracak ve daha fazla masraf oluşmasını da engelleyecektir. Çatı temizliği denince akla sadece çöplerin alınması veya su ile yıkanması gelmemelidir. Baca temizliği, su olukların açılması, kiremitlerin temizlenmesi gibi birçok işlem yapılır.

Oluk ve Kanal Hizmeti

Çatılarda biriken suların aktarımı için kullanılan yapılara çatı olukları adı verilir. Hava koşulları nedeniyle veya zamanla ömürlerini dolduran bu su kanalları kimi zaman patlar kimi zaman ise sızıntı yaparak işlevini yerine getiremez hale gelir. Borulardan sızan sular hem bina için iyi bir görüntü oluşturmaz hem de binada nem gibi sorunlara neden olur. Bu gibi durumlarda oluk tamiri yapılması ileride yaşanacak sorunları engelleyecektir. Oluk ve boruların tamiri oldukça tehlikeli bir iştir. Herhangi bir aksilikte kötü sonuçlar ortaya çıkmaması için mutlaka uzman ekipler tarafından tamiri yapılmalıdır. Gerekli güvenlik önlemlerinin alınması ile boru tamiri yapılır veya borular değiştirilebilir.

Oluk Temizliği

Bu su kanalları rüzgâr, yağmur ve tahmin edilemeyen birçok sebepten dolayı sürekli tıkanırlar. Tıkanan oluklar bazen bir yerde patlar bazen de sızıntılara neden olurlar. Tıkanıklığı gidermek ise oldukça zor ve tehlikeli bir iştir. Bu nedenle mutlaka uzman bir ekip yardımıyla olukların temizlenmesi gerekmektedir. Alanında uzmanlaşmış ekipler gerekli önlemleri alarak bu işe başlayacakları için risk durumunu azaltacaklardır. Sadece oluklarla yetinmeyip suların tahliyesini sağlayan borularında gözden geçirilmesi işlemi yapılır. 

Çatı Hizmeti Denince Akla Gelen İlk Yer 

Çatı hizmetlerinde akla gelen ilk yerin öncelikle kaliteli malzemeler ve kalifiye işçiler ile çalışması gerekmektedir. Bir binayı bir araya toplayan en önemli yapı unsuru olan çatı, hizmet kalitesinde en iyisini kullanmayı gerektirir. Ortaya çıkabilecek birçok sorunun önceden engellenebilmesi için çatı, baca oluk gibi yapıların temizlenmesi gerekir. Ayrıca çatı hasarlarının uygun maliyetle kaliteli bir şekilde onarılması gerekir. Isı yalıtımı ile izole edilmiş çatılar enerji tasarrufu sağlamanın yanında çevre kirliliğini de önleyecektir. Bu açılardan baktığımızda çatı hizmetleri güvenli bir yapı için düzenli olarak alınmalıdır ve çatı kontrolleri belirli periyotlarla yapılmalıdır. Çatı işlemleri birçok hizmeti barındırır. Isı yalıtımı, çatı aktarma, oluk tamiri gibi hizmetlerde garantili çözüm arıyorsanız çatı tamiri ustası kalifiye olmalıdır. Ara.com.tr çatı konusunda farklı branşlarda ustaları bir araya getirerek profesyonel hizmet almanızı sağlar. Kısa sürede çatı hizmetleri ilan açabilir, binlerce uzmandan gelen teklifi değerlendirerek hedeflediğiniz hizmete kolaylıkla sahip olabilirsiniz. 

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Çatı Hizmetleri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.