Baca Temizlik Hizmetleri Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 250₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

100₺ - 250₺ Ortalama Ücret
100₺ - 250₺ Ortalama Ücret
100₺ 250₺

Baca Temizlik Hizmeti Ücret Rehberi

Baca temizliği önemli ve her zaman ciddiye alınması gereken bir konudur. Can ve mal güvenliği açısından baca temizliği için doğru adımlar atılmalıdır. Karbon monoksit zehirlenmesinin yaşanmaması, buna bağlı olabilecek solunum yolları hastalıklarına neden olmaması ve yangın çıkmaması için baca temizliğine dikkat edilmelidir. Çünkü bacaların işlevi, zararlı gaz ve dumanların giderilmesini sağlayan bir kanal görevidir. Baca temizliği, gıda ve üretim gibi bazı sektörlerde zorunlu olarak yaptırılmaktadır. Bunun nedeni ise insanların sağlığını tehlikeye atmamak ve tasarruf sağlanmaktır. Bu açıdan baca temizliği çok farklı alanlar için yapılmaktadır. Diğer yandan baca temizleme hizmeti basit bir temizleme süreci değildir. Temizleme ekibinin teknik bilgiye sahip olması, güvenlik bilgisinin de tam olması gerekmektedir. Baca temizleme hizmetinin titizliği ücretleri üzerinde de etkilidir. Genel olarak baca temizlik hizmeti fiyatları 100 ile 250 TL arasında değişmektedir.

Baca Temizlik Hizmeti Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Baca Tipi

Baca temizliği için bacanın tipi oldukça önemlidir. Kömür, linyit gibi yakıtların kullanıldığı bina ve evler için baca temizleme işlemi, endüstriyel yağ ve atıkların kullanıldığı bina ve evler için kullanılan baca temizleme işleminden farklıdır. Yenilebilir yakıtların kullanıldığı baca temizliğinde daha fazla zaman ve efor sarf edileceği için ücret daha fazla olacaktır.

Profesyonel Servis Hizmeti

Baca temizliği hizmeti veren kişilerin işlerinde uzman olması ücreti üzerinde büyük etkiye sahiptir. Bazı binaların baca temizliği yasal izinler dahilinde yapılmaktadır. Profesyonel hizmet veren kurumların birincil önceliği bunu sağlamaktır. İş güvenliği ve kullanılan ekipmanlar hakkında uzmanlarla çalışmak ücretleri yükseltecektir.

Baca Temizliği Yaptıracak Olan Kişinin İhtiyaçları

Baca temizleme işlemi kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda yapılmaktadır. Özel veya genel bir baca temizliği fiyat olarak da farklıdır. Ayrıca rutin bir baca temizliği yaptırmak da yine fiyatı değiştiren bir etkendir.

Robotik Ekipman Kullanımı

Gelişen teknoloji sayesinde baca temizleme hizmetinde kullanılan ekipmanlar da modernleşmiş ve teknik açıdan donanımı artmıştır. İnsan gücü olmadan zorlu baca temizliği için bu robotik ekipmanlar büyük kolaylık sağlamıştır. Ayrıca çalışanların güvenliği açısından da robotik ekipmanlar baca temizliğinde gittikçe daha fazla tercih edilmektedir. Bu ekipmanlar da baca temizleme ücretini arttıran unsurlardan birisidir.

Kazıma ve Köpükleme ile Baca Temizliği

Üretim ve gıda sektöründe hizmet veren fabrikaların baca temizliğinde kullanılan bu teknik sayesinde temizlikten alınan verim artmıştır. Baca kanallarında biriken yağ ve kirler kimyasallar ile kazıma ve köpükleme tekniği ile kolayca temizlenmektedir. Kullanılan bu teknik de baca temizlik hizmetleri fiyatları üzerinde arttırıcı etkiye sahiptir.

Baca Temizlik Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzman kişilerden alınacak temiz ve kaliteli baca temizlik hizmeti için dikkat edilmesi gerekenler;
• Baca temizlik hizmeti veren kurumlar iyice araştırılmalıdır. Sitede bu kurumlar hakkında yazılan yorumlar okunmalı ve değerlendirmeler incelenmelidir.
• Hizmeti veren kurumların sahip olduğu belgeler mutlaka kontrol edilmelidir. Baca temizliği için bazı durumlarda yasal izin gerekli olduğu için dikkatli olunmalıdır.
• Temizlik hizmeti veren kuruma karar verildikten sonra baca temizliği için keşif günü belirlenmelidir. Bacanın kirlilik durumu ve yapısının önceden bilinmesine fırsat verdiği için keşif günü hem kurum için hem de hizmet alacaklar için çok önemlidir.
• Bacanın temizlik süresi belirlenmeli ve hizmet sağlayıcının bu süreye uyması gerekmektedir. Eğer bu süre içerisinde baca temizlenmense başka bir temizlik kurumu ile çalışılmalıdır.
• Temizleme süresi içerisinde herhangi bir sorunla karşılaşıldığında hizmet sağlayıcı kuruma hemen bilgi verilmelidir. Böylece bu durum ileride büyük bir sorunla karşılaşmayı engelleyecektir.

Baca Temizlik Hizmeti Aldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Temizlik hizmeti alındıktan sonra memnun kalındığı takdirde ücret ödemesi yapılmalıdır.
• Temizlik ile ilgili yaşanan iyi veya kötü deneyimler kurumun profiline yazılmalıdır. Yazılan bu yorumlar kurumun prestijini etkilerken diğer kullanıcıların da bu kurumla ilgili görüş sahibi olmasını sağlayacaktır.

Baca Temizlik Hizmetleri Hizmet Verenler

Kuvanc Kuvanv

Kuvanc Kuvanv

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Alanya
Teklif İste Profil Görüntüle
BAŞİSKELE YAPI

BAŞİSKELE YAPI

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Başiskele

Hızla büyüyen hizmet sektöründe ekonomik mücadeleye rağmen hizmetin en iyisini vermek kaydı ...

Teklif İste Profil Görüntüle
Şahin Boyat

Şahin Boyat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kağıthane
Teklif İste Profil Görüntüle
Veyis Karataş

Veyis Karataş

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Sincan
Teklif İste Profil Görüntüle

Baca Temizlik Hizmetleri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;