Baca Temizlik Hizmetleri

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Baca Temizlik Hizmetleri Hizmet Verenler

Fatih Coşkun

Fatih Coşkun

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye

Sağlam işçilik

Profil Görüntüle
Kemal Akca

Kemal Akca

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sultanbeyli

¤●¤ GARANTI▪TITIZ CALISMA▪HIZLI ÇÖZÜM ¤●¤ ■ UYGUN VE EKONOMIK ■ • Memnun K...

Profil Görüntüle
Mr İnşaat & Gayrimenkul

Mr İnşaat & Gayrimenkul

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Hatay / Antakya
Profil Görüntüle
Omer Yilar

Omer Yilar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi

DEMİR DOĞRAMA

Profil Görüntüle
Mustafa Seçgin

Mustafa Seçgin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Çorlu

M&S yapi tadilat

Profil Görüntüle
Hgn Yapi insaat dekorasyon ltd şti

Hgn Yapi insaat dekorasyon ltd şti

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bornova

Siz hayal edin biz yapalım saygilar

Profil Görüntüle
Müslüm Toplu

Müslüm Toplu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Taksim
Profil Görüntüle
Karadeniz temizlik

Karadeniz temizlik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Samsun / İlkadım

Ahşap çatı sıfırdan yapılır saç ve ya kremit uygun ve kaliteli hizmet

Profil Görüntüle
Usta Musa

Usta Musa

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenler
Profil Görüntüle
Ferdi Göz

Ferdi Göz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar
Profil Görüntüle
Muhammed Durmuş

Muhammed Durmuş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli

Herturlu çatı ve çatı tamirleri itina ile yapılır.

Profil Görüntüle
Kılıç insaat

Kılıç insaat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Akyurt
Profil Görüntüle
Ali Murat

Ali Murat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karşıyaka
Profil Görüntüle
Çağlar Civak

Çağlar Civak

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli

Merhaba

Profil Görüntüle
Köktepe inşaat

Köktepe inşaat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit
Profil Görüntüle
Verim Durmuş

Verim Durmuş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Büyükçekmece
Profil Görüntüle
İsmail Koç

İsmail Koç

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer
Profil Görüntüle
Akif Tanrıverdi

Akif Tanrıverdi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit
Profil Görüntüle
Murat Aksoy

Murat Aksoy

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye
Profil Görüntüle
Asya Baca Temizleme

Asya Baca Temizleme

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez
Profil Görüntüle
İBRAHİM Yıldız

İBRAHİM Yıldız

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bayraklı
Profil Görüntüle

Baca Temizliği Neden Önemlidir?

Bacalar, şömineniz için bir havalandırma sisteminden daha fazlasıdır. Ayrıca fırınınıza ve ısıtma sisteminize de bağlıdır. Bu nedenle baca temizliği ve bakımı sadece ev ısıtma sisteminizin problemsiz bir şekilde çalışmasına devam etmesi için değil, bir yandan güvenliğiniz için de önemlidir. Kurumdan kreozot birikmesine kadar kirli bir baca, ocak, fırın veya kazan yangınına neden olabilir, bu da yıkıcı maddi ve manevi hasara veya daha kötüye yol açabilir! Eski baca astarları, ayrıca hastalığa hatta ölüme neden olabilecek karbon monoksit birikmesine neden olabilir.

Çok sayıda ev yangını, bacalarınızın içinde kreozot (karbonlu bir kimyasal) biriktiğinde başlar. Yine de, bazı ev sahipleri bu önemli riski göz ardı etmeye devam ediyor ve baca temizliği söz konusu olduğunda uygun önlemleri almıyor. Evler sadece şömineler tarafından ısıtıldığında, Sanayi Devrimi öncesinde, 19. yüzyıl ev sahipleri temiz bir bacaların ev yangınlarından kaçınmanın ne kadar önemli olduğunu fark ettikleri için baca temizleme talep edildi.

Bacalarınıza İyi Bakmayı Unutmayın!

21. yüzyılda, bir ev yangınından kaçınmak da aynı derecede önemlidir. Günümüzde ev sahiplerinin çoğu şömineleri dekorasyon için kullansa veya yakmak için uzaktan kumandalı doğal gaz alevleri olmasına rağmen, çoğunluğu hala bu iş için odunları kullanıyor ve amortisörlerinde kreozot birikme olasılığını artırıyorlar. Ev sahiplerinden bacalarının kreozot birikmesi açısından kontrol ettirmeleri ve gerektiğinde her yılın ilkbaharında uzmanlar tarafından baca temizleme yaptırması öneriliyor.

Baca yangınları, yüksek çatlama veya haşhaş sesleri ve bacadan çok yoğun duman ile karakterizedir, ancak çoğu zaman ev sahibi tarafından fark edilmez. Baca yangınları genellikle patlayıcıdır ve komşuların patlamaları duyması ve ev sahibini uyarması daha yaygın görülen bir durumdur. Bu yangınlar ile birlikte , kreozot kalıntısı yeterli miktarlarda biriktikten sonra bacanın duvarlarını zayıflatacaktır. 

Bacalarınızı Ne Sıklıkla Temizlemelisiniz?

Sitemizde bulunan sayısız saygın bir baca temizliği firması tarafından yıllık baca muayeneniz yapılmalıdır. Şöminenizi odun yakmak için ne sıklıkta kullandığınıza bağlı olarak, bacada kreozot kalıntısı birikecektir. Bunun haricinde evinizde şömine bulunmasa dahi ev ısıtma sisteminizden kaynaklı da baca temizleme makinası veya baca temizleme şirketlerine başvurmanız gerekmektedir. 

Bacalarınızı ne sıklıkta temizleyeceğiniz konusunda “sert ve sağlam” bir kural yoktur. Duvar veya metal gibi bacalarınızın bir temizliğe ihtiyacı olup olmadığını öğrenmenin tek yolu deneyimli bir baca temizleyicisi tarafından yapılan bir incelemedir.

Ancak genellemek istersek; şöminenizi soğuk aylarda neredeyse her gün kullanırsanız, yıllık baca temizliği tavsiye edilir. Böyle bir durum söz konusu değilse veya bir gaz şömineniz varsa, şöminenizin nasıl çalıştığına dair bir sorun fark etmedikçe 3-5 yılda bir uzmana danışabilirsiniz.

“Baca Temizleme Makinası” vb. Araçlar Temizlemek için Uygun mu? 

Baca temizleme makinası ve tarafınızdan gerçekleşecek olan yeterince profesyonel olmayan işlem maalesef yeterli değildir. Makinanın içindeki kimyasallar tabii ki temizlemeye yardımcı olur. Ama yeterli mi? Piyasada satılan baca temizleme kütükleri ve baca temizleme makinası kreozot oluşumunu geciktirmeye yardımcı olduğunu iddia ediyor. İşleyiş mekanizması şu şekildedir: kütüklerin içindeki kimyasallar bacadan şöminenizdeki güvenli ateşten yükselen egzoz ile taşınır ve böylelikle bacanız temizlenir. Bu kütükler, bacalarınızın içini kaplayan kalıntıyı parçalar, ancak birçok uzmanın bu ürünlerin pazarlama stratejisiyle ilgili bir sorunu var. Baca temizleme kütüklerinin (ve benzer ürünlerin) tek başına kullanılması, mekanik baca temizliği ve muayenesi için yeterli bir alternatif değildir, çünkü baca sistemine aynı düzeyde koruma sağlamaz. 

Baca temizliği için profesyonel bir baca temizleyicisine başvurmak yerine evde uygulanan yöntemlere güvenmeyin. Uzmanlar tarafından yapılan baca muayenesinin ve temizlemenin yerini alamazlar.

Baca temizliğini Uzman Ellere Bırakın!

Baca, fırın ve ısıtma sisteminize geri dönüşü olmayan bir şekilde bağlıdır. Şömineniz olmadığı veya şömine kullanmadığınız için bacalarınızı yıllarca süpürmemiş olsanız bile, bacalarınızı temizlemeniz gerekebilir. Söz konusu evinizin en önemli parçası olduğunda işi şansa bırakmayıp, sitemizde mevcut firmalardaki gibi sigortalı, saygın bir profesyonelden öneriler alın. Sitemizdeki firmalar gibi onaylı bir baca temizleyicisini, sadece fırınınızın veya ısıtma sisteminizin havalandırılması için kullansanız bile baca içinizi güvenli hale getirebilir. 

Şöminenizi düzenli olarak kullanıyorsanız ya da her evde olan fırınınız ve ev ısıtma sisteminiz sebebiyle yıllık baca temizleme yaptırmanızı öneriyoruz. Bu sayede yakıt kullanımınız da iyileşir. Piyasada görmüş olduğunuz baca temizleme fiyatları gözünüzü korkutmasın. Tercih edeceğiniz fiyat segmentinde bütçenize uygun uzmanlar hizmet sağlayıcımızda! 

Sitemizin Baca Temizleme İş İlanları Arayışındaki Avantajları Nelerdir?

  Sertifikalı baca hizmetleri ekibinden bir baca muayenesi planlamak için hizmet sağlayıcımıza güvenin.  Baca temizleme için sokak sokak firma aramak, internette saatlerinizi harcamak zorunda değilsiniz. Profesyonel ekiplerden oluşan firmaları bulmak için siz değerli müşterilerimizi sitemize bekliyoruz. 

Fiyat tekliflerini almanız için ise size birkaç soru yöneltiyoruz: 

 “Hizmet alacağınız bacanın tipi, temizliğin şekli, rutin bir hizmet mi özel bir durum mevcut mu, ihtiyacınızın detayları, hizmetin yapılacağı yer, teknik ekibin keşif yapması için uygun gördüğünüz zaman,  malzeme kalitesi tercihi(ekonomik veya lüks olması tercihi size kalmış durumda), irtibat bilgileriniz”  

 Bu küçük anket yardımıyla alacağınız hizmeti bir bilgilendirme formuna dönüştürmüş oluyorsunuz. Böylelikle algoritmalar aracılığıyla firmalar kategorize ediliyor ve size en uygun seçenekler iletişim bilgilerinize teklifler olarak iletiliyor. Teklifler arasından dilediğiniz kişilerle irtibata geçebilirsiniz. Baca temizleme fiyatları da siz bilgileri girdikçe ortalama olarak belirtiliyor. Baca temizleme fiyatları (daha kesin olarak), özel istekleriniz, firmadan beklentileriniz ve daha bir çok sorunuz için uzman ekiplerle iletişime geçebilirsiniz. Baca temizleme gibi zorlu görevleri çözmek artık sitemiz ve hizmetleri sayesinde çok kolay!

Baca Temizlik Hizmetleri Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 250₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
100₺ - 250₺ Ortalama Ücret
100₺ - 250₺ Ortalama Ücret
100₺ 250₺

Baca Temizlik Hizmetleri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.