Teras Kapatma Hizmeti Ortalama Ücretler

1000₺ - 7000₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

1000₺ - 7000₺ Ortalama Ücret
1000₺ - 7000₺ Ortalama Ücret
1000₺ 7000₺

Teras Kapatma Ücret Rehberi

Teras Kapatma Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Teras kapama fiyatları birçok faktöre göre değişen bir maliyettir. Teras kapama fiyatları 500 TL ile 4.500 TL arasında farklılık göstermektedir. Normalde üstü açık alanların ahşap, cam ve benzeri maddelerle kapatılmasına teras kapama denilmektedir ve yaşam alanlarını dekoratif açıdan şık, kullanım açısından rahat bir konuma sokan bir işlemdir. Teras kapatma veya teras kapama işlemini yaşam alanlarında her şekilde kullanabilirsiniz. Teras kapama fiyatları aşağıdaki unsurlara göre belirlenmektedirler:

Kapatılacak Teras Alanının Kaç Metrekare Olduğu

Teras kapama hizmetinde maliyeti belirleyen en önemli unsur alanın ne kadarlık metrekareye sahip olduğudur. Yaşam alanlarında normalde üstü açık olan alanlar bazı maddelerle bütünlüğü bozmayacak bir şekilde kapatılırlar ve teras kapama diye adlandırılan bu işlem yaşam alanlarını çok daha şık, görsel açıdan daha ihtişamlı bir hale getirirler. Kapatılacak teras alanının kaç metrekare olduğu ve metrekaresinin büyüdükçe hizmet maliyetinin de buna bağlı olarak artacağını söylemeliyiz. Alan genişledikçe teras kapama hizmet maliyeti de artacaktır.

Teras Alanının Cam Yüksekliği, Camın Boyutu ve Genişliği

Teras kapama alanının boyutu cam ile kaplanacaksa camın genişliği maliyetin belirlenmesinde ana unsurdur diyebiliriz. Teras kapama alanında alan genişledikçe ihtiyaç duyulan cam artacak, camın yüksekliği de artış gösterecektir. Bu durum teras kapama hizmeti maliyetini etkiler.

Teras Kapamada Kullanılan Malzemeler

Teras kapamada cam ve ahşap gibi malzemeler hatta daha farklı maddeler de kullanılabilir. Ahşap ile kaplanacak bir teras için ahşap malzemesi gerekli olacaktır. Cam ve benzeri malzemelerle kapatılacak teras için de daha farklı araç ve gereçler lazım olacaktır. Teras kapamada kullanılan malzemelerin fiyatı ve kalitesi teras kapama hizmeti maliyetini doğrudan etkileyecektir.

Teras Kapatma Hizmeti Genel İşlemleri

• Alacağınız bu hizmette ilk aşama gerekli malzemeler hazırlanır.

• Teras kapama için teras kurulumu gerekli araç ve gereçleri hazır hale getirilir. Ahşap, cam ve benzeri malzemeler hazırlandıktan sonra kuruluma başlanır.

• İlk iskelet oluşturulur, teras kapama alanında teras iskeleti hazırlanır. 

• Kaplama işlemleri yapılır, malzeme uzunlukları ve yerleşimleri tespit edilir.

• Yerleşim yapılır, sabitlenir ve gerekiyorsa vernikleme yapılır.

• Kaplamalar yapılır, teras kapama son hazır duruma getirilir.

Teras Kapatma Hizmeti Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Alacağınız teras kapama hizmeti öncesi nasıl bir model ve malzeme istediğinize karar vermeniz gerekir. Cam, ahşap ve benzeri malzemelerle teras kapama hizmeti verilebilir. Modeller, hangi malzeme istenildiği konularını iyice araştırmalı, yaşam alanlarınız için en uygun modeli bulmalısınız.

• Teras kapama ücreti konusunda çalışacağınız şirketle hizmet öncesinde anlaşmaya varmalısınız.

• Alınacak bu hizmet işi için mutlaka profesyonel bir şirketten faydalanmalısınız. İşinin ehli, yetkin bir teras kapama ustası veya usta ekipleriyle çalışmaya özen göstermelisiniz. Böylece birinci sınıf işçilik ve kaliteli hizmetle beğeneceğiniz bir hizmeti allmış olursunuz.

• Alacağınız teras kapama hizmeti için sözleşme imzalamayı düşünüyorsanız anlaşmanızı hazır etmelisiniz. Özellikle de geniş alanlarda, iş yerlerinde teras kapama yapılarak ortam daha farklı, ihtişamlı bir hale getirilmeye çalışılır. Bu tarz iş alanlarında mekân genişliği arttığı için çoğunlukla sözleşme tercih edilebilmektedir. 

Teras Kapatma Hizmeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Aldığınız teras kapama hizmeti sonrası ustanızla görüşün ve terasın nasıl temizleneceği, neyin terasa zarar vereceğini iyice öğrenin. 

• Birlikte çalıştığınız ustanızın iletişim bilgilerini alabilirsiniz. Böylece ilerde herhangi bir iş için gerekli olduğunda memnun olduğunuz bir ustayla çalışmış olursunuz.

• Alınan hizmetle ilgili teras kapama sözleşmesi imzalayanlar, maddeleri kontrol etmelidirler.

• Teras kapama işi sonrası sitede yorum bırakabilirsiniz.

• Teras işi ile ilgili sitede ilan açıp, teklif değerlendirmesi yapabilirsiniz.

Teras Kapatma Hizmet Verenler

BEDRETTİN GÖKTAŞ

BEDRETTİN GÖKTAŞ

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenyurt

her türlü kaynak demir dograma isleri yapılır

Teklif İste Profil Görüntüle
PerGold Alüminyum

PerGold Alüminyum

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Arnavutköy
Teklif İste Profil Görüntüle
Anil aluminyum serdar

Anil aluminyum serdar

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Samsun / İlkadım
Teklif İste Profil Görüntüle
Adem akdeniz

Adem akdeniz

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Teklif İste Profil Görüntüle

Teras Kapatma Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;