Taşınma Telaşınızı Azaltacak Tüyolar

Yeni bir eve taşınacaksınız ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, sorunuzun cevabı bu yazıda.

Hızla gelişen dünyamızda kendi yaşam alanını oluşturmak insanların en temel isteklerinden biridir. Fakat bu temel istek zamanla edinilen eşya yüküne bağlı olarak insanların gözünde dağ gibi büyüyen bir sürece dönüşmüştür. Ama artık endişe etmeye gerek yok. Bu yazımızda taşınma telaşınızı en düşük seviyeye getirmek için size bazı küçük ipuçlarından bahsedeceğiz.

İşe Eşyalarınızı Sınıflandırarak Başlayın

Taşınma sürecinde size en çok yardımcı olacak ve elinizi en çok rahatlatacak aşama eşyaların sınıflandırma aşamasıdır. Çıkacağınız evde bu sınıflandırmayı yaparken bir miktar vakit harcasanız da yerleşme sürecinde her şeyin hızlıca ve düzenli bir şekilde yerleşmesine yardımcı olacaktır. Peki bu kadar bu kadar vurguladığımız bu sınıflandırma işlemi nasıl yapılmaktadır?

• Öncelikle eşya hacmine bağlı olarak yeterli sayıda karton kolinin olması gerekmektedir. Hatta kıyafet ve kırılmayacak eşyalarınız için çuval kullanmak da işinize bir hayli yarayacaktır.

• Yeterli sayıda koli elde ettikten sonra belirlenen eşya gruplarını örneğin tabaklar, bardakla vb. ayırdıktan sonra kolilere yerleştirip paketlemek ikinci aşamadır.

• Son olarak taşınılan evde yine eşyaların sınıflandırılmaya uygun bir şekilde yerleştirilmesi işlemi ile paket açma ve yerleştirme işlemi son bulmaktadır.


İşe Eşyalarınızı Sınıflandırarak Başlayın


Boya ve Tadilat İşlemleri

Yeni evinizde temiz bir yaşam alanına sahip olmak için boya yaptırmak çok önemlidir. İstediğiniz renk ve kalitede temiz, cıvıl cıvıl ve ferah odalar elde etmek artık sizin elinizde. Dahası taşındıktan sonra tatsız sürprizlerle ve aksaklıklarla karşılaşmamak için evin genel bir tesisat bakımının yapılması da taşınma ve daha sonraki sürecinizi rahatlatacak bir faktördür.


Boya ve Tadilat İşlemleri


Taşınmadan Önce Evi İlaçlayın

Evinizin bulunduğu ülke, şehir, semt ve kat pek çok şeyi etkilemektedir. Bunlardan birisi de evinizin bulunduğu habitattır. İlerleyen zamanlarda tatsız bir şekilde haşerat ve böcek sorunu gibi olayları tecrübe etmek istemiyorsanız evinizin durumuna göre ilaçlama yapılması mutlaka sizin işinizi kolaylaştıracak işlemlerden birisidir. Çünkü taşınılmış ve eşyalı bir evin ilaçlama süreci boş eve göre oldukça oyalayıcı bir süreçtir.


Taşınmadan Önce Evi İlaçlayın


Temizlik Firması Bulma

Diğer maddelere göre biraz daha opsiyonel olmasına rağmen temizlik işlerini bir başkasına yaptırmaya karar vermeniz iş yükünüzü ve taşınma telaşınızı belirli bir miktarda azaltacaktır. Uygun fiyatlı ve aradığınız hizmetin en iyisini alabilmek için çeşitli yollar mümkün. Bu nedenden ötürü size en uygun firmayı ince eleyip sık dokuyarak bulma imkanına sahipsiniz.

Bir temizlik firmasıyla anlaşmak yerine özellikle arkadaş çevresine güvenen bazı okuyucularımız için ise metnin yazarı dahil en büyük tavsiye kalabalık ve güçlü bir arkadaş grubu ile ev temizliği işine girişmek olacaktır. Çünkü taşınma temizliği asla normal temizlikle karıştırılmamalıdır ve ağır bu ağır yükünü paylaşmak için mutlaka ve mutlaka arkadaş gruplarınız tarafından yardım istemek olacaktır.


Temizlik Firması Bulma


Halı, Koltuk ve Yatak Yıkatma İşlemleri

Yeni evinizde ak pak ve en temiz şekilde oturmak istediğinizi düşünürken aklınıza halılarınızı, koltuklarınızı ve yataklarınızı yıkatma fikri geldiyse çok yerinde bir karar fakat bu yıkatma işleminde de dikkat edilmesi gereken pek çok unsur var.

Öncelikle fiyat ve hizmet açısından müşterilerini memnun bırakmış bir firma bulunması gerekmektedir. Daha sonra evinizin ışık alma durumuna göre eşyalarınızı yıkatmaya karar vermeniz gerekmektedir. Çünkü güneş ışınlarından yeterince faydalanamayan ev ve odalardaki eşya kurutma süreci oldukça sıkıntılı geçmektedir. Hatta öyle ki pek çok kişi yeterli güneş almadığı ve havalandıramadığı için eşyaların kokması problemi ile karşılaşmıştır.


Halı, Koltuk ve Yatak Yıkatma İşlemleri

Eksik Eşyaların Temini

Yeni bir ev kurma heyecanının en büyük parçalarından biri de ev eksiklerini tamamlamaya yönelik yapılan alışverişlerdir. Kişisel gelirlere bağlı olarak bu alışverişlerin gerçekleşmesi için pek çok seçenek mevcuttur. İlk olarak herkesçe bilinen ve memnun kalınan markalardan rahatça ama yüksek bir bütçe ile yapılan alışveriş seçeneği bulunmaktadır. İkinci olarak detaylı bir piyasa araştırması yaptıktan fiyat performans açısından bütçenize en uygun seçeneği seçebilirsiniz. Üçüncü ve son olarak özellikle öğrenciler için muazzam bir fırsat olan çeşitli üniversitelerin ya da bu amaçla kurulmuş bazı yardım gruplarının organizasyonu ile iyi kullanılmış ikinci el ürünleri çok uygun fiyata yahut ücretsiz bir şekilde temin edebilirsiniz.

Eksik Eşyaların Temini

Elektrik, Su, Doğal gaz ve İnternet Aboneliklerini Açtırma

Taşınma sonrasında günlük rutininize hızla dönebilmek, beslenmek, yıkanmak ve ısınmak gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için en temel hazırlıklardan biri fatura aboneliklerinin yaptırılmasıdır. Bu sebeple daha taşınmadan hatta sözleşmeyi imzalar imzalamaz bu işlemlerinizi halletmek size çok büyük bir yarar sağlayacaktır. Özellikle evden çalışan birisi ya da düzenli bir iş ve aile hayatı olan kişilerdenseniz eğer bu ihtiyaçların eksikliğini hissetmeden halletmek işinizi oldukça kolaylaştıracak ve hayat kalitenizi artıracaktır.

Elektrik, Su, Doğalgaz ve İnternet Aboneliklerini Açtırma

Taşınılan Apartman, Mahalle ve Semti Araştırma

Sözleşme imzalayıp taşınma aşamasına gelmeden çok önce yapılması gereken araştırmalardan birisi olup taşındıktan sonra da çeşitli detayları öğrenmekte fayda vardır. Örneğin en yakın marketin kaça kadar açık olduğu, yakınlarda bir pazar olup olmadığı, kafe ve restoranların olup olmadığı, toplu ulaşım ağlarıyla nasıl seyahat edileceği, en yakın metro, otobüs ve metrobüs duraklarının nerede olduğunu veya nasıl gidileceğini bilmek ve hatta mahallenin demografik yapısına hakim olmak hem taşınma sürecinizi hem de taşınma yaşandıktan sonraki adaptasyon sürecini hızlıca geçirmenize ön ayak olacaktır.

Evden Eve Nakliye Hizmetine mi İhtiyacın Var?

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Evden Eve Nakliye Hizmeti Verenler

Aydin Huseynov

Aydin Huseynov

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa
Teklif İste Profil Görüntüle
Murat Kuyucu

Murat Kuyucu

5 1 Yorum
1 Kişi Seçti Adana / Aladağ
Teklif İste Profil Görüntüle
Selim Şahin

Selim Şahin

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kağıthane
Teklif İste Profil Görüntüle
Kerim Doğan

Kerim Doğan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Büyükçekmece
Teklif İste Profil Görüntüle
Tandoğan Taşımacılık Ltd. Şti.

Tandoğan Taşımacılık Ltd. Şti.

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Başakşehir
Teklif İste Profil Görüntüle
Salih Aydoğdu

Salih Aydoğdu

0 0 Yorum
1 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Teklif İste Profil Görüntüle

Evden Eve Nakliye Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;