İnşaat Sonrası Temizlik Hizmeti Ortalama Ücretler

150₺ - 800₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

150₺ - 800₺ Ortalama Ücret
150₺ - 800₺ Ortalama Ücret
150₺ 800₺

İnşaat Sonrası Temizlik Ücret Rehberi


İnşaat sonrası temizlik hizmeti, inşaat kalıntıları ve çöpleri temizlemek, tadilat ve döşemeler yapıldıysa odaları temizlemek, mevcut eşyaların tozunu almak başta olmak üzere binanın genel temizliğini yapmayı kapsar. Hizmet maliyeti; metrekare büyüklüğü, temizlikçi sayısı, binanın konumu, kat sayısı gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Ortalama fiyatlar 0 – 100 metrekare için 150 – 200 TL, 100 – 200 m2 için 200 - 300 TL, 200 – 300 m2 için 300 - 400 TL ve 300 – 400 m2 için 400 - 500 TL arasındadır. 

İnşaat Sonrası Temizlik Genel İşlemleri

Kaba İç Temizlik

İnşaat sonrası kaba temizleme, inşaat malzemesi artıkları, tek kullanımlık kaplar ve aletlerle birlikte daha büyük çöp ve çöp parçalarının çıkarılmasını içerir. Temel olarak, bu adım genel süpürme ve elektrikli süpürge ile gerçekleştirilemeyen her şeyi kaldırır.

Odaların Temizliği

Bu aşama, tüm odaların derinlemesine temizlenmesini içerir.  Zemin ve döşeme temizliği gerçekleştirilir. Yeni takılmış dolaplar, lavabolar, cam kapılar, pencereler ve armatürler önce silinir daha sonra deterjanlarla uygun şekilde dezenfekte edilir. Köşelere ve süs detaylarına özellikle dikkat edilir. 

Rötuş Temizliği

Beton veya dış mekan yüzeyleri için basınçlı temizlik ve pencere bakımı yapılır. Mevcutsa halı ve kilimlerin derinlemesine temizliği sağlanır. Bina kapısı ve önündeki merdivenler temizlenir. Son kez bina kontrol edilir ve her yerin üzerinden geçilir.

İnşaat Sonrası Temizlik Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar


Metrekare büyüklüğü

İnşaat sonrası temizlik maliyetini belirleyen önemli faktörlerden biri metrekare büyüklüğüdür. Daha geniş inşaatlar, temizlenmesi gereken daha çok alan ve kullanılması gereken daha çok iş gücü ile temizlik malzemesi anlamına gelir.

Temizlikçi sayısı

Hizmette görev alan temizlikçi sayısı binanın kaç katlı olduğu, büyüklüğü, iş yükünün fazlalığı ve ne kadar sürede yetişmesi gerektiğine bağlı olarak değişir. Kalabalık ekiplerin maliyeti daha yüksektir.

Binanın kaç katlı olduğu, konumu

Kat sayısının fazla olduğu binalarda temizlik malzemelerinin üst kata çıkarılması, suyun nereden temin edileceği, merdiven sayısı gibi faktörler temizlik maliyetini arttırır. Bununla birlikte binanın nerede konumlandığı ve yerleşim yerlerine uzaklığı, ulaşım güçlüğü nedeni ile ekstra ücrete tabi olabilir.

Temizlik malzemelerinin temini

İnşaat sonrası temizlikte kullanılacak temizlik ekipman ve ürünlerinin bina sahibi tarafından temin edilmesi ücreti azaltırken, temizlikçi tarafından karşılanması ürün ve ekipmanlara bağlı olarak maliyeti arttırır.

Temizlikçinin iş planı

Temizlikçiler hafta içi ve hafta sonu temizlikleri için farklı ücretler talep edebilir. Bayram ve yaz tatillerinin önce ve sonrası, yılbaşı ve özel günler gibi dönemlerde yaşanan yoğunluk maliyeti arttırabilir.

Temizlik Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnşaat sonrası temizlik hizmetinde beklentilerin eksiksiz olarak karşılanması ve kötü sonuçlar ile karşılaşmamak için dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:
• Bina büyüklüğü ve temizlik yüküne bağlı olarak inşaat sonrası temizlik hizmetine ayrılan süre belirlenmelidir. Daha büyük binaların temizliği, özellikle az kişilik ekiplerde daha çok zaman alabilir.
• Referans ve kullanıcı yorumlarını göz önünde bulundurarak temizlikçi seçimi yapmak, beklentilerinizi karşılayacak güvenilir temizlik hizmeti almayı sağlar. 
• Temizlikçilerin, gün içerisinde bina temizliği öncesi ve sonrasında nerelerde çalışacağını bilmek iş uzarsa kalıp kalamayacaklarını bilmeyi ve verimlilikleri hakkında fikir sahibi olmayı sağlayabilir.
• Hizmet öncesinde temizlikçileri önceki gün ya da birkaç saat önce arayıp teyit almakta fayda vardır.
• Temizlik sonrası binanın kontrolü sağlanarak hizmet değerlendirmesi yapılmalı, eksik ya da hatalar varsa bildirilmelidir.
• İnşaat sonrası temizlik hizmetinden memnun kalındığı takdirde ücret ödemesi gerçekleştirilerek, temizlikçi ile ilgili yorum yapılabilir.

Ara.com.tr Avantajları
Geniş temizlikçi portföyü
Alanında uzman temizlikçilerin yer aldığı kapsamlı çalışan portföyü ile Ara.com.tr, yüksek kalitede hizmetin adresidir. Kullanıcılar, binlerce seçenek arasından kendilerine uygun olanı seçer. 

Uygun fiyatlar
Alternatiflerin çok olması, aklınızdaki temizlik hizmetini uygun fiyatlar ile Ara.com.tr’den almanızı sağlar. 

Güvenilir referanslar
Temizlikçilerin daha önce verdikleri hizmeti tarafsız olarak değerlendirmesi, güvenilir referansları göz önünde bulundurarak kötü sürprizler ile karşılaşmamanızı sağlar. 

İş planınıza göre randevu
İnşaat sonrası temizliğe gereksinim duyduğunuz gün ve saatlerde sitemizdeki alternatifler arasından doğru seçimi yapabilirsiniz.
İhtiyacınız olan nitelikli inşaat sonrası temizlik hizmetini uygun fiyatlara almak için kolaylıkla Ara.com.tr’de ilan açabilir ve uzman kişilerden gelen binlerce teklifi değerlendirebilirsiniz.

İnşaat Sonrası Temizlik Hizmet Verenler

Samet Çevikcan

Samet Çevikcan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Odunpazarı
Teklif İste Profil Görüntüle

İnşaat Sonrası Temizlik Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;