Dış Cephe Temizliği Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 1400₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

100₺ - 1400₺ Ortalama Ücret
100₺ - 1400₺ Ortalama Ücret
100₺ 1400₺

Dış Cephe Temizliği Ücret Rehberi

Dış Cephe Temizliği Hizmet Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Dış cephe temizliği için en hızlı ve en uygun hizmeti sunacak uzman ekiplere sitemiz üzerinden arama yaparak ulaşabilir, hizmet için fiyat teklifleri alabilirsiniz. Fiyat ortalaması 100 TL ila 1400 TL arası değişmektedir. Dış cephe temizliği fiyatları için sitemiz bünyesinde bulunan pek çok kurum ve kuruluşa ulaşabilirsiniz. Markalar, ürünlerin kullanımı ve fiyatlandırmaları için sizinle iletişim kuracaktır. Bu iletişim sonrası anlaşılan marka veya kişiler müşteri tarafından istenilen tarih ve saatte hizmet verecektir. 

Dış cephe temizliğinde yüzeylerin görünümlerinin ve doğal yapılarının bozulmaması için temizlik esnasında özel olarak üretilen ekipmanlar kullanılmalıdır. Bu aletler içerisinde; cam sil, oynayabilen başlıklı cam sil, pelüş sap, mikro fiber bez, cam jileti, teleskobik uzatma, dağcı bel kovası vs. yer almaktadır. Bunlar gibi temizlik aletlerinin yanında yüzeye uygun şekilde seçilen TSE damgalı sökücü ve çözücü kimyasal malzemeler kullanılır. Profesyonel malzemelerin kullanıldığı dış cephe temizliği hizmeti için ödenecek ücretler belirli kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda dış cephe temizliği fiyatlandırması alanın genişliği, temizlenecek yüzey (taş, mermer, cam, boya, kaplama vs.), kirlenmenin şiddeti, kullanılacak ekipmanlar ve kullanılacak yöntemler gibi kriterlere göre belirlenir. 

Dış cephe cam temizliği için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden bazıları aşağıda sıralandığı gibidir; 

Asma İskele ile Dış Cephe Cam Temizliği

Bu yöntemde asma iskeleye bağlanmış olan bir sepetin içinde uzman bir personelin çelik halatlarla binanın dışına sarkarak temizlik işlemi gerçekleştirilir. İş kazalarının bu sektörde oldukça fazla görülmesi üzerine temizliğin emniyet kemersiz yapılması yasaktır.
Genellikle girinti çıkıntı olmayan binalarda kullanılır. 

Sepetli Vinç Yardımı ile Dış Cephe Cam Temizliği

Dış cephe cam temizliği işlemi yapılacak olan plaza veya yüksek katlı iş binalarının zeminine bir platform kurulur. Profesyonel temizlik elemanı sepet bölümüne temizlik ekipmanı ile biner ve sepetin ulaşabileceği alanlar bu şekilde temizlenmiş olur.
Asma iskele ile dış cephe cam temizliği yönteminin yanı sıra girinti çıkıntısı fazla olan yapılarda kullanılır.

Teleskop Yardımı ile Dış Cephe Cam Temizliği

Bu yöntem dış cephe cam temizliğinde en sağlıklı sonuçların alındığı yöntem olarak bilinir. Herhangi bir iskele veya platforma ihtiyaç duyulmadan teleskopik uzatma ile temizlik yapılır. Çünkü uzatma sopası 5-6 metreye kadar rahatlıkla ulaştırabilir. 

Sarkarak Dış Cephe Cam Temizliği

Binada kullanılan camların açış yönüne göre sarkarak dış cephe cam temizliği gerçekleştirilir. Personel içeriden uzanarak temizlik işlemini gerçekleştirir. Ne kadar dikkat edilirse edilsin emniyet kemeri kullanılır ve tedbirli olunur.

Dış Cephe Temizliği Hizmet Genel İşlemleri

Dış cephe temizliğinde öncelikle binaların yapı maddeleri göz önünde bulundurulur. Böylelikle alınan hizmet daha kaliteli ve uzun ömürlü olmaktadır. Sitemiz üzerinden cam kaplama dış cephelerin temizliği için de pek çok kurum ve kuruluşa ulaşabilirsiniz. Uzman ekiplerimiz cam veya diğer maddelerden yapılmış cephelerde sanayi tipi temizlik malzemeleri kullanmaktadır. Dış cephe kurulumu tamamlandıktan sonra temizlik işlemlerine başlanmaktadır.
- Öncelikle binanın fiziki yapısı ile ilgili olarak telefon, e-posta yoluyla özellikle fotoğraflı şekilde bilgi verilir veya karşı kurumdan görevli bir kişi temizlik yapılacak binayı görmeye gidebilir.
- Uzman ekiplerin temizlikte kullanacağı ekipmanlar merdiven, vinç, teleskopik sopa vs. bina yapısına göre tespit edilir.
- Müşterinin dilediği zaman dış cephe temizliği hizmetine başlanılır.
- Dış cephede tadilat veya restorasyon sonrasında kalan etiket, yapışkan, silikon gibi çıkarılması zor materyallerin çıkarılması sağlanır. 
- Alınan hizmette dış cephe temizliğinin hangi periyotlarda yapılması gerektiği konusunda program yapılır. 
Yapılan araştırmalar ve firmaların tecrübeleri sonucunda dış cephe temizliğinin yılda en az iki kez yapılması önerilmekte ve binaların korozyona karşı korunması gerekmektedir. Düzenli olarak yapılan dış cephe temizlikleri hem cephelerin kar, yağmur ve toza karşı korunmalarını sağlar hem de estetik görünümlerini korur. 

Dış Cephe Temizliği Hizmeti Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler 

- Öncelikle birden fazla marka veya kişi ile görüşme yapılmalı ve teklif alınmalıdır. İşlemlerin nasıl yapıldığı öğrenilerek kaliteli ve uygun işçilik seçilmelidir. 
- Seçilen firmanın dış cephe temizliği yapabileceğine dair hususi bir belgesinin olmasına dikkat edilmelidir. Bu belgeyi sunmayan firmalarla çalışılmamalıdır.
- Firmadaki görevlinin binayı uygun şekilde analiz ettiğinden, kullanacağı ekipmanlardan emin olunmalıdır.
- Dış cephe temizliğinde çalışacak olan personellerin uzmanlıkları kontrol edilmelidir. Uzmanlık belgesi olmayan personeller temizlik sırasında hem kendini hem de sizi zor durumda bırakabilmektedir. 
- Dış cephe temizliği için anlaşılan firmanın kullanacağı kimyasal malzemeler incelenmelidir. Kullanılan kimyasal malzemeler mutlaka Türk Standartları Enstitüsü onaylı belgeye sahip olan ürünlerden seçilmelidir. Dış cephede korozyon veya asit oluşturacak kimyasallar kullanılıyor ise bu firmayla çalışılmamalıdır.
- Soru işaretlerinin kalkması ve daha sağlıklı bir hizmet alabilmek için tüm sorular sorulmalıdır. Yapılacak olan ikili sözleşmede konuşulan yöntemlerin yazılması talep edilmelidir.

Dış Cephe Temizliği Hizmet Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

- Dış cephe temizliği sonrası alan kontrol edilmeli ve düşüp zarar verecek materyallerin kalmadığından emin olunmalıdır. 
- Dış cephe temizliği sonrası ücret verilmelidir.
- Hizmet sonrası yapılan programa uyulmalı, dış cephe temizliğinin düzenli aralıklarla yapılması sağlanmalıdır. 
- Hizmet sonrasında dış cephe temizliği ücreti, hizmet kalitesi, niteliği, personel davranışları, kimyasal malzeme özellikleri ve hizmet sağlayıcının sizinle kurduğu iletişimi baz alınarak daha sonraki müşteriler için yol gösterici olması adına yorum yapılmalıdır.
- Egzoz dumanı, asit yağmuru, rüzgâr gibi çeşitli dış etkenlerin teması sonucu yüzeyler hızla kirlenir ve lekelenir. Bu nedenle dış cephe temizliğinin belli aralıklarla yapılması gerekmektedir. 

Dış Cephe Cam Temizliği Hizmet Faydaları
Dış cephe temizliği insanların yaşam alanları, iş yerleri gibi yapılarda oldukça önemlidir. Bu temizliğin düzenli olarak yapılmasında birçok fazda vardır. Bu faydalar sağlık, alerjik reaksiyonlar, mekanların güneş alma dereceleri, ulaşılmayacak yerlerdeki kir ve tortu oluşumları gibi maddelerle sıralanabilir. Bu faydaları görmek için sitemizdeki markalardan hizmet ve fiyat bilgilendirmelerini kolaylıkla alabilirsiniz. Anlaşma sonrası karşı firma bina veya işletme konumuna gelerek mekân ve hizmet ölçümleri yapmaktadır. Alanında uzman ekiplerce yapılan dış cephe hizmet faydaları aşağıdaki gibi listelenebilir;
- Mekanların güneş alma miktarları artacaktır.
- Toza karşı hassasiyeti ve alerjisi olan bireylerin cam açtığında yaşayacağı sorunlar giderilecektir. 
- Yapıların dış görünüşü daha temiz ve parlak olacaktır.
- Camlar ve kişilerin erişemeyeceği diplerde oluşmuş kir ve tortuların temizlenme ve silinme işlemleri gerçekleştirilecektir.
- Dış cephedeki cam temizliği sonrası parlak olan yüzeylerde güneş ışını kırılacak ve içeriye doğrudan girmeyeceği için yaz aylarında serinlik sağlayacaktır.
- Profesyonel ekip ve ekipman kullanımı sayesinde bireysel yapılacak her türlü kazanın önüne geçilecektir. 
- Düzenli olarak yapılan dış cephe temizliğinde kullanılacak kimyasallar sayesinde böcekler ve sinekler uzaklaşacaktır. 
- Dış cephe cam silinmesi sonrası kurulama işlemi de yapıldığından dolayı camlarda oluşabilecek su ve benzeri lekeler oluşmayacaktır.

Dış Cephe Temizliği Hizmet Verenler

ÇAKIR GRUP TEMİZLİK

ÇAKIR GRUP TEMİZLİK

4.6 31 Yorum
2 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü

FİRMAMIZ 2004 YILINDA KURULMUŞ OLUP AVRUPA YAKASI VE ANADOLU YAKASI DAHİL 9000 İN ÜSTÜNDE PERS...

Profil Görüntüle
Mavera koltuk Yıkama

Mavera koltuk Yıkama

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Arnavutköy
Profil Görüntüle
Yusuf Yılmaz

Yusuf Yılmaz

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sarıyer

15 yıllık tecrübe ile kaliteli hizmet

Profil Görüntüle
Yüce Yönetim ve Temizlik Hizmetleri Tic.Ltd.Şti.

Yüce Yönetim ve Temizlik Hizmetleri Tic.Ltd.Şti.

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Süleymanpaşa
Profil Görüntüle
Alp Temizlik

Alp Temizlik

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Malatya / Battalgazi
Profil Görüntüle
Tuncay Kiren

Tuncay Kiren

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle
Profil Görüntüle
AJANS TEMİZLİK

AJANS TEMİZLİK

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Kars / Merkez

Ev temizliği, bina temizliği, ofis temizliği, inşaat sonrası temizlik, koltuk yıkama, kurum ve...

Profil Görüntüle
Oğuzhan Güner

Oğuzhan Güner

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer
Profil Görüntüle
Meva temizlik

Meva temizlik

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Erdemli

BAY BAYAN CALIŞMA ARKADAŞLARIMIZLA SİZ DEGERLİ MÜSTERİLERİMİZİN İSTEKLERİ DOGRULTUSUNDA T...

Profil Görüntüle
NAMİ BOYLU

NAMİ BOYLU

4.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye

Merhaba ben 15 yıldır temizlik sektöründe hizmet veren olarak çalışıyorum deneyimli ekip il...

Profil Görüntüle
Emrah Kaya

Emrah Kaya

1.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Sivas / Merkez

Kaya temizlik

Profil Görüntüle
Adana murat temizlik

Adana murat temizlik

1.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Yüreğir
Profil Görüntüle
Ankara Beautiful Temizlik

Ankara Beautiful Temizlik

1.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti Ankara / Çankaya

Ankara Temizlik Şirketleri,Ankara Temizlik Firmaları,Temizlik Şirketleri Ankara

Profil Görüntüle
Gamze Küçük

Gamze Küçük

1.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Mamak

Isimde iyidirim severek yapiyorum

Profil Görüntüle
ÇAKIR TAŞIMACILIK EVDEN EVE HİZMET Kaliteye önem veren müşterilerimizin yanındayız

ÇAKIR TAŞIMACILIK EVDEN EVE HİZMET Kaliteye önem veren müşterilerimizin yanındayız

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Erzurum / Aziziye

Bütün detaylı temizlik işlerinizi uzman kadromuzla aranızda olmaktan gurur duyuyoruz ÇAKIR ...

Profil Görüntüle
Uğur Ugur

Uğur Ugur

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Samsun / Atakum
Profil Görüntüle
özipekgrup

özipekgrup

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye
Profil Görüntüle
YAŞARLAR TEMİZLİK HİZMETLERİ

YAŞARLAR TEMİZLİK HİZMETLERİ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bornova

TEMİZLİK BİZE ZAMAN SİZE KALSIN İSTERMİSİNİZ PROFESYONEL HİZMET EKONOMİK FİYAT PROF...

Profil Görüntüle
Akıncı Temizlik

Akıncı Temizlik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit

Akıncı Endüstriyel Temizlik Dış cephe cam temizliği, kompozit temizliği, zemin Kimyasallı Ro...

Profil Görüntüle
İstanbul iyi temizlik

İstanbul iyi temizlik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Küçükçekmece

“İstanbul İyi Temizlik” firması 2012 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Yıllardır siz ...

Profil Görüntüle
NOKTA HALI ve KOLTUK YIKAMA

NOKTA HALI ve KOLTUK YIKAMA

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Tuzla
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Dış Cephe Temizliği Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.