Parke Döşeme Hizmeti Ortalama Ücretler

179₺ - 800₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

179₺ - 800₺ Ortalama Ücret
179₺ - 800₺ Ortalama Ücret
179₺ 800₺

Parke Döşeme Ücret Rehberi

Parke Döşeme Hizmeti Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Parke döşeme fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösteren bir maliyettir. Parke döşeme fiyatları 200 tl ila 750 tl arasında değişmektedir. Parke seçimi yapmak, birçok farklı desende parkeler olduğundan zor olsa da artık parke kaplatma evler için vazgeçilmez hale gelmiştir. Parke kaplatma ile evler veya iş alanları hem daha şık görünmekte hem de daha kolay temizlenmektedir. Parke döşeme hizmetinin maliyetini belirlemede ise bazı faktörler etkili olmaktadır. İşte parke döşeme hizmetinde fiyatı belirleyen unsurlar şunlardır:

1. Parke Kaplanacak Alanın Metrekaresi

Parke döşeme hizmetinde fiyatı belirleyen birincil faktör alanın ne kadar büyük olduğudur. 10 metrekarelik bir alanla 40 metrekarelik alanın malzeme ve işçilik fiyatı farklı olacağından fiyatlar da birbirinden farklı olacaktır. Parke kaplanacak alanın metrekaresi büyüdükçe gerekli olan parke, parke malzemeleri, araç ve gereçler artacaktır. Bu da doğal olarak fiyatı etkiler. İşçilik ücreti de alan büyüdükçe artmaya başlayacaktır. 

2. Parke Kaplanacak Alanda Yapılacak Tüm İşlemler

Parke döşeme hizmetinde bazen sadece parke döşemesi yapılmaz, bazı ek işlemler de istenebilir ya da buna ihtiyaç olabilir. Süpürgelik çakma, sistre, cilalama, tamir işleri, mevcut alandaki esli parkeyi ya da kaplamayı sökme, parke laminat döşeme, parke ile ilgili yapılacak diğer ek hizmetler bazen istenebilmektedir. Parke kaplanacak alandaki yapılacak tüm işlemlerin toplamı fiyata yansıyacak, parke döşeme fiyatının belirlenmesini sağlayacaktır. 

3. Fiyata Malzemenin Dâhil Olup Olmadığı

Parke döşeme işlerinde bazen kişi kendisi malzeme ihtiyacını gidermekte, gerekli araç ve gereçleri satın almaktadır. Bazen de yetkili firmaya ne istediğini söylemekte ve malzeme alışverişini işin ustalarına bırakmaktadır. Malzemenin dâhil olmasıyla fiyatın da artacağını söyleyebiliriz. Malzeme dâhil değilse sadece işçilik ücreti alınacak demektir. Diğer etkili faktörlerle birlikte tüm parke döşeme fiyat belirleyen unsurların toplamı bütün halde parke döşeme fiyatını belirleyecektir.

4. Parke Döşeme Ustasının Profesyonelliği

Yaşadığımız alanlarda parke kaplatmak daha çok istenilmeye başlanmıştır. Özellikle bu son yıllarda her evde parke döşemeleri popüler bir hale gelmektedir. Parke kaplatacak ustanın profesyonelliği değişmekte, her ustanın tecrübesi, çalıştığı yıl sayısı birbirinden farklı olmaktadır. Parke döşeme ustası 3 yıllık tecrübeye sahipse ve bir başka usta 15 yıldır parke döşeme ustasıysa bu iki ustanın talep edeceği ücret birbirinden farklı olacaktır. Parke döşeme ustasının profesyonelliği arttıkça talep ettiği ücrette buna bağlı olarak doğru orantılı bir şekilde artmaya başlayacaktır. 

Parke Döşeme Hizmeti Genel İşlemleri

• Parke döşeme alanı işlem için hazırlanır.

• Parkelerin hangi yönde döşeneceğine karar verilir. Sağdan sola, soldan sağa, yukarıdan aşağıya gibi farklı yönlerde parkeler döşenebilir.

• Kesilmesi gereken levhalar, levhaların uzunluğu, nasıl döşeneceği ayarlanır.

• Parkeleri kilit sistemine göre dikkatli bir şekilde döşemek önemlidir. 

• Esneme payı bırakılarak parkeler döşenir. Gerekli yerlerde parkeler kesilir.

• Boru, kalorifer, priz, kapı yanları daha dikkatli bir şekilde döşenir.

• Tüm alan parke ile döşenir.

Parke Döşeme Hizmeti Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Parke döşemede kullanım kılavuzunu dikkatli okuyarak kendi haklarınızı öğrenin, garanti şartlarını bilin, gerektiğinde daha rahat hizmet talep edebilirsiniz. 

• Parke döşeme ücreti konusunda hizmet öncesi ustanızla iyice anlaşın. Fiyatı belirledikten sonra hizmeti almaya başlayın.

• Profesyonel bir firmayla, uzman bir ekip kadrosuyla çalışın.

• Anlaşma imzalamak için sözleşmenizi hazırlayın. Sözleşme şart değildir ancak bazen müşteriler sözleşme ile iş yapmak isteyebilirler.

• Araştıracağınız ve seçeceğiniz firmayı, sitesindeki müşteri yorumlarını okuyarak belirleyin.

• Parkeler döşenmeden önce kontrol edin, beğenmediğiniz kusurlu bir parke olursa bunu hemen firmaya bildirin.

• Parkeler hangi alanda döşenecekse, paketi açılmadan 48 saat boyunca aynı ortamda nem ve rutubete uyum sağlayabilmesi için bekletilir.

• Parke döşenecek alanı boşaltmalısınız.

Parke Döşeme Hizmeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Uzun ömürlü ve doğal bir döşeme olan parkelerin döşendikten sonra ustası tarafından iyice temizlenmesi ve kullanıma hazır hale getirildiğinden emin olun. Parke ustasından bu konuda bilgi alın.

• Parke döşeme bittikten sonra anlaştığınız ücreti, çalıştığınız firmaya ödemelisiniz.

• Sözleşme imzalayanlar anlaşma maddelerini kontrol etmeli, uymayan bir konunun olup olmadığını son kez gözden geçirmelidir.

• Parke döşeme sonrası çalıştığınız firmayla ilgili düşüncelerinizi, firmanın internet sitesinde yorum yazarak belirtin. Sizden sonra parke döşeme hizmeti alacaklara bir fikir vermiş olursunuz.

• Aradığınız parke döşeme hizmeti için istediğiniz zaman ara.com.tr’de ilan açabilir, gelen teklifleri değerlendirebilirsiniz.

Parke Döşeme Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;