Mermer Granit Hizmeti Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 1200₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

100₺ - 1200₺ Ortalama Ücret
100₺ - 1200₺ Ortalama Ücret
100₺ 1200₺

Mermer Granit Ücret Rehberi

Mermer Granit Hizmeti Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Mermer granit fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösteren bir maliyettir. Çeşitlerinin bol olması ve temizliğinin kolay olması gibi avantajlarıyla mermer granitler, döşendikleri alanlara da ayrıca kaliteli görünüm, parlaklık, şıklık da katarlar. Uzun yıllar boyunca kullanım kolaylığı da sağlayan mermer granitlerin fiyatları belirli ölçütlere göre kararlaştırılmaktadır. Mermer granit ücreti ortalama olarak 100 TL ila 1000 TL arasında değişiklik gösterir.

Şık ve modern bir hava yaratan mermer granitlerin fiyatları aşağıdaki kıstaslara göre belirlenmektedir.

Mermer Granitin Sayısı, Döşeme Yapılacak Alanın Büyüklüğü

Mermer granit döşenecek alanın büyüklüğü, ne kadar metrekarelik alanı kapladığı mermer granitin fiyatını belirleyecektir. Mermer granitin hangi odada, hangi alanda yapılacağı, döşeneceği yerin büyüklüğü fiyatın belirlenmesindeki en önemli etkenlerden birisidir. Mermer granit döşenilecek yerde alan arttıkça gerekli olan mermer granitlerin sayısında da artış olacaktır. Alan büyüdükçe daha fazla mermer granit gerekecektir, bu durumda fiyata doğru orantılı bir şekilde yansıyacaktır.

Granit Ustasının Profesyonellik Derecesi

Mermer granit ustasının profesyonellik derecesi arttıkça alacağı ücrette doğru orantılı bir şekilde artış gösterecektir. 5 yıllık bir mermer granit ustasıyla 45 yıllık bir mermer granit ustasının tecrübesi birbirinden farklı olacağından meslekte daha uzun yıllar çalışmış bir usta daha yüksek bir ücret alacaktır. 1 yıllık ve 45 yıllık bir mermer granit ustası aynı iş için farklı ücret talep edecektir. Meslekteki uzmanlığı, çalıştığı yıl sayısı mermer granit ustasının profesyonelliğini arttıracak, tecrübesini çoğaltacaktır. 

Malzeme Kalitesi

Mermer granitin kalitesi, ücreti belirleyen bir diğer unsurdur. Mermer granitlerinin çeşitleri fazladır, her mermer granit farklı büyüklük, yapı, özellik, renk, oluşum, yapılma işi açısından farklı özelliklere sahiptir. Mermer granitlerinin yerleştirilme, döşenme işlemlerinde de bu farklı özellikler büyük rol oynamaktadır. Mermer granitin kalitesi, işçilik ücretini ve kullanılacak malzemeyi de etkileyeceğinden mermer granit ustası daha fazla ücret alacaktır.

Mermer Granitin Rengi, Cinsi, Modeli

Mermer granitin rengi, cinsi, modeli, mermer granitin bulunma zorluğu işçilik ücretini etkileyecektir. Mermer granit ustası, mermer granitin çeşidinin bulunma zorluğu, rengi, modeli ve özelliğine göre alacağı ücreti belirleyecektir. Mermer granitler her alanda tezgâhta, evde, zeminde, yer ve duvar alanlarında kullanılırlar. Mermer granitin rengi ve çeşidi, modeli, kullanılacak malzeme ve işçiliği ustanın alacağı fiyatı belirleyen unsurlardandır. Bu maddelerin hepsi birlikte mermer granit ustasının alacağı toplam fiyatı etkiler. 

Mermer Granit Hizmeti Genel İşlemleri

Mermer granit hizmetinde yapılacak işlemler sırasıyla uygulanarak işlemler bitirilir. Her adımda, her aşamada büyük bir titizlikle çalışan mermer granit ustalarımız, aşağıdaki genel işlemleri uygularlar:

• Mermer granit yapılacak alanın metrekaresi hesaplanır.

• Yapılacak alanda düzlük, düz bir alan oluşturulur, mermer granitlerinin eğimli olmaması için düz bir alana döşenmesi için uygun zemin mermer granit ustası tarafından hazırlanır. 

• Mermer granit ustası ve ekibi, çimento ve harcını hazırlayarak uygun kıvama getirir. 

• Mermer granitin döşeneceği yerde harç konularak üzerilerine mermer granitler yerleştirilir.

• Mermer granitlerin döşeneceği yerlerde bazı alanlar için mermer granitlerin kesilmesi gerekebilir. Dip alanlar, tezgâhın en kenar kısımlarında mermer granitlerin farklı şekillere sokulması, kesilmesi gerekebilir.

• Mermer granitler alanda döşendikten sonra kurumaya bırakılırlar.

• Mermer granit harcı iyice yapışsın, alana güzelce monte olsun diye en fazla 1 gün boyunca bekletilmelidir. Bu süre mermer granitin özelliğine göre değişkenlik gösterebilir.

• Tüm işlemler sonunda mermer granitle kaplanmış alanlarınızı, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Mermer granit hem şık alanlar yaratır, hem de temizlemesi oldukça kolay yüzeylerdir.

Mermer Granit Hizmeti Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mermer granit ile yaşama alanlarımızı özellikle de mutfak tezgâhı, balkon, teras, lavabo, banyo gibi yerlerin kaplanması, mekânları daha şık ve gösterişli bir hale sokmaktadır. Mermer granitleriyle göze hitap eden, muhteşem görünümler yakalamak mümkündür. Böyle önemli bir konuda ev ve iş alanlarımızda döşediğimiz mermer granitlerde bu hizmeti almaya karar verdiysek öncesinde dikkat etmemiz gereken bazı hususlar olacaktır. Mermer granit hizmeti almadan önce, hizmet öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

• Mermer granit konusunda mutlaka uzman bir ekiple çalışmaya özen göstermelisiniz. Dikkatli bir şekilde mermer granitleri döşeyecek, temiz iş yapacak, işini uzun ömürlü ve sağlam yapacak kişiler sadece uzman mermer granit ustalarıdır. Bu açıdan bir profesyonelle çalışmalı, yaşadığımız alanları muhteşem bir şekilde, kalıcı ve uzun ömürlü olarak dekore ettirmeliyiz.

• Mermer granit ustasını seçerken uzman ekiple çalışan firmaları seçmelisiniz. Araştırmanızı buna göre yapmalı, işinizi sağlama almalısınız.

• Mermer granit ücreti konusunda hizmet yapılmadan önce ustanız ve firmanızla bir anlaşmaya varmalısınız. Bazı firmalar, hizmet öncesi sözleşme de imzalayabilirler, anlaşma yapacaksanız iş sözleşmesini hizmet öncesinde hazırlamalısınız.

• Mermer granit konusunda ustanızla iş öncesinde ayrıntılı bir şekilde konuşarak, yapılacak işi a’dan z’ye nasıl istediğinizi anlatmalı, her detayı ustayla paylaşmalısınız. Böylece usta her ayrıntıyı sizlerin istediği şekilde yapacaktır. Bu da yüzde yüz müşteri memnuniyetini beraberinde getirecektir.

• İş yerlerinde mermer granit döşeme hizmetinde genelde mesai dışı zamanlar seçerseniz, iş yerinizdeki işleri de aksatmayarak işinize devam etmiş olursunuz. Tatil günlerini seçerseniz ve bunu mermer granit ustasına aktarırsanız, mesai dışında hemen mekânlarınızı mermer granitle döşetebilirsiniz.

Mermer Granit Hizmeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mermer granit hizmeti bittikten sonra dikkat edilmesi gerekenleri sizler için aşağıda sıraladık:

• Mermer granit ustası işi bitirdikten ve en fazla bir gün geçtikten sonra mermer granitleri kontrol ederek, herhangi bir sorunla karşılaştığınızda ustanız ile iletişime geçmelisiniz. 

• Hizmet öncesinde mermer granit ustasıyla bir sözleşme imzaladıysanız, sözleşme maddelerini sırasıyla kontrol ederek, anlaşma dışında bir durumun gelişip gelişmediğini kontrol ediniz.

• Mermer granit ustasıyla anlaştığınız ücret miktarını iş bitiminde ödemeniz gerekmektedir. Hizmet öncesi gereken miktarda anlaştığınız için hizmet sonrası geriye sadece ücreti ödemek kalacaktır.

• Firmanın mermer granit ustalarının yaptığı hizmeti beğendiyseniz ustalardan en az bir kişinin iletişim bilgilerini not etmeyi sakın unutmayın. Böylece mermer granit ustasına bir daha ihtiyacınız olduğunda ustayla kolaylıkla irtibat kurabileceksiniz.

• Mermer granit ustasından hizmet aldıktan sonra firmanın sitesinde bir yorum bırakabilirsiniz. Böylece sizden sonra mermer granit hizmeti alacaklara bir fikir vermiş olursunuz. 

Mermer Granit Hizmeti Hizmet Verenler

Yahya Nas

Yahya Nas

5.0 3 Yorum
4 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa
Profil Görüntüle
İbrahim Kaya

İbrahim Kaya

1.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti İstanbul / Beşiktaş
Profil Görüntüle
Yusuf Oğuz

Yusuf Oğuz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez

A'dan Z'ye ev tadilatı yapıyoruz

Profil Görüntüle
Refik Uluhatun

Refik Uluhatun

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli

müşteri memnuniyeti ön planımızdadır.

Profil Görüntüle
Yunus mutlu

Yunus mutlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Kuşadası
Profil Görüntüle
ümit OLÇAY

ümit OLÇAY

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Küçükçekmece

Arifoğulları Tadilat olarak 25 yıllık Tecrübemiz ve memnuniyet odaklı hizmet anlayışı doğr...

Profil Görüntüle
silimci Eyüp bursa

silimci Eyüp bursa

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Yıldırım
Profil Görüntüle
Faruk yaman

Faruk yaman

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Bodrum

her türlü tadilat tamirat inşaat işleriniz yapılır

Profil Görüntüle
Melik Şahin

Melik Şahin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bornova
Profil Görüntüle
Kadir Kayadibi

Kadir Kayadibi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca

Kumaşı Eskiyen koltuklarınızı baştan aşağı Yeniliyoruz,

Profil Görüntüle
Sergen çetin

Sergen çetin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Profil Görüntüle
botan caglar

botan caglar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karşıyaka

2009 beri izmirde falyet gösteren bir firmayiz

Profil Görüntüle
Recep coşan

Recep coşan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Meram
Profil Görüntüle
Ateş inşaat

Ateş inşaat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Ekrem Kocadere

Ekrem Kocadere

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bartın / Merkez
Profil Görüntüle
HSG İnşaat Yapı Dekorasyon

HSG İnşaat Yapı Dekorasyon

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar
Profil Görüntüle
erkan sain

erkan sain

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Keçiören
Profil Görüntüle
ADEM ARİS

ADEM ARİS

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli
Profil Görüntüle
ADEM ARİS

ADEM ARİS

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli

BOYA BADANA DIŞ CEPHE MONTALAMA İZOLASYON FAYANS SERAMIK İŞLERİ YAPILIR

Profil Görüntüle
bulut Baykın

bulut Baykın

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Çeşme
Profil Görüntüle
ada orkide inşaat

ada orkide inşaat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sakarya / Serdivan
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Mermer Granit Hizmeti Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.