Mermer Granit Hizmeti Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 1200₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

100₺ - 1200₺ Ortalama Ücret
100₺ - 1200₺ Ortalama Ücret
100₺ 1200₺

Mermer Granit Ücret Rehberi

Mermer Granit Hizmeti Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Mermer granit fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösteren bir maliyettir. Çeşitlerinin bol olması ve temizliğinin kolay olması gibi avantajlarıyla mermer granitler, döşendikleri alanlara da ayrıca kaliteli görünüm, parlaklık, şıklık da katarlar. Uzun yıllar boyunca kullanım kolaylığı da sağlayan mermer granitlerin fiyatları belirli ölçütlere göre kararlaştırılmaktadır. Mermer granit ücreti ortalama olarak 100 TL ila 1000 TL arasında değişiklik gösterir.

Şık ve modern bir hava yaratan mermer granitlerin fiyatları aşağıdaki kıstaslara göre belirlenmektedir.

Mermer Granitin Sayısı, Döşeme Yapılacak Alanın Büyüklüğü

Mermer granit döşenecek alanın büyüklüğü, ne kadar metrekarelik alanı kapladığı mermer granitin fiyatını belirleyecektir. Mermer granitin hangi odada, hangi alanda yapılacağı, döşeneceği yerin büyüklüğü fiyatın belirlenmesindeki en önemli etkenlerden birisidir. Mermer granit döşenilecek yerde alan arttıkça gerekli olan mermer granitlerin sayısında da artış olacaktır. Alan büyüdükçe daha fazla mermer granit gerekecektir, bu durumda fiyata doğru orantılı bir şekilde yansıyacaktır.

Granit Ustasının Profesyonellik Derecesi

Mermer granit ustasının profesyonellik derecesi arttıkça alacağı ücrette doğru orantılı bir şekilde artış gösterecektir. 5 yıllık bir mermer granit ustasıyla 45 yıllık bir mermer granit ustasının tecrübesi birbirinden farklı olacağından meslekte daha uzun yıllar çalışmış bir usta daha yüksek bir ücret alacaktır. 1 yıllık ve 45 yıllık bir mermer granit ustası aynı iş için farklı ücret talep edecektir. Meslekteki uzmanlığı, çalıştığı yıl sayısı mermer granit ustasının profesyonelliğini arttıracak, tecrübesini çoğaltacaktır. 

Malzeme Kalitesi

Mermer granitin kalitesi, ücreti belirleyen bir diğer unsurdur. Mermer granitlerinin çeşitleri fazladır, her mermer granit farklı büyüklük, yapı, özellik, renk, oluşum, yapılma işi açısından farklı özelliklere sahiptir. Mermer granitlerinin yerleştirilme, döşenme işlemlerinde de bu farklı özellikler büyük rol oynamaktadır. Mermer granitin kalitesi, işçilik ücretini ve kullanılacak malzemeyi de etkileyeceğinden mermer granit ustası daha fazla ücret alacaktır.

Mermer Granitin Rengi, Cinsi, Modeli

Mermer granitin rengi, cinsi, modeli, mermer granitin bulunma zorluğu işçilik ücretini etkileyecektir. Mermer granit ustası, mermer granitin çeşidinin bulunma zorluğu, rengi, modeli ve özelliğine göre alacağı ücreti belirleyecektir. Mermer granitler her alanda tezgâhta, evde, zeminde, yer ve duvar alanlarında kullanılırlar. Mermer granitin rengi ve çeşidi, modeli, kullanılacak malzeme ve işçiliği ustanın alacağı fiyatı belirleyen unsurlardandır. Bu maddelerin hepsi birlikte mermer granit ustasının alacağı toplam fiyatı etkiler. 

Mermer Granit Hizmeti Genel İşlemleri

Mermer granit hizmetinde yapılacak işlemler sırasıyla uygulanarak işlemler bitirilir. Her adımda, her aşamada büyük bir titizlikle çalışan mermer granit ustalarımız, aşağıdaki genel işlemleri uygularlar:

• Mermer granit yapılacak alanın metrekaresi hesaplanır.

• Yapılacak alanda düzlük, düz bir alan oluşturulur, mermer granitlerinin eğimli olmaması için düz bir alana döşenmesi için uygun zemin mermer granit ustası tarafından hazırlanır. 

• Mermer granit ustası ve ekibi, çimento ve harcını hazırlayarak uygun kıvama getirir. 

• Mermer granitin döşeneceği yerde harç konularak üzerilerine mermer granitler yerleştirilir.

• Mermer granitlerin döşeneceği yerlerde bazı alanlar için mermer granitlerin kesilmesi gerekebilir. Dip alanlar, tezgâhın en kenar kısımlarında mermer granitlerin farklı şekillere sokulması, kesilmesi gerekebilir.

• Mermer granitler alanda döşendikten sonra kurumaya bırakılırlar.

• Mermer granit harcı iyice yapışsın, alana güzelce monte olsun diye en fazla 1 gün boyunca bekletilmelidir. Bu süre mermer granitin özelliğine göre değişkenlik gösterebilir.

• Tüm işlemler sonunda mermer granitle kaplanmış alanlarınızı, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Mermer granit hem şık alanlar yaratır, hem de temizlemesi oldukça kolay yüzeylerdir.

Mermer Granit Hizmeti Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mermer granit ile yaşama alanlarımızı özellikle de mutfak tezgâhı, balkon, teras, lavabo, banyo gibi yerlerin kaplanması, mekânları daha şık ve gösterişli bir hale sokmaktadır. Mermer granitleriyle göze hitap eden, muhteşem görünümler yakalamak mümkündür. Böyle önemli bir konuda ev ve iş alanlarımızda döşediğimiz mermer granitlerde bu hizmeti almaya karar verdiysek öncesinde dikkat etmemiz gereken bazı hususlar olacaktır. Mermer granit hizmeti almadan önce, hizmet öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

• Mermer granit konusunda mutlaka uzman bir ekiple çalışmaya özen göstermelisiniz. Dikkatli bir şekilde mermer granitleri döşeyecek, temiz iş yapacak, işini uzun ömürlü ve sağlam yapacak kişiler sadece uzman mermer granit ustalarıdır. Bu açıdan bir profesyonelle çalışmalı, yaşadığımız alanları muhteşem bir şekilde, kalıcı ve uzun ömürlü olarak dekore ettirmeliyiz.

• Mermer granit ustasını seçerken uzman ekiple çalışan firmaları seçmelisiniz. Araştırmanızı buna göre yapmalı, işinizi sağlama almalısınız.

• Mermer granit ücreti konusunda hizmet yapılmadan önce ustanız ve firmanızla bir anlaşmaya varmalısınız. Bazı firmalar, hizmet öncesi sözleşme de imzalayabilirler, anlaşma yapacaksanız iş sözleşmesini hizmet öncesinde hazırlamalısınız.

• Mermer granit konusunda ustanızla iş öncesinde ayrıntılı bir şekilde konuşarak, yapılacak işi a’dan z’ye nasıl istediğinizi anlatmalı, her detayı ustayla paylaşmalısınız. Böylece usta her ayrıntıyı sizlerin istediği şekilde yapacaktır. Bu da yüzde yüz müşteri memnuniyetini beraberinde getirecektir.

• İş yerlerinde mermer granit döşeme hizmetinde genelde mesai dışı zamanlar seçerseniz, iş yerinizdeki işleri de aksatmayarak işinize devam etmiş olursunuz. Tatil günlerini seçerseniz ve bunu mermer granit ustasına aktarırsanız, mesai dışında hemen mekânlarınızı mermer granitle döşetebilirsiniz.

Mermer Granit Hizmeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mermer granit hizmeti bittikten sonra dikkat edilmesi gerekenleri sizler için aşağıda sıraladık:

• Mermer granit ustası işi bitirdikten ve en fazla bir gün geçtikten sonra mermer granitleri kontrol ederek, herhangi bir sorunla karşılaştığınızda ustanız ile iletişime geçmelisiniz. 

• Hizmet öncesinde mermer granit ustasıyla bir sözleşme imzaladıysanız, sözleşme maddelerini sırasıyla kontrol ederek, anlaşma dışında bir durumun gelişip gelişmediğini kontrol ediniz.

• Mermer granit ustasıyla anlaştığınız ücret miktarını iş bitiminde ödemeniz gerekmektedir. Hizmet öncesi gereken miktarda anlaştığınız için hizmet sonrası geriye sadece ücreti ödemek kalacaktır.

• Firmanın mermer granit ustalarının yaptığı hizmeti beğendiyseniz ustalardan en az bir kişinin iletişim bilgilerini not etmeyi sakın unutmayın. Böylece mermer granit ustasına bir daha ihtiyacınız olduğunda ustayla kolaylıkla irtibat kurabileceksiniz.

• Mermer granit ustasından hizmet aldıktan sonra firmanın sitesinde bir yorum bırakabilirsiniz. Böylece sizden sonra mermer granit hizmeti alacaklara bir fikir vermiş olursunuz. 

Mermer Granit Hizmeti Hizmet Verenler

Yusuf Yıldırım

Yusuf Yıldırım

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Arnavutköy
Teklif İste Profil Görüntüle
Akif Sarıkaya

Akif Sarıkaya

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Çukurova
Teklif İste Profil Görüntüle
Mejnun Arısoy

Mejnun Arısoy

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut
Teklif İste Profil Görüntüle
BAŞİSKELE YAPI

BAŞİSKELE YAPI

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit

Hızla büyüyen hizmet sektöründe ekonomik mücadeleye rağmen hizmetin en iyisini vermek kaydı ...

Teklif İste Profil Görüntüle
İsmail Yıldırım

İsmail Yıldırım

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Konyaaltı
Teklif İste Profil Görüntüle
Mümin Usta

Mümin Usta

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Altındağ

Başkent dekarasyon

Teklif İste Profil Görüntüle
Yahya Nas

Yahya Nas

5 3 Yorum
3 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa
Teklif İste Profil Görüntüle
hasan arı

hasan arı

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Odunpazarı
Teklif İste Profil Görüntüle
Mustafa Ata

Mustafa Ata

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Giresun / Merkez
Teklif İste Profil Görüntüle
Ertuğrul

Ertuğrul

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya

Her tür mermer mermerit granit tamir tadilat yapım işleriniz itina ile yapılır

Teklif İste Profil Görüntüle
Dnc desing mimarlik

Dnc desing mimarlik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye
Teklif İste Profil Görüntüle
PİR YAPI

PİR YAPI

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Zonguldak / Merkez
Teklif İste Profil Görüntüle
Elit Restorsyon A.Ş.

Elit Restorsyon A.Ş.

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Alanya
Teklif İste Profil Görüntüle
SMT YAPI

SMT YAPI

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Karabük / Safranbolu

Mobilya dekorasyon bölüm öğretmenliği mezunuyum. yaklaşık 18 yıldır mobilya imalat, inşaat...

Teklif İste Profil Görüntüle
Ramazan Salman

Ramazan Salman

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Yenişehir

25 yıllık tecrübemiz ile genel tadilat işleri yapmaktayız, ince çizgiler detaylı çözümler ...

Teklif İste Profil Görüntüle
Nizamettin ÇOBANOĞLU

Nizamettin ÇOBANOĞLU

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Altınordu

Merhabalar ben Nizamettin ÇOBANOĞLU İnşaat mühendisiyim Ordu da anahtar teslim daire dekorasyon...

Teklif İste Profil Görüntüle
Değişim Tadilat Dekorasyon

Değişim Tadilat Dekorasyon

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Tepebaşı
Teklif İste Profil Görüntüle
Dinc teknik

Dinc teknik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Bodrum

Merhabalar Bodrum bölgesinde Tadilat isleriniz anahtar teslimi yapmaktayız Siz isteyim yeter

Teklif İste Profil Görüntüle
Detay Akrilik

Detay Akrilik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Altındağ
Teklif İste Profil Görüntüle
Huseyin Özan

Huseyin Özan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Derince
Teklif İste Profil Görüntüle
Önder Kanpolat

Önder Kanpolat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sakarya / Adapazarı
Teklif İste Profil Görüntüle

Mermer Granit Hizmeti Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;