Duvar Ustası Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 1800₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

100₺ - 1800₺ Ortalama Ücret
100₺ - 1800₺ Ortalama Ücret
100₺ 1800₺

Duvar Ustası Ücret Rehberi

Duvar ustası hizmeti ile duvarların tamamı ya da bir kısmı ile baca veya şömine bölümlerinin yapım ve onarımı gerçekleştirilir. Aynı zamanda fayans, karo veya çini döşemesi de hizmete dahildir. Duvar ustası fiyatları çok sayıda faktöre bağlı olarak değişir. Duvar ustası ücreti ortalama olarak 100 TL ila 1000 TL arasında değişir. Hizmet maliyetini belirleyen faktörler aşağıda sıralandığı gibidir. 

Duvar Ustası Hizmet Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar

1. Hizmet Türü

Duvar ustası hizmetinin hangi nedenler ile alındığı önemlidir. Duvar kırma ya da onarma, sıfırdan duvar örmeye göre daha uygun fiyatlıdır. Bununla birlikte döşeme yapılacak ise ek olarak karo ya da fayans benzeri istenen ürünün maliyeti, ödenmesi gereken toplam tutarın artmasına neden olacaktır. Başlıca duvar ustası hizmetleri aşağıda sıralandığı gibidir. 

- Duvar onarımı: 100 TL ila 500 TL arasında

- Duvar yapımı: 100 TL ila 700 TL arasında

- Baca yapımı: 100 TL ila 800 TL arasında

- Şömine yapımı: 100 TL ila 900 TL arasında

- Duvar döşeme: 100 TL ila 1000 TL arasında değişir.

2. Metrekare

Yapılacak ya da üzerinde çalışılacak duvarın genişliği ve yüksekliği önemlidir. Metrekare arttıkça ustanın harcaması gereken emek ve zaman ile malzemeler de artacaktır. Bu nedenle daha büyük duvarlar için ödenmesi gereken toplam duvar ustası hizmet ücreti daha yüksektir. 

3. Malzeme Temini

Duvar ustasının vereceği hizmete bağlı olarak kullanılan malzemeleri hangi tarafın temin edeceği önemlidir. Kullanıcı, çimento, tuğla ve karo benzeri ürünleri tedarik ettiği takdirde maliyet önemli ölçüde azalır. Hizmet sağlayıcıları, malzemeleri getirdiği takdirde ekstra ücret, faturaya yansıyacaktır. 

4. Malzeme Kalitesi

Daha kaliteli malzemeler ile çalışmak uzun vadede daha dayanıklı ve iyi görünümlü sonuçlara sahip olmayı sağlar. Malzeme kalitesi arttıkça fiyatların artması kaçınılmazdır. Ancak hizmetin istenen şekilde olması için yüksek kaliteli malzemelerin tercihi tavsiye edilmektedir. 

5. Ustanın Profesyonelliği 

Duvar ustasının sahip olduğu uzmanlık, alacağı yevmiye üzerinde belirleyicidir. Profesyonel usta ve işçiler ile çalışmak, kullanıcı istek ve amaçlarına uygun sonuçların elde edilmesinde rol oynar. Bununla birlikte çalışanların alanında tecrübe sahibi olmaları, toplam maliyeti arttıracaktır. 

6. Hizmet Süresi

Bazı durumlarda kullanıcılar, hizmetin en kısa sürede tamamlanmasını talep eder. Hızlı çalışmak üzere ustalar, yoğun bir tempo belirleyebilir ya da daha çok işçiye ihtiyaç olabilir. Bu nedenlerden dolayı teslim süresi yakın olan hizmetler için talep edilen ücret daha yüksek olabilir. 

Duvar Ustası Hizmeti Genel İşlemleri 

Duvar ustası hizmeti sırasında uygulanan işlemler genel itibariyle şunlardır:

- Duvar ustası, hizmet uygulanacak alanda keşif yapar. 

- Kullanıcı istek ve ihtiyaçlarına göre duvar ustası, plan hazırlar. 

- Duvar örülecek ise usta, gereken duvar harcını hazırlar ve tuğla ya da briketlerin teminini sağlar. 

- Taşlar, usta tarafından uygun olarak şekillenir. 

- Harç uygulandıktan sonra taşlar dizilir. 

- Plana göre istenen şekil elde edilmek üzere işlemler uygulanır. 

- İsteniyor ise çini, karo ya da fayans gibi döşeme gerçekleştirilir. 

- Hizmet sonrası ödeme teslim edilir. 

Duvar Yapımı Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duvar ustası hizmetini en iyi şekilde almak üzere dikkat edilmesi gereken durumlar, maksimum yarar sağlanmasında etkilidir. Bu durumlar, aşağıda listelenmiştir. 

- Duvar ustası seçimi yaparken, daha önce aynı hizmeti almış olan binlerce kullanıcının yapmış olduğu değerlendirmeleri göz önünde bulundurmak kötü sürprizler ile karşılaşma riskini azaltır. 

- Hizmet öncesi, isteklerin duvar ustasına eksiksiz ve açık bir şekilde anlatılması önemlidir. 

- Duvar ustasının çalışacağı alandaki kıymetli ve hususi eşyaların hizmet öncesinde muhafaza edilmesi faydalıdır. 

- Hizmet sonrası, gerekli kontroller sağlanmalı ve herhangi bir eksiklik ya da hata fark edilmesi durumunda usta ile iletişime geçilmelidir. 

- Tamamlanan hizmetin ücreti eksiksiz olarak ödenmelidir.

- Hizmetin ardından ustanın kurduğu iletişim, hizmet kalitesi ve hızı benzeri durumları dikkate alarak yorum yapmak, diğer kullanıcılar için avantajlıdır. 

Yılın her günü, haftanın her saati duvar ustası ihtiyaçlarınızda ara.com.tr üzerinden ilan verebilir, farklı yetkinlik alanlarına sahip yüzlerce uzmandan gelen teklifler arasından dilediğinizi seçin. Bu sayede yüksek kaliteli hizmete en uygun fiyatlar ile kısa sürede sahip olma fırsatını elde edin. 

Duvar Ustası Hizmet Verenler

Mehmet Binen

Mehmet Binen

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Diyarbakır / Silvan
Teklif İste Profil Görüntüle

Duvar Ustası Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;