Bahçe Düzenleme Peyzaj Hizmeti Ortalama Ücretler

60₺ - 4300₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

60₺ - 4300₺ Ortalama Ücret
60₺ - 4300₺ Ortalama Ücret
60₺ 4300₺

Bahçe Düzenleme Peyzaj Ücret Rehberi

Bahçe Düzenleme Peyzaj Hizmeti Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Bahçe düzenleme peyzaj fiyatları birçok faktöre göre değişmektedir. Hem görüntüde yapısal hem de bitkisel olarak bahçe düzenleme peyzaj hizmetleri yapılmaktadır. Hazır rulo çimleriyle de gerçek çim bakımlarıyla da bahçe düzenlemeleri, peyzaj uygulamaları yapılmaktadır. Bahçe düzenleme peyzaj ücreti 100 TL ila 1000 TL arasında değişiklik gösterir. Bahçe düzenleme peyzaj konusunda yapılacak hizmetin maliyetini belirleyen unsurları aşağıda sizler için sıraladık:

1. Bahçe Düzenlemede Kullanılacak Eşyaların Fiyatı

Bahçe düzenleme peyzaj hizmetlerinde dekoratif panel çitlerden kapı sistemlerine beton direkli kafes tel çitlerden boru direkli kafes tel çitlere kadar birçok seçenek bahçe düzenlemelerinde kullanılmaktadır. Helezon örgülü kafes çit telleri, jiletli tel bariyerler, hazır rulo çimleri, galvaniz ve PVS kaplı puntalı kafes telleri ve dikenli tel gibi bahçe düzenlemesinde kullanılacak birçok malzeme, araç ve gereç günümüzde bulunmaktadır. Bahçede kullanılacak araç ve gereçlerin sayısının artması bahçe düzenleme peyzaj hizmeti fiyatını doğal olarak arttıracaktır.

2. Bahçenin Metrekaresi, Büyüklüğü

Bahçelerinizde, dış cephe projelerinizde bir uzman, tecrübeli bir firmadan yardım alabilirsiniz. Peyzaj mimarları, bahçelerinizin düzenlemesinde size istediğiniz bahçeyi yaratmak için fırsat sunar, bahçenizin çizimini yapar ve hayal ettiğiniz bahçeyi size verirler. Parkları, özel mülkleri, kampüsleri, iş yeri binalarının bahçelerini, eğlence tesislerini, açık alandaki tüm arazileri tasarlayan, planlayan, dekoratif açıdan görselliğini yenileyen kişilere peyzaj mimarı denir ve peyzaj mimarları işlerinde tecrübeli olduklarından her bahçeyi düzenleyebilirler. Düzenlenecek alanın büyüklüğü arttıkça, metrekaresi büyüdükçe peyzaj mimarlarının aldığı ücret de buna doğru orantılı bir şekilde artış gösterecektir.

3. Bahçede Yapılması İstenilen Projenin Zorluk Derecesi

Bahçelerde, parklarda, özel mülklerde, açık olan tüm arazilerde bahçe düzenlemesi yapan peyzaj mimarları her alanda yaratıcılıklarını kullanarak düzenleme yaparlar. Bahçede yapılması istenilen projeler, insanların hayalleri ve istekleri birbirinden çok farklıdır. Bu farklılık doğal olarak farklı projelerin ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Bahçelerde yapılan düzenleme ve dekorasyon işlemlerinde istenilen projelerin zorluk derecesi arttıkça istenilen ücrette bununla birlikte doğru orantılı bir şekilde artacaktır. 

4. Peyzaj Mimarlarının Profesyonellik Dereceleri

Bahçe, park, eğlence tesisleri, kampüsler, özel mülk alanları, açık araziler gibi yerlerin düzenlenmesinde önemli rol oynayan peyzaj mimarları, bahçe düzenleme peyzaj işini yapan tecrübeli kişiler profesyonellik derecelerine göre ücret alırlar. 1 yıldır bahçe düzenlemesi peyzaj işinde çalışan kişiyle 15 yıldır peyzaj işini yapan kişi farklı ücretler talep edecektir. Kişinin bahçe düzenlemesi peyzaj hizmetinde çalıştığı yıl sayısı ve tecrübesi arttıkça alacağı ücrette buna bağlı olarak doğru orantılı bir şekilde artacaktır.

Bahçe Düzenleme Peyzaj Hizmeti Genel İşlemleri 

Bahçe, park, alışveriş merkezi bahçeleri, eğlence tesisi bahçeleri, özel araziler ve açık alan yerlerini dekore etme, bahçe düzenlemeleri peyzaj işlemlerini yapma konusu bir alanın dekorasyonu açısından oldukça önemlidir. Bahçe düzenleme peyzaj hizmetinde yapılan genel olarak uygulanan işlemler aşağıda sıralandığı gibidir:

• Bahçe düzenlemesi peyzaj projelerinde müşteriler ile firmamız mühendis, peyzaj mimarı ve inşaat mimarının bir görüşme yaparak yapılacak işleri konuşurlar.

• Bilgisayarda destek tasarım, destek çizim yazılım programlarıyla yapılacak proje çizilmeli ve ayrıntılar müşteri ve peyzaj yetkili kişisiyle konuşulmalıdır.

• Projenin yapılacağı alan denetlenir.

• Peyzaj dekorasyon işlemlerinde kullanılacak araç ve gereçlerin listesi çıkartılır.

• Bahçe düzenleme peyzaj işlemlerinin maliyeti hesaplanır, fiyat tablosu çıkartılır.

• Peyzaj yapılacak arazinin özellikleri ve konumu, yapısı, alan büyüklüğü, düzen işlemleri kontrolden geçirilir.

• Müşterinin hayal ettiği bahçe düzenlemesini yaratmak için müşteriyi iyice dinlemek ve gerekli notları almak bizim için çok önemlidir. Bu konudaki hassasiyetimiz yüzde yüz müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

• Proje düzenlemesine, bahçe düzenlemesi peyzaj işlerine ne zaman başlanılacağına ve ne zaman işlerin biteceğine karar verilir, takvim günü belirtilir, program yapılır.

• Drenaj ve enerji ile ilgili konularda o mülk içerisindeki tüm çevresel faktörleri gözden geçirmek ve gerekli notları almak, iş öncesinde çok önemlidir.

• Uzman bir kadroyla çalışmak firmamızın önceliğidir ve çevre koruma hakkında her hizmet sonunda müşterilerimize bilgi vermekteyiz.

Bahçe Düzenleme Peyzaj Hizmeti Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Bahçe düzenlemesi peyzaj hizmeti ile ilgili profesyonel bir ekip veya firmayla çalışmalı, bahçe düzenlemesini uzmanların eline teslim etmelisiniz.

• Bahçe düzeni peyzaj konusunda çalışacağınız firmanın müşterilerinin yorumlarını okuyabilirsiniz. Her firmanın internet sitesi artık günümüzde mevcut, sitesini araştırarak beğendiğiniz yorumlara ait firmayla çalışabilirsiniz.

• Bahçe düzenleme peyzaj ücreti konusunda hizmet öncesinde anlaşmalı, fiyatı belirlemelisiniz.

• Bahçe düzenleme peyzaj hizmeti öncesinde bir anlaşma hazırlanacaksa hemen hazırlanmalıdır. Sözleşme maddeleri iyice hazırlanmalı ve iki taraf da anlaşmayı imzalamalıdır. 

• Büyük bir bahçeniz varsa ve bu konuda nasıl bir bahçe tasarlaması yapacağınızı bilmiyorsanız iş öncesi araştırma yapmalı, neyi istediğinize karar vermelisiniz. Kafanızda nasıl bir bahçe istediğinizi tasarlamalısınız.

Bahçe Düzenleme Peyzaj Hizmeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Bahçe düzenlemesi peyzaj hizmeti sonrasında park, özel mülk, eğlence tesisi, iş yeri bahçesi gibi yerlerden neresi yapılmışsa müşteri iş bitiminde her alanı ayrıntısıyla kontrol etmeli, yapılan işi iyice incelemelidir. Değiştirilecek yer veya eklenecek alanlarda konuşarak anlaşmaya varmalıdırlar. 

• Bahçe düzenleme peyzaj hizmeti için sözleşme imzalandıysa antlaşma maddeleri sırasıyla kontrol edilmelidir. 

• Bahçe düzenlemesi peyzaj hizmeti ile ilgili anlaştığınız fiyatı ödemelisiniz. Hizmet öncesinde vereceğiniz miktarı firmanızla kararlaştırdığınız için işlem sonunda geriye sadece ödeme yapmak kalacaktır.

• Bahçe düzenlemesi peyzaj hizmeti sonrasında bahçenize nasıl bakım yapacağınızı, nasıl davranacağınızı çalıştığınız firmaya sorarak gerekli bilgileri mutlaka alın.

• Bahçe düzenlemesi peyzaj hizmetini çok iyi bulduysanız, dekoratif anlamda harika sizin istediğiniz gibi bir bahçe tasarlandıysa, bu işi yapan firmanın iletişim bilgilerini mutlaka not ediniz. Size bahçenizin kim tarafından yapıldığı sorulursa onlara peyzaj firmasının iletişim bilgilerini verebilir, başka işlerinizde bahçe düzenlemesi konularında çalıştığınız firmayı iletişim bilgilerini aldığınız için tekrardan arayabilirsiniz.

• Bahçe düzenlemesi peyzaj hizmetini aldıktan sonra iş yaptığınız şirketin internet sitesinde bir yorum bırakmalısınız. Yapılan bahçe düzenlemesi peyzaj hizmeti hakkında ne düşündüğünüzü çalıştığınız firmanın internet sitesinde yazarsanız sizden sonra peyzaj hizmetini alacak olanlara bir fikir vermiş, yardım etmiş olursunuz.

Bahçe Düzenleme Peyzaj Hizmet Verenler

Yahya Nas

Yahya Nas

5.0 3 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa
Profil Görüntüle
Yunus Barka

Yunus Barka

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şahinbey
Profil Görüntüle
Artrium Peyzaj

Artrium Peyzaj

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beşiktaş

Artrium Peyzaj olarak bizler, Peyzaj Tasarım Proje| Görselleştirme 3 Boyut | Uygulama| Sulama Sis...

Profil Görüntüle
Nesegok Gök

Nesegok Gök

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer

Uzman kadromuz ile Bursa'da birçok bahçe düzenleme yapılmaktadır.

Profil Görüntüle
Gokhan Doğu Koc

Gokhan Doğu Koc

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sarıyer
Profil Görüntüle
BAŞİSKELE YAPI

BAŞİSKELE YAPI

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit

Hızla büyüyen hizmet sektöründe ekonomik mücadeleye rağmen hizmetin en iyisini vermek kaydı ...

Profil Görüntüle
İsmail Yıldırım

İsmail Yıldırım

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Konyaaltı
Profil Görüntüle
Rahmi Bilgili

Rahmi Bilgili

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Profil Görüntüle
hasan arı

hasan arı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Odunpazarı
Profil Görüntüle
Özcan arslan

Özcan arslan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Mamak

Kilitli taş ustası kilitli bordur çim taş andezit karo kaplama bims fayans mermer çevre düzen...

Profil Görüntüle
Dnc desing mimarlik

Dnc desing mimarlik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye
Profil Görüntüle
Öyküm inşaat emlak  tadilat tamirat

Öyküm inşaat emlak tadilat tamirat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Söke
Profil Görüntüle
PİR YAPI

PİR YAPI

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Zonguldak / Merkez
Profil Görüntüle
SMT YAPI

SMT YAPI

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Karabük / Safranbolu

Mobilya dekorasyon bölüm öğretmenliği mezunuyum. yaklaşık 18 yıldır mobilya imalat, inşaat...

Profil Görüntüle
Değişim Tadilat Dekorasyon

Değişim Tadilat Dekorasyon

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Tepebaşı
Profil Görüntüle
Önder Kanpolat

Önder Kanpolat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sakarya / Adapazarı
Profil Görüntüle
Ferhat Ferhat

Ferhat Ferhat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Ugur Aras

Ugur Aras

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sakarya / Adapazarı
Profil Görüntüle
Lila Dekorasyon ve Tadilat

Lila Dekorasyon ve Tadilat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik

A.dan Z.ye Daire Ev Ofis iç mimarlık tadilat ve dekorasyon işleri itinayla titizlikle ve üstün ...

Profil Görüntüle
neco usta  tadilat tamirat boya alçı  bahçe   işle görevin

neco usta tadilat tamirat boya alçı bahçe işle görevin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sarıyer

her türlü boya tadilat tamirat kaynak tesisat tamirat bahçe düzenleme her türlü işle...

Profil Görüntüle
Burak Nazlı

Burak Nazlı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

İlgili Blog Yazıları

Bahçe Düzenleme Peyzaj Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.