Spa

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Spa Hizmet Verenler

Tolga Doğu

Tolga Doğu

5.0 3 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya

Klasik masaj isveç masajı tai masajı spor masjı selilüt mas...

Profil Görüntüle
Fırat Sert

Fırat Sert

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Bodrum

Espa ve home made marka ürünlerle hijyene önem vererek değerli misafirlerime en iyi hizmeti veri...

Profil Görüntüle
Terapist S.Coskir

Terapist S.Coskir

4.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa

Masaj Nedir? Dilimizdeki masaj sözcüğü Arapça dokunma anlamına gelen “mass” ve Yunanca yo...

Profil Görüntüle
Alisa Zima

Alisa Zima

1.0 2 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca

işimde en iyiim diye. Düsünyorum

Profil Görüntüle
Canan Aydın

Canan Aydın

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Manisa / Şehzadeler

Manisa merkez Hacamat için 05425780884 kendi evimde hizmet veriyorum.

Profil Görüntüle
Ferat Dogan

Ferat Dogan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Düzce / Merkez

Seanslarimiz 45 dk 200 1 saat 250 jakuzi keyfi paketimiz kese köpük 400 TL sabah 11 akşam 12 gelm...

Profil Görüntüle
Kaan Sonmez

Kaan Sonmez

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli
Profil Görüntüle
Hazar Bayraktar

Hazar Bayraktar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bakırköy

Profesyonel masajlar

Profil Görüntüle
m¥sba cerq@zaah

m¥sba cerq@zaah

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe

Relax masaj 60 dk Relax masaj + peeling 90 dk Vücud peeling 30 dk MASAJ EVLERE HİZMET VERILIR...

Profil Görüntüle
Hayspa Royal52

Hayspa Royal52

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Altınordu
Profil Görüntüle
Mert Bulut

Mert Bulut

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataköy
Profil Görüntüle
AHMET İkier

AHMET İkier

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Fatih

MASÖRLÜK BELGEM VARDIR. 4 YILDIR AKTİF OLARAK MASAJ YAPMAKTAYIM. GÜNÜN STRESİNİ PARMAK UÇLA...

Profil Görüntüle
Mehmet Önel

Mehmet Önel

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Batman / Merkez
Profil Görüntüle
Orhan Bahar

Orhan Bahar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Çerkezköy

Sadece MASAJ

Profil Görüntüle
Ev tem

Ev tem

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Menteşe

Profesyonel masaj hizmeti veriyorum

Profil Görüntüle
Ahmet Demir

Ahmet Demir

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şahinbey

Profesyonel hizmet için doğru seçim

Profil Görüntüle
Hakan Gök

Hakan Gök

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Şanlıurfa / Karaköprü

Sporun eğlence dönüşmesi içinde

Profil Görüntüle
Ramazan Taşcıoğlu

Ramazan Taşcıoğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Profil Görüntüle
Arda Aykan

Arda Aykan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Profil Görüntüle
Ömer Uysaler

Ömer Uysaler

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez
Profil Görüntüle
Kaan Bozkurt

Kaan Bozkurt

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karşıyaka

Uzman ve rahatlatıcı parmaklarımız ister evinizde ister evimizde 7/24 hizmetinizdedir... Medikal...

Profil Görüntüle


SPA Masajı Hizmeti

Spa hizmetlerine artan taleplerle birlikte dünyada görülen artışın yansımalarını ülkemizde de günden düne artan şekilde gözlenmektedir. En çok merak edilen soruların başında ise “Spa Nedir?” yerini alırken, Spa’nın farklı çeşitleri var mıdır? Spa’nın insan bedenine yararları nelerdir? Gibi sorular beraberinde gelmektedir. Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda görebilirsiniz.

“SPA” kelimesinin anlamı nedir?

Spa kelimesinin etimolojik kökenine bakıldığında şu anlamlarla karşılaşırız; Spa Latince “Selus Per Aqua” Türkçe karşılığını dilimizde “Sudan Gelen veya Su ile Gelen Sağlık” anlamı ile yer almaktadır. Geçmişine bakıldığında ise köklerinin Roma medeniyetine kadar uzandığını görürüz.

Spa nedir?

Spa hizmetleri denildiği taktirde zihinde ilk oluşan su iken içinde sadece su barındırmayan; su veya çamurun birlikte eşlik ettiği rahatlamaya ve gevşemeye yardımcı olan bir terapi çeşidi olarak karışımıza çıkar.

Spa Çeşitleri ve Uygulama Biçimleri

Spa hizmetleri bütüncül bir yaklaşım halinde insan bedeni ve ruhu üzerinde rahatlatıcı etkiye sahiptir. Sizleri terapi öncesinde de ruhen ve bedenen hazırlayan bir atmosfer ile karşılaşır, müzikler ve kokuların eşlik ettiği bir yolculukta bulabilirsiniz. Spa bir terapi olmakla birlikte tedavi edici yönü oldukça kuvvetlidir. Uzman kişiler uygulanması gereken bu tedavi/terapinin sizlerin ihtiyacına yönelik belirlenmesi oldukça mühimdir. Spa çeşitlerini belirli başlıklar altında sınıflandırırsak; 

 • Klasik Masaj; Bedeninizin iyileşmeye yönelik ilk adımlarının temelini oluşturan koşulları sağlar. Tansiyonu düzenler, kan dolaşımınızı artırır ve bunlara bağlı olarak kas sisteminizi yumuşatarak ağrılarınızın azalmasını sağlar.
 • Bölgesel Masaj; Adından da anlaşılacağı gibi vücutta ağrıların en çok yoğunlaştığı bölgeler olarak, baş ve boyun, omuz, sırt ve ense, bel, kol ve bacak gibi bölgesel bütünlükler içinde o bölgeye yönelik uygulanmaktadır.
 • Anti Stress Masajı; Bu masajın en belirgin özelliği gerilimi etkin olarak giderecek şekilde yavaş ve ritmik yapılan bir masaj olmasıdır. Kaslarda oluşan gerilimleri bunun beraberinde gelişen ağrı semptomlarını ortadan kaldırıcı etkiye sahiptir. Yüz, baş, boyun, sırt ve ayak tabanını kapsayıcı olup kasların güçlü hale gelmesini sağlar.
 • Refleksoloji Masajı; Daha çok tedaviye yönelik yapılan bir masaj türüdür. Özel teknikler ile parmak ve ellerin yoğun olarak kullanımına bağlı olarak, vücutta ortaya çıkan fizyolojik bulguların değişim göstermesine yol açarak sağlığı düzenleyici bir etkiye sahiptir.
 • Hint Baş Masajı; Yine adından da anlaşılacağı üzere, baş bölgesinde görülen sinüzit, migren gibi rahatsızlıkların ve bunlar bağlı gelişen uyku düzeni bozuklukları, stres artışı yaşayan kişilerin, sadece baş ve boyun bölgesine belirlenen yarım saatlik süre dâhilinde uygulanan bu masajın bedenin sinir noktaları üzerinde gerilimlerin azalmasını sağlar.
 • Spor Masajı; Tekniği diğer masajlardan farklı olan bu masajın ayırt edici özelliği, süresi, masajın ritme ve uygulamadaki ölçütün farklı olmasıdır. Kasların gevşemesine yol açarken kan dolaşım sistemini hızlandıran ve uyarıcı hareketlerin daha yoğun olduğu bir terapi çeşididir.
 • Sıcak Yağ Masajı; Doğal yağların yoğun şekilde kullanıldığı; badem, susam, Hindistan cevizi yağı, iyileştirici, arındırıcı, aromatik ve tıbbi yönüyle faydalı olarak tamamının karıştırılarak, vücut sıcaklığında farklı bir derece gelecek şekilde ısıtılır. Romatizma, eklem ağrıları ve bağ iltihaplanmaları tedavisinde kullanılırken, vücuda yoğun şekilde uygulanan yağlar bedene nüfuz eder.
 • Aromaterapi Masajı;  Kişinin özel talepleri doğrultusunda bedenine en faydalı bitkisel yağların kullanılması ile uygulanan masaj türüdür.
 • Medikal Masaj; Kronik ağrıların oluşması sonrasında, dış yüzeylerden merkez noktaya doğru uygulanarak gerçekleştirilen masajdır.
 • Anti Selülit Masajı;  Bacak bölgesinde deri altında kan dolaşımını harekete geçirerek düzenli akışı sağlayan, kan akışını takiben hücrelerin düzenli oksijen almasını sağlayan mesaj türüdür.
 • Çikolata Masajı; Kakao yağı, kakao tozu ve badem yağı ile oluşturulan özel bir çikolatanın kullanımıyla oluşturulan bu kür; cildi besleyen, nemlendiren ve yumuşatan özellikleri barındırır. Özel güneş filtresi ve kafein içeren maddelerden oluşması sebebiyle hem kan dolaşımını etkileyen hem de içinde bulundurduğu selülite iyi gelen polifenol taşımaktadır.
 • Bali Masajı; Bu masajın uygulanması esnasında kullanılan doğal yağlar enerji seviyesini yükseltmeye yardımcı olurken, vücuttaki enerji merkezlerinin dengelenmesi sağlamaktadır. Yağlarında etkisi ile kaslarda oluşan gerginlikleri giderici etkisi görülmektedir.
 • Derin Bağ Dokusu Masajı; Vücutta yer alan toksin maddeleri azaltmaya yarayan bu masajın özelliği, uygulama hareketlerinin şiddeti fazla olmasına rağmen temposu yavaş halde seyretmektedir. Vücudu canlandırıcı etkiye sahipken, ciltte oluşan sarkmaların sıkılaşmasına ve kilo vermede yardımcı rol oynaya bir masaj çeşidi olma özelliği taşımaktadır.
 • Kleopatra Masajı;  Sauna sonrasında vücuttan ter atımı sonrasında, süt ve bal karışımlarını ile özel olarak hazırlanan ve yavaş tempoda uygulanan bir masaj çeşididir. Yumuşak hareketler ile vücut içine temas etmesini sağlayan masajın, özel karışım sayesinde cilt yenilenmesine etkili olup, kan dolaşımını hızlandırmaktadır.
 • Sıcak Taş Masajı; Taşların ısıtılması ile uygulanan bir masaj çeşididir. Taşlardan emilen sıcaklık sayesinde kan dolaşımı hızlanırken, kan hücrelerin yoğunlukla iletilmesini destekler. Vücutta oluşan sertliklerin ve tutulmalara bağlı oluşan ağrıların azalmasına yardımcı olur. Bu masajın süreklilik arz edecek şekilde düzenli aralıklarla uygulanması, yer etmiş fiziksel bozuklukların giderilmesinde etkin rol oynamaktadır.
 • Sultan Masajı; İki farklı enerjinin tek bir bedende, negatif ve pozitif enerjilerin dönüşümünü sağlayacak şekilde uygulanır. Bu enerji değişiminin aktif halde olması için masaj iki terapist tarafında birbirine uyum sağlayacak şekilde uygulanmaktadır.
 • Silence Mix Masajı; Üç farklı masaj çeşidinin karışımı ile uygulanan masaj çeşididir. İçinde Bali, Medikal ve Aromaterapi masajını barındırır. Kronik ağrılar ve bunların yol açtığı yorgunlukları gidermek için uygulanan masaj, kasa ve hareket sistemi üzerinde yoğun etkiye sahiptir.
 • Relax Masaj; Uygulama esnasında fazla baskı uygulaman tüm vücuda yayılacak şekilde yapılan; gevşetici, rahatlatıcı ve dinlendirici bir masaj çeşididir. Uyku düzenin ve günlük yaşam stresini önemli ölçüde azaltır.

Spa’nın Yararları

 • Kadınların başlıca sorunları arasında yer alan, estetik açıdan da önem taşıyan selüliti kan dolaşımın artırmasıyla iyileştirici ve azaltıcı bit etken taşır.
 • Sindirim sisteminin düzenlenmesini sağlar.
 • Vücutta yer alan zararlı toksin maddelerin atılmasına ve yağların azalmasında yarar sağlar.
 • Eklem ve kas rahatsızlıkları üzerinde etin rol oynar.
 • Vücutta yer alan ölü derinin atılmasına bağlı olarak, sağlıklı bir görünüm sağlarken, cildin pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşmasına sebep olur.
 • Stresi azaltıcı etkiye sahip olması sebebiyle dinlendirici ve sakinleştirici bir etkiye neden olur.
 • Uyku bozukluklarını düzenlerken, psikolojik ve fiziksel rahatlama üzerinde etkisi görülür.

Spa Kuralları Nelerdir?

Spa’nın nasıl yapıldığına dair tam manası ile fikir sebebi olunmaması kişilerin aklında soru işareti taşıyan bir durum olarak görülmektedir. Spa’nın bir terapi ve tedavi şekli olması göz önünde bulundurulduğunda öncelik uygulamam yapılacak ortamın ve uygulayıcının kişiler üzerinde olumsuz etki bırakacak bir gergin ortamın olmamasıdır.

 • Spa merkezine randevu saatinden 15 dakika önce gelinmesi, uygulama öncesi hazırlıkların tamamlanması açısından yeterli bir süre olacaktır.
 • Uygulanacak masaj öncesi duş alınması bedenin rahatlaması için doğru bir yol olacaktır.
 • Hijyen koşulları ve sağlığınızı riske atacak bir durum ile karşılaşmamak için, terapi öncesinde uygulama yapacak terapist ile konuşulmalı gerekli bilgiler verilmelidir.
 • Spa öncesinde kendi kullandığınız havlu, bornoz ve terliklerinizi yanınızda getirmeniz yahut size özel açılmış olan malzemeleri kullanmayı tercih etmelisiniz.

Spa Hizmeti almak isteyen müşterilerimiz için bu hizmetleri karşılayacak alanında uzman kadromuz bulunmaktadır.  Web sitemizde yukarıda sizlere yanıtlamaya çalıştığımız birçok sorunun cevabını ayrıntılı olarak inceleyebilir.  Sorularınız, ilanlarınız ve teklifler için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Spa Hizmeti Ortalama Ücretler

70₺ - 300₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
70₺ - 300₺ Ortalama Ücret
70₺ - 300₺ Ortalama Ücret
70₺ 300₺

Spa Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.