Dövme (Tattoo) Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 400₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

100₺ - 400₺ Ortalama Ücret
100₺ - 400₺ Ortalama Ücret
100₺ 400₺

Dövme (Tattoo) Hizmeti Ücret Rehberi

Günümüzde dövme, makineler ile gerçekleştirilir. Bu makineler elektrik devresinin açılıp kapanmasıyla çalışıyor. Uzman birinden dövme hizmeti almak kullanıcıların en çok dikkat edeceği durumlardan biridir. Dövme fiyatları birçok unsura bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu unsurlar aşağıda sıralandığı gibidir. 

Dövme Hizmeti Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar


Dövme Türü

Dövme hizmet maliyetini belirleyen en önemli unsurlardan biri hangi tip dövmenin uygulanacağıdır. Kullanıcıların tercih ettiği başlıca dövme tipleri aşağıda sıralandığı gibidir. 

Old School Tattoo

Geleneksel stil olarak bilinir. Parlak kırmızı, yeşil ve sarı gibi renklerle çizimler boyanır, güller, çapalar, kadın portreleri, kalpler ve yapraklar gibi ikonik tasarımlar çizilir. Bütünsel görünümün yanı sıra, sık dövmeler ve küçük boşluklarla aralıklı bir görünüm sunar. Modeller çok büyük çizilmez, kompozisyon oluşturması gerekmez. Büyük görünen boşluklara kılıç, yılan, pin-up kızı, kristal, kuru kafa, zar, bulut, şişe ve dudak gibi motifler çizilir. 
5 cm old school tarzı dövme ücreti: 300-500 TL arasında değişmektedir.

Realistik Dövme

Dövme sanatçısının en önemli olduğu tarzlardan ilki realistik dövmedir. Gerçek görünümlü dövmenin özelliği, dövmeye bakıldığında bir fotoğraf karesine bakmış gibi gerçekçi ve birebir resmedilmiş olmasıdır. Realistik dövmede çizilecek kişi veya obje birebir şekilde portre çizermişçesine deriye çizilir ve boyanır. Genelde portreler tercih edilir. Bu tarz dövmeler yarım kolu kaplayacak şekilde, sırtta 15-25 cm büyüklüğünde ve üst bacağın 1/3’ini kaplayacak ölçüde yapılır. 

Realistik dövme ücreti: 2000-5000 TL 

Watercolor (Suluboya) Dövme

Suluboya dövme yeni bir tarz olması sebebiyle popülerdir. Genelde hayvan motifleri çizilir ve üzerine boya sıçramış gibi renk verilir. Açık tenlerde dövmenin renkleri daha belirgin durur. Her çizim için kullanılabilir ve her boyutta yapılabilir.
10 cm watercolor dövme ücreti: 600-1000 TL

Tribal Dövme

Tribal dövmenin tarihi, eski kabilelere kadar dayanıyor. İlk bakıldığında hepsi benzer görünse de aslında farklı ve kendine öz tasarımları vardır. Hemen hemen hepsi siyah renk mürekkeple yapılır. Büyük alanlarda büyük desenler için uygulanır. 
Tribal dövme ücreti: 2000-10.000 TL

New School Tattoo 

90’ların popüler tarzı olan new school dövme, abartılmış figürler ve karikatürize edilmiş çizimleri içerir. Old school tattoo gibi küçük ve renkli çizimlerdir. Günümüzde çok sık tercih edilmese de, birçok kişinin vücudunda görülmesi mümkün.
5 cm new school dövme ücreti: 300-500 TL 

Neo-Traditional Dövme 

Geleneksel tarz dövmenin günümüze evrilmiş halidir. Çizimler net, renkler parlaktır. Çiçek, hayvan ve insan figürleri işlenir. Büyük dövmelerdir. Genellikle üst kolu kaplamak için tercih edilir.
Neo traditional tarzı üst kol dövme ücreti: 5000-15.000

Chicano Dövme 

Meksikalı göçmenlerin hapishanelerde ilkel yollarla yaptıkları dövmedir. Hala çok sık tercih edilmektedir. Bir yazı veya tüm vücut kaplama olarak yapılabilir. Her çizim için uygundur. Genellikle siyah renk kullanılır, renk kullanımı çok nadirdir. Kadın portreleri, Kızılderililer, heykeller, binalar ve arabalar çizilebilir. İnce çizgilerle çizildiği için ve gölgelendirmesinden dolayı oldukça uzun sürer ve maliyeti yüksektir. 
Chicano dövme ücreti ön vücut kaplama: 20.000-50.000 TL

Dotwork (Nokta) Tattoo

Minik noktaların birleşimi ile ortaya çıkan figürlerdir. Çizgi yerine nokta kullanılmasından dolayı çok uzun sürer. Dövme makinesiyle bu dövme stilini çalışmak oldukça zordur. Bu sebeple iğne ile çalışılır. Bu yöntem acı verici olduğundan yaptıran için de zor bir seans olur. 
10 cm dotwork dövme ücreti: 1000 TL-3000 TL

Biyomekanik Dövme 

Gerçeklik ve bilimkurgunun birleşimi biyomekanik dövmedir. Görünümü, cilt yırtılmış ve altından makine parçaları görünmüş gibidir. Realistik dövme çizim tarzı, yırtık cilt görünümü için uygulanır. Çizimin anlaşılabilir olması için büyük bir dövme yapılmalıdır. 
Bel için biyomekanik dövme ücreti: 2000-6000 TL

Blackwork Dövme

Bu tarz dövmede bölgenin bazı kısımları çizilir ve kalan kısım siyah boyayla komple kaplanır. Böylelikle siyah ten üzerine çizilmiş beyaz çizgiler gibi bir görünüm sağlanır. Tüm kolun komple simsiyah boyanması da bu tarz dövme başlığı altına girer. Gölgeleme için kullanılan çoklu iğnelerle yapıldığı için biraz acı verici ve kanamalı olabilir. Çok fazla boya kullanılır.
Tüm kol blackwork dövme ücreti: 10.000 TL civarı 

Minimalist Dövme

Adından da anlaşılacağı üzere minik ve sade tasarımlardır. İnce çizgiler, minik üçgenler, nokta gibi kalpler ve ince yazılar için uygulanır. Ne kadar küçük olsa da, çizgiler daha belirgin duracağı için kusursuz çizilmesi çok önemlidir.  
Minimalist dövme ücreti: 300-500 TL

Outline Dövme

Bitmemiş hissi uyandıran, modelin sadece ana hatlarının çizildiği ve gölgeleme-boyama yapılmadığı çizimlerdir. Bu dövmeler değiştirilerek kullanılabilir. Bir zaman sonra gölgelemek, daha sonra boyamak gibi değişikliklere gidilebilir. Küçük desen dövmelerdir. Hayvan ve çiçek figürleri için ideal çizimdir. 
Outline dövme ücreti: 700-1200 TL

Glitch Dövme

Somutun soyutlaştırıldığı çizimlerdir. Gerçekliğin sorgulanmasını amaçlar. Bozuk bir TV’deki görüntü kayması gibidir. Çizilen objenin yarısı zikzak ve ofset çizgilerle bozulmuş gibidir. Genelde 10-15 cm’lik dövmelerdir. 
Glitch dövme ücreti 10cm: 600-1000 TL 

Japon Dövme Sanatı

Japoncada vücuda bambu çubuklarla dövme yapılmasına İrezumi denir. İrezumi dövme tarzının da adı olmuştur. Bu tarz dövmede göğüs ve sırt komple dövmeyle kaplanır, kollar ve bacaklara da çizilen dövmenin detayları çizilir. Böylelikle kafa hariç tüm vücut kaplanmış olur. Dövme tümüyle bir kompozisyon oluşturur. Tamamen bitmesi 6-7 yılı bulabilmektedir. Kimileri ise acıya aldırmadan seansların aralığını kısa tutarak 2 yıl gibi bir sürede bitirebilirler. En popüler figür ejderha ve çiçeklerdir. 
İrezumi ücreti tüm vücut: 50.000-150.000 TL 

Dövme Rengi

Dövmeler siyah ya da renkli olarak tercih edilebilir. Renkli dövmeler kullanılan renkli mürekkep, harcanan zaman ve emek göz önünde bulundurulduğunda siyah dövmelere göre çok daha yüksek maliyetlidir. Bununla birlikte bazı renklerin bulunmasının daha zor olması, toplam maliyete yansıyan faktörler arasında yer alır.

Dövmenin Boyutu

Dövmenin boyutu ödenmesi gereken toplam tutarı etkileyen bir diğer önemli unsurdur. Dövme boyutunun artması kullanılan malzeme miktarını arttırdığı gibi daha uzun seanslar gerektirir. Aynı zamanda dövmecinin harcadığı emek de dövme boyutu ile doğru orantılı olarak artacaktır. Bu nedenle büyük ya da küçük boyutlardaki dövmeler arasında fiyat farkı bulunur. 

Dövmenin Yapılacağı Yer 

Vücutta dövmenin yapılacağı alan, dövmecinin çalışma zorluğunu belirlemesi açısından önemlidir. Ayrıca el ve ayaklara yapılacak dövmeler için özel bir alan gerekmez iken, vücudun farklı bölümlerine hususi odalarda dövme yapmak gerekebilir. Bu nedenle dövmenin yapılacağı yer de önemlidir. 

Seans Sayısı

Dövmenin büyüklüğü, detayları ve zorluk durumuna bağlı olarak gereken seans sayısı değişiklik gösterir. Dövmeciler, artan seans sayısına göre toplam meblağı hesaplayabilir. Kullanıcı ve dövmeci tercihlerine göre fiyatlarda farklılık olacaktır.

Dövme Sanatçısının Profesyonelliği

Dövme sanatçısının almış olduğu eğitim, sahip olduğu tecrübe, alanındaki yetkinliği ve tanınırlığı ödenmesi gereken toplam meblağın değişmesine neden olur. Uzman dövmeciler, incelikle çalışır ve daha kaliteli sonuçlar ortaya koyar.

Dövme Stüdyosunun Konumu

Büyük şehirlerde ve merkezi alanlarda konumlanan dövme stüdyolarının fiyatları, diğerlerine oranla daha yüksek olabilir. Stüdyo maliyeti, bunun en büyük etkenlerinden biridir. Profesyonel bir dövmeci bulmanın dövme yaptırmanın en önemli adımlarından biri olduğunu unutmayın.

Dövme Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

• Dövme seçilirken iyice düşünülmelidir. Kolay sıkılan kişilerin dövmelerinden sıkılmaması önemlidir. Lazer ile dövme sildirtmek, dövme yaptırmaktan çok daha zor ve acılı bir işlemdir. 
• Dövme yaptırılacak stüdyonun tüm belgeleri tam olmalıdır. Hijyen çok önemlidir. Tüm iğne ve folyo gibi ürünlerin sıfır ve kişiye özel olması gerekir. Aksi takdirde hastalık kapılabilir. 
• Dövme sanatçısı seçerken sanatçıların portfolyosuna bakılmalı, önceki işleri incelenmelidir. 
• Seçilecek dövme modelindeki figür araştırılmalıdır. Bazı figürler bazı kültürlerde farklı anlamlara gelmektedir. Yaptırdıktan sonra öğrenilmesi hoş olmayacaktır. 

Dövme tarzları, modelleri ve ücretlendirilmesi bu şekildedir. Dövme için asıl olay iyi araştırma yapmaktır. Dövme modelinin seçilmesi, dövme sanatçısının bulunması ve araştırılması, dövme stüdyosunun hijyen ve referansları gibi her şey araştırılmalıdır. İstediğiniz dövmeyi yaptırmak için hemen şimdi ara.com.tr’de ilan açabilir uzman dövmecilerden gelen teklifler arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. 

Dövme (Tattoo) Hizmet Verenler

Dga Elif

Dga Elif

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Teklif İste Profil Görüntüle
Pelin Cansu

Pelin Cansu

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Odunpazarı
Teklif İste Profil Görüntüle
Alper Evren

Alper Evren

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Tepebaşı
Teklif İste Profil Görüntüle
Furkan Dereli

Furkan Dereli

0 0 Yorum
1 Kişi Seçti İstanbul / Tuzla

Insta furkanderelitattoo

Teklif İste Profil Görüntüle
Ege Aydın

Ege Aydın

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Konyaaltı

instagram : xage_ink

Teklif İste Profil Görüntüle
Wolf King Tattoo

Wolf King Tattoo

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Çanakkale / Merkez

Wolf King Tattoo Hayal Edin Tasarlayalım. Size Özel Dövmeler ve Hijyenik Ortam @wolf_king_tatt...

Teklif İste Profil Görüntüle
Eray Yılmaz

Eray Yılmaz

0 0 Yorum
1 Kişi Seçti İstanbul / Avcılar
Teklif İste Profil Görüntüle
@dostadam

@dostadam

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Teklif İste Profil Görüntüle
Berker Bereket

Berker Bereket

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Alanya
Teklif İste Profil Görüntüle
Gürkan Cebeci

Gürkan Cebeci

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü

vip tattoo designer olarak siz değerli müşterilerime hijyen ve müşteri memnuniyeti garantisiyle...

Teklif İste Profil Görüntüle
ramo tattoo studio

ramo tattoo studio

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beşiktaş
Teklif İste Profil Görüntüle
Korhan Şengerze

Korhan Şengerze

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bartın / Merkez
Teklif İste Profil Görüntüle
Ümit Şentürk

Ümit Şentürk

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Teklif İste Profil Görüntüle
Özgür Ceylan

Özgür Ceylan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Teklif İste Profil Görüntüle
Mehtap Gümüş

Mehtap Gümüş

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler
Teklif İste Profil Görüntüle
Deniz Esra Alp

Deniz Esra Alp

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Düzce / Merkez
Teklif İste Profil Görüntüle
Sultan Tarhan

Sultan Tarhan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Sincan

Lazer epilasyon Bölgesel incelme Dovme silme

Teklif İste Profil Görüntüle
Ömer Türkel

Ömer Türkel

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Teklif İste Profil Görüntüle
Mesut Özyurt

Mesut Özyurt

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenyurt
Teklif İste Profil Görüntüle
Wo&eS Cosmetica Estetik&Güzellik Salonları

Wo&eS Cosmetica Estetik&Güzellik Salonları

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi
Teklif İste Profil Görüntüle
Funda Karadağ

Funda Karadağ

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy

Size özel dövme tasarımı yapabilir ya da istediğiniz bir modeli uygulayabilirim. Instagram a...

Teklif İste Profil Görüntüle

Dövme (Tattoo) Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;