Dövme (Tattoo) Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 400₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

100₺ - 400₺ Ortalama Ücret
100₺ - 400₺ Ortalama Ücret
100₺ 400₺

Dövme (Tattoo) Hizmeti Ücret Rehberi

Günümüzde dövme, makineler ile gerçekleştirilir. Bu makineler elektrik devresinin açılıp kapanmasıyla çalışıyor. Uzman birinden dövme hizmeti almak kullanıcıların en çok dikkat edeceği durumlardan biridir. Dövme fiyatları birçok unsura bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu unsurlar aşağıda sıralandığı gibidir. 

Dövme Hizmeti Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar


Dövme Türü

Dövme hizmet maliyetini belirleyen en önemli unsurlardan biri hangi tip dövmenin uygulanacağıdır. Kullanıcıların tercih ettiği başlıca dövme tipleri aşağıda sıralandığı gibidir. 

Old School Tattoo

Geleneksel stil olarak bilinir. Parlak kırmızı, yeşil ve sarı gibi renklerle çizimler boyanır, güller, çapalar, kadın portreleri, kalpler ve yapraklar gibi ikonik tasarımlar çizilir. Bütünsel görünümün yanı sıra, sık dövmeler ve küçük boşluklarla aralıklı bir görünüm sunar. Modeller çok büyük çizilmez, kompozisyon oluşturması gerekmez. Büyük görünen boşluklara kılıç, yılan, pin-up kızı, kristal, kuru kafa, zar, bulut, şişe ve dudak gibi motifler çizilir. 
5 cm old school tarzı dövme ücreti: 300-500 TL arasında değişmektedir.

Realistik Dövme

Dövme sanatçısının en önemli olduğu tarzlardan ilki realistik dövmedir. Gerçek görünümlü dövmenin özelliği, dövmeye bakıldığında bir fotoğraf karesine bakmış gibi gerçekçi ve birebir resmedilmiş olmasıdır. Realistik dövmede çizilecek kişi veya obje birebir şekilde portre çizermişçesine deriye çizilir ve boyanır. Genelde portreler tercih edilir. Bu tarz dövmeler yarım kolu kaplayacak şekilde, sırtta 15-25 cm büyüklüğünde ve üst bacağın 1/3’ini kaplayacak ölçüde yapılır. 

Realistik dövme ücreti: 2000-5000 TL 

Watercolor (Suluboya) Dövme

Suluboya dövme yeni bir tarz olması sebebiyle popülerdir. Genelde hayvan motifleri çizilir ve üzerine boya sıçramış gibi renk verilir. Açık tenlerde dövmenin renkleri daha belirgin durur. Her çizim için kullanılabilir ve her boyutta yapılabilir.
10 cm watercolor dövme ücreti: 600-1000 TL

Tribal Dövme

Tribal dövmenin tarihi, eski kabilelere kadar dayanıyor. İlk bakıldığında hepsi benzer görünse de aslında farklı ve kendine öz tasarımları vardır. Hemen hemen hepsi siyah renk mürekkeple yapılır. Büyük alanlarda büyük desenler için uygulanır. 
Tribal dövme ücreti: 2000-10.000 TL

New School Tattoo 

90’ların popüler tarzı olan new school dövme, abartılmış figürler ve karikatürize edilmiş çizimleri içerir. Old school tattoo gibi küçük ve renkli çizimlerdir. Günümüzde çok sık tercih edilmese de, birçok kişinin vücudunda görülmesi mümkün.
5 cm new school dövme ücreti: 300-500 TL 

Neo-Traditional Dövme 

Geleneksel tarz dövmenin günümüze evrilmiş halidir. Çizimler net, renkler parlaktır. Çiçek, hayvan ve insan figürleri işlenir. Büyük dövmelerdir. Genellikle üst kolu kaplamak için tercih edilir.
Neo traditional tarzı üst kol dövme ücreti: 5000-15.000

Chicano Dövme 

Meksikalı göçmenlerin hapishanelerde ilkel yollarla yaptıkları dövmedir. Hala çok sık tercih edilmektedir. Bir yazı veya tüm vücut kaplama olarak yapılabilir. Her çizim için uygundur. Genellikle siyah renk kullanılır, renk kullanımı çok nadirdir. Kadın portreleri, Kızılderililer, heykeller, binalar ve arabalar çizilebilir. İnce çizgilerle çizildiği için ve gölgelendirmesinden dolayı oldukça uzun sürer ve maliyeti yüksektir. 
Chicano dövme ücreti ön vücut kaplama: 20.000-50.000 TL

Dotwork (Nokta) Tattoo

Minik noktaların birleşimi ile ortaya çıkan figürlerdir. Çizgi yerine nokta kullanılmasından dolayı çok uzun sürer. Dövme makinesiyle bu dövme stilini çalışmak oldukça zordur. Bu sebeple iğne ile çalışılır. Bu yöntem acı verici olduğundan yaptıran için de zor bir seans olur. 
10 cm dotwork dövme ücreti: 1000 TL-3000 TL

Biyomekanik Dövme 

Gerçeklik ve bilimkurgunun birleşimi biyomekanik dövmedir. Görünümü, cilt yırtılmış ve altından makine parçaları görünmüş gibidir. Realistik dövme çizim tarzı, yırtık cilt görünümü için uygulanır. Çizimin anlaşılabilir olması için büyük bir dövme yapılmalıdır. 
Bel için biyomekanik dövme ücreti: 2000-6000 TL

Blackwork Dövme

Bu tarz dövmede bölgenin bazı kısımları çizilir ve kalan kısım siyah boyayla komple kaplanır. Böylelikle siyah ten üzerine çizilmiş beyaz çizgiler gibi bir görünüm sağlanır. Tüm kolun komple simsiyah boyanması da bu tarz dövme başlığı altına girer. Gölgeleme için kullanılan çoklu iğnelerle yapıldığı için biraz acı verici ve kanamalı olabilir. Çok fazla boya kullanılır.
Tüm kol blackwork dövme ücreti: 10.000 TL civarı 

Minimalist Dövme

Adından da anlaşılacağı üzere minik ve sade tasarımlardır. İnce çizgiler, minik üçgenler, nokta gibi kalpler ve ince yazılar için uygulanır. Ne kadar küçük olsa da, çizgiler daha belirgin duracağı için kusursuz çizilmesi çok önemlidir.  
Minimalist dövme ücreti: 300-500 TL

Outline Dövme

Bitmemiş hissi uyandıran, modelin sadece ana hatlarının çizildiği ve gölgeleme-boyama yapılmadığı çizimlerdir. Bu dövmeler değiştirilerek kullanılabilir. Bir zaman sonra gölgelemek, daha sonra boyamak gibi değişikliklere gidilebilir. Küçük desen dövmelerdir. Hayvan ve çiçek figürleri için ideal çizimdir. 
Outline dövme ücreti: 700-1200 TL

Glitch Dövme

Somutun soyutlaştırıldığı çizimlerdir. Gerçekliğin sorgulanmasını amaçlar. Bozuk bir TV’deki görüntü kayması gibidir. Çizilen objenin yarısı zikzak ve ofset çizgilerle bozulmuş gibidir. Genelde 10-15 cm’lik dövmelerdir. 
Glitch dövme ücreti 10cm: 600-1000 TL 

Japon Dövme Sanatı

Japoncada vücuda bambu çubuklarla dövme yapılmasına İrezumi denir. İrezumi dövme tarzının da adı olmuştur. Bu tarz dövmede göğüs ve sırt komple dövmeyle kaplanır, kollar ve bacaklara da çizilen dövmenin detayları çizilir. Böylelikle kafa hariç tüm vücut kaplanmış olur. Dövme tümüyle bir kompozisyon oluşturur. Tamamen bitmesi 6-7 yılı bulabilmektedir. Kimileri ise acıya aldırmadan seansların aralığını kısa tutarak 2 yıl gibi bir sürede bitirebilirler. En popüler figür ejderha ve çiçeklerdir. 
İrezumi ücreti tüm vücut: 50.000-150.000 TL 

Dövme Rengi

Dövmeler siyah ya da renkli olarak tercih edilebilir. Renkli dövmeler kullanılan renkli mürekkep, harcanan zaman ve emek göz önünde bulundurulduğunda siyah dövmelere göre çok daha yüksek maliyetlidir. Bununla birlikte bazı renklerin bulunmasının daha zor olması, toplam maliyete yansıyan faktörler arasında yer alır.

Dövmenin Boyutu

Dövmenin boyutu ödenmesi gereken toplam tutarı etkileyen bir diğer önemli unsurdur. Dövme boyutunun artması kullanılan malzeme miktarını arttırdığı gibi daha uzun seanslar gerektirir. Aynı zamanda dövmecinin harcadığı emek de dövme boyutu ile doğru orantılı olarak artacaktır. Bu nedenle büyük ya da küçük boyutlardaki dövmeler arasında fiyat farkı bulunur. 

Dövmenin Yapılacağı Yer 

Vücutta dövmenin yapılacağı alan, dövmecinin çalışma zorluğunu belirlemesi açısından önemlidir. Ayrıca el ve ayaklara yapılacak dövmeler için özel bir alan gerekmez iken, vücudun farklı bölümlerine hususi odalarda dövme yapmak gerekebilir. Bu nedenle dövmenin yapılacağı yer de önemlidir. 

Seans Sayısı

Dövmenin büyüklüğü, detayları ve zorluk durumuna bağlı olarak gereken seans sayısı değişiklik gösterir. Dövmeciler, artan seans sayısına göre toplam meblağı hesaplayabilir. Kullanıcı ve dövmeci tercihlerine göre fiyatlarda farklılık olacaktır.

Dövme Sanatçısının Profesyonelliği

Dövme sanatçısının almış olduğu eğitim, sahip olduğu tecrübe, alanındaki yetkinliği ve tanınırlığı ödenmesi gereken toplam meblağın değişmesine neden olur. Uzman dövmeciler, incelikle çalışır ve daha kaliteli sonuçlar ortaya koyar.

Dövme Stüdyosunun Konumu

Büyük şehirlerde ve merkezi alanlarda konumlanan dövme stüdyolarının fiyatları, diğerlerine oranla daha yüksek olabilir. Stüdyo maliyeti, bunun en büyük etkenlerinden biridir. Profesyonel bir dövmeci bulmanın dövme yaptırmanın en önemli adımlarından biri olduğunu unutmayın.

Dövme Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

• Dövme seçilirken iyice düşünülmelidir. Kolay sıkılan kişilerin dövmelerinden sıkılmaması önemlidir. Lazer ile dövme sildirtmek, dövme yaptırmaktan çok daha zor ve acılı bir işlemdir. 
• Dövme yaptırılacak stüdyonun tüm belgeleri tam olmalıdır. Hijyen çok önemlidir. Tüm iğne ve folyo gibi ürünlerin sıfır ve kişiye özel olması gerekir. Aksi takdirde hastalık kapılabilir. 
• Dövme sanatçısı seçerken sanatçıların portfolyosuna bakılmalı, önceki işleri incelenmelidir. 
• Seçilecek dövme modelindeki figür araştırılmalıdır. Bazı figürler bazı kültürlerde farklı anlamlara gelmektedir. Yaptırdıktan sonra öğrenilmesi hoş olmayacaktır. 

Dövme tarzları, modelleri ve ücretlendirilmesi bu şekildedir. Dövme için asıl olay iyi araştırma yapmaktır. Dövme modelinin seçilmesi, dövme sanatçısının bulunması ve araştırılması, dövme stüdyosunun hijyen ve referansları gibi her şey araştırılmalıdır. İstediğiniz dövmeyi yaptırmak için hemen şimdi ara.com.tr’de ilan açabilir uzman dövmecilerden gelen teklifler arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. 

Dövme (Tattoo) Hizmet Verenler

Fırat Akyol

Fırat Akyol

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Profil Görüntüle
Özgür Ceylan

Özgür Ceylan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Profil Görüntüle
@dostadam

@dostadam

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Metehan Örlün

Metehan Örlün

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy

İnstagramdan çalışmalarımı görebilirsiniz @clasonetattoo

Profil Görüntüle
Alperen YILMAZ

Alperen YILMAZ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Profil Görüntüle
Nageffect Art

Nageffect Art

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beşiktaş

Kişiye özgü dövme tasarımı ve uygulaması.

Profil Görüntüle
Emrah Topaloğlu

Emrah Topaloğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Profil Görüntüle
Umut Varol

Umut Varol

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Konak

0554 645 01 12 Instagram: ink.umutvarol İzmir/ Alsancak

Profil Görüntüle
Pelin Cansu

Pelin Cansu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Odunpazarı
Profil Görüntüle
Akbulut Temizlik

Akbulut Temizlik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Samsun / İlkadım
Profil Görüntüle
Ömer Türkel

Ömer Türkel

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Profil Görüntüle
Hakan Gök

Hakan Gök

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Şanlıurfa / Karaköprü

Sporun eğlence dönüşmesi içinde

Profil Görüntüle
Ümit Şentürk

Ümit Şentürk

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Profil Görüntüle
Wolf King Tattoo

Wolf King Tattoo

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Çanakkale / Merkez

Wolf King Tattoo Hayal Edin Tasarlayalım. Size Özel Dövmeler ve Hijyenik Ortam @wolf_king_tatt...

Profil Görüntüle
burak Dülger

burak Dülger

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sakarya / Adapazarı
Profil Görüntüle
Hasan Taşyürek

Hasan Taşyürek

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Manavgat

İşinde iyi tecrübeli daha çok medical mesajlar yapmaktayım .

Profil Görüntüle
Eray Yılmaz

Eray Yılmaz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Avcılar
Profil Görüntüle
Huseyin Kutay

Huseyin Kutay

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez
Profil Görüntüle
Ciyoart Ciyoart

Ciyoart Ciyoart

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Profil Görüntüle
Dga Elif

Dga Elif

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Profil Görüntüle
Osman Gökoğlu

Osman Gökoğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Dövme (Tattoo) Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.