İngilizce Özel Ders Hizmeti Ortalama Ücretler

50₺ - 120₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

50₺ - 120₺ Ortalama Ücret
50₺ - 120₺ Ortalama Ücret
50₺ 120₺

İngilizce Özel Ders Ücret Rehberi

İngilizce 5. yüzyılın İngiltere’sinden çıkıp günümüzde kadar küreselleşen Batı Cermen dilidir. Dünyanın çoğu yerinde ülkenin anadili ne olursa olsun, küresel ortak dil olarak İngilizce konuşulur. Bu sebeple resmi dili farklı olan ülkelerin birçoğunda yabancı dil olarak İngilizce öğretilir. Birçok meslek için İngilizce bilmek zorunlu hale gelmiştir. İş veya gezi amaçlı gidilen yurtdışı seyahatlerinde gezebilmek, konaklayabilmek ve diğer insanlarla iletişim kurabilmek için İngilizce biliyor olmak gerekir. Ancak bu şekilde yurtdışı seyahatlerinden korkmadan, tam özgüvenli bir şekilde her yere gidilebilir. Ülkemizde her ne kadar okullarda yabancı dil olarak İngilizce öğretilse de, akıcı bir şekilde konuşmak için İngilizce özel ders almak gerekir. İngilizce kurslarının birçok farklı çeşidi vardır. Şüphesiz ki en etkilisi İngilizce özel ders almak olacaktır. İngilizce öğrenilebilecek kurslar ve çeşitleri:

İngilizce Dil Okulu Fiyatları

İngilizce öğrenmenin en çok tercih edilen yolu, bir dil okuluna kayıt olmaktır. Bu dil okullarında yoğun bir şekilde İngilizce eğitim verilir. Kurs hafta içi veya hafta sonu olmak üzere 2 seçenek ile sunulur. Genellikle hafta içi kurslarında haftada 16-20 saat, hafta sonu kurslarında haftada 8-10 saat eğitim verildiği için hafta sonu kursları ay bazında daha uzun sürmektedir. Sınıflar seviyelere göre ayrılır. Eğitim kurlara bölünür. Kursa kayıt olmak isteyen öğrenciler öncelikle dil okulunun hazırladığı seviye tespit sınavına girerler ve kendi seviyelerine uygun eğitim almak için doğru sınıfa yerleştirilirler. Preparation hazırlık seviyesidir ve daha önce hiç İngilizce eğitim almamış kişilere alfabe, sayılar, cümle kalıpları 24 saatlik bir eğitimle öğretilir. Sonrasında kurlar başlar.

İngilizce kur seviyeleri:

• A1 Beginner seviye – başlangıç 

• A2 Elementary seviye – temel

• B1 Pre-intermediate seviye

• B2 Intermediate seviye

• C1 Upper intermediate seviye

• C2 Advanced seviye -  ileri

Beginner (başlangıç) seviye: Bu seviyede günler, saatler, rakamlar ve basit cümleler öğretilir. İngilizcenin ilk aşamasıdır. Kurs bitiminde öğrenci ortalama 500 kelimeye hakim olur. Kurs, dil okuluna göre değişmekle birlikte ortalama 120 saat sürer. Hafta içi veya hafta sonu tercih edilmesine göre 6 veya 12 hafta devam eder. İngilizce özel ders alınarak kolayca geçilebilen bir kurdur. İngilizce özel ders ücretleri seviyelere göre değişir.

Beginner (başlangıç) seviye yurtiçi kur programı ücreti: 600- 1000 TL 

Elementary seviye: Bu seviyeyi bitiren öğrenci, kendisine kurulan cümlelerin birçoğunu anlayabilir, uzun olmasa da kısa cümlelerle kendini ifade edebilir. Duyuruları anlar ve kendi hayatını anlatan kısa cümleler kurabilir. İkinci seviyedir.

Elementary seviye kur program ücreti: 600-1000 TL

Pre-intermediate seviye: Yavaş olan konuşmaların genelini anlar. Hikaye, film, kitap ve dizi anlatabilir. Kendini ifade edip cümle kalıplarını birleştirebilir. Üçüncü seviyedir.

Pre-intermediate seviye kur program ücreti: 600-1000 TL

Intermediate seviye: İyi aksanla konuşulmuş filmleri izleyebilir ve haberleri takip edebilir. Gazete, makale ve edebi yazıları okuyup anlayabilir. Anlaşılır ve detaylı açıklamalar yapıp uzun cümleler kurabilir. Makale ve rapor yazabilir. 

Intermediate seviye kur program ücreti: 600-1000 TL

Upper-intermediate seviye: Bu seviyeyi bitirenler duraksamadan ve düşünmeden hızlı akıcı konuşabilir. Espri yapabilir. Bilimsel yazıları okuyup anlayabilir. Makale ve raporları eksiksiz, dilbilgisi kurallarına hakim ve uzun tamamlayıcı cümlelerle yazabilir. 

Upper-intermediate seviye kur program ücreti: 600-1000 TL

Advanced seviye: İzlediği, duyduğu ve okuduğu her şeyi hızlı bile olsa anlar. Metin, makale, hikaye ve rapor gibi yazıları rahatça okuyup anlar, çevirebilir. Deyimsel ifadeler kullanabilir, dile özgü sözler söyleyebilir ve mizah yapabilir. Akademik yazılar ve edebiyat dalında eleştiriler yazabilir. 

Advanced seviye kur program ücreti: 600-1000 TL 

Yurtdışı Dil Okulu Fiyatları

Şüphesiz ki öğrenmek istenilen dilin konuşulduğu ülkelerde eğitim almak, dil öğrenmeyi oldukça hızlandıracak ve kusursuzlaştıracaktır. Sürekli İngilizce konuşmak zorunda kalmak ve çevrede İngilizce konuşan insanların aksanlarını işitmek dil öğrenmeyi kolaylaştırır. Bu yüzden yurtdışında birçok ülkede İngilizce eğitim programları uygulanıyor. Bu programlara her ülkeden insanlar gidebiliyor. Bazı eğitim programlarına konaklama dahil edilirken, bazılarında ise konaklama hariç fiyatı verilebiliyor.

Amerika Los Angeles İngilizce Dil Eğitimi 4 Hafta: 1000-1760$ Eğitim + 340$ (aile yanı) veya 640$ (yurt) konaklama ücreti 

Kanada Montreal İngilizce Dil Eğitimi 4 Hafta: 1040-1600$ Eğitim + 260$ (aile yanı) veya 400$ (yurt) konaklama ücreti

İngiltere Cambridge İngilizce Dil Eğitimi 4 Hafta: 900-1700$ Eğitim + 145$ (aile yanı) veya 200$ (yurt) konaklama ücreti 

36 haftalık yurtdışı eğitim programları, ülkeden ülkeye değişse de ortama 10.000$ civarıdır. Ayrıca konaklama ücreti dışında, konaklama hizmetinin ayarlanması için bir kereye mahsus 30-100$ arası bir ödeme yapılıyor. Havaalanı karşılama ise 50-300$ arası değişkenlik gösteriyor. 

YDS/YÖKDİL İngilizce Kursu Fiyatları

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ve Yüksek Öğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) için dil okulları mevcuttur. Sınava girecek olanlar risk almak istemeyip sınav için kurslara gitmeyi tercih ediyor. Bu ders programı tamamen sınava yönelik gerçekleşiyor. Sınavda sorulacak olan konular, çıkmış sorular, dil bilgisi, kelime dağarcığı, sınav için strateji geliştirme ve soru çözme teknikleri öğretiliyor. Eğitim programı genellikle 8 hafta ve 120 saat olarak programlanıyor. İngilizce özel ders şeklinde de alınabilen bu hazırlık çalışmaları için fiyatlar:

YDS Hazırlık kurs fiyatları: 1250-2500 TL (8 hafta, 120 saat)

YÖKDİL Hazırlık kurs fiyatları: 1250-2500 (8 hafta, 120 saat) 

İngilizce özel ders öğretmenle birebir eğitim: 80-120 TL (1 ders)

Online İngilizce Kursu Fiyatları

Hem vakti olmayanların hem de daha pratik kurs almak isteyenlerin tercihi online kurslar oluyor. Bu kurslarda canlı derslere toplu katılım sağlanabiliyor, hazır videolar izlenebiliyor ve öğretmenlerle bire bir canlı görüntülü görüşme sağlanabiliyor. İngilizce özel ders fırsatının da olduğu online kurslarda kitaplar PDF formatında ücretsiz indiriliyor. Öğretmenler 7/24 İngilizce koçluğu yapıyor. Haftada 130-160 saat arası toplu görüntülü ders veriliyor. 

4 aylık online İngilizce kursu fiyatı: 720 TL

6 aylık online İngilizce kursu fiyatı: 790 TL

1 yıllık online İngilizce kursu fiyatı: 1.150 TL

İngilizce Özel Ders Fiyatları

İngilizce öğrenmek için dil okullarını tercih etmeyenler öğretmenlerden İngilizce özel ders almayı seçiyor. Bu dersler evde, dil okulunun bir sınıfında bire bir veya seçilen herhangi bir mekanda yapılabiliyor. Ders programı öğrencinin müsaitliğine göre belirleniyor. Bire bir dersin avantajı, öğretmenin öğrenciyi direkt yakından izleyebilmesi ve eksiklerini görebilmesi oluyor. Öğrencinin seviyesi, eksik bilgileri ve anlama kapasitesine göre ders işlenebiliyor. İngilizce özel ders fiyatları:

İngilizce özel ders: 80-120 TL (1 ders)

İngilizce Özel Ders Hizmetinin Fiyatını Belirleyen Unsurlar 

• Hizmetin türü (bire bir, online, dil okulu, yurtdışı dil okulu vs) 

• Yurtdışında alınacak eğitimlerde ülke, şehir ve okul seçimi

• Yurtdışında alınacak eğitimlerde konaklanacak yer seçeneği (aile yanı, yurt)

• Dil okullarında alınacak eğitimlerde tek kur veya kampanyalı çoklu kur paketi alınması

• Dil okullarındaki öğretmenlerin niteliği ve yetkinliği 

• Dil okulunun konumu 

• Eğitimin süresi, saati ve yoğunluğu

• Sınıfların öğrenci kapasitesi 

• İngilizce özel ders hizmetinde öğretmenin yetkinliği


İngilizce Özel Ders Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• İngilizce özel ders tercih edilirken genelde yabancı ve anadili İngilizce olan öğretmenler tercih ediliyor. Bunun sebebi konuşma çalışırken aksanın daha iyi öğrenilmesi. Eğer öğretmenin Türkçe konuşması da anlaşılır durumdaysa, yabancı öğretmenden ders almak oldukça mantıklı olacaktır. 

• Dil okulları ve özel derslerde, ilk kurlar bittikten sonra eğitimin İngilizce dilinde verilmesi, öğrenmeyi kolaylaştıran bir faktördür.

• Eğitim almak için yeterince vakit varsa en yoğun program tercih edilmelidir. Programın yoğunluğu öğrenimi hızlandıracağı gibi algılamayı da kolaylaştırır. 

• Bir kur bittiğinde hemen zaman geçmeden diğer kura geçilmelidir. Zaman girdiğinde pekişmeyen dil, unutulmaya yüz tutar. 

• İngilizce eğitimi alırken dili pekiştirmek için çevredeki bilen insanlarla İngilizce konuşmalı, filmleri dublaj yerine altyazılı izlemelidir. İngilizce dinleme yapılıp kelimelerin telaffuzuna odaklanılmalıdır. 

İngilizce eğitimi farklı şekillerde alınabilir. Önemli olan öğrenme isteği, dikkat ve azimdir. Dil okullarında İngilizce özel ders de alınabileceği için, bir okul seçilip yoğun bir programla ve özel derslerle desteklendiğinde başarılı ve hızlı şekilde öğrenilmiş olur. 

İngilizce Özel Ders Hizmet Verenler

Ece Kaya

Ece Kaya

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy

İstanbul Üniversitesi’nde mühendislik okuyorum. Şu an hazırlık sınıfındayım. Liseyi okul...

Profil Görüntüle
Elif yordam

Elif yordam

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Konak

merhabalar yetkinliğim olduğu tüm alanlarda elimden geldiğince destek olurum

Profil Görüntüle
Ebru Dalgıç

Ebru Dalgıç

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kütahya / Merkez
Profil Görüntüle
Erva Kalender

Erva Kalender

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Zeynep Demiral

Zeynep Demiral

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar
Profil Görüntüle
Mehmet ANIL

Mehmet ANIL

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Avcılar

Uzun yıllar ortaokul ve lisede hizmet veren bir öğretmenim. Özellikle ortaokul öğrencilerine h...

Profil Görüntüle
Meliha Aktaş

Meliha Aktaş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Derince
Profil Görüntüle
fatma erol

fatma erol

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karşıyaka
Profil Görüntüle
Salih Temel

Salih Temel

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şahinbey

Tüm yaş guruplarına ozel ingilizce ders verilir. 8 yıl İngiltere de yasadim. Kesin dönüş ya...

Profil Görüntüle
Muhammet Saburhan Sorgunlu

Muhammet Saburhan Sorgunlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle
Profil Görüntüle
Gürhan Battır

Gürhan Battır

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya

Türkiye 20. sinden özel ders almak istiyorsanız buyrun.

Profil Görüntüle
Saliha Bütün

Saliha Bütün

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bolu / Merkez

Merhaba ben Saliha kendi danışmanlık ve tercümanlık şirketim var. Aynı zamanda ben de tercüm...

Profil Görüntüle
Oğulcan Deveci

Oğulcan Deveci

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sinop / Merkez
Profil Görüntüle
Yasin Uludağ

Yasin Uludağ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kırşehir / Merkez
Profil Görüntüle
Ekrem ORAK

Ekrem ORAK

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Düzce / Merkez
Profil Görüntüle
Gözde Salman

Gözde Salman

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Samsun / İlkadım
Profil Görüntüle
burcu özenli

burcu özenli

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bakırköy
Profil Görüntüle
Şura Demirci

Şura Demirci

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çubuk
Profil Görüntüle
Amir Kitapçı

Amir Kitapçı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kağıthane

I am phD student at Koç university. I also finished my master at Koç. We can work on different...

Profil Görüntüle
Elif Seyman

Elif Seyman

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Başakşehir

Tüm illere online ders verilir izmir içi ise yüz yüze verilir

Profil Görüntüle
Ayşe Çoban

Ayşe Çoban

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

İngilizce Özel Ders Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.