Fizik Özel Ders Hizmeti Ortalama Ücretler

60₺ - 130₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

60₺ - 130₺ Ortalama Ücret
60₺ - 130₺ Ortalama Ücret
60₺ 130₺

Fizik Özel Ders Ücret Rehberi


Fizik, maddenin uzay-zamanda devinimlerini araştıran ve kimyasal yapısı dışındaki her konu ile ilgilenen bir doğa bilimidir. Fizik dersi eğitim hayatının neredeyse her aşamasında yer alan aynı zamanda öğrencinin evrenin sınırlarıyla ilgili algılarını genişleten doğayı anlamasına yardımcı olan bir derstir. Fizik dersi öğrenim hayatı boyunca en çok zorlanılan derslerden biridir. Bu nedenle bu derste başarılı olmak isteyen öğrenciler veya bu alana ilgi duyan kişiler özel dersi almak isterler. Fizik özel ders ücretleri İlkokul, lise ve üniversite derslerine takviye amaçlı verilen özel dersler vardır. Ayrıca öğretmenin eğitim durumu ve tecrübesi de hizmetin ücretini değiştiren unsurlardandır. Bu bağlamda ücretler ortalama olarak saatlik 60 TL ile 130 TL arasında değişebilmektedir. Belirtilen fiyatlar tahmini olup, hizmeti alan ve veren tarafından belirlenir.

İyi Bir Fizik Öğretmeni Nasıl Olmalıdır?

• İyi bir fizik öğretmeni fiziği başarılı olunması gereken bir ders yerine öğrenilmesi yararlı olan ufuk açıcı bir bilim dalı olduğunu öğrenciye hissettirebilmelidir.

• İyi bir fizik öğretmeni öğrencinin dikkatini çekecek küçük çaplı deneyler gerçekleştirerek uygulamalı bir şekilde ders öğrenimi sağlamalıdır.

• Fizik dersinin anlaşılabilmesi için öğrencinin nerelerde takıldığını tecrübe ve öğrenci davranışlarından anlayabilmelidir.

• Öğrencinin fizik dersini sevebilmesi için dersi farklı yöntemlerle öğrencinin algılarını değiştirerek öğretebilmesi gerekir.

İlkokul Fizik Özel Ders Fiyatları

İlkokulda fizik dersi ayrı bir branş olarak verilmese de fen bilimleri adı altında konular işlenmektedir. Ancak öğrencinin eğitim düzeyinin artması ve algılarının gelişebilmesi için temel düzeyde fizik eğitimi verilebilir. Fizik eğitimi ilkokul MEB müfredatında uygun olarak verilebileceği gibi öğrencinin ilgi alanlarına yönelik uzay ve zaman kavramları eğitimi de verilebilir. Bu seviyede fizik özel ders fiyatları saatlik 80 TL ile 100 TL arasında değişebilir.

Lise Fizik Özel Ders Ücretleri

Lise öğrencilerinin en çok zorlandığı derslerden biri olan fizik dersi, eğitimin çoğu aşamasında öğrencilerin karşısına çıkar. Bu nedenle daha kapsamlı bir öğrenim için özel ders hizmeti alırlar. Lise fizik özel ders konuları çoğunlukla okul derslerine yardımcı olması ve kaliteli bir eğitim için alınır. bu hizmetin bedeli ortalama 100 TL ile 120 TL arasındadır. 

Sınavlara Hazırlık Fizik Özel Ders Ücretleri

Bir öğrencinin eğitim hayatı boyunca karşılaştığı çoğu sınavda fizik dersi büyük rol oynar. Bu nedenle her sınava yönelik özel ders hizmeti alınabilir. Özellikle üniversiteye giriş sınavları için fizik özel dersi verilebilir. Ayrıca KPSS, YGS ve ALES gibi sınavlar için de özel ders verilebilir. Bu hizmetin maliyeti ise konulara ve öğretmenin eğitim durumuna bağlı olarak ortalama 80 TL ile 150 TL arasında değişebilir.

Üniversite Fizik Özel Ders Ücretleri

Akademik düzeyde fizik eğitimi almayı isteyen veya üniversite öğrencilerinin derslerinde başarılı olmaya çabalayan öğrencilere yönelik verilen özel dersleri kapsamaktadır. Dersin içeriği okunan bölüm veya ilgi alanları doğrultusunda oluşturulabilir. Bu hizmetin maliyeti eğitimcinin öğrenim düzeyine bağlı olarak saati ortalama 80 TL ile 130 TL arasında değişebilir. 


Fizik Özel Ders Hizmet Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar

Dersin Seviyesi

Öğrencinin eğitimin hangi aşamasında olduğu maliyetleri belirleyen bir unsurdur. Aşamaya göre fizik konuları değişecek ve bazı alanlarda uzmanlaşma gerekecektir. Bu nedenle verilecek olan dersin seviyesi hazırlanan konular bağlamında maliyeti artırabilir.

Öğretmenin Eğitim Düzeyi

Öğretmenin eğitim düzeyi de bir maliyete etki eden unsurlardan biridir. Eğitimin, yüksek lisans, doktora derecesi veya alınan sertifika ile güçlendirilmesi eğitimci ücretleri açısından maliyet kalemi oluşturacaktır.

Tecrübe

Konu fizik bilimi olunca tüm doğal bilimlere kendini adayan bir eğitimci kaliteli bir eğitim verebilir. Ancak bunun yanında tecrübe de önem kazanmaktadır. Çünkü fizik eğitimi aktif bir süreçtir. Bu süreç içerisinde öğrencinin algılama düzeyi değişecektir. Algılama düzeyi ise öğretmenin tecrübesine bağlıdır. Tecrübeli bir fizik öğretmeni bu tecrübesini hem öğrenciye hem de ücretlere yansıtacaktır.

Fizik Özel Ders Hizmet Verenler

Hakan Öztürk

Hakan Öztürk

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bakırköy
Teklif İste Profil Görüntüle
Ahmet POSTACIOĞLU

Ahmet POSTACIOĞLU

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şahinbey
Teklif İste Profil Görüntüle

Fizik Özel Ders Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;