Oto Döşeme Hizmeti Ortalama Ücretler

299₺ - 3500₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

299₺ - 3500₺ Ortalama Ücret
299₺ - 3500₺ Ortalama Ücret
299₺ 3500₺

Oto Döşeme Ücret Rehberi

Günümüzde araçların motordan sonra en pahalı aksamı (güvenlik sebepleri ile) koltuklar olarak değerlendirilebilir. Aynı zamanda en sık yıpranan parçalar da yine koltuklar, direksiyon kaplaması, vites topuzları (özellikle manuel şanzımanlı araçlarda) gibi insanla en çok temas halindeki komponentlerdir. Bu parçaların maliyetleri yenisi ile değiştirilemeyecek kadar yüksek fiyatlara çıkabilmektedir. Bu durumda devreye oto döşeme hizmetleri girmekte ve bu parçalara yeni görünümleri kazandırılmaktadır. Döşeme hizmetinde maliyetler, parça sayısı, araç modeli, markası, deforme bölgelerin büyüklüğü gibi konulara bağlıdır.

Oto Döşeme Fiyatları ve Genel İşlemleri

Oto Koltuk Döşeme Fiyatları: Fazla kullanım ya da kaza sonucu yıpranmış koltukların döşemelerinin değiştirilmesi işlemidir. Üç ana başlıkta koltuk döşeme tipleri belirtilebilir.

Hakiki Deri Döşeme Fiyatları: Araçların tasarım kriterleri korunarak ya da kişisel isteklere bağlı olarak değiştirilerek, koltuk döşemeleri hakiki deriden üretilmiş kumaşlarla döşenir. Hakiki deri döşemede, malzeme maliyetleri döşeme fiyatını oluşturan temel ektendir. Marka, model ve koltuk sayısı da maliyetleri etkilemektedir. hakiki deri oto döşeme ücretleri; 2000 TL ile 10000 TL arasındadır.

Suni Deri Döşeme Fiyatları: Malzeme maliyetlerini biraz olsun düşürebilmek adına, araç sahipleri suni deri döşeme hizmeti alabilirler. Hakiki deri döşeme hizmetine nispeten hesaplı bu döşeme uygulamasında, hakiki deri döşeme hizmeti gibi özel uygulama ya da standart uygulamalar yapılabilir. suni deri oto döşeme fiyatları; 1000 TL – 6000 TL arasında değişmektedir.

Alacantra Döşeme Fiyatları: Yıpranma gücü yüksek, özel üretilmiş süet tarzı bir döşeme hizmetidir. Özellikle spor araçlar, yatlar, lüks jet uçaklarının koltuk kaplamalarında tercih edilir. Malzeme maliyetleri oldukça yüksektir. Fiyatlar 10000 TL ile 20000 TL arasındadır.

Nakış İşleme Fiyatları: Koltuklar üzerine istenilen şekilde yazı, logo, reklam içeriklerinin nakış olarak işlenmesi hizmetidir. Fiyatlar koltuk başına; 150 TL ile 500 TL arasında değişmektedir.

Direksiyon Döşeme Fiyatları: Yıpranmış direksiyon simidinin, deri direksiyon döşemesi ile kaplama hizmetidir. Direksiyon söküm işleminden sonra el işçiliği ile özel olarak dikim işlemi yapılır. Fiyatlar direksiyon büyüklüğüne ve uygulanan dikiş özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. 500 TL ile 800 TL arasında bu hizmetten faydalanılabilir.

Kapı Döşeme Hizmeti Fiyatları: Araçların orijinal kapı döşemeleri zamanla eskime gösterip, kötü bir görüntü oluştururlar, özellikle el ve kol ile çok sık temas halinde olan bölgelerde döşeme sarkmaları görülebilir. Bu durumda araç kapısı iç döşeme hizmeti alınabilir. Mevcut döşemeler sökülüp, yerlerine suni deri ya da hakiki deri malzemeden döşeme gerçekleştirilir. Maliyetler; 1000 TL ile 5000 TL arasındadır.

Tavan Döşeme Hizmeti Fiyatları: Sarkma, sararma, sigara yanığı, su çekme (sunrooflu araçlarda) yapmış tavan döşemeleri, yeni döşemeler ile değiştirilir. Maliyetler yapılacak işleme göre 350 TL ile 7500 TL arasında değişebilir.

Vites Topuzu ve Körüğü Döşeme Fiyatları: Özellikle manuel vites topuzlarında ve körüklerinde fazla kullanıma karşı yıpranmış döşemeler değiştirilir. Fiyatlar 100 TL ile 250 TL arasındadır.

Oto Döşeme Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar

Malzeme Maliyetleri

Döşeme hizmetinde kullanılan malzeme çeşitleri, süet, nubuk, deri, suni deri, alacanta gibi malzemeler birbirlerinden oldukça farklı özelliklere sahiptir. Kullanıcıların zevk ve kullanım özellikleri gibi değişkenlere göre seçim yaptığı bu malzeme çeşitleri döşeme hizmetinde fiyat konusunda oldukça etkili bir parametredir.

Döşeme Boyutları

Malzeme maliyetlerinden bahsetmiştik. Bu malzemelerin kullanılacağı miktar da en az cinsi kadar önemlidir. Kap kapını iç döşemesi yapılacak. Tavan komple mi değiştirilecek. Direksiyon simidinin çapı ne kadar gibi konular, döşeme hizmetinin fiyatlarını değiştirecektir.

İşçilik Maliyetleri

Döşeme hizmetindeki bir diğer önemli maliyet kriteri döşeme işçiliğidir. Özellikle kullanıcıların talepleri doğrultusunda araç bazlı döşeme işlemleri gerçekleştirilir. El işçiliği kullanılan bu yöntemlerde döşeme dikişleri özenle ve kişiye özel yapılır. Maliyetler de standart bir işleme göre biraz daha fazla olacaktır.

Oto Döşeme Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Oto döşeme sırasında araçların güvenlik içeren unsurları, kapılar, koltuklar, emniyet kemerleri, direksiyonlar (airbag) gibi parçaları yerinden sökülerek işlem görebilir. Servis seçiminde özellikle bu parçaların hassas işlemlerden geçen parçalar olduğunun bilincinde kurumsal firmalar tercih edilmesi aracın güvenlik özelliklerini yitirmemesi konusunda önemli bir kriterdir.

• Döşeme hizmetinde malzeme seçimi oldukça önemlidir. Kolay temizlenebilen, çabuk tutuşma özelliği olmayanı, terletmeyen kumaşların seçimi, uzun ömürlü bir oto döşeme hizmeti alınmasını sağlayabilir.

• Oto döşeme hizmeti almadan önce istenilen renk, desen, malzeme gibi özelliklerin belirlenmesi, çok çeşitli kaplama uygulamaları asarında kolay seçim yapmanızı sağlar.

• Kullanılan malzemelerin sertifikalarını gösterebilen. Fatura ve garanti belgesini verebilen kurumsal firmalar tercih edilmelidir.

Oto Döşeme Hizmeti Alındıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Oto döşeme hizmeti alındıktan sonra araç içerisinde sigara içilmemeye özen gösterilmesi olası döşeme yanıklarının önüne geçilmesi ve uzun ömürlü bir döşeme kullanımına olanak sağlar.

Alınan hizmetin fatura ve garanti belgelerinin saklanması olası bir aksilik durumunda size durumu belgelemeniz açısından faydalı olacaktır.

Oto Döşeme Hizmet Verenler

Mehmet Gençöz

Mehmet Gençöz

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi
Teklif İste Profil Görüntüle
Samet Kayabas

Samet Kayabas

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Seyhan
Teklif İste Profil Görüntüle

Oto Döşeme Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;