Oto Cam

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Oto Cam Hizmet Verenler

Ercan Karacali

Ercan Karacali

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Ankara genelindeki otocam degisim mobil servis hizmeti uzman kadromuzla mobil hizmet vermekteyiz ...

Teklif İste Profil Görüntüle
Gurhan. Es ASR OTOMOTİV SERVİS HİZMETLERİ

Gurhan. Es ASR OTOMOTİV SERVİS HİZMETLERİ

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Manisa / Yunusemre

Teklif İste Profil Görüntüle
Okan Akkoç

Okan Akkoç

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü

Gerek aracınız boyasini koruma amaçlı gerek tarzınızı ortaya koyabilicek tasarımları sizler...

Teklif İste Profil Görüntüle
Mustafa Çapkurt

Mustafa Çapkurt

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca

Kimyasal buhar ile far temizleme işlemi.✔️ İzmir içi Mobil servis konum atmanız yeterli...

Teklif İste Profil Görüntüle
OĞUZHAN Gümüş

OĞUZHAN Gümüş

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Malatya / Yeşilyurt

15 yıllık servis tecrübesiyle sizlere oto mekanik aksam hizmeti vermek isteriz...

Teklif İste Profil Görüntüle
Eray CUMHUR

Eray CUMHUR

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer

Oto elektrik elektronik Tamir bakım gizli özellik açma kodlama tesisat onarımı vb. Hizmetler

Teklif İste Profil Görüntüle
Cafer Dokanak

Cafer Dokanak

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Isletmemiz bilimum binek araç tamir ve bakımı ile hizmet vermektedir oncelik olarak müsteri memn...

Teklif İste Profil Görüntüle
KAYA IŞILDAK

KAYA IŞILDAK

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir

BÜTÜN SİGORTA ŞİRKETLERİYLE ÇALIŞMAMIZ VARDIR SERVİS HİZMETLERİ VERİLİR DİRİLİŞ OTO...

Teklif İste Profil Görüntüle

Günümüzde sürüş güvenliği alanında birçok konu konuşulsa da otomobil camları da bu konunun bir parçasıdır. Son 20 yılda trafiğin artması, nüfus artışı ve alternatif yolların çoğalması ile yol çalışmalarının yoğunluk kazanması vb. sebeplerle oto sektörü genişlemiştir. Sektör genişledikçe çeşitli oto cam seçenekleri ile beraber farklı maliyette onarım opsiyonları kullanıcılara sunulmuştur. Bu sayede onarım süreleri ve maliyetleri azalmış, artan seçenekler ile birlikte hizmet kalitesi de iyileşmiştir. 

Doğru ve hasarsız oto cam sürüş emniyetini arttırmakla beraber araba yakıt tüketiminde de önemli bir fark yaratırken, araca uygun seçilmemiş ya da hasarlı camlar da olası tehlikeleri beraberinde getirmektedir. Bu sebeple araçla uyumlu cam seçimi ve hasar durumunda ivedilikle onarım büyük önem taşımaktadır. 

Cam Değişimi / Onarımı Niçin Önemlidir?

Araba camları dış dünya ile sürücü ve yolcular açısından bariyer durumunda olduğu için güvenlik açısından büyük önem taşımaktadır. Camlar araç içindekileri güneşten, yağmurdan, tozdan koruduğu gibi kaza esnasından kişisel hasarı da azaltır. 

Başta ön araba camı olmak üzere tüm otomobil cam yolculuk esnasında küçük ya da büyük birçok dış faktör ile çatlayabilir ve zarar görebilir. Küçük çatlaklar sürücüler tarafından pek önemsenmese de 3 inçten büyük tüm çatlaklarda cam değişimi gereklidir. 

Sürüş esnasında küçük çatlakların ön camın parçalanmasına neden olabileceği riskli durumlar oluşabilmektedir. Güvenli yolculuk için hasar durumlarında uzman kimselerden yardım alınmalı, cam değişiminden kaçınılmamalıdır. Uzun vadede sürücü ve yolcu güvenliği göz önünde bulundurulduğunda cam değişimi düşük maliyetli bile sayılabilmektedir.

Hangi Durumlarda Otomobilimin Camlarını Değiştirmem Gerekir?

Oto Cam değişimi keyfi sebeplerden olabileceği gibi çoğunlukla hasar ya da kaza durumunda söz konusu olmaktadır. Zaman darlığı ya da maliyet gibi kısıtlar sürücüleri anında harekete geçmek konusunda engellese de cam değişimini zamanında yapmak önemlidir. Sizi ve sevdiklerinizi herhangi bir kaza anında güvende tutabilmek için otomobilinizin destek elemanı olan camlar öncelikli durumda olmalıdır.Ancak küçük çiziklerde ya da çatlaklarda tüm camın değişimi yerine daha ekonomik bir çözüm olan onarım da bir alternatiftir. 

Çatlaklar Neden Oluşur?

Çatlaklar cam kenarlarından uzaklığı oto cam tamiri ya da değişimi seçeneklerini belirlemektedir. Bu çatlaklar iğne ucu kadar küçük olabileceği gibi herhangi bir darbe sonucu oluşmuş büyük çatlaklar da olabilir. Araba camı hasarları yalnızca darbe sonucu oluşmaz. Mekanik stres, ısı farklılığı ve araç içi basıncın yüksekliği gibi nedenlerden dolayı da otomobil camları hasar görebilir. 

Hangi Büyüklükteki Çatlaklar Onarılabilir?

Birçok firma direkt görüş alanınızda değilse, 8 cm’den az olan çatlakları onarabilmektedir. Burada önemli olan nokta çatlağın nerede olduğudur. Eğer çatlak görüş alanınızda ise cam değişimi güvenliğiniz açısından en doğru seçim olacaktır. Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli şey fazla beklemeden otomobilinizin camını onarmanızdır. Hasar özellikle ön camda ise bu konu daha da önemli olabilmektedir. Çünkü aracınızın ön camı hem hava akımı ile gelebilecek objelerden size korur hem de aracın tavanını sabit tutar. Ön cam araba  için önemli bir koruyucu materyal olduğundan, hasarı ihmal edilmemeli, ön cam hasarlarının her yıl bir çok ölümlü trafik kazasına sebebiyet verdiği göz önünde bulundurulmalıdır.

Otomobilimin Camlarını Değiştirmek Kasko Poliçemi Nasıl Etkiler?

Sürücüler için oto camı değişimleri kasko şirketleri ile anlaşamamazlık olasılığı yüzünden de başka bir soru işareti oluşturabilmektedir. Bu durumda doğru, deneyimli ve kasko poliçeleri konusunda bilgili otomobil camı servisleri ile çalışmak önemlidir. Birçok kasko şirketi yılda bir defaya mahsus olmak üzere cam değişimini ücretsiz olarak müşterilerine sağlamaktadır. Lakin zamanında onarılmayan araç camları da takip eden senelerde yıllık kasko ücretinin artmasına neden olabilmektedir.

Otomobilimin Camını Değiştirmeden Çizikleri Giderebilir Miyim?

Küçük çizikler en başta zararsız görünseler de önlem alınmayıp çatlaklara dönüştüğünde cam değişimi kaçınılmaz olmakta ve maliyet artmaktadır. Birçok araç camı hasarında cam değişimi önerilse de bazı küçük çiziklerde kimyasal ürünler de araç sahiplerinin beklentisini karşılamaktadır. Bu tür küçük hasarlar için piyasada farklı içerikte birçok ürün satılmaktadır. Seryumoksit içeren oto cam çizik giderici ve polisaj makinası ile yapılan işlemler de kullanıcılar tarafından oldukça rağbet görmektedir. 

Aracım İçin Doğru ve Ekonomik Hizmeti Aldığıma Nasıl Emin Olabilirim?

Kişilerin hizmet satın alırken en çok dikkat ettiği noktalar hem servis sağlayıcının ilgili hizmet alanında tecrübeli olması hem de sunduğu cazip seçenekler ile ekonomik açıdan tatmin edici olmasıdır. Bugün otomobil hizmet sektörünün genişlemiş olması sayesinde her markadan aracınız için farklı kalitede cam değişimi ve oto cam çizik giderici hizmetini uygun koşullarda satın almanız mümkündür. 

Hizmet Alımı Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Oto cam tamiri ya da değişimi konusunda hizmet alırken sürücülerin dikkat ettiği birçok husus bulunmaktadır. Bazıları uluslarası bilinirliği olan, lider firmaların temsilciliklerini yapan zincir markaları tercih ederken, bazıları da bireysel olarak çalışan firmaları tercih etmektedir. Eğer zincir bir firmadan hizmet almayı tercih ediyorsanız, firmanın internet sayfasından bayiliğin halen geçerli olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu konuda kullanıcılara müşteri yorumları da oldukça yardımcı olmaktadır. Sitemizden, teklif veren firmaların kendi internet sitelerinden ya da forumlardan ilgili firmaların müşteri yorumlarını inceleyebilirsiniz. Sitemizde istediğiniz hizmeti sağlayan birçok firmayı karşılaştırabilir, fiyat tekliflerini, hizmet sürelerini ve koşullarını değerlendirerek sizin için en iyi seçeneği vakit kaybetmeden bulabilirsiniz.


Oto Cam Hizmeti Ortalama Ücretler

250₺ - 650₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret Rehberini Gör
250₺ - 650₺ Ortalama Ücret
250₺ - 650₺ Ortalama Ücret
250₺ 650₺

Oto Cam Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;