Araç Takip Sistemleri

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Araç Takip Sistemleri Hizmet Verenler

Murat Aktürk

Murat Aktürk

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Perşembe

Oto ses sistemi bağlama tamir bakım ve ayarlama yapılır

Profil Görüntüle
Erol Yıldız

Erol Yıldız

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Küçükçekmece
Profil Görüntüle
İrfan Akyol

İrfan Akyol

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Manisa / Yunusemre
Profil Görüntüle
Sabri KOYUNCU

Sabri KOYUNCU

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Selçuklu
Profil Görüntüle
Mikail Ataç

Mikail Ataç

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Rize / Merkez
Profil Görüntüle
Mevlüt yalım

Mevlüt yalım

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Karatay
Profil Görüntüle
oto gözde kaporta boya

oto gözde kaporta boya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kars / Merkez
Profil Görüntüle
Ahmet CANBOLAT

Ahmet CANBOLAT

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Tarsus
Profil Görüntüle
MERT

MERT

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Hatay / Kırıkhan
Profil Görüntüle
Beyoğlu vip araç kiralama  transferi 81 il e transfer

Beyoğlu vip araç kiralama transferi 81 il e transfer

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Hatay / Antakya

Havaalanı vip transfer geİ tur özel ğünlerinizde vip şöfürlü vip araç kiralama araç kira...

Profil Görüntüle
Nedim Demirayak

Nedim Demirayak

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karabağlar

Ncm.mutlu.oto servis alım-satım kasko, sigorta işleri vize işleri Tamir mekanik boya doğrul...

Profil Görüntüle
Serkan Güler

Serkan Güler

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karabağlar
Profil Görüntüle
Murat SARIKABAK

Murat SARIKABAK

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Altındağ

Klima Gazı Dolumu,Klima Kaçak Kontrolü ,Yağ Değişimi,Balata Değişimi,Triger Bakımı,Merkezi...

Profil Görüntüle
Hakan Hamzaoğlu

Hakan Hamzaoğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik
Profil Görüntüle
Hasan Kenar

Hasan Kenar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Edirne / Uzunköprü
Profil Görüntüle
Vedat Özyay

Vedat Özyay

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Kocasinan
Profil Görüntüle
Müslüm Deniz

Müslüm Deniz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Şereflikoçhisar
Profil Görüntüle
Erdinç Basboga

Erdinç Basboga

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sultanbeyli

Otomobillerinizin bakım servis Muayene gerekli olan her düzenleme siz işinizé devam ederken titi...

Profil Görüntüle
İbrahim Bakır

İbrahim Bakır

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kütahya / Tavşanlı
Profil Görüntüle
Kemal Kilinc

Kemal Kilinc

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Altındağ
Profil Görüntüle
Mehmet KARABABA

Mehmet KARABABA

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Altındağ
Profil Görüntüle

Birçok farklı sektörde hizmet veren firmaların sundukları hizmeti sürdürmek için ihtiyaç duyduğu kendi araç filoları bulunmaktadır. Çalıştıkları alan ve kaç araçlık bir filo sahibi oldukları fark etmeksizin, tüm firmaların sürekli olarak bu araçlarını kontrol etmeleri ve onları işlevsel halde tutmaları büyük önem taşır. Bu ihtiyacın bir sonucu olarak, Araç takip teknolojileri gelişim sağlayarak günden güne artan bir şekilde yaygınlaşmış ve kendisine kullanım alanları bulmuştur.

Araç Takip Ekipmanları

Teknoloji alanındaki çalışmaların sürekli ilerlemesi neticesinde aktif olarak geliştirilen bir yapıda olan araç takip sistemi temelde benzer bir çalışma mekanizmasından yararlanmaktadır. 

Genellikle Araç takip cihazı ve araç takip programı şeklinde sınıflandıran iki terim, kendi içerisinde etkileşimde bularak karmaşık bir yapının genel çerçevesini oluştururlar. Birbirleriyle paralel ve eş zamanlı olarak çalışan bu unsular neticesinde işlevsel bir değer kazanan mekanizma sayesinde istenilen her araç kolayca kontrol edilebilmektedir. 

Araç Takip Sistemleri Nasıl Çalışır

Sistem kurulurken öncelikle izlenmesi için elektronik araç takip cihazı ekipmanı monte edilir. Bu cihaz araca yerleştirilerek takip işlemi için veri sağlamakta kullanılır. Yerleştirilen cihaz üzerindeki hassas sensörleri aracılığıyla aracın yerini ve belirgin özelliklerini iletecek yayınlar yapar. İletilen bu veriler altyapısı sağlanan geçerli uydu kanalları aracılığıyla sistem ana serverlerine ulaşır. Bu verilerin işlenmesini ve kullanıcılar tarafından okunabilmesi için araç takip programları kullanılır. Bu yazılımlar sayesinde uydudan gelen tüm araç bilgileri derlenerek kolay kullanım ve işlevsellik sağlayarak sistem kullanıcılarının erişimine sunulur. Araç takip sistemi internet üzerinden yalnızca yetkili sistem kullanıcılarının erişimine sunulmuş olan verilere istedikleri her an kolaylıkla ulaşabilmektedir.


Araç Takip Sisteminin Avantajları

İş dünyasının rekabetçi ortamı içerisinde her firma en hızlı şekilde hizmet verme ihtiyacı yaşar. Hız kadar büyük önem taşıyan bir başka etmen de şüphesiz maddi kayıplardan kaçınmak yani güvenlik gereksinimidir. Her iki ihtiyaca cevap vermesinden dolayı her gün daha fazla aracın takibi ve kontrolünde kullanılan araç takip sistemi ile firmalar aktif haldeki tüm araçlarının en faydalı şekilde kullanılmasını destekleyecek bilgilere ulaşım sağlar. Sistemin kullanımında görülen faydaların bazılarını genel olarak özetlemek gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz;

• Sistem kullanıcıları araçlarının tam yerlerini görebilir, anlık olarak denetleyebilir ve uygun kullanımlarını sağlayabilirler. İzlenilen araçların yer ve rota bilgileri bu araçları daha etkili kullanmak için büyük bir avantaj sağlamaktadır.
• Sistem cihazları aracın konumu ile birlikte yazılımlarına bağlı olarak birçok araç verisine ulaşabilmeye de olanak tanıyan bir yapıdadır. Bu veriler aracın çevresel ve motor sıcaklığını ölçümünü içererek aracın genel durumu hakkında bilgi verebilir.
• Kullanıcı kaynaklı tüm gecikmeler için önlem alınabilir ve araçların iş amaçları dışındaki kullanımları gibi sorunlar için caydırıcı bir etki yaratır.
• Çalışan araçların anlık verilerine ulaşım sağlanabildiği gibi araç çalışmadığı durumlarda dahi bilgi aktarımı sağlanabilir
• Aracın yakıt bilgilerine ulaşılarak önceden maliyet düzenlemelerine olanak sağlar
• Araç güvenliğini destekleyen çeşitli unsurların aktif kullanılabilmesini sağlayan yazılımlar sayesinde aracın alarm özelliğini uzaktan belirleme ve kontrol etmek gibi işlevler taşıyabilir.
• Cihazın kullanıldığı zamandan itibaren edinilen tüm bilgilerin depolanmasını ve istenildiğinde geçmişe dönük verilere ulaşılabilmesini sağlar.
• Araç bakım ve performans değerlerinin sürekli olarak takip edilebilmesi için kullanılarak bu maliyetlerin en alt düzeyde tutulabilmesi destek sağlar.

Araç Takip Teknolojisinin Kullanım Alanları

Özellikle geçtiğimiz son 30 yılda sürekli olarak artan bir şekilde kullanılan araç takip sistemi büyük bir gelişim göstermiştir. Öncelikle askeri alanlarda kullanılan araç takip daha sonra özel sektörde gelişen firmaların işlerini sürdüren araçlarını doğrudan kontrol altında tutabilmesine olanak sağlamıştır.

Dünya genelinde bakıldığında en yoğun kullanılan ve talep edilen yerlerin başında büyük firmaların devasa araç filoları olduğu görülmektedir. Global pazarda etkin bilindik tüm şirketler kullanılan bu araç takip sistemleri sayesinde yüksek miktarlarda kazanç elde etmektedir. Pazar payını arttırmakta işlevsel bir kullanım sağladığının en açık şekilde görüldüğü büyük firmaların çok sayıdaki aracında bulunan takip sistemi ile edinilen her türden avantaj ve maddi kazanç araç sayısının ne kadar azalırsa azalsın aynı oranda tüm kullanıcılar için geçerliliğini korumaktadır.

Sorunsuz Bir kullanım İçin Kaliteli Araç Takip Sistemleri

Araç takip sistemleri birçok farklı unsur bulunduran bir çalışma prensibi izlemektedir. Hem donanım anlamında hem de yazılım açısından kaliteli bir hizmetin sağlanması gerekmektedir. Farklı ögeler yüzünden çalışmaz hale gelme riski taşıyan bu sistemleri kullanmak için hizmetin alındığı firmaların hem altyapısal desteğine dikkat etmek gerekir hem de bu firmaların mekanik ürünlerinin parça kalitesine emin olmak gerekir. 

Araç Takip İçin Doğru Seçim 

Araç takip ürünlerini satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli faktörler bulunmaktadır. Bu sektördeki gelişen kullanım alanları ve artan taleplerin neticesinde sürekli olarak yeni işletmelerin ilgisini çeken bir durum ortaya çıkmaktadır. Artan tercih seçenekleri yüzünden bu hizmetleri edinmek için doğru bir seçim yapmak çok daha yorucu bir hale bürünmekte. En kaliteli bir doğru hizmetin sunulduğu seçenekleri inceleyerek kendinize en uygun firmanın ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Araç takip sistemleri hizmeti almak artık çok daha kolay, sitemizde iş ilanı oluşturarak binlerce uzman arasında aradığınız kişiler size en uygun teklifi verir ve hizmetinizi kolayca alabilirsiniz.

Araç Takip Sistemleri Hizmeti Ortalama Ücretler

249₺ - 1999₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
249₺ - 1999₺ Ortalama Ücret
249₺ - 1999₺ Ortalama Ücret
249₺ 1999₺

Araç Takip Sistemleri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.