Uluslararası Nakliyat Hizmeti Ortalama Ücretler

499₺ - 9999₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

499₺ - 9999₺ Ortalama Ücret
499₺ - 9999₺ Ortalama Ücret
499₺ 9999₺

Uluslararası Nakliyat Ücret Rehberi

Uluslararası Nakliyat Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Uluslararası nakliyat, iki ülkenin topraklarında yer alan hareket ve varış noktaları arasında, var olan sözleşme ve yönetmeliklerin uygulanması ile taşınma anlamına gelir. Sözleşmeler, iki ülke arasındaki nakliyat operasyonunun doğru bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Uluslararası taşımacılık karmaşık ve ciddi bir hizmet tanımına sahiptir. Uluslararası nakliyatın öncelikli amaçları malların güvenilir ve en uygun maliyetler ile transferini sağlamaktır. Çoğu şirket, nakliye yöntemlerinin kombinasyonlarını sunabilen lojistik şirketleriyle çalışmayı tercih eder. İthalatçı olarak sektörünüzün ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı ürün taşıma yöntemlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Uluslararası nakliyat fiyatları farklı tipte eşyalar ve yöntemler için değişiklik gösterir. 

Genel olarak uluslararası nakliyat hizmeti için aşağıda belirtilen ücret aralığındaki fiyatlar talep edilmektedir.

• Kara yolu ile gönderim için m3 başına 60 Euro - 100 Euro 

• Deniz yolu ile gönderim için m3 başına 40 Euro - 150 Euro

• Hava yolu ile gönderim için m3 başına 80 Euro - 200 Euro

Uluslararası nakliyat ücretleri üzerinde belirleyici role sahip unsurlar aşağıda sıralandığı gibidir. 

1. Uluslararası Nakliyat Yöntemi

Ürün ve hizmetlerin hangi tip nakliyat ile yurt dışına iletileceği en önemli faktörlerden biridir. Deniz, kara ya da hava yolu ile eşyaların transferi güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. En maliyetli nakliyat yöntemi hava, en uygun fiyatlı olanı ise deniz yolu olarak bilinir. Ancak fiyatlandırma, malların gideceği ülkeye göre değişiklik gösterecektir. Ülkelere göre en uygun maliyetli yöntemi seçmek üzere firmanıza danışın.

2. Eşyaların Boyutu ve Ağırlığı

Ürünlerin boyut ve ağırlığına göre uluslararası nakliyat ücretleri değişiklik gösterir. Genel anlamda ürün boyutları baz alınsa da yüksek ağırlığa sahip eşyalar için kilogram hesabı da yapılır. Özellikle hava yolu ile transfer gerçekleştiği takdirde, ağırlık yüksek ehemmiyete sahiptir. Gönderilerin boyut ve ağırlıklarına göre toplam maliyet firmalar arasında farklılaşır. Kesin ücret için firma ile iletişime geçmeniz gerekir. 

3. Gönderi Türü

Gönderiler; endüstriyel, medikal, elektronik ve gıda olmak üzere farklı kategorilere sahiptir. Farklı tipteki ürünler için uygulanması gereken prosedürler ve alınması gereken önlemler değişir. Malların gümrükten sorunsuz bir şekilde geçmesi için doğru evrakların hazırlanması hayati öneme sahiptir. Hizmet yükünün ürünlere göre değişmesi, ödenmesi gereken toplam tutar üzerinde de belirleyicidir. 

4. Varış Noktası 

Ürünlerin hangi uzaklıkta yol kat edeceği en önemli faktörlerden biridir. Yurt dışında hangi kıta ve ülkeye gidileceği hizmet fiyatını etkiler. Asya ve Amerika gibi okyanus aşırı kıtalar için ücretler daha fazla olurken, Balkanlar ve Avrupa için daha uygun maliyetlidir. Aynı ülke içerisinde gidilecek nokta da maliyetin değişmesine neden olur. Bu nedenle spesifik olarak ürünlerin gideceği adres üzerinden anlaşma sağlanmalıdır.

5. Gönderi Hızı

Acil teslimatlar için uluslararası nakliyat hizmetlerinde ekstra hizmetlerden yararlanılabilir. Daha hızlı teslimatlar, hizmet yükünün artması nedeni ile daha yüksek maliyetlidir. Önemli ve bir an önce teslim edilmesi gereken ürünler için ekspres hizmetler tercih edilmelidir. 

6. Firma Profesyonelliği

Profesyonel firmalar ile çalışmak istenen yüksek kaliteli sonuçlara en iyi ve kolay şekilde ulaşılmasını sağlar. Firma profesyonelliğinin artması, işlemlerin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasında büyük bir etkiye sahiptir. Bununla birlikte firma tecrübesinin artması, toplam meblağın da artmasına neden olur. 

Uluslararası Nakliye Hizmeti Genel İşlemleri

Uluslararası nakliyat genel işlemleri esnasında takip edilen adımlar aşağıda sıralandığı gibidir. 

• Malların türü ve transfer edilmesi istenen ülkeye bağlı olarak fiyat seçenekleri konuşulur. 

• Kullanıcının istediği nakliyat yöntemi (kara yolu, hava yolu, deniz yolu) ile alakalı bilgiler verilir ve ihtiyaçlara göre tercih yapılır. 

• Tüm unsurlar belirlendikten sonra anlaşma imzalanır. 

• Mallar kullanıcının belirttiği gün ve saatte teslim alınır. 

• Gerekli evraklar hazırlanır.

• Malların kontrolü ve uygunluğu kontrol edildikten sonra araca yüklemesi gerçekleştirilir.

• Kullanıcının istediği günde aracın hareket etmesi sağlanır. 

• Nakliyat yöntemi, araç rotası ve malların türüne bağlı olarak belirlenen süre aralığında teslim gerçekleştirilir.

• Kullanıcıya teslim ile ilgili bilgi verilir. 

• Uluslararası nakliyat hizmet ücretinin ödenmesi gerçekleştirilir. 

Uluslararası Nakliyat Hizmeti Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uluslararası nakliyat hizmeti almadan önce en iyi sonuçlara sahip olmak ve olumsuz bir durum ile karşılaşma riskini minimuma indirmek üzere dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Uluslararası nakliyat hizmeti almadan önce ihtimam gösterilmesi gereken unsurlar aşağıda sıralandığı gibidir. 

• Deneyimli ve güvenilir bir uluslararası nakliyat firması ile çalışmak eşyaların en iyi şekilde, hasar görmeden, rutubet benzeri aksaklıklar yaşanmadan sağlam bir şekilde transferinin gerçekleştirilmesini sağlar. Aynı zamanda işlemler esnasında hiçbir sorun ile karşılaşmamak ve tüm adımların yasal koşullara uygun olması için profesyonel uluslararası nakliyat firmaları ile çalışmak önemlidir. 

• Hizmet öncesi uluslararası nakliyat firması ile iletişime geçip gün, saat ve rotasyonun doğruluğunu teyit etmek, meydana gelebilecek sorunları önler. 

• Sizin için özel niteliklere sahip eşyaların muhafazası için hizmet sağlayıcılara bilgi vermek gerekir. Örneğin; kırılacak hassas eşyalar, elektronik cihazlar, antikalar, gıda ürünleri, özel kumaşlar vs. 

• Eşyaların sigortalandığı ve garanti veren firmaları tercih etmek, hizmet sonrasında kötü bir sürpriz ile karşılaşmamak adına önemlidir. 

• Firma tercihi yapmadan önce sizden önce aynı hizmeti alan kullanıcıların yapmış olduğu objektif değerlendirmeleri göz önünde bulundurmak en iyi firma ile çalışma ihtimalini arttırır. 

• Firma ile yapılan anlaşma imzalanmadan önce mutlaka okunmalıdır.

• Uluslararası nakliyat firmasının gönderimin gerçekleştiği ürün tipi ve gideceği ülke ile ilgili tecrübe sahibi olması büyük avantaj sağlar. Bu sayede evraklar konusunda herhangi bir sorun meydana gelmez ve ürünlerin bozulmadan ya da hasar görmeden transferi gerçekleştirilir. 

Uluslararası Nakliyat Hizmet Sonrası İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uluslararası nakliyat hizmetinin yüksek kalite ile sonlanması için dikkat edilmesi gereken unsurlar aşağıda sıralandığı gibidir. 

• Eşyalar teslim edildikten sonra ayrıntılı bir şekilde kontrolü sağlanmalıdır. Herhangi bir eksiklik, ürünlerde bozulma, hata ya da kusur olduğu takdirde firmaya ivedilik ile bildirilmeli ve tazmin edilmesi sağlanmalıdır. 

• Hizmet sonrasında firmanın vermiş olduğu uluslararası nakliyat hizmet unsurlarını (iletişim, hizmet kalitesi, ulaşım hızı, ücret vb.) dikkate alarak tarafsız bir şekilde yorum yapmak, daha sonra aynı hizmeti alacak olan kullanıcılara yardımcı olur. 

• Hizmet tamamlandıktan sonra ücret eksiksiz olarak teslim edilmelidir.

Ara.com.tr üzerinden dilediğiniz kıtadaki ülkelere denizaşırı da dahil olmak üzere malların gönderimi sağlanır. İhtiyacınız olduğunuz zaman kolaylıkla ara.com.tr’de ilan açabilir, gelen binlerce uzman teklif arasından istek ve ihtiyaçlarınıza en uygununu kolaylıkla seçebilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden uluslararası nakliyat firmaları, Ara güvencesi ile bir araya gelerek kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Bu sayede tek bir çatı altında bir araya gelen firmalar arasından kolaylıkla hızlı bir şekilde seçim yapılarak, kullanıcı isteklerine göre özelleştirilmiş hizmet tercihi yapmak mümkün. Uluslararası nakliyat ihtiyaçlarınız için yılın her günü, günün her saati ara.com.tr ile dünyanın her yerine bir tık uzaklıktasınız. 

Uluslararası Nakliyat Hizmet Verenler

TARABYA NAKLYAT

TARABYA NAKLYAT

5.0 5 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy
Profil Görüntüle
YÖREM NAKLİYAT DEPOLAMA 444 4 113

YÖREM NAKLİYAT DEPOLAMA 444 4 113

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Profil Görüntüle
Gentaş nakliyat

Gentaş nakliyat

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya

#gentaşnakliyat05327819870 #ankaragentaşnakliyat #istanbulgentaşnakliyat #izmirgentaşnakli...

Profil Görüntüle
KAYA EXPRESS NAKLİYAT

KAYA EXPRESS NAKLİYAT

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

Ankara evden eve nakliyat kaya ekspres nakliyat la hizmet vermekteyiz . Bütün eşyanin paketlemes...

Profil Görüntüle
Emre Güneş

Emre Güneş

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe

GÜNEŞKENT NAKLİYE

Profil Görüntüle
İSHAKOĞLU NAKLİYAT

İSHAKOĞLU NAKLİYAT

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy
Profil Görüntüle
hüner evden eve nakliyat

hüner evden eve nakliyat

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy

Profil Görüntüle
Bodrum kale nakliyat

Bodrum kale nakliyat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Bodrum
Profil Görüntüle
Veysel Ahmet

Veysel Ahmet

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe
Profil Görüntüle
Hekim Akdağ

Hekim Akdağ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Zeytinburnu
Profil Görüntüle
Ahmet Yağan

Ahmet Yağan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bornova

Şirketimiz 1995 yılında İzmir'de kurulmuştur siz değerli İzmir halkına en iyi evden eve nakl...

Profil Görüntüle
Şaban Kesgin

Şaban Kesgin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beyoğlu
Profil Görüntüle
Ramazan Arslanoğlu

Ramazan Arslanoğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Samsun / İlkadım
Profil Görüntüle
Murat İnalkaç

Murat İnalkaç

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Profil Görüntüle
Süleyman Ulçay

Süleyman Ulçay

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir

1.Asansörlü Nakliyat Hizmeti sunuyoruz. 2.Sigortalı evden eve nakliyat hizmeti sunuyoruz. 3.Mar...

Profil Görüntüle
İbrahimoğlu Nakliyat

İbrahimoğlu Nakliyat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kartal
Profil Görüntüle
Okan Türk

Okan Türk

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Alanya
Profil Görüntüle
Eva Nakliyat

Eva Nakliyat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Eyüp
Profil Görüntüle
Alyam nakliyat evden eve asansörlü taşımacılık

Alyam nakliyat evden eve asansörlü taşımacılık

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
YEDİBÖLGE LOJİSTİK Yedibölge

YEDİBÖLGE LOJİSTİK Yedibölge

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bornova
Profil Görüntüle
Bülent Turcan

Bülent Turcan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Uluslararası Nakliyat Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.