Yazıcı & Fotokopi Makinesi Tamiri Hizmeti Ortalama Ücretler

40₺ - 150₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

40₺ - 150₺ Ortalama Ücret
40₺ - 150₺ Ortalama Ücret
40₺ 150₺

Yazıcı ve Fotokopi Makinesi Tamiri Ücret Rehberi

Yazıcı ve fotokopi makineleri gerek ev gerekse iş ortamında sürekli kullanılan ve en büyük yardımcılardan biridir. Ancak bu gibi sık kullanılan makinelerde çoğu zaman arızalar meydana gelebilmekte ve iş akışını aksatabilmektedir. Bu gibi problemlerin çözümü için sitemizden teknik servis hizmeti için teklif alabilir ve anında sorununuzun çözümüne yönelik en uygun hizmeti alabilirsiniz.

Yazıcı ve fotokopi makinesi tamiri ücretleri; yazıcının marka ve modeline, arızasının nereden kaynaklandığına fotokopi makinelerinde parça değişimi ücretlerine kadar birçok unsura bağlı olarak değişmekle beraber ortalama 40 TL ile 150 TL arasında değişebilir. Verilen ücretler tahmini bir rakam olup, teknik servisin fiyat politikasına göre değişkenlik gösterebilir.

Yazıcı ve Fotokopi Makinesinin Kâğıt Sıkıştırması

Kâğıt sıkışması problemi fotokopi makinelerinde en çok yaşanan arızalardan biridir. Fotokopi makineleri kâğıt sıkışmasının nerede olduğunu gösterse bile kâğıdı çıkardıktan sonra tekrar sıkışma yapabilir ve hem kağıt hem de zaman israfına neden olabilir. Sorunun çözümü içinde bir teknik servis ile görüşülmesi gerekir. Fotokopi makinesi ve yazıcılarında sorun silindirden kaynaklanıyor olabilir. Kâğıt sıkışması genellikle silindir veya kâğıt besleme mekanizmasında meydana gelen bir arıza nedeniyle kaynaklanabilir. Bu gibi durumlarda silindirin bakımı yapılır ve kâğıt besleme mekanizmasındaki dorunlar giderilir. Eğer varsa arızalı parçalar değiştirilir. Makine içerisinde arızalı herhangi bir parça kâğıdın makine içerisinde sıkışmasına neden olacaktır. Bu nedenle kusursuz bir çıktı alabilmek için tüm arızaların giderilmesi gerekir. Aksi halde kağıt sıkışması dahil birçok problem devam edecektir. 

Tamir ücretleri ise arızalanan parçaların gerekiyorsa değişim veya bakım masraflarına göre değişkenlik gösterecektir. Özellikle arızalanan parçalar değiştirilmesi gerektiğinde ücretler artabilir. Yine bakım ve silindir tamiri de maliyetler etkileyecektir. Bu bakım ve onarım hizmetleri tahmini olarak 40 TL ile 200 TL arasında değişkenlik gösterebilir.

Algılanmayan Toner/Kartuş 

Yazıcı ve fotokopi makinelerinde sık karşılaşılan arızalardan biri de baskıların silik veya donuk çıkmasıdır. Bu durum toner veya kartuşun algılanmamasından kaynaklanabilir. Bu arıza makinelerde genellikle ekranda bir arıza kodu ile bildirilir. Tonerin algılanmaması sensörün bozulduğuna işaret edebilir. Sensörün değiştirilmesiyle birlikte arıza giderilebilir. Yine algılanmayan toner veya kartuş arızalarında sensör değişimi ve makinelerin bakımının sağlanması maliyeti ortalama olarak 40 TL ile 100 TL arasında değişebilir.

Yazıcı Arıza Kodları

Fotokopi ve yazıcı makinelerinde sorunlar genellikle bir arıza kodu tarafından bildirilir. Makine işlevini görse bile baskı kalitesiz olur, renkler net çıkmaz veya silik olabilir. Bu durumda makine bir kod ile hataları bildirecektir. Bu kodlar çoğu zaman kafa karışıklığına neden olabilir ve sorunun nereden kaynaklandığının kavranmasını engelleyebilir. Bu durumda bir teknik servis ile iletişime geçilmeli ve sorunun çözümüne dair işlemlere başlanmalıdır. 

Bu hata kodlarından en sık karşılaşılanı kâğıt bitti hatasıdır. Yazıcı veya fotokopide kâğıt olsa bile bu hata kodunun alınması donanımsal bir arızaya işaret edebilir. Kâğıdı algılayan sensörlerin değişimi maliyetlere etki edecektir.

Yazıcı ve fotokopilerde aşırı ısınma hatası da sık görülen arızalardan olmaktadır. Bunun birçok nedeni olabileceği gibi uzman bir teknik servis hatanın nereden kaynaklandığını bulabilir ve sorunu hızlı bir çözüme kavuşturabilir.


Yazıcı ve Fotokopi Makinesi Ücretleri

Kullanılan Parçaların Kalitesi

Yazıcı ve fotokopi makinelerinde oluşan arızaların giderilmesi için birtakım parçaların değişmesi gerekebilir. Değişen parçalar; toner, kartuş, silindir, sensör gibi parçalar olabilir. Bu parçaların kalitesi maliyeti etkileyen unsurların başında gelir. Kaliteli bir toner baskının iyi çıkmasını sağlar ve kâğıdın da sıkışmasını önler. Kaliteli parçalar her zaman makinelerin daha verimli çalışmasını sağlar.

Uzman Teknik Servis

Makinelerin bakım ve onarımı için işinin ehli bir teknik servis uzmanı önem kazanmaktadır. Sorunun tespiti ve arızanın giderilmesini asgari sürede sağlar. Bu bakımdan yazıcı ve fotokopi makinesi teknik servis fiyatları da maliyeti etkileyen kalemlerden biridir.

Temizlik Malzemeleri

Fotokopi ve yazıcı bakımı yapılırken kullanılan temizlik malzemeleri mutlaka bakıma uygun olmalıdır. Temizlik bezleri tüy bırakmayan özel bezler olmalıdır. Kullanılan temizleyiciler alkol bazlı olmalıdır. Bu temizleyici maliyetleri de hizmet ücretini etkileyen unsurlardandır.

Tamir Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi gereken Hususlar

İş yerlerinde ve evlerde sıklıkla kullanılan yazıcı ve fotokopi makineleri komplike makinelerdir. Tamir işlemleri için seçilen teknik servisin aşağıda belirtilen özelliklere sahip olması gerekir.

• Teknik servisin yazıcı ve fotokopi işleyişine hakim personeller i olmalıdır. Bu nedenle teknik servis seçiminde önceki hizmetleri incelenebilir.

• Yazıcı ve fotokopi makinesi bakım işlemlerinde mutlaka kaliteli araçlar kullanılmalı ve uygun temizleyiciler ile temizlik yapılmalıdır.

• Cam yüzeyle dikkatle temizlenmeli asla çok ıslak bezler kullanılmamalıdır.

• Drum temizliğinde kesinlikle el ile temas edilmemeli ve nemli bir bez ile toner, kartuş gibi tozlar arındırılmalıdır.

• Temizlik ve parça değişim işlemlerinde herhangi bir dişliye zarar verilmemelidir.

• Toner veya kartuş değişikliğinde mutlaka orijinal ve kaliteli ürünle kullanılmalıdır.

• İşlemler tamamlandıktan sonra makine kontrolü yapılmalı ve herhangi bir arıza durumunda teknik servis ile iletişime geçilmelidir.

Yazıcı & Fotokopi Makinesi Tamiri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;