Elektronik Cihaz Tamiri Hizmeti Ortalama Ücretler

40₺ - 180₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

40₺ - 180₺ Ortalama Ücret
40₺ - 180₺ Ortalama Ücret
40₺ 180₺

Elektronik Cihaz Tamiri ücret Rehberi

Elektronik Cihaz Tamiri Fiyatları

Gelişen teknolojiyle beraber evlerde ve işyerlerinde elektronik cihazlar kullanılmaya başlandı. Bilgisayardan telefona, ütüden klimaya birçok elektronik alet insan yaşamını kolaylaştırmak için var. Bu cihazlar arızalandıklarında ise yerlerini yenisi ile doldurmadan önce tamir edilebilmeleri için bir teknik servis veya ustaya götürülürler. Eğer siz de arızalanan elektronik cihazınız için tamir hizmeti almak istiyorsanız sitemizden ilan açıp teklif alabilirsiniz.

Elektronik cihaz tamiri hizmet ücretleri cihazın ne olduğuna, arızasının türüne, değişecek olan parçalarının fiyatlarına ve usta ücretlerine göre değişebilir. Ayrıca hizmet veren teknik servisin uyguladığı fiyat politikası doğrultusunda ortalama olarak 40 TL ile 180 TL arasında değişkenlik gösterebilir. 

Buzdolabı Tamiri Ücretleri

Buzdolabı tamirinde buzlanma sorunu, su akıtması, motor arızaları, kapağının kapanmaması gibi birçok arızanın tamiri yapılır. Gerektiği zaman arızalanan kart değişimi, conta değişimi ve röle değişimi gibi birçok parça değiştirilebilir. Buzdolabı tamiri hizmet ücretleri ise teknik servisin fiyat politikası doğrultusunda 40 TL ile 300 TL arasındadır.

Klima Tamiri Fiyatları

Klima tamiri hizmetinde arıza genel olarak motor kaynaklıdır. Bazı durumlarda fan arızaları, ısıtma ve soğutma işlevlerinin yerine getirilememesi gibi sorunlar da ortaya çıkabilir. Bu arızaların çözümüne yönelik motor bakım çalışmaları, fan ve kompresör kontrolü yapılır. Bu hizmetin ortalama ücreti 40 TL ile 180 TL arasında değişebilir.

Ütü Tamiri Fiyatları

Ütü arızaları genellikle buhar vermeme, ısınma sorunları, su püskürtmemesi gibi sorunlar olabilmektedir. Bu sorunların çözümü için kireçli kanalların açılması, rezistans değişimi işlemleri yapılır. Ütü tamiri fiyatları ise 40 TL ile 100 TL arasında değişkenlik gösterebilir.

Diğer Cihaz Tamirlerinin Ücretleri

Evlerde veya ofislerde arızalanan birçok elektronik cihaz mevcuttur. Bunlar televizyon, telefon, mutfak aletleri, saç kurutma makinesi gibi farklı cihazlar olabilir. Her cihazın arıza türü farklı ve tamir işlemleri de farklıdır. Hizmet ücreti ise ortalama olarak 40 TL ile 400 TL arasında değişiklik gösterebilir.


Elektronik Cihaz Tamiri Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar

Cihazın Markası

Arızalanan cihazın markası ve modeli maliyetlere etki eden unsurlardan biridir. Aynı türdeki cihazların farklı markalarda olması parça yapılarını ve çalışma prensibine kadar birçok sistemi değiştirebilir. Ayrıca farklı modeldeki aynı ürünlerin ise arızaları tamamen farklı olabileceği gibi aynı olsa da çözümü farklı olabilir.

Cihazın Türü

Arızanın hangi cihazda meydana geldiği maliyeti etkileyen ön önemli unsurların başında gelmektedir. Zira her ürün farklı bir tasarıma ve farklı parçalara sahiptir. Aynı zamanda her cihaz için farklı bir teknik servis hizmeti gerekmektedir. 

Değişen Parçalar

Arızalanan ve tamir edilen ürünlerde değişen parçalar olur. Bu parçaların kaliteli olması ve orijinal olması aynı arızanın tekrar yaşanmaması için önemlidir. Bu durumda değişen parçalar maliyeti etkileyen önemli unsurlardan biridir.

İşçilik

Her tamir işleminde olduğu gibi elektronik cihaz tamirinde de işçilik önemlidir. Deneyimli ve işinin ehli bir elektronik cihaz tamiri ustası sorunun nerede kaynaklandığını hemen tespit edecek ve sorunun çözümüne yönelik en doğru yöntemi uygulayacaktır. Bu nedenle usta ücretleri de maliyeti etkileyen unsurlardan birdir.

Elektronik Cihaz Tamiri Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Ev ve iş yerlerinde elektronik cihazların verdiği konfor yadsınamaz. Bu cihazlar arızalandığında ise teknik servis hizmetinde birkaç husus cihazların sağlığı için önemlidir.

• Her elektronik cihaz farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Cihazın türüne göre uzman bir teknik servisten yardım alınmalıdır.

• Kullanıcı yorumları teknik servisin tecrübesini yansıtır.

• Cihaz türü ve cihaz arızası teknik servise detaylı bir şekilde anlatılmalıdır.

• Beyaz eşyaların arızalanması halinde firma gelinceye dek cihazlar hazır edilmelidir.

• Elektrikli cihazlarda kısa devreler veya elektriksel hatalar olması muhtemeldir. Kontrol aşamasında dikkatli olunmalı ve koruyucu önlemler alınmalıdır.

• Tamir işlemi sonrası cihazlar çalışabilir ancak kısa sürede arızalanması sorunun giderilmediğine işarettir. Teknik servis ile tekrar iletişime geçilebilir.

Elektronik Cihaz Tamiri Hizmet Verenler

murat kula

murat kula

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Selçuklu
Teklif İste Profil Görüntüle
Elegance

Elegance

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kağıthane
Teklif İste Profil Görüntüle

Elektronik Cihaz Tamiri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;