Elektrik Arıza ve Tamir Hizmeti Ortalama Ücretler

59₺ - 2399₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

59₺ - 2399₺ Ortalama Ücret
59₺ - 2399₺ Ortalama Ücret
59₺ 2399₺

Elektrik Arıza Tamir ve Montaj Ücret Rehberi

Elektrik Arıza Tamir ve Montaj Hizmeti Fiyatları

Hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından olan elektrik, günlük yaşamımızı idame ettirebilmemiz için gereklidir. Bu sebeple ortaya çıkan elektrik arızalarının giderilmesi veya yeni taşınılan bir alanın elektrik tesisatının yapılması gerekir. Elektrik arıza tamir ve montaj hizmeti almak istiyorsanız sitemizden hizmet sağlayıcılar ile iletişime geçebilir, teklif alabilir ve size en uygun hizmetin sağlanması için harekete geçebilirsiniz.

Elektrik arıza tamir ve montaj hizmet ücretleri birçok değişkene bağlıdır. Bunların başında hizmetin türü gelir. Elektrik arızası gibi durumlarda sorunun tespiti ve ona uygun çözümler üretilmesi arızanın türüne göre değişecektir. Ayrıca elektrik tesisatı hizmetinde mekân büyüklüğü, kullanılacak ürünler, kablolar, düğmeler, sigortalar maliyetleri etkileyen kalemlerdir. Bu hususlara bağlı olarak hizmet ücreti ortalama 59 TL ile 2.399 TL arasında değişkenlik gösterebilir. Verilen ücret bağlayıcı değildir ve hizmeti veren firmanın fiyat politikasına ve hizmet kalitesine göre değişiklik gösterebilir.

Elektrik Arıza ve Tamir

Elektrik arıza ve tamir hizmetinde ilk olarak bir ön çalışma ve keşif hizmeti gerçekleştirilir. Arızanın tespiti halinde derhal çalışmalara başlanır. Bu hizmetin maliyeti ise arızanın türüne göre değişiklik gösterecektir. Arıza türleri; kaçak akım rölesi, kablo değişimi, kısa devreler, topraklama sorunu gibi birçok arıza türü mevcuttur. Her arıza farklı bir işlem, farklı alet ve bilgi birikimi gerektirir. Ayrıca değiştirilen parçaların maliyeti de ücretleri değiştirecektir. Bu hususları değerlendirdiğimizde hizmetin ücreti tahmini olarak 59 TL ile 1.000 TL arasında değişebilir.

Elektrik Tesisatı ve Montaj

Elektrik tesisatı döşenmesi hizmeti halihazırda yapılan bir binanın tüm elektrik hattının döşenmesi şeklinde verilir. Bu hizmetin maliyetini etkileyen genel unsurlar ise açılan kanallara döşenen boruların, anahtar ve prizlerin ücretleridir. Ayrıca elektrik kabloları ve buat bağlantıları da maliyetleri etkileyen kalemlerdendir. Elektrik tesisatı hizmet ücreti bahsettiğimiz değişkenleri de göz önünde bulundurarak ortalama 1.000 TL ile 2.399 TL arasında değişkenlik gösterebilir. Belirttiğimiz ücretler tahmini olup hizmet veren firmanın fiyat politikası doğrultusunda değişiklik gösterecektir.

Hizmet Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar

Arızanın Türü

Elektrik arızası birçok sebepten kaynaklanabilir. Arızanın tespiti için keşif hizmeti gerçekleştirilir. Bu arızalar sigorta kutusu, elektrik kaçağı, kısa devre gibi sorunlar olabilir. Her sorunun kendine has çözüm yöntemleri ve kullanılan farklı alet ve edevatları mevcuttur. Bu unsurlar maliyeti etkileyebilir. Arızalanan ve değişmesi gereken parçaların ücretleri maliyetlere eklenecektir. Ayrıca arızanın türüne göre hizmet süresi uzayabilir. Bu durum da önemli bir maliyet kalemidir.

Elektrik Tesisatını Etkileyen Maliyetler

Elektrik tesisatı hizmeti için önceden planlanmış ve tüm ayrıntılarının belirlenmiş olması gerekir. Bu unsur maliyeti etkileyecektir. Ayrıca tesisatın döşeneceği yapının büyüklüğü, kaç metre kablo kullanılacağı, anahtar ve prizlerin kaç adet ve ne şekilde olacağı, buat bağlantıları, sigorta kutusu ve ışıklandırmalar gibi birçok unsur da önemli maliyet kalemlerini oluşturur. Hizmet veren personelin çalışma süresi uzadıkça maliyetler de artacaktır.

İşçilik

Elektrik arızası durumunda işçilik her iki tarafın güvenliği açısından önem teşkil etmektedir. Alanında uzman bir elektrik ustası tüm süreci titizlikle yönetecek ve sorunların çözümüne yönelik uygulamalarda bulunacaktır. Bu nedenle firmalar işinde uzman bir usta ile çalışmayı amaçlarlar. Bu durumda elektrik ustası fiyatları da firma tarafından maliyetlere eklenebilir.


Elektrik Arıza Tamir ve Montaj Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Elektrik arızaları ciddi arızalardır ve hayatın işleyişi için önem arz etmektedir. Bu arızaların giderilmesi için ise firma seçimi önemlidir.

• Uzun soluklu projeler için hizmet alınan firmanın daha önceki işleri incelenmelidir.

• Eğer elektrik tesisatı ve montajı yapılacak ise tesisatın planı dikkatlice hazırlanmalıdır.

• Eğer elektrik arızası var ise gerekli önlemler alınır elektrik arıza firması ile temasa geçilerek arızanın türü bildirilir.

• Tesisat için borular döşenmeli son aşamada ise kablolar probleme mahal vermeyecek şekilde borulardan geçirilmelidir.

• Elektrik tesisatının tüm süreci takip edilmelidir.

• Arıza giderildiğinde veya tesisat döşemesi tamamlandıktan sonra herhangi bir sorun halinde firma desteği için iletişimde kalınmalıdır.

Elektrik Arıza ve Tamir Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;