Plastik Doğrama

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Plastik Doğrama Hizmet Verenler

ziya şengül

ziya şengül

5.0 2 Yorum
2 Kişi Seçti Şırnak / Beytüşşebap
Profil Görüntüle
Emre SAVCI

Emre SAVCI

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Ödemiş
Profil Görüntüle
Veysel Yilmaz

Veysel Yilmaz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bornova
Profil Görüntüle
Ercan Yağcı

Ercan Yağcı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Konak
Profil Görüntüle
Selim Genç

Selim Genç

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Denizli / Çameli
Profil Görüntüle
Yusuf Yankac

Yusuf Yankac

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Üsküdar
Profil Görüntüle
Bekir Kaya

Bekir Kaya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Şanlıurfa / Haliliye
Profil Görüntüle
Bircan Patlar

Bircan Patlar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Profil Görüntüle
Şenol Yıldırım

Şenol Yıldırım

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Küçükçekmece
Profil Görüntüle
Ümit Özil

Ümit Özil

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Samsun / Atakum
Profil Görüntüle
Mehmet aziz İlginoğlu

Mehmet aziz İlginoğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Şanlıurfa / Haliliye
Profil Görüntüle
orhan Ayvar

orhan Ayvar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karabağlar
Profil Görüntüle
SARMOBSAN

SARMOBSAN

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu
Profil Görüntüle
Ozkan Krgl

Ozkan Krgl

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez
Profil Görüntüle
ÇAĞRIPEN

ÇAĞRIPEN

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kırşehir / Kaman
Profil Görüntüle
hasber yapı dekor

hasber yapı dekor

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut
Profil Görüntüle
Volkan Akçam

Volkan Akçam

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Manisa / Soma
Profil Görüntüle
Volkan Kovanci

Volkan Kovanci

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Balıkesir / Ayvalık
Profil Görüntüle
Yücel Mızrak

Yücel Mızrak

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut

15yildir Pimapen kapı pencere işi yapıyorum önceliğimiz müşteri memnuniyeti odaklı olup yap...

Profil Görüntüle
Nejdet Atay

Nejdet Atay

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Kapaklı

Pimapen cam balkon ve Duş akabin aleminyüm sineklik vb

Profil Görüntüle
Ali dertli

Ali dertli

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi
Profil Görüntüle


Plastik Doğrama Hizmeti

Plastik doğrama pvc doğrama hizmeti olarak sunulmaktadır. Genellikle sert plastik gibi ürünlerle kapılarınızda veya pencereleriniz de kullanılır.

Doğrama Nedir?

Sert ve dayanıklı bir madde olan PVC genellikle kapı ve pencerelerin kenarlarında kullanılır. Bu madde metal, plastik ve ahşap ürünlerin sıkıştırılması ile üretilir. İsmini plastik doğramadan almaktadır. PVC ürünler günümüzde hemen hemen her yerde kullanılır. Otomotiv sektörü, kapı sektörü ve pencere sektörü gibi birçok noktalarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Klasik Sistem (Tek Açılım)

Özellikle pencere sistemlerinde sıklıkla kullanılır. Bağlantı noktalarına bağlantı noktası ile ister sağa ister sola şekilde açılır şekilde üretilebilir. Açıldığı yön ile isimlendirilir.  En yaygın olan üretim tarzı budur. Pimapen dediğim pencere sistemi olarak da bilinmektedir.

Vasistas Sistem (Üstten açılan- Yarım açılan)

Banyo, mutfak ve ofislerde çok sıklıkla kullanılır. Üstten açılarak aradaki menteşe yardımıyla durdurulur.

Çift Açılım Sistem

Kamu kuruluşu binaları, oteller ve okullarda çok sıklıkla karşılaştığımız model. Sağdan soldan veya üstten gibi farklı şekillerde açılabilen bu model günümüzde geniş bir kullanım havuzundadır. Evlerde kullanımı pek önerilmemektedir. Evcil hayvanların olduğu evlerde kullanılması hayvanlarınızın arada sıkışmasına sebebiyet verebilmesine karşılık tavsiye edilmemektedir.

Sürgülü ve Katlamalı Sistem 

Balkonlarda, teraslarda, kafelerde, barlar da ve açık alanları kapalı alanlara çevirmede çok kullanılır. Eklenen camlar dilerseniz katlamalı dilerseniz sürmeli şekilde kullanılabilir. Çok ergonomik bir üründür. Evlerin balkonlarında da sık sık kullanılmaya başlanmıştır. Bu ürünler dilerseniz siyah cam filmi ile de uygulanmaktadır. Bu sebepten yola çıkarak doğrudan güneş ışığına maruz kalmazsanız.

PVC Pencere ve Kapı Sistemleri

PVC Pencere ve Kapı Sistemleri evinizin her noktasında kullanıma uygundur. Sağlam ucuz maliyetli bir ürün olması sebebiyle daha kullanışlıdır. Bakımı ve onarımı kolaydır, sık sık değişim gerektirmez. Güneş ışıklarından, soğuk ve sudan etkilenmez. Böylece uzun süreli kullanıma çok yatkındır. Uzman görüşleri sayesinde en etkili sonuçları elde edebilirsiniz.

Sitemiz üzerinden size en uygun markalarla anlaşabilirsiniz. Taleplerini onlara iletebilirsiniz, en kısa ve hızlı şekilde geri dönüş alabilirsiniz.

Plastik Doğrama Profilleri

Plastik doğrama profillerini oluşturan başlıca maddeler vardır. Bu maddeler arasında ağırlık ve dokusu bunun kalitesini belli etmemektedir. Türkiye’de üretilen PVC kalite standardı 2. sınıf olarak belirlenmiştir. Bu kalite standardına göre hizmet almanızı tavsiye edilmelidir. Birinci hizmet ürün sunduklarını lanse eden markalar çok itibar edilmemelidir. Türkiye bu konu maddeler halinde sunulmuş ve kabul edilmiştir.

Neden Plastik Doğrama Tercih Edilmeli?

Plastik doğrama tercihi, önemlidir. Çünkü düşük maliyetlidir ve iyi bir yalıtım malzemesi olarak kullanılabilir. Ses yatılımı ve ısı yalıtımını iyi gerçekleştirmektedir. Bakımına ve onarımına dikkat edilirse eğer uzun süreli kullanımda bir sıkıntı olmayacaktır. Ancak bakım ve onarımı aksatılırsa eğer çok daha masraflı bir süreç sizleri bekliyor olabilir. Bir uzman görüşü tarafından bakımı ile ilgili bilgilendirme almanızı tavsiye ediyoruz. Ürünler sıcak havalarda terleme gibi iz bırakan sorunlar nadiren oluşmaktadır. Temizliği de oldukça kolaydır, bir mikrofiber bez yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Plastik Doğramalarda Terleme Nasıl Önlenir?

PVC ürünlerde terleme konusu nasıl önlenir, sizlere maddeler halinde sıraladık;

  • Dış cephe ve iç cephenin sıcaklık ortalamasının çok farklı olmasının sebeplerinden biride PVC’lerin terlemesine sebep olabilir. Bu iki ortam arasındaki fark fazla olduğunda terleme oluşacaktır.

  • Su buharının ve yemek pişirme işlemlerinin çok yoğun uygulandığı noktalarda da çok fazla terleme oluşmaktadır. Bu terlemeyi önlemek için güçlü havalandırma veya aspiratör kullanılmalıdır.

Plastik Doğrama Hizmetinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Kullanım alanları kesinlikle bir uzman tarafından belirlenmelidir. Bu uzmanlar tarafından yeri önceden iyice ölçülmelidir. Yanlış kullanımlarda veya kendi yaptığınız hamlelerle çok daha yüksek maliyetler ortaya çıkabilmektedir.

  • Ne ve nasıl bir şey istediğinizi çalışmak istediğiniz markaya sunmalısınız. Marka istek ve taleplerinizin ne kadarının gerçekleşebilecek olduğunu size iletecektir. Bu uzman ekibe sitemiz üstünden ulaşabilirsiniz.

  • PVC doğrama sistemlerinin bakım ve onarım işlemlerine hakim olmalısınız. Böylelikle uzun ömürlü ve sağlıklı bir ürüne sahip olacaksınız.

  • Ürün kullanımı çok önemli bir husustur. Uygun renk ve görünüme sahip bir PVC doğrama modeli seçmeniz gerekir. Ortam da dikkatinizi ve gözlerinizin zevkini bozacak şekilde monte edilmesi sizin için hoş bir geri bildirim olmayacaktır.

  • Ek kullanılacak ürünler önceden belirlenmeli ve bu ürünlerin montajı bu gelecek olan ek ürünlere göre monte edilmelidir. Sineklik ve kapı korumalığı gibi ürünlerin montesine dikkat edilmeli ve ona göre ürün tedarik edilmelidir.

  • Sitemiz üzerinden amaçlarınıza en uygun uzman ekibi bulmalısınız. İstekleriniz doğrultusunda en verimli ve en ekonomik hizmeti almak adını markalarla görüşebilir fiyatlandırma bilgisi alabilirsiniz.

  • Ürünlerin garanti ve servis hizmetinin akdinin süresi ve nelere ne zamanlar hizmet verildiği öğrenilmesinde fayda var. Bu hizmeti de sitemiz üzerinden iletişim ağı kuracağınız markalarla da gerçekleştirebilirsiniz.

Zaman Kazandıran Kaliteli Hizmet Servisi ve Fiyatlandırma

PVC işlerinizdeki en önemli bir diğer madde de aslında güvendir. İşleminizin garanti süresi, hizmet süresi gibi maddeler sizleri o markaya iten en büyük sonuçlardan bazılarıdır. Uzun süreli ve kaliteli bir alt yapıya sahip olan servis hizmeti ile hızlı ve güvenilir bir hizmet alabilirsiniz. Bu hizmeti sitemiz üzerinden anlaşacağınız markalardan almanız adını kendimizi sürekli değiştiriyor ve geliştiriyoruz.

Plastik Doğrama Hizmeti Ortalama Ücretler

299₺ - 899₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
299₺ - 899₺ Ortalama Ücret
299₺ - 899₺ Ortalama Ücret
299₺ 899₺

Plastik Doğrama Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.