Kepenk ve Panjur Sistemleri

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Kepenk ve Panjur Sistemleri Hizmet Verenler

Veysel Yilmaz

Veysel Yilmaz

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bornova
Teklif İste Profil Görüntüle
Meryem pen

Meryem pen

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karabağlar
Teklif İste Profil Görüntüle


Kepenk ve Panjur Sistemi Hizmeti

Yalın olarak ifade edildiğinde kepenk, dikey hareket eden kapılara verilen isimdir. Panjurlar da dikey olarak hareket ederek pencerelerin korunmasını sağlayan sistemlerdir. Hırsızlık ve kötü hava koşulları gibi dış etkilere karşı koruma sağlayan kepenk ve panjur sistemleri mahremiyet de sağlar.

Kepenk Çeşitleri

Kullanım alanlarına ve çalışma mekanizmalarına göre kepenk çeşitleri bulunmaktadır. Kullanıcının istek ve ihtiyaçlarına göre tercih edilmesi gereken kepenkler belirlenir. Bu çeşitler şunlardır:

-          Manuel kepenkler
-          Elektrikli otomatik kepenkler
-          Motorlu otomatik kepenkler


Otomatik Kepenk

Otomatik kepenkler, konutlar, toplu kullanım alanları ve iş yerlerinde güvenlik sağlaması nedeniyle önemlidir. Binaların korunması için önlem almak, kötü sonuçlar ile karşılaşma riskini azaltır. Alınacak önlemler arasında otomatik kepenk sistemleri de bulunur. Yaygın olarak mağaza vitrinlerinde ve ev ile bahçe arasındaki kapılarda bu sistemler tercih edilir. Manuel kepenkler, el ile açılıp kapanan fiziksel güç gerektiren kepenkdir. Manuel sistemler ile kıyaslandığında otomatik kepenkler çok daha güvenilir ve kolaydır.

Otomatik Kepenk Sisteminin Avantajları

-          Dış etkenlere karşı koruyucu görevi görür.
-          Kullanım ömrü uzundur.
-          Kullanıcının istediği boyut ve renklerde tasarlanabilir.
-          Kullanımı son derece kolaydır.
-          Bakım gerektirmez. Yağmur suyu ile kendini temizleyebilir.
-          Bina güvenliğini arttırır. Soygun ya da benzeri durumlara karşı caydırıcılık sağlar.

Otomatik kepenk hizmeti aldığınız esnada, uzman ekip tarafından size gerekli bilgilendirmeler sağlanır ve kullanım ile ilgili detaylar verilir. Yönlendirmelere uyulduğu takdirde otomatik kepenklerin kullanım süresi uzar ve alınan verimliliği artar.

Kepenk Motoru

Kepenk sistemleri, gelişen teknoloji ile birlikte değişim ve yenilenme sürecine girdi. Eskiden kullanılan kepenkler fiziksel güç yardımı ile kontrol edilirken günümüzde motorlu ve otomatik kepenk sistemleri yaygınlaşmıştır. Kullanıcılara büyük ölçüde kolaylık sağlayan otomatik kepenk sistemleri motorlu ve elektrikli olmak üzere farklı çeşitlere sahiptir. Kepenk motoru, kepenklerin motor gücü aracılığıyla açılıp kapanmasını sağlar. İstek ve ihtiyaçlara göre kepenk motorları farklı model ve fiyat aralıklarına sahiptir. Motor gücü, kepenk ağırlığına göre değişmektedir.  Motor gücünün artması maliyetin de yükselmesine neden olur.

Kepenk Kumandası

Kepenk sistemine otomatik olarak komut vermek üzere kullanılan kumandalar, farklı şifreleme özellikleri ile donatılmıştır. Kepenk her kapatılıp açıldığında bazı kumanda türlerinde, yeni bir şifre atanır. Binanın maksimum korumasını sağlayan bu özellik, kepenk kumandası kopyalandığında bile bir başkasının kullanımının önüne geçer.

Kepenk Tamiri

Kepenkler açılıp kapatıldığı esnada sistemde herhangi bir problemden kaynaklı arızalar meydana gelebilir. Kullanıcı, tamire ihtiyaç duyan kalıcı bir sorun olduğundan emin olduğu halde hizmet almak üzere başvuruda bulunabilir. Alanında uzman hizmet sağlayıcılarından tamir hizmeti alarak ilerde meydana gelebilecek sorunların önüne geçmek mümkündür. Arızanın kaynağını araştıran ekip sorunun kaynağını bulduğu takdirde çalışmalara başlar. Uygun fiyatlara kepenk tamiri hizmeti almak için ara.com.tr’de ilan açın.

Panjur Sistemi

Panjur sistemleri, kış aylarında düşük sıcaklıklara yaz mevsiminde ise yüksek sıcaklıklara karşı koruma sağlar. Bu sayede enerji tasarrufu gerçekleştirilerek hem kullanıcıların bütçesi hem de sürdürülebilirlik için avantajlı bir durum elde edilir. Panjurlar aynı zamanda yağmur, dolu, rüzgar ve kar benzeri atmosferik olaylara karşı kalkan görevi görür. Aynı zamanda dışarıdaki gürültünün içeriye ve içerideki sesin dışarıya çıkmasını önleyerek konforlu bir yaşam alanı oluşturur. Panjurlar, özellikle yakın binalar için büyük ölçüde kullanışlıdır. Elektronik eşya ve mobilyaların güneşten etkilenmesinin önüne geçen panjurlar, bina içerisindeki eşyaların uzun ömürlü olmasını sağlar. Sineklik monte edilen panjur sistemleri, haşere ve sineklerin bina içine girmesini önler ve bilhassa uçan haşerelere karşı ekstra korumalıdır.

Otomatik Panjur ve Kumandalar

Yaşam alanları ile çalışma ortamlarında hem kapılarda hem de pencerelerde üst seviye koruma sağlayan otomatik panjurlar, son derece pratiktir. Panjur sistemine dahil olan aynı ortam ya da dairedeki panjurlar, grup kumandası aracılığıyla kontrol edilebilir. Grup kumandaları çoğunlukla 4 panjura kadar kontrol sağlayanlardan seçilir ve en çok 16 panjuru kapsayabilir. Aynı zamanda panjurların tekli olarak kontrolünü sağlayan kumandalar da bulunmaktadır. Güneş sensörlü ya da rüzgar sensörlü panjur çeşitleri bulunmaktadır. Otomatik olarak sistem aşırı güneş ya da rüzgar durumunda kendiliğinden kapanır. Kaplamalı ve boyamalı olmak üzere iki tip panjur çeşidi bulunur. Ancak istenen renk ve desenlere sahip olabilirler. Kullanıcılar genel olarak dış cephe boyası ve yapının mimarisine uygun renkleri tercih ederler.

Kepenk ve Panjur Sistemleri Fiyatları

Kepenk fiyatları, bina yapısı, malzemelerin kalitesi ve kullanıcı tercihleri başta olmak üzere çok sayıda unsura bağlı olarak değişir. Uzun garanti süresine sahip, daha büyük boyutlara sahip sistemler için panjur fiyatları daha yüksek olacaktır. Kepenk ve panjur sistemleri fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için Kepenk ve Panjur Sistemleri Hizmet Ücret rehberi yazımıza göz atın.

Güvenilir Kepenk ve Panjur Sistemleri

Güvenilir kepenk ve panjur sistemlerinin monte edilmesi için doğru ekipmanlar ve deneyimli bir ekip gerekir. Türkiye’nin her yerinden kepenk ve panjur sistemleri hizmeti almak artık çok kolay. İhtiyacınız olan kepenk ve panjur sistemleri hizmetini yüksek kalite ve profesyonellik ile almak için ara.com.tr üzerinden ilan verebilir, binlerce uzmandan gelen teklifleri değerlendirerek sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz. 

Kepenk ve Panjur Sistemleri Hizmeti Ortalama Ücretler

50₺ - 300₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret Rehberini Gör
50₺ - 300₺ Ortalama Ücret
50₺ - 300₺ Ortalama Ücret
50₺ 300₺

Kepenk ve Panjur Sistemleri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;