Özel Dedektif

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Özel Dedektif Hizmet Verenler

Mehmet İbrahim Bağrıyanık

Mehmet İbrahim Bağrıyanık

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Hatay / Antakya
Profil Görüntüle
tamer küçükpınar

tamer küçükpınar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer
Profil Görüntüle
Osman Oktay

Osman Oktay

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beykoz
Profil Görüntüle
Ertuğrul Karataş

Ertuğrul Karataş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Darıca
Profil Görüntüle
Mehmet Duman

Mehmet Duman

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Malatya / Yeşilyurt

Kombi teknik tamir servis

Profil Görüntüle
semko altun

semko altun

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Silifke
Profil Görüntüle
Berkay Dündar

Berkay Dündar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Malatya / Battalgazi
Profil Görüntüle
Ahmet KOLBAŞI

Ahmet KOLBAŞI

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Denizli / Pamukkale
Profil Görüntüle
Çağlar Civak

Çağlar Civak

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kağıthane
Profil Görüntüle
Masaj cı

Masaj cı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik

10 yıldan beri kaynak tecrübem var hafta sonları boştayım kaynakçıya ihtiyacı olan ustalar ...

Profil Görüntüle
Burak Yüceer

Burak Yüceer

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Zonguldak / Merkez
Profil Görüntüle
Selçuk Akar

Selçuk Akar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sakarya / Adapazarı

Şüphe içinde yaşamaktansa suphelerinizi ve istekleriniz üzerine gerekli resim kanıt ve bilgi a...

Profil Görüntüle
Burak Kara

Burak Kara

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Çorum / Osmancık
Profil Görüntüle
mahmut çağlayan

mahmut çağlayan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Nizip
Profil Görüntüle
Arzu sağır

Arzu sağır

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şehitkamil
Profil Görüntüle
Ertem Budak

Ertem Budak

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Silivri

Kayıp hayvan yada eşini takip ettirmek isteyen

Profil Görüntüle
F d Fffffff

F d Fffffff

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Köyceğiz
Profil Görüntüle
Hakkı Şimşek

Hakkı Şimşek

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Adalar
Profil Görüntüle
Volkan Yanık

Volkan Yanık

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Didim
Profil Görüntüle
Aydın Semiz

Aydın Semiz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Çorlu

Özel hizmetlerininiz için detay sorabilirsiniz...

Profil Görüntüle
Analiz Dedektiflik

Analiz Dedektiflik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü
Profil Görüntüle

Özel Dedektif Hizmeti

Özel dedektif insanların göremediği ya da görse de anlamlandıramadığı, çözemediği sorunları yani kısacası işin içinden çıkamadığı zamanlarda destek olarak somut kanıt ve her türlü durumu gerçekleriyle ortaya çıkartan insanlardır. Dedektiflerin görevi suç işleyenlerin, işledikleri suçu ve suça konu delilleri araştırıp soruşturmak ve suçu işleyen kişinin yakalanmasını sağlamaktır. İhtiyaç sahipleri alanında profesyonel, iyi eğitimli ve uzmanlaşmış kişilerden oluşan dedektiflik bürosu ile iletişim kurarak bu meslek grubuna ulaşabilir. 

Dedektif Kime Denir?

İngilizce “detective” kelimesinden dilimize giren” dedektif”in kökeni detect'dir. Bu kelimenin anlamı ise araştırmak, araştırarak belirlemek ve aramak, bulmak, ortaya çıkarmaktır. Kelimeden de anlaşılacağı üzere dedektifler bir gerçeği ortaya çıkarmak için çalışır. Dedektifler bir ücret ya da sözleşmeye bağlı olarak çalışırlar. Kişiler hem bireysel dedektif hizmetlerinden yararlanabilirler hem de kamusal dedektiflik hizmetlerinden yararlanabilirler. Özel dedektifler bu sebeple özel ve kamu düzeninin sağlanması bakımından yasal sınırları çok iyi bilirler. Savunma ve hak arama özgürlüğü anayasal temel bir haktır. Bu hakkı kullanmak isteyen kişiler kendileri veya başkaları için uzman bir kişiden yardım isteyerek araştırma yaptırma hakkına sahiptirler.

Dedektiflerin Görev Tanımı

Dedektifler genellikle hırsızlık, cinayet, gasp, kaçakçılık, adam kaçırma, dolandırıcılık gibi suçları araştırırlar ve delil elde ederler. Elde ettikleri delillerin yardımıyla faillerin yakalanmasını sağlayarak adalet önünde hesap vermelerini sağlarlar. Son yıllarda daha çok talep gören bir hizmet olan özel dedektiflik, kurumsal suçları da ortaya çıkartmakta yardımcı olur. Marka sahteciliği, bayii araştırması, ürün sahteciliği ve personel takibi gibi konularda da hizmet vermektedirler.

Kişiler tuttukları özel dedektife vekalet vererek onlar adına araştırma yapmasını ve varsa mağduriyetin giderilmesini talep ederler. Bu hakkı kullanırken Türkiye Cumhuriyeti Yasaları kapsamında hareket edilir. Yani iş kişinin hak ve özgürlüklerine müdahale edilmeden tamamlanır. Özel dedektiflik hem adli alandaki kişilerin hem de güvenlik birimlerinin işlerini kolaylaştırır. Mağduriyetlerin önlenmesi ve adli veya kolluk kuvvetlerine destek sağlayarak iş yükünün hafifletilmesine yardımcı olurlar.

Özel Dedektif Fiyatları

Özel dedektif fiyatları araştırmanın konusuna ve süresine bağlı olarak değişmektedir. Dedektifler alanlarında uzmanlaşmış ve kaliteli kişilerden oluşur. Kişiler vergi levhası, ticaret odası kaydı ve sertifikaları bulunan dedektifler ile birlikte çalışmalıdır. Güvenilir olan özel dedektifler, dedektiflik büroları ile birlikte çalışırlar. İhtiyaç sahipleri bu meslek çalışanları ile internet sitesi üzerinden veya telefon ile iletişim kurarak talep ettikleri konuyu, işin süresini, adresi ve bazı gerekli detayları paylaşarak fiyat bilgisi edinebilir. Özel dedektif ücretleri yalnızca bunlara bağlı olarak değişmez. Alacağınız hizmet ile ilgili olarak personellerin ihtiyaçları, kullanılacak araştırma ve takip teknikleri de ücreti etkilemektedir. 

Özel Dedektiflerin Görevleri

Dedektifler, insanlara veya mülklere karşı işlenen suçları araştırır, önler ve çözer. Diğer yandan iş ve sanayi alanında istihdam edilen dedektifler birçok departman ile birlikte çalışabilir. Dedektifler, hırsızlıktan toplu cinayete kadar uzanan birçok suçu önlemek ve çözmek için bilgisayarlar ve ayrıntılı iletişim sistemleri de dahil olmak üzere tüm modern teknik ve araçları kullanırlar.

Polis dedektifleri suçluların eylemlerini gözlemleyerek bilgi kaynaklarını geliştirir ve suçluların tutuklanmasına yardımcı olurlar. Genellikle gizli görevde çalışırlar. Görevdeyken sivil kıyafetler giyerek, şüphelinin sık sık bilinen yerlere giderler. Böylece şüphelinin alışkanlıklarını ve eylemlerini öğrenirler. Örneğin, bir kumar davası alan özel dedektif, şüphelinin en sevdiği mekanda vakit geçirir, diğer kumarbazlar gibi davranır ve dava hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi edinmeye çalışır. Dedektifler ayrıca mahallede şüpheli hakkında bilgi sahibi muhbirler bulabilirler. Şüpheliye karşı yeterli kanıt toplayan dedektifler, polis takviyelerinin yardımıyla tutuklamayı yapabilirler.

Bazı dedektifler, özel dedektiflik bürosu veya bireysel müşteriler için çalışır. Bazıları özel bürolar tarafından eğitilse de genellikle eski polis memurlarıdır. Polis teşkilatının bir parçası olmadıkları için tutuklama yapacak güçleri yoktur. Özel müfettişler, polis kaynaklarından bilgi toplar, tanıklarla röportaj yapar ve şüphelileri gözlemler. Avukatlar ve diğer şirketler, mahkeme davaları için bilgi toplamak ve sahtekarlığı, kötü çeklerin varlığını ve diğer konuları araştırmak için araştırmacıları işe alırlar. Birçok sigorta şirketleri sigorta iddialarını araştırmak için özel dedektifler ile birlikte çalışır. Hatta ebeveynler kaybolan çocuklarını bulmak için onları kiralayabilirler.

Şirketler, oteller ve restoranlar özel dedektif tutarak kendi veya müşterilerinin mallarını korumak için adım atarlar. Kimlik hırsızlığı, spam, e-posta tacizi ve telif hakkıyla korunan materyallerin yasa dışı olarak indirilmesi gibi internet suçlarında da uzmanlaşmış araştırmacı olan dedektifler birçok iş fırsatına sahiptir. Dedektiflerin çalışma alanları, görevlerine bağlı olarak heyecan verici ve tehlikeli veya rutin ve güvenli olabilir. Narkotik kaçakçılarını araştıran dedektifler fiziksel şiddet veya ölüm tehdidine maruz kalabilirler. Öte yandan, güvenlik görevlisi olarak çalışan dedektifler sadece çalışan kimlik kartlarını kontrol edebilir ve rutin şikayetleri ele alabilir.

Özel Dedektif Hizmet Alanları

Özel dedektifler başlıca iki alanda hizmet vermektedir. Bunlar “Bireysel Dedektiflik Hizmetleri” ve “Kurumsal Dedektiflik Hizmetleri”dir. Bireyse Dedektif Hizmetleri kayıp olan kişileri araştırma, şüphe veya aldatma ile ilgili takipler ve boşanma gibi davalardan oluşmaktadır. Kurumsal Dedektif Hizmetleri ise borçluların takibi, sahte ürünlerin araştırılması ve sahte evrak takibi gibi hizmetlerden oluşmaktadır. Listelemek gerekirse:

Bireysel Dedektiflik Hizmetleri:

 • Eş Takibi
 • Adres Tespiti
 • Evlilik Öncesi Araştırma
 • Kayıp Kişiyi Arama
 • Öğrenci Takibi
 • Aldatma Takibi
 • Hırsızlık Araştırması
 • Bilişim Dolandırıcılığı Araştırması
 • Boşanma Davaları
 • Velayet Davaları

gibi konularda hizmet vermektedir. Öte yandan diğer bir alan olarak dedektiflik hizmeti sağlayan kurumsal şu konularda kişilere hizmet vermeye devam etmektedir:

Kurumsal Dedektiflik Hizmetleri:

 • Alacak ve Haciz Takibi
 • Personel Araştırması
 • Sahte Marka Araştırması
 • Şirket Araştırması
 • Bayi ve Piyasa Araştırması
 • Sigorta ve Hasar Araştırması
 • İzleme ve Raporlama 
 • Sahte Evrak Araştırması

Özel Dedektiflerin Sorumlulukları

Özel dedektif boşanma ve velayet davalarında delilleri temin eder, eş takibi yapar, bununla ilgili olarak adresleri tespit eder. Karşı tarafın mal varlığını yerli ve uluslararası kapsamda araştırır. Yönetim kurulu üyeleri ya da üst düzey yöneticilerinin güvenlik araştırmalarını üstlenirler. Karmaşık olan davaları alarak çözmeye yardımcı olurlar. Tamamen yasal yollarla araştırmalarını tamamlarlar. Özel dedektif ücretleri ise bu bağlamda çok değişkendir. Örneğin bir kişinin takibi ile bir suç içeren dosyanın fiyatı birbirinden farklı olacaktır. Çünkü araştırma için gerekli ekipmanlar birinde daha fazla iken diğer dosyada daha basittir.

Bir dedektifin işi dedektiflik bürosu ile paralellik göstererek değişmektedir. Ancak genel olarak kabul edilmiş dedektif görevleri vardır. Yasaların uygulanmasına yardımcı olmak bir dedektifin ilk görevidir. Bunun için dedektifler sokak çalışması yapabilir ve delilleri toplayabilirler. Kayıp kişilerle ilgili olarak kayıt tutarak soruşturma yürütebilirler. Suçları araştırmayı görev edinmiş bu meslekteki kişiler şüpheliler ve tanıklar ile görüşme yaparlar. Şüphelilerin hareketlerini izleyerek bir rapor düzenlerler. Konu ile ilgili olarak ayrıntılı rapor hazırlayıp bunu davaya konu ederler ve mahkemede ifade verirler.

Bir dedektif, sorumluluk alanındaki karmaşık soruşturmayı yönetir ve vakayı tüm ayrıntılarıyla inceler. Davada tüm riskleri, maliyetleri faydaları ve daha geniş etkili dengelemeye dayalı kararlar alır. Araştırmaya yardımcı olmak için en ileri teknolojiyi kullanır. Uzmanlık ve tecrübesiyle tanıklarla iletişim kurar. Cezai soruşturmalarda mevzuat ve prosedürleri uygular, değişiklikleri takip eder. Bir nevi polis olan özel dedektifler ihtiyaç olunan her konuda hizmet verirler.

Özel dedektiflik hizmeti almak artık bizimle çok daha kolay, sitemizde iş ilanı oluşturarak binlerce uzman arasında aradığınız kişiler size en uygun teklifi verir ve bu sayede hizmetinizi kolayca alırsınız.

Özel Dedektif Hizmeti Ortalama Ücretler

600₺ - 6000₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
600₺ - 6000₺ Ortalama Ücret
600₺ - 6000₺ Ortalama Ücret
600₺ 6000₺

Özel Dedektif Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.