Köpek Gezdirici

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Köpek Gezdirici Hizmet Verenler

yusuf güneş

yusuf güneş

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bakırköy
Profil Görüntüle
Spike Pet Center

Spike Pet Center

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Çorlu
Profil Görüntüle
Ece Koç

Ece Koç

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenyurt
Profil Görüntüle
burak fırat

burak fırat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beşiktaş

Hayvanlarla vakit gecirmek hosuma gidiyor.05364035834

Profil Görüntüle
Rabia Keleş

Rabia Keleş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Üsküdar
Profil Görüntüle
Osman gündoğdu

Osman gündoğdu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi
Profil Görüntüle
Deniz Bıçakçıoğlu

Deniz Bıçakçıoğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Zonguldak / Ereğli
Profil Görüntüle
Yusuf eren Kemaloglu

Yusuf eren Kemaloglu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Profil Görüntüle
Miraç d dursun

Miraç d dursun

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Gaziosmanpaşa
Profil Görüntüle
tamer küçükpınar

tamer küçükpınar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer
Profil Görüntüle
Sami Cücü

Sami Cücü

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Manisa / Soma
Profil Görüntüle
Enes faruk Özcan

Enes faruk Özcan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Küçükçekmece

Gerçekten köpekleri seviyorum ve köpek gezdirmekten zevk alıyorum uygun fiyata köpeğinizi iste...

Profil Görüntüle
Aleyna Cengiz

Aleyna Cengiz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe
Profil Görüntüle
ZEHRA Parlakyiğit

ZEHRA Parlakyiğit

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kahramanmaraş / Onikişubat
Profil Görüntüle
Hayal Su Ermayası

Hayal Su Ermayası

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bakırköy
Profil Görüntüle
Aleyna Bayoğlu

Aleyna Bayoğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Profil Görüntüle
Talha Yoldaş

Talha Yoldaş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit

20 yaşında üniversite öğrencisiyim ek gelir elde etmek köpek gezdirmek istiyorum Köpeklerin ...

Profil Görüntüle
Kristal Temizlik

Kristal Temizlik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Kuşadası

Minik dostlarımla eğlenceli vakit geçirerek, onların temel ihtiyaçlarını (gezmek,tuvalet, ene...

Profil Görüntüle
nehir kanat

nehir kanat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle
Profil Görüntüle
Büşra Deniz

Büşra Deniz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Diyarbakır / Kayapınar
Profil Görüntüle
Ecenur Ozsahin

Ecenur Ozsahin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şehitkamil

Can dostlarla aram çok iyidir kendim de evimde bı çok dosta ev sahipliği yaptım halende yapıyo...

Profil Görüntüle

Köpek Gezdirme Hizmeti 

Köpekler, uzun yıllardan beri insanların en iyi dostlarından biridir. Sahiplerini karşılıksız seven köpekler, sahiplerine hem bedensel hem de ruhsal sayısız fayda sağlar. Pozitif duygular, artan aktivite, sevgi ve güvenlik mutlu ve sağlıklı bir yaşamın yapı taşlarıdır. Bir köpeğe bakmak stresi azaltmaya yardımcı olur. İnsanlar ile köpekler arasındaki bu 15.000 yıllık dostluk, bugün ailenin bir üyesi olarak kabul edilen köpekler ile devam ediyor. Tarifsiz bir şekilde sevilen köpeklere modern hayatın karmaşası içerisinde ihtiyaçları oldukları vakti ayıramamak gittikçe yaygınlaşan bir durumdur. Bu amaçla ortaya çıkan köpek gezdirme işi, sahipleri yokken köpeklerin iyi vakit geçirmesini sağlar.

Köpek Gezdirme Hizmeti Nedir

Köpek gezdirme hizmeti, köpekleri evinden alarak yeteri kadar gezdirdikten sonra aynı şekilde eve geri götürmek üzerinedir. Bu işi yapan kişilere köpek gezdirici denir. Köpek sahibi tarafından köpeklerini evden almak ile görevli köpek gezdirici, köpeğin güvenliğini üstlenerek onu dolaştırır ve sonrasında evine teslim eder. Bazı köpek gezdiricileri aynı anda gezdirmek için birçok köpeği alırken, bazıları sadece bir köpeği dolaştırmayı tercih eder. Bir köpeği gezdirmek, köpeği sağlıklı ve mutlu tutmak için gereken günlük egzersiz rejiminin bir parçasıdır. 

Köpek Gezdirmek Neden Önemlidir

Köpekleri düzenli olarak gezdirmek, fiziksel ve zihinsel sağlık için iyi bir temele sahip olmasını sağlar. Bir çocuk gibi, köpekler de dünyayı bilmek ister. Eğer köpekler evde çok uzun süre kapalı kalırsa, canı sıkılır ve can sıkıntısı yıkıcı davranışlara yol açabilir. Köpekler, dünyanın manzaralarını, kokularını ve seslerini keşfetmek için tıpkı insanlar gibi dışarı çıkmaya ihtiyaç duyarlar. Gezdirildikleri zaman etrafı keşfeden köpeklerin mutluluğu yüzlerinden okunabilir.

Köpeğin sağlığına iyi gelir.

Hareketsiz bir köpek, hızlı bir şekilde aşırı kilo alabilir ve bu durum da potansiyel sağlık problemlerini beraberinde getirir. İnsanlarda olduğu gibi spor, köpeklerin sağlıklı kalmasını sağlar. Köpeklerin, geniş bir evde yaşasalar bile dışarıda aktif şekilde deşarj olmaya gereksinimleri vardır. Yorgun köpekler daha iyi davranma eğiliminde olduğu için iyi egzersiz edilmiş bir köpeğe sahip olmanın avantajını sahipleri gözle görülür şekilde fark edebilir. 

Köpeklerin sosyalleşmesini sağlar.

Sokakta yürürken köpekler, büyük olasılıkla diğer köpeklerle tanışacaktır. Bu, köpeklerin yeni hayvanlarla sosyal olarak etkileşimde bulunmanın kabul edilebilir yollarını öğrenmesine yardımcı olmak için harika bir fırsattır. Aynı zamanda köpek güvenini geliştirmeye yardımcı olacaktır, böylece köpekler  arkadaş edinme konusunda daha az korkak ve daha çok öz güvenli davranırlar. Köpeğiniz sosyalleşmek konusunda tedirginlik yaşıyorsa, onları bir eğitim sınıfına götürmek, daha endişeli bir ortamda bu kaygıyı gidermenin harika bir yoludur. İyi sosyalleştirilmiş köpek yavruları, bir yürüyüşe çıktıklarında diğer köpeklerle biraz kaba ve oynak bir oyun gibi görünüyorlar, ancak ne zaman duracaklarını bilirler. Bu da kavgadan uzak olmalarını sağlar. Köpekleri gezdirmek ve onu farklı köpeklere, insanlara ve durumlara maruz bırakmak herkes için bir kazançtır.

Köpeklerin eğitimini kolaylaştırır.

Köpekleri gezdirmek aynı zamanda onları eğitmek için de iyi bir fırsat yaratır. Köpekler tasma ile nasıl yürüyeceğini bilerek doğmazlar, bu nedenle köpeğe tasma ile yolda nasıl yürüyeceğini öğretmek gerekir. Bu yürüyüşler köpeklere “otur”, “kalk” ve “dön” gibi komutları öğretmek için son derece uygundur. Köpekleri gezdirirken bazı atıştırmalık ve ödül mamaları ile bu eğitim süreci, daha kolay hale getirilebilir.

Köpek Gezdiricinin İş Tanımı

Köpek gezdiriciler, yürüyüş sırasında müşterilerinin köpeklerinin güvenliğinden sorumlu olan kişilerdir. Bu nedenle, genellikle müşterilerinin iletişim bilgilerini, veterinerlerinin iletişim bilgilerini ve köpekle ilgili yaş, cins, kilo, tıbbi durumlar ve mevcut ilaçlar gibi diğer önemli bilgileri listeleyen bir belgeye sahiptirler. Bir köpek gezdiricisi, neredeyse tüm çalışma saatlerini dışarıda, yağmurda ya da güneş altında geçirir ve egzersiz yapmak için bir köpekleri dolaştırır. Bu geziler sadece egzersiz sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bir köpeğin ihtiyaç duyduğu ve istediği insanlarla ve diğer köpeklerle sosyalleşme imkanını da karşılar. Sonuç olarak, köpekler daha mutlu olur ve bu da rutin hayatında daha az agresif olmasını sağlar.

Köpek gezdiricileri, genellikle köpekleri kalabalık caddeler yerine sakin ortamlarda gezdirirler. Köpek gezdirici, bireysel olarak ya da bir firma ile çalışabilir. Firmalar, köpek gezdirme işinin daha fazla müşteriye hizmet vermesini ve potansiyel olarak hizmet alanlarını genişletmesini sağlar. Bazı köpek gezdiricileri ayrıca evcil hayvan bakıcılığı ve bakım gibi ek hizmetler sunmayı da tercih ederler.

Köpek Gezdirenlerin Yapması Gerekenler
 • Çeşitli hava koşullarında uygun şekilde köpek ya da köpekleri gezdirmek.
 • Yeni müşterilerle istişarelerde bulunmak ve müşteri bilgi formlarını doldurmak.
 • Köpeklerin dayanıklılıklarını, yürüyüşlerin süresini ve herhangi bir hastalığa sahipse yapılması gerekenleri öğrenmek.
 • Köpekleri evlerine güvenli bir şekilde teslim etmek.
 • Bazı durumlarda evcil hayvan atıklarının toplanması ve çöpe atılması.
 • Tüm köpeklerin gerektiği gibi su ve yiyeceğe sahip olmasını sağlamak.
 • Köpek gezdirmek için uygun zamanları planlamak.
 • Köpekler ile birlikte çevresindeki köpeklerin ya da diğer hayvanların da güvenli olduğundan emin olmak için gerekli tüm önlemleri almak.
 • Köpek sahiplerine fotoğraf, video ve konum paylaşmayı da içeren düzenli güncellemeler sağlama.
 • Köpeklerin yürüyüşten önce, yürüyüş sırasında ya da yürüyüşten sonra hastalanmaları veya yaralanmaları durumunda sahipleri bilgilendirmek.
 • Gerekli durumlarda köpek ya da köpekleri veterinere götürmek üzere inisiyatif almak.

Köpek Gezdiricilerinin Eğitim Durumu

Köpek gezdirme hizmeti veren çoğu köpek gezdiricisi aynı zamanda uzun süredir köpek sahibidir. Bir köpek gezdiricinin, hayvan sağlığı ile ilgili daha önce çalışmış ya da teknik bilgi almış olması büyük bir artıdır. Köpek sahipleri, hayvanlarını bir çeşit veteriner geçmişi olanların bakımında bırakmak konusunda daha rahattır.

Eğitim

Köpek gezdiricisi olmak için herhangi bir örgün eğitim veya sertifika gerekmez. Bazı köpek yürüyüşü şirketleri veya hizmetleri, adayların köpekleri yürütmek ve ortaya çıkan farklı durumları ele almak için bilgi ve becerilere sahip olduklarını kanıtlamak için onları yazılı ve sözlü sınavlara tabi tutarlar. Firmaların bir kısmı gerekli eğitimi kendileri sağlarlar.

Deneyim

Bu iş için köpekler ile çalışma deneyimi gereklidir. Bir köpek gezdiricisi köpek davranışı, temel bakım ve ilk yardım hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Köpek Gezdiricisinin Becerileri ve Yeterlilikleri

Köpek gezdirme işinde başarılı olmak bazı beceriler ve yeterlilikler ile yakından ilişkilidir. Genellikle köpek gezdiricileri aşağıdaki özelliklere sahip olurlar.

• Köpek sevgisi

Hayvanları sevmeyen birinin köpek gezdirme işi yapması düşünülemez. Gezdirilen köpeklere her zaman özen, nezaket ve saygı göstermek bu işin anahtarıdır. Sabır: Bu, özellikle birbirinize ilk aşina olduğunuzda hayvanlarla çalışmanın anahtarıdır.

• Müşteri hizmetleri becerileri

Köpek sahiplerinin, aynı köpek gezdiricisi ile çalışmaya devam etmesi yeterliliğin yanı sıra onların müşteri hizmet becerileri ile ilişkilidir. 

• Güvenilirlik

Güvenilirlik, insanların en yakın dostu olan köpeklerini köpek gezdiricisine emanet etmeleri için en önemli unsurdur. Köpek gezdiricisi daha önce yaptığı işlerde referanslara sahip olmalı ve güvenilir bir CV'ye sahip olmalıdır.

• Fiziksel güç ve dayanıklılık

Köpek gezdirici gerekirse daha büyük köpekleri idare edebilmeli ve köpek çekiştirmeleri arasında tasma ya da tasmaları iyi kontrol edebilmeli. Ayrıca yürüyüşlere karşı dayanıklı olmalı ve çabuk yorulmamalı. Bunların hepsinin sağlanması fiziksel güç ve dayanıklılığı gerektirir.

• Köpekler hakkında bilgi sahibi olmak

Köpek gezdiricileri özellikle yaygın köpek türleri hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Bazı köpek gezdiricileri yalnızca belirledikleri cins köpekleri çalıştırırlar. Bunlar daha büyük ya da daha küçük köpek cinsleri olarak farklılık gösterebilir. Köpekler hakkında bilgi sahibi olmak, dayanıklılık sınırlarını bilmek ve hangilerinin iyi anlaşacağını öngörebilmeyi sağlar. 

• İyi acil durum yönetimi

Köpekler ile birlikte olmak küçük kazalara, beklenmedik olaylara ve hatta istenmeyen kovalamacalara dayanıklı olmayı gerektirir. Başka hayvanlar ile birlikteyken köpeğin dikkatini yaratıcı bir şekilde dağıtmak, birden fazla köpek gezdirme durumunda köpekler arası uyumu sağlamak ya da küçük kazalarda inisiyatif almayı gerektirir.

Köpek Gezdirme Hizmeti Fiyatları

Bir köpek gezdiricisinin kazandığı para miktarı, her gün hizmet verilen müşteri sayısına, bakılan köpek sayısına, müşterinin istediği yürüyüşün uzunluğuna ve o bölgedeki standart ödeme oranına bağlı olarak değişecektir. Bunlara ek olarak köpek gezdiricinin iş konusundaki deneyimleri, sahip olduğu teknik bilgiler ve popülerliği de maaş üzerinde etkilidir. Köpek gezdirici ücretini isteğe göre saatlik, haftalık ya da aylık olarak alabilir.

Köpek Gezdirme Hizmeti Almak

Güvenilir, yetenekli ve köpeklere her anlamıyla düşkün bir köpek gezdirici bulmak uzun ve zorlu bir süreci beraberinde getirebilir. İyi bir köpek gezdiricisine sahip olmak gün boyu aklınızın köpeğinizde kalmamasını sağlayan sorumlu biri ile çalışmak anlamına gelir. Köpek gezdirme hizmeti almak artık bizimle çok daha kolay, sitemizde iş ilanı oluşturarak binlerce uzman arasında aradığınız kişiler size en uygun teklifi verir ve bu sayede hizmetinizi kolayca alırsınız.

Köpek Gezdirici Hizmeti Ortalama Ücretler

30₺ - 150₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
30₺ - 150₺ Ortalama Ücret
30₺ - 150₺ Ortalama Ücret
30₺ 150₺

Köpek Gezdirici Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.