Ocak ve Fırın Tamiri

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Ocak ve Fırın Tamiri Hizmet Verenler

Murat Demircan

Murat Demircan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Gebze
Profil Görüntüle
Merhaba Aşık

Merhaba Aşık

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kahramanmaraş / Onikişubat
Profil Görüntüle
Gökhan Karadere

Gökhan Karadere

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Seydikemer
Profil Görüntüle
Ömer Ünver

Ömer Ünver

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Alanya
Profil Görüntüle
Nahit akın

Nahit akın

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Bodrum
Profil Görüntüle
Erdinç Muhammet Çevikol

Erdinç Muhammet Çevikol

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kartal
Profil Görüntüle
Zirve teknik

Zirve teknik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Zonguldak / Çaycuma

Beyaz eşya klima servisi

Profil Görüntüle
Hasan Türkyılmaz

Hasan Türkyılmaz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Profil Görüntüle
Hüseyin Can

Hüseyin Can

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Büyükçekmece
Profil Görüntüle
Doğan Yılmaz

Doğan Yılmaz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Yüreğir
Profil Görüntüle
Arif Asil

Arif Asil

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Keçiören
Profil Görüntüle
Nuh Kiriş

Nuh Kiriş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer

Kaliteli işçilik Uygun fiyat

Profil Görüntüle
Ankara merkez servis

Ankara merkez servis

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut
Profil Görüntüle
Servis Onarim İzmir

Servis Onarim İzmir

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bornova
Profil Görüntüle
Hüseyin Çaglar

Hüseyin Çaglar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Meram
Profil Görüntüle
Özel Teknik servis

Özel Teknik servis

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Mert ısıtma soğutma sistemleri

Mert ısıtma soğutma sistemleri

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Tepebaşı
Profil Görüntüle
Erdinç Basboga

Erdinç Basboga

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sultanbeyli
Profil Görüntüle
Ar-ya Doğalgaz ve Klima Ar-ya

Ar-ya Doğalgaz ve Klima Ar-ya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Mezitli
Profil Görüntüle
Nurullah Peker

Nurullah Peker

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye
Profil Görüntüle
Bölünmez teknik

Bölünmez teknik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe

Güvenilir ve kaliteli işçilik

Profil Görüntüle


Ocak ve Fırın Tamiri Hizmeti

Mutfakların baş ekipmanlarından olan ocak ve fırınlar ile ilgilenen servis hizmetidir. Bu hizmet içerisinde ocak ve fırın tamiri ve kurulumu gibi işlerle ilgilenmektedir.

Ankastre Ocak Fırın

Gelişen teknolojiyle birlikte kullanımının arttığı mutfak ekipmanlarından ankastre ocak fırın kelime anlamı olarak gömülü, bir tesisata yerleştirilmiş anlamına gelmektedir. Kelime anlamında da belirtildiği gibi gömülü bir vaziyette duran ankastre ocak ve fırın, bir mutfak mobilyası içerisinde gömülü duran ocak ve fırını işaret etmektedir. Ankastre fırınlar mutfaklarda çok fazla tercih edilmektedir. Bunun sebebi oldukça hoş görünmesidir. Hoş görünmesinin yanı sıra ankastre fırınlar mutfakta yer kaplamaz. Bu sayede mutfağınızda ekstra bir alan açabilirsiniz. Oldukça hantal olan normal fırınlar aksine ankastreler size yük olmaz.

Ankastre fırınlarda ocak yoktur. Bu sebeple ankastreler set üstü ocaklar ile kullanılırlar. Ankastrelerin avantajlarından biri de pratik bir şekilde temizlenebilmesidir.

Davlumbaz Nedir?

Mutfakta kullanımı yaygın olan ve yanmış, kötü ve yoğun yemek kokularının giderilmesine yarayan mutfak ekipmanı davlumbaz olarak adlandırılmaktadır. Doğru davlumbaz seçimi mutfakta oluşabilecek tüm olumsuzlukları engelleyebileceği gibi sizleri kötü yemek kokusundan ve yangın riskinden kurtarır. İki çeşit davlumbaz vardır. Bunlar: yaygın olarak kullandığımız klasik davlumbazlar ve yüksek performanslı davlumbazlardır. Klasik davlumbazlar küçüktürler ve ev mutfakları için üretilmektedir. Yüksek performanslı davlumbazlar ise profesyonel ortamlarda kokuyu en alt kademeye indirmek için üretilmektedir.

Fırın Tamiri

Ev ve iş yerlerinizde kullandığınız fırınlar bazen tamir gerektirmektedir. Fırınların tamir gerektirmelerinin başlıca sebebi ilerleyen zaman içerisindeki uğradığı deformasyon ve yıpranmalardır.  Deformasyona ve yıpranmaya bağlı olarak fırınlar hiç çalışmaz ya da verimsiz olarak çalışır. Bu sebeple fırınlarınızın düzenli aralıklarla tamire ve bakıma ihtiyacı vardır. Bakım sebepleri sırasıyla ısı sebebiyle eskime, paslanma, deforme olma, hasar ve çizik alma, aşınma ve gaz kaçağı olarak ortaya çıkmaktadır.

Fırınların Bozulmaması için Yapmanız Gerekenler

 • Fırının Altındaki Havalandırma Deliklerini Kapamak: Havalandırma delikleri fırınlarda eşit sıcaklığı sağlamak için dengeli bir ısı dolaşımı sistemini sağlar. Alttaki havalandırma deliklerini kapatmak bu ısı dolaşımını engeller.
 • Kontrol Düğmesine Çamaşır Suyu Püskürtmek: Temizlik spreyleri düğmelerin arkasındaki elektrik bağlantılarına girebilmektedir. Bu sebeple temizlik spreyleri bu bağlantılara zarar verebilmektedir. Sprey yerine düğmeleri bir bezle silmek en iyisidir.
 • Fırını, Mutfağı veya Evi Isıtmak için Kullanmak: Bazıları fırını mutfaklarını ısıtmak için kullanmaktadır. Bu tamamen yanlıştır. Fırınlar bir ısıtıcı görevi olarak tasarlanmamışlardır. Bu nedenle fırını ısıtıcı olarak kullanmak doğru değildir.
 • Fırın Kapağındaki Neme Dikkat Edin: Fırın kapağındaki nem iyiye işaret değildir. Fırın kapağındaki nem fırınınızın yeterince hava almadığı anlamına gelmektedir. Fırındaki contaları değiştirmek bu sorunu çözmeye yardımcı olur.

Set Üstü Ocak Tamiri

Ocak tamiri ocağın yanlış kullanımı, zaman içerisinde oluşan sıkıntılar ve darbe almasından kaynaklı sorunları çözmek için sağlanan hizmetlerdir. Set üstü ocaklarının genellikle arızalanma nedenleri:

 • Gaz ateşlenmesi arızası
 • Gaz hortumu sorunları
 • Gaz musluğu problemleri
 • Ateşlenme bujisinin ocak gözüyle temassız olması durumu
 • Otomatik çakmağın çalışmaması ve arızalanması
 • Ocak temizlemesi sonrasında ocaktaki göz kapaklarının yerine oturmamış olması veya gözlerin nemli kalmış olma ihtimali

Tüm denemelerinize rağmen ocağınızı çalıştıramıyorsanız ve yardıma ihtiyacınız varsa en kısa sürede ocak tamir servislerinden yardım almanız gerekmektedir.

Tamir Hizmetinde Nelere Dikkat Etmeli?

Fırın tamiri veya ocak tamiri hizmetlerinde firma ve servis seçiminiz iyi olmalıdır. Uygun fiyatlı olmasının yanında işini bilen bir ekibin olması sizi tüm sorunlardan kurtaracaktır. Sitemizde bu niteliklere sahip ekipleri bulmanız oldukça kolaydır. Uygun fiyatlara ve servislere göz gezdirin ve size en iyi hizmeti sağlayacak olan servislerden birini seçin.

 • Onarım esnasında parça değişimi gerekiyorsa yerine kullanılacak parçanın orijinal veya orijinale eş değer kalitede aynı zamanda uygun fiyatlı olmalıdır.
 • Ürün onarımı ve kontrolü özenle ve hızlıca halledilmelidir.
 • İşinizin yarım kalmamasını ve durumunuzun kötüye gitmesini engellemek amacıyla makul ve pratik çözümler üretilmelidir.
 • Onarım hizmeti öncesinde bir sözleşme imzalayarak hem ürününüzü hem de paranızı koruyabilirsiniz.
 • Tamiri yapacak olan servisin size yakın veya ulaşılabilir olması ve sorduğunuz soruları cevaplayabilecek kapasitede olması gerekmektedir.

Fırın Tamir Ücreti Nelere Bağlıdır?

Fırınlardaki tamir ücretleri fırınınızın modeline ve markasına bağlı olmaktadır. Bunun dışında gereken parçaların bulunması ve tamirat da ücreti etkilemektedir. Fırın tamir ücretini etkileyen durumlar:

 • Bir fırının ortalama ömrü 15 yıldır. Karmaşık tamir işlerinden kaçınmak için her zaman eskisi yerine yeni modeller tercih edilmelidir. Bunun sebebi ihtiyaç duyulan parçanın bulunması ve takılmasıdır. Eğer parça bulunamazsa onarma işlemi başarısız olabilir.
 • Gazlı fırınlar tamiratta elektrikli fırınlardan daha risklidir. Gazlı fırınları tamir ederken yanlış bir hatada gaz kaçırma riski ortaya çıkmaktadır. Bu da mutfağınızda karbon monoksit sızıntısına neden olmaktadır.
 • Duvar fırınlarının montajı daha da pahalı olmaktadır. Bunun sebebi onarım ve montaj için fazladan çalışma süresine gereksinim duymaktadırlar. Yine aynı şekilde daha karmaşık yapıda olan endüstriyel fırınlar yaygın kullanılan fırınlara göre fazladan onarım hizmetine ve daha az bulunan karmaşık parçalara ihtiyaç duymaktadır. Bu da tamirin daha pahalıya patlamasına neden olmaktadır.
 • Fırında yapılacak tamir işlemi fiyatlandırmada en büyük rolü oynayan unsurdur. Basit tamir işlemleri az ücret isterken çaba gerektiren yapımı zor tamir işleri de daha yüksek ücretlendirilir.
Bizi Neden Tercih Etmelisiniz?

Alanında tecrübeli ustaları ve çalışanlarıyla birçok fırın ve ocak tamirini başarıyla gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Servislerimiz ve tamir hizmetlerimizden memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz. Servisimizi sağlarken en hızlı yöntemlerle etkili bir biçimde sonuca ulaşarak size zaman kaybettirmiyor ve onarım işlemini tamamlıyoruz. Sitemizde bizlere ulaşabilir, sorunları danışabilir ve tamir hizmeti alabilirsiniz.

Ocak ve Fırın Tamiri Hizmeti Ortalama Ücretler

40₺ - 190₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
40₺ - 190₺ Ortalama Ücret
40₺ - 190₺ Ortalama Ücret
40₺ 190₺

Ocak ve Fırın Tamiri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.