Düğün Salonu Hizmeti Ortalama Ücretler

3000₺ - 14000₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

3000₺ - 14000₺ Ortalama Ücret
3000₺ - 14000₺ Ortalama Ücret
3000₺ 14000₺

Düğün Salonu Ücret Rehberi

Düğün hazırlıklarında planlamanın en önemli aşaması düğün salonunun seçilmesidir. Aynı zamanda düğün maliyetinin de önemli bir kalemini oluşturur. Düğün salonu seçiminde geniş bir yelpaze üzerinden karar vermek, detaylı bilgiler alarak bütçenize en uygun maliyeti oluşturmak konusunda sitemizden alacağınız teklifler sizler için büyük avantajlar sağlayacaktır.

Düğün Salonu Seçenekleri ve Fiyatları

Kapalı Düğün Salonu Fiyatları

Salonlar, farklı konseptlerin kolayca uygulanmasına elverişli olmaları nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Salon fiyatlarını belirleyen pek çok etken vardır. Davetli kapasitesi, hizmet içeriği, salonun konumu gibi genel konular örnek olarak verilebilir.

Salonlar genellikle organizasyon hizmetini de fiyatlarına dahil etmektedirler. Bu durumda salon kirası, salon ve masa-sandalye süslemesi, ikram servisi, müzik, düğün pastası, fotoğraf ve video çekimi gibi temel unsurları içeren bir düğün salonu ücreti ortalama 6.000 TL-8.000 TL aralığından başlamaktadır. Bu fiyatlar hafta sonu, haziran - temmuz - ağustos ayları gibi rağbetin arttığı zaman dilimlerinde 10.000-12.000 aralığına çıkmaktadır.

Bazı salonlar organizasyon hizmetini başka yerlerden almanıza müsaade etmektedir. Bu durumda sadece salon kiraladığınızda 4.000 TL ile 10.000 TL arasında bir ücret ödeme durumunda olursunuz.

Sadece düğün organizasyonları için inşa ve dizayn edilmiş düğün sarayları gibi daha geniş mekanları tercih ettiğinizde salon kiraları 20.000-40.000 aralığına yükselmektedir.

Bu sayfada bahsi geçen fiyatlar ortalama 400 kişi için geçerli olan fiyatlardır. Kapasite arttıkça doğaldır ki fiyatlar da artacaktır. 

Kır Düğün Mekanı Fiyatları

Sadece yaz aylarında kullanılmaya elverişli olan bu mekanların organizasyon hariç ücretleri 5.000 TL-10.000 TL aralığından başlamaktadır. Salon ve masa-sandalye süslemesi, ikram servisi, müzik, düğün pastası, fotoğraf ve video çekimi gibi temel organizasyonların dahil olduğu bir paketi ise 7.000 TL-14.000 TL arasındaki fiyatlarla bulabilmek mümkündür. Çok tercih edilen tarihlerde ise bu fiyatlar 10.000 TL-25.000 TL civarında olabilmektedir.

5 Yıldızlı Otel Düğün Salonu Fiyatları

Kapalı salon ya da bahçe düğünü imkanı sunan otellerde havuz başı gibi farklı mekan alternatifleri de mevcuttur. Hatta yağmur ya da soğuk gibi önceden öngörülemeyen durumlarda size kapalı alternatifi de bulunan açık mekanlar verebilirler.

5 yıldızlı otel düğün salonları da genellikle temel organizasyon hizmetini içerirler. Sizler istediğiniz ek hizmetleri doğrudan organizasyon firmasına bildirebilirsiniz. Bu salonların fiyatları tabii ki öncelikle otelin tanınırlığı ile doğrudan ilişkilidir. Ayrıca şehre yakınlığı da bir başka fiyat belirleyici unsurdur.

Fiyat aralığı en geniş salonlar bu gruptadır. 20.000 TL’den başlayan fiyatlar, sadece temel organizasyonu ve salon kirasını içeren paketlerde 120.000 TL’yi bulmaktadır. 

Düğün Salonu İçerikleri

Temel olarak düğün salonu ücretleri içeriğinde şu öğeler bulunur:

• Düğün Organizasyonu

• Düğün Salonu Süslemesi

• Gelin ve Damat Tahtı 

• Fotoğraf ve Video Çekimi

• Catering

• Dj

• Orkestra

• Işık, Ses ve Sahne Hizmeti

Düğün Salonu Fiyatını Belirleyen Unsurlar

Düğün Tarihi

Düğün gününün hafta sonuna denk getirilmesi özellikle istense de bunun maliyeti arttıracağı unutulmamalıdır. Hafta içi günlerde hafta sonuna göre daha uygun fiyatlar alınabilmektedir.

Aynı şekilde düğün ve nişanların yoğun olduğu aylarda da düğün salonu fiyatlarının artacağı dikkate alınmalıdır.

Davetli Sayısı

Düğün salonu fiyatları salon kapasitesi ile doğrudan orantılıdır. Davetli sayısı arttıkça fiyat da belli bir oranda artacaktır. Bünyemizdeki düğün salonu alternatifleri arasından size en uygun kapasitedeki salonu kolaylıkla ve uygun fiyatla bulabileceksiniz.

Aksesuar ve Süslemeler

Düğün salonunda kullanılacak aksesuar ve süslemelerde standarttan uzaklaşıp kişiye özel üretilmiş ürünlere yöneldikçe fiyatlar artmaktadır. Fotoğraflı, isimli vb ürünlerin özel olarak üretilecek olması maliyetlerini de arttıracaktır. Ayrıca ithal ürünler de maliyetleri arttıran bir başka unsurdur. Fakat sitemizden alacağınız tekliflerle bu maliyeti de en uygun seviyelerde tutabilirsiniz.

Ekstra Unsurlar

Düğün salonları, hizmetlerini standart paketler halinde sunarlar. Fakat bunlara ilave hizmetler almak tabii ki mümkündür. Örneğin müzik hizmeti bir DJ tarafından da verilebilir, tek ya da 3-4 kişilik canlı müzik grubu da olabilir. Eğer isterseniz bu gruba bir ses sanatçısını da ekleyebilirsiniz. 

Bunların yanı sıra; Düğün Salonunun Konumu, Düğün Salonunun Tarzı, Düğün Konsepti, Düğün Organizasyon Şirketi, Fotoğraf ve Video Çekimi, Gelin Arabası, Düğün Pastası, Catering gibi konularda yapılacak tercihler de düğün salonu maliyetini etkileyecektir.

Yapılan her ilave, maliyeti de yükseltecektir. Önemli olan sizin istekleriniz ve bütçenizdir. Sitemiz uzmanları sizlere her konuda yardımcı olacaktır.

Düğün Salonu Hizmeti Alınırken Dikkat Edilecek Hususlar

• Mümkünse hizmet alımını görüşmeden önce hizmet tarih ve saatini kesinleştirin. Sonraki günlerde yapılacak değişiklikler düğün salonunun takvimine uygun olmayabilir.

• Düğün mekanı olarak kır bahçesi ya da havuz başı gibi açık mekanları seçecekseniz, bulunduğunuz şehrin mevsim şartlarına uygun tarihleri seçmelisiniz. Yağmur veya soğuk riski varsa gereken tedbirlerin alınmasını istemelisiniz. Gündüz yapılacak düğünlerde güneş ve aşırı sıcak da rahatsız edici olabilmekte, tedbir alınmasını gerektirebilmektedir.

• Alacağınız hizmette vaat edilen tüm unsurları önceden görün. Bu işlemi mümkün olduğunca katalog ve fotoğraflar üzerinden değil numuneler üzerinden yapın. Katalog, fotoğraf ve numunelerden size de verilmesini sağlayın. Böylece daha sonra size sunulanlarla fark olması durumunda itirazınızı daha kolay dile getirebilme imkanınız olacaktır.

• Kişiye özel üretilecek ürünlerde mutlaka onayınızın alınmasını isteyin. Yanlış yazılmış isimlerin, tarihlerin sonradan değiştirilmesi maliyetli ve zahmetli olacaktır.

• Bütçenizi ve bu bütçede ne kadar esnek olabileceğinizi önceden belirleyin. 

• Nasıl bir organizasyon istediğinizi önceden belirleyin. Alacağınız tekliflerde sunulan düğün salonu ücretleri ile bütçenizi karşılaştırın ve değerlendirmelerinizi bu doğrultuda yapın.

• Organizasyon sonrası geri verilecek olan ve sizde kalacak olan malzemeleri yazılı olarak alın; sağlamlığını ve eksik olup olmadığını organizasyon öncesi ve sonrasında mutlaka kontrol edin.

ara.com.tr Avantajları

• En iyi düğün salonu hizmetini bulma imkanı: Aklınızdaki düğün salonu hizmetini hiçbir eksik olmadan, beklentilerinize uygun bir şekilde almak için doğru kişiyi bulmak zorlu bir süreci beraberinde getirir. ara.com.tr, farklı seçeneklere sahip olan birçok düğün salonu teklifini bir araya getirerek seçim yapmayı kolaylaştırır. 

• Uygun fiyatlar: ara.com.tr’de tam olarak aldığınız hizmetin karşılığını en uygun şekilde ödersiniz. Bu durumun sebepleri arasında sitenin birçok kolaylığı bir arada sunması ve seçeneklerin çok olması yer alır. 

• Güvenilir referanslar: Yüzlerce kullanıcı hizmet aldıktan sonra hizmetin kalitesini iyi ve kötü yanlarını yorumlayarak puanlama yapar. Böylelikle doğru düğün salonunu seçerken göz önünde bulunduracağınız birçok güvenilir referansa kolay erişim hakkınız olur.

• Planınıza uygun organizasyon: Düğün salonu hizmetini planladığınız gün ve saatte almak için size en uygun seçeneği değerlendirebilirsiniz. Dilediğiniz hizmeti almak için çözüm ara.com.tr. 

En iyi ve kaliteli teklifi ara.com.tr üzerinden al! Binlerce düğün salonu mekanına ve hizmetine tek tıkta ulaşarak, unutamayacağın o mutlu güne bir adım daha yaklaş..

Düğün Salonu Hizmet Verenler

Çevik Organizasyon

Çevik Organizasyon

5.0 2 Yorum
0 Kişi Seçti Ağrı / Doğubayazıt
Profil Görüntüle
Cansu'you Organizasyon

Cansu'you Organizasyon

5.0 1 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa

Belkide hayatınıza bir kez gelecek bir gün.. Ve bu günü kime emanet ettiğiniz ciddi bir güven...

Profil Görüntüle
Atakan Fotoğrafçılık

Atakan Fotoğrafçılık

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kars / Kağızman

1996 yılı FOTO AYHAN ile başlayan fotoğrafçılık hayatımıza müşterilerimizin memnuniyetini...

Profil Görüntüle
Özlemce Organizasyon

Özlemce Organizasyon

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Çekmeköy
Profil Görüntüle
esseorganizasyonn

esseorganizasyonn

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Kocasinan
Profil Görüntüle
Abdullah Yeşil

Abdullah Yeşil

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Afyon / Afyonkarahisar

Kameramanım düğünlere fotoğraf ve kamera çekimi yapılır afyon

Profil Görüntüle
Emre Özdamar

Emre Özdamar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Yıldırım
Profil Görüntüle
Retro Media Prodüksiyon

Retro Media Prodüksiyon

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Yenişehir
Profil Görüntüle
Íbrahim Turanalp

Íbrahim Turanalp

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez

Doğal çekim hizmetleri

Profil Görüntüle
Serdar Erbil

Serdar Erbil

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beşiktaş
Profil Görüntüle
ÇİĞDEM AKCAN

ÇİĞDEM AKCAN

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Profil Görüntüle
Fotograf

Fotograf

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Küçükçekmece
Profil Görüntüle
Murat Seçici

Murat Seçici

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Eyüp
Profil Görüntüle
Asa Organizasyon

Asa Organizasyon

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şehitkamil
Profil Görüntüle
Zteks organizasyon

Zteks organizasyon

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Samsun / Terme
Profil Görüntüle
Kadir Aydemir

Kadir Aydemir

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Odunpazarı
Profil Görüntüle
Yılmaz Yeğin

Yılmaz Yeğin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler

Denizyildizikinaevi

Profil Görüntüle
Büşra Kılıç

Büşra Kılıç

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Altındağ
Profil Görüntüle
Murad KAYADUMAN

Murad KAYADUMAN

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Küçükçekmece
Profil Görüntüle
Sk grup

Sk grup

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Çekmeköy
Profil Görüntüle
Recep Ergisi

Recep Ergisi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Sincan
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Düğün Salonu Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.