Logo Tasarımı

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Logo Tasarımı Hizmet Verenler

Onurcan Taş

Onurcan Taş

5.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti Ankara / Etimesgut
Profil Görüntüle
Mehmet İbrahim Bağrıyanık

Mehmet İbrahim Bağrıyanık

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Hatay / Antakya
Profil Görüntüle
Hüseyin KARATAŞ

Hüseyin KARATAŞ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Samsun / Atakum
Profil Görüntüle
testullah test

testullah test

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Amasya / Hamamözü
Profil Görüntüle
Web Wizard Mastery

Web Wizard Mastery

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe
Profil Görüntüle
furnecay

furnecay

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Efeler
Profil Görüntüle
furnecay

furnecay

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Efeler
Profil Görüntüle
Web tasarım incisi

Web tasarım incisi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bayraklı
Profil Görüntüle
Murat ajans

Murat ajans

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bayraklı
Profil Görüntüle
Arlan Medya

Arlan Medya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Erzurum / Yakutiye

Arlan Medya: Sektörel Deneyim ve Yenilikçi Çözümlerle Öne Çıkıyor! Arlan Medya, Erzurum me...

Profil Görüntüle
Kübra Çalış

Kübra Çalış

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Altınordu
Profil Görüntüle
marketing.com.tr

marketing.com.tr

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bartın / Kurucaşile
Profil Görüntüle
Kayas Bilişim

Kayas Bilişim

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe

Merhabalar, İşletmenizin ihtiyaçlarına yönelik bir web sitesi oluşturmak için sizinle işb...

Profil Görüntüle
Alperen yasin engin

Alperen yasin engin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar
Profil Görüntüle
WEBİX .COM

WEBİX .COM

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Konak

WEBİX REKLAM SİZ HAYAL EDİN, BİZ TASARLAYALIM Sizlerin memnuniyeti ve özveriniz bizim iç...

Profil Görüntüle
Irmak Sümbül

Irmak Sümbül

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Manisa / Salihli
Profil Görüntüle
Ahmet Kahraman

Ahmet Kahraman

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Akdeniz

Birlikte en uygun stratejiyi belirleyerek Firmanızı markalaştırırız. Verdiğimiz hizmetler: Lo...

Profil Görüntüle
Mustafa Akman

Mustafa Akman

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Çiğli

Merhaba, 3 yıldır aktif olarak Sosyal Medya Danışmanlığını yapıyorum, halı hazırda yöne...

Profil Görüntüle
Özlem KALLECİ

Özlem KALLECİ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar

Merhaba, ben halı desinatörüyüm. Dilediğiniz halı desenlerini sizler için tasarlayabilirim. B...

Profil Görüntüle
Kaan Eriş

Kaan Eriş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kağıthane
Profil Görüntüle
Yakup Keşkekçi

Yakup Keşkekçi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenler
Profil Görüntüle


Logo Tasarım ve Çizim Hizmeti

Logo,  bir kuruluşu diğer kuruluşlardan ayıran harf, sembol benzeri imaj ya da çizimlerden hareketle hazırlanan özgün tasarımlardır. Logo dizayn hizmeti ürün ve markaların çok hızlı bir şekilde sayılarının arttığı bir zaman diliminde, markanızın rakip markalardan ve diğerlerinden farklılaşmasını ayrışmasını sağlar.

Logo Dizaynı Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde rekabetteki artış ile birlikte markaların kendini tarif etme formları da daha kreatif olmaları gerekliliğini bir ön koşul haline getirmiştir. Logo, görsel bir vurgu ve mesaj içerdiğinden hedef kitleye çok hızlı bir şekilde ulaşmak suretiyle çok daha uzun süreler akılda kalabilmektedir. Bunu başarmak için tabi ki başarılı bir logo tasarımı gerçekleştirilmelidir. Logonun, markanın ya da kuruluşun çizgi ve renk gibi unsurlar ile kendini ifade etme metodiği olduğunu dikkate aldığımızda; logo dizaynı da kuruluşun kurumsal kimliğine uygun şekilde oluşturulmalıdır.

Logo dizayn hizmeti sunan kurumların öncelikli işleri, hizmeti verdikleri firmaların, markaların yapısal özelliklerini etüt etmektir. Fakat bu şekilde gereksinimler ve beklentiler tam manası ile karşılanabilir. Diğer taraftan logo dizaynının kreatif ve kendine özgü niteliklere sahip olması da marka adına imajını yükselten özellikler arasındadır. Çünkü değişik markaların logoları ile benzerlikleri olan bir logo tasarımı gerçekleştirildiğinde müşteri açısından bir karışıklık meydana gelirken diğer yandan da markanın karakteristik ve özel çizgisi oluşmaz. Tüm bu faktörler de firma ya da markanın imajına zarar vermesi ile sonuçlanır.

Adım Adım Etkileyici Bir Logonun Tasarımının Gerçekleştirilmesi Süreci!

Sade ve Etkili Özelliklere Haiz Bir Logo Tasarımı

Logo tasarımı gerçekleştirirken evvela logonun insanların akıllarında yer edecek özelliklere sahip olmasını dikkate almaktır. Bunu sağlamak amacıyla logo tasarım numunelerinin anlaşılır ve sade meydana getirilmesi uzun süreç düşünüldüğünde daha fazla avantajlar içerir.

Orijinal Logo Tasarımı

Özgün ve orijinal özellikte hazırlanan logo dizaynı, kuruluşların ve markaların imajına önemli derecede katkılarda bulunur. Değişik kurum ve kuruluşları anımsatan logo tasarım numuneleri ise sağlayacağı katkıdan ziyade kuruma zarar verebilir.

Karışıklıktan Uzak Bir Logo Tasarımının Gerçekleştirilmesi

Minimal dizaynlar daima çok daha çarpıcı ve akılda kalan nitelikte özelliklere sahip olmaktadır. Dünya çapında tanınmış markaların logoları göz önünde bulundurulduğunda da minimalliğin etkileri görülebilmektedir. Detaylarda kaybolmak logo için yoruculuk ve estetikten uzaklaşılan bir sonuca doğru tasarımı yönlendirir.

Verilmek İstenen Mesajın Doğru Adrese Yönlendirilmesi ve Beklenen Etkiyi Yaratması

Her marka ya da kuruluşun hedeflediği kitle değişik özelliklerdedir. Her kitlenin de karakteristik nitelikleri söz konusudur. Bu nedenle, logo tasarımı bu hedef kitlenin marka ya da kuruluşla bir buluşma ve özdeşleşmeyi sağlayacak istikamette renkler veya imgeler ile buluşmasını tercih etmesi mantıklı olacaktır.

Logo tasarım süreci göz önünde bulundurulduğunda müşterilerin beklentileri çok mühimdir. Çünkü markaya, ürüne ve kuruluşa hakim olan aslında müşterilerdir.  Şu ana kadar vurgulanan özellikler logo tasarım sürecinde uzman tasarımcılarca dikkate alınan unsurlardır.

Logo Tasarım Numuneleri

Logo tasarım numuneleri temel olarak 3 ana başlık altında bir araya getirilebilir;

İkonik Logolar

Sadece harf, sayı, sembol veya özel olarak meydana getirilen ikonlar yardımıyla oluşturulan logolardır. Genel olarak oldukça büyük kurumların tercih ettiği nitelikte logolardır. Tasarlanmış olan bu ikon gözlerle buluştuğunda akılda doğrudan o marka ya da kuruluşa dair fikirler açığa çıkacaktır.

Yazısal Nitelikler ve Özellikler Taşıyan Logo Çeşitleri

Logotype ismiyle de anılan bu tarz logo tasarımları,  logonun yazısal tarafını oluşturur. Özetle, sadece yazı karakterleri ve harfler ile meydana getirilen logolar bu kategoriye dahildir. Bu logolarda ikonik bir sembol ya da görsel bir vurgu gönderme tercih edilmez. Duru ve kuvvetli izlenimi oluşturmak için bu özellikteki logo tasarım numuneleri tercih sebebi olabilir.

Kombinasyon Logolar

Kombinasyon logo çeşitleri adından da anlaşılacağı üzere hem ikonik ve sembolik, diğer yandan da yazı özellikleri taşıyan logoların bir araya getirildiği özellikteki logolardan meydana gelir. En çok karşılaştığımız türler arasında yer alırlar. Şirketlerin pek çoğu sembolik olarak olduğu kadar yazılı olarak ta akıllarda yer etmeyi tercih ederler. İkonik logo stiline daha fazla odaklanmak isteyenler  yazı ile birlikte sembolik ifadeyi girift biçimde kullanma tercihine yönelebilmektedirler.

Yukarıda sözü geçen temel logo tasarım numuneleri haricinde farklı nitelikte tasarım örnekleri söz konusudur. Bunlar örneklemek istediğimiz taktirde şu sınıflandırmaya yönlenebiliriz;

İlk Harf Logo çeşitleri

Anlaşılacağı üzere kurum ve markanın ilk harfiyle anlatım vurgulanmaktadır. Genel manada ikonik bir logo tasarımı oluşturmak istenirse bu yöntem kullanılabilir. Başarılı sonuçlar verecek bir logo tasarımı gerçekleştirildiğinde şirket veya ürünlerin kolaylıkla akılda kalıcı olmasına vesile olur.

Tipografik Logo çeşitleri

Mevcut durumdaki yazılar üzerinde modifikasyon ve değişiklik uygulanarak elde edilirler. Logolarında özgün nitelikte farklar ortaya koymak isteyen kuruluşlar bu metodu tercih edebilmektedirler.

Kaligrafik Logo çeşitleri

Burada el yazısı ile meydana getirilen bezemeli formda logolar söz konusudur. Estetik görüntüleri vardır.

Sayısal Logo çeşitleri

Sadece rakamlardan meydana gelirler. Kuruluş yapısına ve hedef kitle dikkate alınarak bir değerlendirme yapıldığında oldukça kullanışlı bir logo tasarım çeşidi olarak nitelendirilebilir.

Logo tasarım alanında eğer yeni bir şekilde bulunuyorsanız işinizi daha başarılı yapabilmek adına hangi logo tasarım yazılımlarını tercih etmeniz gerektiği durumu sizin adınıza aslında en mühim karar anlarından birisidir.

Logo Tasarım Hizmetinde Tercih Edilen Yazılımlar

Logo tasarım işi aslında çok zorlu bir süreç olmayarak nitelendirilebilir fakat kreatif düşünceleri meydana getirip sunmak hiç te görüldüğü kadar kolay olmayacaktır. Bu nedenle bu alanda uzman kimseler bu yaratıcı düşüncelerini etkili biçimde yansıtmak istediklerinde sıralanan yazılımlardan destek alma tercihine yönelirler. Bu yazılımları tercih etmelerinde en mühim faktör ise, vektör formatta logo hazırlama imkanından faydalanmak istemeleridir. Zira vektör formattaki logo dizaynı üzerinde rahatlıkla istenilen değişiklikler gerçekleştirilebilir ve ölçeklendir ve boyutlandırma uygulamaları çok daha kolaylıkla uygulanabilir.

  1. Adobe Illustrator
  2. CorelDRAW
  3. Adobe InDesign

Bunların içinden tercih ettiğimiz bir yazılım ile ya da logo tasarım programı ile işimizi kolaylaştırmamız içten dahi değildir. Unutmamalıyız ki orijinal düşünceler olmaksızın logo tasarım yazılımı pek bir anlam içermemektedir.

Ara ile Güvenilir Uzmanlardan Tasarım Hizmeti Alın

Logo dizaynı kurum için çok mühimdir. Gereksinimlere hitap eden orijinal bir logo tasarımı kuruluşun değerini arttırırken benzer şekilde kusurlu ya da hatalı vurgulara sahip bir logo da yine kuruluşun imajına zarar verebilir. Bu manada düşüncelerinizi bir projeye yansıtabilecek, kuruluşunuzu ya da markanızı en uygun biçimde ifade edebilecek alanda uzman kişiler tercih edilmelidir. İşte tam olarak bu kısımda web sitemizde bulunan sayısız logo tasarım hizmeti veren kuruluşlar ve uzmanlarından rahatlıkla istifade etme şansına sahip olabilirsiniz. Bunu sağlamak adına web sitesinde ilan oluşturmak suretiyle, alacağınız teklifleri değerlendirmeye tabi tutmanız kafi olacaktır. 

Logo Tasarımı Hizmeti Ortalama Ücretler

50₺ - 350₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
50₺ - 350₺ Ortalama Ücret
50₺ - 350₺ Ortalama Ücret
50₺ 350₺

Logo Tasarımı Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.