Stropiyer Asma Tavan Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 600₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

100₺ - 600₺ Ortalama Ücret
100₺ - 600₺ Ortalama Ücret
100₺ 600₺

Stropiyer Asma Tavan Ücret Rehberi

Stropiyer Asma Tavan Hizmeti Türleri

Asıl hammaddesi polistiren olan fakat piyasada strafor ya da köpük olarak bilinen bu malzeme giderek kartonpiyerin yerini almakta, bu yüzden de stropiyer olarak da isimlendirilmektedir. İnternette arama yaptığınızda stropiyer ile ilgili olarak genellikle köşe uygulamalarında kullanılan malzemeler karşınıza çıkar. Tavan uygulamalarında kullanılan strafor esaslı malzemeyi köpük tavan kaplama olarak bulabilirsiniz. Stropiyer asma tavan kaplaması, teknolojinin gelişmesi, maliyetlerin düşmesi ve üreticilerin artması sonucu uygun fiyatlarla her yere uygulanabilir hale geldi. Artık pek çok işyerinde, evlerde çok çeşitli stropiyer tavan kaplama uygulamaları yapılmaktadır.

Bu sayfada size genel olarak stropiyer asma tavan hizmetleri ile ilgili fiyat ve içerik bilgileri sunmaktayız. Stropiyer asma tavan fiyatları, yapılacak işlem ve isteklere göre şekillenmekte; uygulama yapılacak yerin ölçüleri, tercih edilen model ve tabii ki kullanılacak malzemenin kalitesi bu hizmetin maliyetini belirlemektedir. Sitemizden alacağınız tekliflerle, istediğiniz hizmete, en uygun şartlarda ulaşmanız kolaylaşacaktır.

Stropiyer Asma Tavan Çeşitleri ve Fiyatları

Stropiyer kaplama malzemeleri yukarıda da belirttiğimiz gibi polistilen denilen malzemeden yapılır. Bu maddenin şişirilmesi sırasında kullanılan yöntem ve gazlara bağlı olarak 2 çeşidi bulunmaktadır:
EPS: Piyasada en çok tercih edilen türdür. Düşük yoğunluklarda basılabilir. Yüksek yoğunluklarda yeterli ısı ve ses izolasyonu sağlayabilir. Esnektir. Daha uygun maliyetlidir.
XPS: Kullanılan gazlar nedeniyle belirli bir yoğunluğun altında basılamaz. Serttir. Darbelere daha dayanıklıdır. Genelde dış cephe ve iç cephe duvar kaplamalarında kullanılırlar. Fiyatı EPS’ye göre daha yüksektir.

Stropiyer tavan kaplama malzemeleri üretim şekline göre de 2 çeşittir:
a. Pres Baskılı kaplamalar: Bu malzemeler önce belirli kalınlıklarda basılıp, daha sonra ütü adı da verilen sıcak presleme yöntemi ile şekillendirilir. Dekoratif olmalarının yanı sıra nem ve küf yalıtımı amaçlı da kullanılırlar. 50 x 50 cm ölçülerinde ve 8, 10, 12 mm kalınlığında üretilmektedirler. İşçilik hariç olmak üzere 3 TL’ den 10 TL’ye kadar değişen fiyatlarda bulunabilmektedir.

b. Enjeksiyon Baskılı kaplamalar: Kalıplar içerisine yüksek basınç uygulamak suretiyle şekillendirilen bu tip kaplamalarda 3 boyutlu desenler elde edilebilmektedir. Daha düzgün ve boşluksuz yüzeylere sahiptirler. Daha dekoratif bir görünüme sahip bu ürünler aynı zamanda ısı, nem ve küf yalıtımı da sağlar. 50 x 50 cm ölçülerinde ve 8, 10, 12 mm kalınlığında üretilmekte, işçilik hariç olmak üzere 3 TL’ den 15 TL’ye kadar değişen fiyatlarda bulunabilmektedirler.

Stropiyer Asma Tavan Hizmeti İşçilik Ücretleri

Hali hazırda piyasada çok çeşitli stropiyer tavan kaplama uygulamaları yapılmaktadır. Bu uygulamaları yapanlar içinde son derece kaliteli malzemelerle çalışan, tüm detayları önce projelendirip sonra uygulayan profesyonel firmalar olduğu gibi, tamamen göz kararı uygulama yapan, merdiven altı üretilmiş malzemelerle çalışan kişi ve kuruluşlar da maalesef mevcuttur. Dolayısı ile aynı işe çok farklı fiyatlar alınabilmektedir.

Genel olarak stropiyer tavan kaplama işçilik fiyatları metrekare başına 5 TL- 10 TL arasında değişmektedir. Fakat 12 TL/m² gibi fiyatlarda işçilik ve malzeme dahil teklifler de olabilmektedir.

Stropiyer Asma Tavan Hizmeti Maliyetini Belirleyen Unsurlar

a. Hizmetin kapsamı:

Stropiyer Asma Tavan Hizmeti ücretleri, uygulayıcı kişi ve kuruluşlar tarafından genellikle metre kareye veya metre tüle, modele ve kullanılacak malzemeye göre keşif ve projelendirme yapılarak belirlenir. Projenin kapsamı arttıkça elbette ki fiyatları da o doğrultuda artmaktadır. Bazen uygulama yapılacak yapının özelikleri gereği ek hizmetler almak gerekebilir. Örneğin uygulama yapılacak tavanda yüzey düzgün değilse, kabarmalar, dökülmeler varsa bunların kazınması, tamir edilmesi gerekebilir. İster standart Stropiyer asma tavan hizmeti olsun, ister ek hizmetler olsun, her durumda sitemizdeki uzmanlardan yararlanarak en uygun maliyetli seçenekleri bulabilirsiniz.

b. Hizmette kullanılan malzemeler:

Stropiyer asma tavan uygulamalarında kullanılan malzemeler çoğu zaman hizmetin maliyetini de belirler. Bazı ustalar, tavan kaplama plakalarının yapıştırılmasında, ucuz olduğu için saten alçıyı tercih eder. Fakat alçı, kaplamaya iyi tutunamadığı için kısa bir süre sonra dökülmeler görülebilmektedir. Alçı yerine mastik ile yapılan uygulamalar daha uzun ömürlü olmaktadır. Yüksek kaliteli ve güvenilir malzemelerle yapılan uygulamalar başta pahalı gibi görünse de hizmetin sonucunu ve sorun çıkarma ihtimalini karşılaştırdığınızda maliyetin aslında göründüğünden daha az olduğu ortaya çıkacaktır. Bunun yanı sıra ucuz ve kalitesiz malzemelerin evinize, konforunuza ve sağlığınıza beklenmedik zararlar verebileceği de unutulmamalıdır.

c. Stropiyer asma tavan işçiliği:

Stropiyer asma tavan hizmeti alırken iyi bir sonuç elde etme amacıyla kaliteli ve pahalı malzemeleri tercih etmiş olabilirsiniz. Ancak bu malzemelerin yeterince bilgi ve tecrübe sahibi olmayan kişiler tarafından bilinçsizce kullanılması söz konusu olursa hem beklentileriniz karşılanmayacak hem de maliyetiniz artacaktır. İşçilikte tecrübe ve eğitim büyük önem taşımaktadır. Elbette ki gerekli eğitimi almış, yeterli tecrübeye sahip kişilerin yapacağı işlem acemi birine göre daha pahalı olacaktır. Ancak sitemizde bulunan uzman ve tecrübeli kişi ve kuruluşlardan alacağınız teklifler maliyet bakımından hem uygun ve hem de güvenilir olacaktır.

Stropiyer Asma Tavan Hizmeti Alınırken Dikkat Edilecek Hususlar:

• Stropiyer asma tavan hizmetini satın almadan önce ne istediğinizi, ölçülerinizi vb tam olarak belirleyin. Fakat yine de hizmet esnasında maliyeti etkileyecek ek işlemler çıkabileceğini unutmayın. 
• İsteklerinizi ve beklentilerinizi hizmet alacağınız kişi ya da kuruluşa tam olarak aktarın.
• Stropiyer asma tavan hizmetleri içeriğe göre değiştiğinden, içeriğin size tam olarak aktarılmasını sağlayın.
• Hizmet sonunda ne sunulacağını önceden yazılı olarak alın. Sunulan ile taahhüt edileni karşılaştırın.
• Mümkünse hizmeti verecek işyerini önceden gidip görün. Size vaat edilen hizmeti vermeye yeterli olup olmadıklarını kontrol edin.
• Daha önce yapılmış uygulama örneklerini yerinde inceleyin. Referanslarını kontrol edin.
• Hizmeti verecek ustalarla tanışın. Yeterlilikleri konusunda size güven verip vermediklerine bakın. Varsa eğitim belgelerini isteyin.
• Kullanılacak malzemelerin markalarının ve diğer özelliklerinin teklifte size bildirilen marka ve özelliklerde olup olmadığını kontrol edin.
• Kullanılacak malzemelerin insan sağlığına etkilerini kontrol edin. Bu konudaki güvenlik belgelerini isteyip inceleyin.
• Sözleşmenizde iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili maddelerin ayrıntılı olarak yazılmasını sağlayın.

ara.com.tr Avantajları:

• En iyi stropiyer asma tavan hizmetini bulma imkanı: Aklınızdaki hizmeti hiçbir eksik olmadan, beklentilerinize uygun bir şekilde almak için doğru kişiyi bulmak zorlu bir süreci beraberinde getirir. ara.com.tr, farklı seçeneklere sahip olan birçok stropiyer asma tavan hizmeti firmasını bir araya getirerek seçim yapmayı kolaylaştırır. 
• Uygun fiyatlar: ara.com.tr’de tam olarak aldığınız hizmetin karşılığını en uygun şekilde ödersiniz. Bu durumun sebepleri arasında sitenin birçok kolaylığı bir arada sunması ve seçeneklerin çok olması yer alır. 
• Güvenilir referanslar: Yüzlerce kullanıcı, evlerinde, işyerlerinde stropiyer tavan kaplama işi yaptırdıktan sonra hizmetin kalitesini, iyi ve kötü yanlarını yorumlayarak puanlama yapar. Böylelikle doğru hizmet merkezini seçerken göz önünde bulunduracağınız birçok güvenilir referansa kolay erişim hakkınız olur.
• Planınıza uygun organizasyon: Stropiyer asma tavan hizmetini planladığınız gün ve saatte almak için size en uygun seçeneği değerlendirebilirsiniz. Dilediğiniz hizmeti almak için çözüm ara.com.tr. 

İhtiyacınız olan stropiyer asma tavan hizmetini uygun fiyatlara almak için kolaylıkla ara.com.tr’de ilan açabilir ve uzman kişilerden gelen binlerce teklifi değerlendirebilirsiniz.

Stropiyer Asma Tavan Hizmet Verenler

Bursa Boyacim

Bursa Boyacim

5.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer

20 yıllık deneyim .

Profil Görüntüle
Sinan Demir

Sinan Demir

5.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti İzmir / Balçova
Profil Görüntüle
Serkan Mese

Serkan Mese

5.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti Afyon / Afyonkarahisar

Ic ve dis cephe boya mantolama tamir tadilat ridas canlı siva seramik siva kabuk siva kapi pencere ...

Profil Görüntüle
Cemil Cansız

Cemil Cansız

5.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe
Profil Görüntüle
Osman Erdinç

Osman Erdinç

5.0 1 Yorum
2 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Profil Görüntüle
İlhan Tun

İlhan Tun

4.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti Kocaeli / Gölcük

25senelik tercübeyle hizmetinnizdeyim

Profil Görüntüle
Faruk yaman

Faruk yaman

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Bodrum
Profil Görüntüle
kamron murodov

kamron murodov

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maslak
Profil Görüntüle
çözümdeklarasyon

çözümdeklarasyon

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kağıthane
Profil Görüntüle
Recep coşan

Recep coşan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Meram
Profil Görüntüle
erkan eker

erkan eker

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Alanya
Profil Görüntüle
Cennet Tadilat Dekorasyon İnşaat Hizmetleri

Cennet Tadilat Dekorasyon İnşaat Hizmetleri

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü
Profil Görüntüle
resul sarıca

resul sarıca

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye
Profil Görüntüle
Recep Yıldız

Recep Yıldız

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Çerkezköy
Profil Görüntüle
ADEM ARİS

ADEM ARİS

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Şişli

BOYA BADANA DIŞ CEPHE MONTALAMA İZOLASYON FAYANS SERAMIK İŞLERİ YAPILIR

Profil Görüntüle
Muhammed Eren

Muhammed Eren

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Diyarbakır / Kayapınar
Profil Görüntüle
Burhan özkerçin

Burhan özkerçin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karabağlar
Profil Görüntüle
bayram ağırel

bayram ağırel

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kartal
Profil Görüntüle
Volkan hatemoğlu

Volkan hatemoğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Karatay
Profil Görüntüle
ÖZ BOZMAÇ YAPİ İNŞ SAN TİC LTD ŞTİ

ÖZ BOZMAÇ YAPİ İNŞ SAN TİC LTD ŞTİ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Kepez
Profil Görüntüle
kadir gündüz

kadir gündüz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Menderes
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Stropiyer Asma Tavan Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.