Dış Cephe Boyama Hizmeti Ortalama Ücretler

900₺ - 19000₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

900₺ - 19000₺ Ortalama Ücret
900₺ - 19000₺ Ortalama Ücret
900₺ 19000₺

Dış Cephe Boyama Ücret Rehberi

Dış Cephe Boyama Hizmeti Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Dış cephe boyama fiyatları birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Dış cephe boyama fiyatları 1.000 tl ile 25.000 tl arasında değişkenlik gösterir. Dış cephe boyama işlerinin evlerin ve iş yerlerinin görselliklerini etkilemesi, işin önemini anlatmaktadır. Güzel, kaliteli boyanmış bir dış cephesi olan mağaza, iş hanına mı girmek isterdiniz yoksa dış cephesi normal boyanmış bir mağazaya mı geçmek isterdiniz? Bu sorunun cevabı dış cephe boyama hizmetinin önemini belirtmektedir. Dış cephe boyama hizmeti maliyetinin bazı unsurlara göre belirlendiğini söylemeliyiz, bu unsurlar aşağıda sıralanmıştır:

Duvar Alanının Kaç Metrekare Olduğu

Dış cephe boyamada fiyatı belirleyen en önemli unsur, duvar alanının kaç metrekare olduğudur. 150 metrekarelik bir duvarla 400 metrekarelik bir dış cepheyi boyamak aynı maliyette olmayacaktır. Duvar alanı 50, 120, 300, 500, 1000 ve 2000 gibi metrekarelik ölçülerde olabilir. Hatta 2000 metrekarenin üzerinde bile bazı duvar alanları olabilmektedir. Duvarın kapladığı alan büyüdükçe, metrekare arttıkça hizmet maliyeti buna göre artış gösterecektir.

Dış Cephe Boyama Fiyatına Malzemenin Dâhil Olup Olmayacağı

Dış cephe boyamada iki seçenek mevcuttur. Malzemenin dâhil olmasıyla belirlenen dış cephe boyama hizmet bedeli, malzeme hariç sadece işçiliğin hesaplanarak işin yapılmasıyla belirlenecek dış cephe boyama hizmet bedeli. Bu iki seçenekten müşteri hangisini isterse dış cephe boyama hizmet fiyatı ona göre belirlenecektir. Malzemenin dâhil olmasıyla beraber, duvar büyüklüğü de fazlaysa, gerekli malzeme sayısı artacak ve bu durum da dış cephe boyama hizmet bedelinin artmasına sebep olacaktır.

İş Hanları Gibi Büyük Duvarlı Yerlerin Boyanması

Dış cephe boyamada 1.000 tl ile 25.000 tl arasında hizmet fiyatının belirlendiğini açıklamıştık. Ancak bazı istisnai durumlar söz konusudur. İş merkezi gibi çok büyük duvarlı yerlerin dış cephe boyanma işlemlerinde fiyat 4.000 tl ile 55.000 tl arasında olmakta, daha fazla yükselmektedir. Yani iş hanları gibi yerlerin dış cephe boyama fiyatları, evlerin ve normal büyüklükteki iş yerlerinin fiyat aralığından daha fazla olmaktadır.

Boya Badana Ustasının Uzmanlığı

Dış cephe boyama işleri tecrübe, yetenek ve deneyim gerektirmektedir. Boya badana ustasının 3 yıllık bu meslekte olması ve bir diğer ustanın da 19 yıldır bu meslekte olmasıyla birlikte iki ustanın isteyeceği fiyatın farklı olacağını özellikle belirtmeliyiz. Boya badana ustasının uzmanlığı arttıkça dış cephe boyama hizmet fiyatının da artış göstereceğini belirtmeliyiz.

Dış Cephe Boyama Hizmeti Genel İşlemleri

• Dış cephe boyama işleminde öncelik boyanacak yeri, alanı, duvarın yapısını düzleştirmektir.

• Astar ve macun işlemine geçilmeden önce boyanmayacak yerler bantlanarak koruma altına alınır.

• Uygun eşya kaplama malzemeleriyle boyanmayacak yerler kapatılır.

• Boya yapılacak yerdeki toz ve kir iyice temizlenir. Alan boyama yapılacak bir hale getirilir.

• Dış cephedeki pencere ve kapılar maskeleme ile kapatılır, böylece üzerilerine boya gelmemiş olur. 

• Silikon esaslı boyalarla dış cepheler iyice boyanır. Bu aşama ilk kısımdır.

• Müşterinin tercihine göre renk seçilir. Astar uygulaması yapılır.

• 6 saat sonra dış cephe boyası rengi uygulanır.

• En son kat boyama işleminde ise uygun özellikte boya ile boya badana işlemi yapılmaktadır.

• Dış cephe için istenilen desen, ikinci renk uygulamaları gibi çalışmalar da en son yapılır.

Dış Cephe Boyama Hizmeti Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Dış cephe boyanızı seçerken rutubet, rüzgâr, kar, güneş ışınlarına karşı koruma yapacak özelliklerdeki boyaları seçmelisiniz.

• Dış cephe boyama ücreti konusunda ustanızla iş öncesinde anlaşmalısınız.

• Dış cephe boyaması öncesinde sözleşmenizi yapacaksanız, hazırlamanız gerekir.

• Dış cephe boyama işleri için uzman, profesyonel boya badana ustaları ile çalışın.

• Çalışacağınız firmayı, ustayı iyi araştırın. Firma sitesinde yer alan müşteri yorumlarına bakabilir, çalışacağınız ustayı böylece daha kolay seçebilirsiniz.

Dış Cephe Boyama Hizmeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Dış cephe boyama sonrasında kurumaya bırakılan duvara kaç gün boyunca dokunulmaması gerektiğini, duvarın ne zaman boyasının kuruyacağını ustanıza sormalısınız.

• Dış cephe boyama anlaşması imzaladıysanız maddeleri kontrol etmelisiniz.

• Dış cephe boyama hizmeti maliyetini anlaştığınız ölçüde boya badana ustasına ya da firmanıza ödemelisiniz.

• Dış cephe boyama firması ile çalıştınız ve hizmetinizi aldınız. İş bitiminde boya firmasının internet sitesine yorum bırakabilirsiniz, böylece sizden sonra dış cephe boya hizmeti alacaklara bir fikir vermiş olursunuz.

• Aradığınız dış cephe boyama hizmeti için istediğiniz zaman ara.com.tr’de ilan açabilir, gelen teklifleri değerlendirebilirsiniz.

Dış Cephe Boyama Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;