Ekonomi Dostu Tadilat Fikirleri

Renkler, yeni eşyalar her zaman bizi daha yenilenmiş hissettirir. Fakat bunu sıkça yapacak ekonomik güce sahip değilseniz ekonomik yolları da mevcut.

Özellikle evlerimize kapandığımız şu günlerde meşgale arar olduk ve çoğumuz evlerimizde değişiklik yapmanın yollarını aradık. Yaşam alanımızın güzel olması yalnızca estetik açıdan değil psikolojimiz açısından da önemli. Renkler, yeni eşyalar her zaman bizi daha yenilenmiş hissettirir. Fakat bunu sıkça yapacak ekonomik güce sahip değilseniz ekonomik yolları da mevcut. İş burada biraz başa düşüyor fakat bu sizi korkutmasın. Yenilerken üretmek size iyi gelecektir ve her şeyin kolay bir yolu vardır.

Evinizi tanıyın.

İşe liste yapmakla başlayın. Evdeki eksiklerin listesi, yenilemek istediğiniz alanların listesi, ihtiyacınız olan eşyaların listesi… Bu işinizi daha pratik ve planlı bir hale getirecek, evinize dışarıdan bakma şansı sunacaktır.

Evinizi tanıyın.

Önceliklerinizi Bilin.

Liste işlemi bittikten sonra öncelik sırasına göre dizin. Örneğin ahşap eşyalarınızı boyayacaksınız ve kuruması, 2. kat boya geçilmesi söz konusu olabilir. Bunu hesaba katarak o alandaki diğer işlerinizi sırasına koyun. Önceliği bu tarz işlere verin. Hem bütçe hem de zaman açısından daha planlı hareket etmenizi sağlayacaktır.

Önceliklerinizi Bilin.

Fiyat Araştırması Yapmalısınız.

Listeyi tamamen bitirdikten sonra alacağınız ürünlerle ilgili detaylı bir fiyat araştırması yapıp bütçe hazırlayın. Bu tadilat sırasında çıkan sürpriz maliyetleri minimuma indirecektir.

Fiyat Araştırması Yapmalısınız.

Eşya Atmayın.

Eskilerden kurtulmak bazı durumlarda iyi gelebilir fakat dünyada inanılmaz bir tüketim söz konusu. Örneğin sandalyelerinizi yıllardır kullanıyorsunuz ve çok sıkıldınız. Renginde, kumaşında değişiklikler istiyorsunuz. Lakin hem alacağınız ürün elinizdekinden pek de farklı olmayacak hem de bütçenize zarar verecek. Bunun yerine pratik kullanımlı boyalarla eşyalarınızı bambaşka bir hale getirebilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler boy, fırça ve belki de kaplaması için kumaş ve zımba. Tüm bu malzemelerle hem ekonomik hem de güzel değişikliklere gidebilirsiniz.

Eşya Atmayın.

Online Alışverişle Tanışın.

İnternetten alışveriş genellikle daha ekonomik bir satın alma yoludur. Özellikle yapı malzemeleri satın alırken birçok tamamlayıcı ürünle beraber kampanyalara rastlayabilirsiniz.

Online Alışverişle Tanışın.

İyi Araştırma Cüzdan Dostudur.

Duvar kâğıtlarından sıkıldınız mı? İstediğiniz model çok mu pahalı? İnternet derin bir dünya. Bol bol araştırın, her şeyin alternatifi var. En uygun ve istediğiniz ürünün belki de birebirini daha uyguna getirebilirsiniz. Yeter ki zaman ayırıp araştırın.

Tek Malzemeyle Kökten Değişikliğe Gidin.

Hem enerjiniz hem zamanınız yoksa hem de bütçeniz kısıtlıysa yalnızca bir duvar kağıdı bile evinizin tüm yaşam enerjisini değiştirecektir.

Aksesuar Sevenler…

Bol bol aksesuar biriktiren ve değiştirmeyi seven biriyseniz eşyalarınızda uyum yakalaması için küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Bunlardan en basiti halılar, perdeler ve kırlentlerdir. Aksesuarlarınıza uygun bir kombinasyon yapmak için farklı bir kilim, renkli perdeler ve kırlent örtüsü satın almanız yetecektir.

Aydınlanın.

Özellikle daha loş ve göze hitap eden bir oturma odası isterseniz birkaç lambader, spot ışıklar işinizi görecektir. Bu durum hem faturalarınıza hem de evinizin estetiğine yansıyacaktır.

Neydi o? Yerli Malı Yurdun Malı…

Büyük ve yabancı markalar yerine yerli markaları tercih edin. Hem sizin için ekonomik olacak hem de ülke ekonomisine katkınız olacak.

Neydi o? Yerli Malı Yurdun Malı…

Çok Ucuza Kaçmayın, Çok Pahalıdan da Kaçının.

Pahalı ürün demek kaliteli demek değildir. Ucuz ürün de her zaman kötü değildir. Fakat çok ucuz ürünleri görünce araştırma yapmadan almamanızda fayda var. Bunun için iyi bir fiyat ve performans açısından ürün araştırması yapmanız gerekmektedir. Çok ucuza kaçacağım derken kötü ürün satın alıp sürekli yenileme ihtiyacı hissedebilirsiniz ve bu daha pahalıya mal olur.

Şık Ambalajlara Kanmayın.

Paket ne kadar şık ve güzelse içerik o kadar iyidir diye düşünmeyin. Tam tersi olduğu durumlarla karşılaşabilirsiniz. İçerik kalitesine dikkat edin, malzemelerin dayanıklılığını araştırın.

Ev Tadilat Hizmetine mi İhtiyacın Var?

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Ev Tadilat Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;