Bahçe Keyfinizi Artıracak Dekorasyon Fikirleri

Küçük, büyük demeden sahip olduğunuz bahçeleri güzelleştirmek için birkaç küçük tavsiyemizi sizler için hazırladık.

Yaşam alanımızın güzel olması kişiliğimize, ailemize, sevdiklerimize ve hatta işimize kadar yansır. Yeşillerle süslü evler bulabilmek ise yoğun metropol hayatında oldukça büyük bir şanstır. Bu nedenle elimizde böyle bir ortam varsa kıymetini orayı daha da güzel hale getirerek bilmek gerekir. Küçük, büyük demeden sahip olduğunuz bahçeleri güzelleştirmek için birkaç küçük tavsiyemizi sizler için hazırladık.

Yeşilin Diğer Renkleri: Çiçekler

Bahçelerin vazgeçilmezi olan çiçekleri çoğumuz severiz. Doğanın bize değerli hediyesi olan çiçekler hem bahçemizi güzelleştirecek hem de ortama renk ve enerji katacaktır. Çiçek dikerken mevsimine göre çiçek seçmeyi ihmal etmeyin. Bahçenizle pek uğraşamayacaksanız yoğun bir hayatınız varsa bakımı kolay ve sık sulamayı gerektirmeyin çiçekleri tercih etmenizde fayda var.

Bahçe Minderleri

Son dönemlerde oldukça popüler olan eşyalardan biri minderler. Balkon, bahçe hatta modern ev tasarımlarında da artık baş köşe konuğu. Bahçenizde kullanacağınız diğer mobilyaların renkleriyle bütünleştirmeniz daha estetik görünmesine neden olacaktır. Oyalı, işlemeli, örgülü, desenli pek çok çeşidi mevcut. Dilerseniz basit bir şekilde kendi minderinizi de oluşturabilirsiniz. İster yere atın, ister sırtınıza alın. Hem şık hem konforlu bir aksesuar.

Bahçe Mobilyaları

İster hasırdan, istersen renkli ve kaliteli plastiklerden, isterseniz metal mobilyalardan artık birçok farklı tasarımlara sahip mobilyalar mevcut. Mobilyaları hem depolama hem de konfor için tercih edebilirsiniz. Örneğin, alacağınız sandıklı koltuklar, bahçedeki fazla tamirat eşyalarınızı saklamanıza yardımcı olabilir. Hayal edin, cam yüzeyli masanız, hasır sandalyeleriniz ve üzerlerinde renkli rahat minderleriniz. Harika değil mi?

Işıklandırma Sistemi

Spotlar, fenerler, renkler, bahçenizdeki limon ağacına sardığınız küçük şık led ışıklar… Oldukça hoş bir görüntü canlandı gözünüzde değil mi? Tüm bunları çok ekonomik ve basit bir şekilde yapmanız mümkün. Bahçenizdeki gece ışıklandırmasını doğru yaparsanız bahar ve yaz akşamlarınız daha renkli olacak!

Renk Seromonisi

Çiçekleri dayanıklılığına göre seçtik… Peki ya görüntüsü? Çiçekler birbirlerini tamamlıyor mu… Rastgele dizmek yerine, bahçeyi güzelce planlamak ve etrafı çiçeklerle süslemek, süslerken renk uyumuna dikkat etmekte fayda var.

Estetik Bahçe Duvarı

Ortamın güzelliği için önemli maddelerden biri de duvarlar. Bahçenizin bulunduğu alandaki duvarların renk ve dokusu oldukça önemli. Bunun için taş kaplamalar, ahşap kaplamalar ve olabilecek su temasına karşı dayanıklı duvar kağıtları mevcut. Dümdüz bir renge boyamak yerine bu alternatifi de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Aksesuarlar

Aksesuarlar bulunduğu alanın önemli tamamlayıcılarındandır. En basit en sade ortamı bile doğru aksesuar şık hale getirecektir. Bahçe tasarımınızı yaparken güzel ve dikkat çekici aksesuarlardan satın almayı ihmal etmeyin.

Herkes Manava, Sandık Lazım!

Eskimiş meyve kasalarıyla neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Son yılların en popüler mobilyalarından biri artık sandıklar. Kitaplık, şifonyer, raf, masa… Aklınıza gelebilecek çoğu eşyayı bu ahşap kasalarla sağlayabilirsiniz. Örneğin bahçeniz için enfes bir masa oluşturabilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler, meyve kasaları ve birkaç adet çivi. Dilerseniz boyayabilir dilerseniz doğal ahşap görüntüsünde bırakabilirsiniz.

Sallanalım mı?

Küçükken balkonlarda sıkça salıncaklı kanepelerle karşılaşırdık. Günümüzde hala mevcut fakat küçük bir alana sahipseniz bundan mahrum kalmamanız için teklileri mevcut. Bahçenize katacağınız bu detay size hem konfor hem de şıklığı sunacak.

Kış Değil Kuş Bahçesi!

Özellikle kuşlar kış mevsiminde ısıya ihtiyaç duyarlar. Günümüzde binaların yükselmesi, sanayinin gelişmesiyle kuşlar her alanda kendilerini koruyamıyorlar ve her yere yuva yapamıyorlar. Eğer hem doğaya iyilik yapmak hem de şık bir aksesuar edinmek isterseniz bahçenize ahşap kuş evlerinden yapabilirsiniz. İster hazır alın, ister birkaç tahta parçası ve çiviyle onlara yuva yapın. Bu duyarlılık balkon keyfinize tat katacak.

Peyzaj Mimari Hizmetine mi İhtiyacın Var?

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Peyzaj Mimari Hizmeti Verenler

Rahmi Bilgili

Rahmi Bilgili

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Teklif İste Profil Görüntüle
Ömer Özdemir

Ömer Özdemir

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Kocasinan

Teklif İste Profil Görüntüle

Peyzaj Mimari Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;