Unutulmaz Bir Düğün Yapın: Kır Düğünü

Hayalini kurduğunuz düğün töreni için alternatif mekan arıyorsanız, kır düğünü seçeneğini mutlaka gözden geçirin.

En Özel Gününüzü Kır Düğünü ile Taçlandırın

Çoğu insanın hayalidir aile kurmak. Düğün ise bu yolda atılan en güzel ve özel adımlardan biridir. Tüm sevdiklerinizle birlikte en mutlu gününüzü kutlamak, rüya gibi bir düğün geçirmek istersiniz. Günümüzde pek çok düğün konsepti vardır. Su altından tutun da gökyüzünde yapılan evliliklere kadar açılan geniş bir yelpaze... Bahar ve yaz aylarının vazgeçilmezi ise kır düğünleridir. Doğanın içinde olmanın huzurunu, renkli çiçeklerin harika görüntüsü, yeşil rengin verdiği sükûnet ve dinginliği yaşama fırsatı sunar. Bir yandan sevdiklerinizle danslar, yemekler, eğlenceler... Anlatırken bile rüya gibi olan bu anların mutfak kısmı ise özel ve ince detaylarla süslü. Arka planda inanılmaz bir hazırlık söz konusu. Kusursuz bir kır düğünü istemek herkesin hakkı. Tüm sır ayrıntılarda. Bu yazımızda rüya gibi bir kır düğünü için dikkat edilmesi gerekenleri sizin için yazdık. Keyifli okumalar diliyoruz. Şimdiden mutluluklar!

1. Doğru Mekan

Her şey yolunda, ideal eşinizi buldunuz. Kır düğünü yapmaya karar verdiniz. Mekan seçimi bu aşamadaki en önemli adım. Sırayla gideceğiz, sizin için ideal mekanı bulmanız gerek. Öncelikle lokasyonu belirlemelisiniz. Kız tarafı, erkek tarafı, ortak nokta, kişi sayısı, konsept derken birçok detayı gözden geçirerek bu kararı vermelisiniz.

Doğru Mekan

2. Tema Seçimi

Kullanılan çiçeklerden tutun da sandalye süslemelerine kadar her şeyin  uyum içerisinde olması çok önemlidir. Davetiye seçimi, hediyelik seçimi, yemeklerin uyumu, aydınlatma, mumlar, masa örtüleri, kullanılan renkler… Hepsi bir bütün olarak ele alınıp değerlendirilmelidir. Örneğin deniz konsepti yaptığınız bir düğünde hediyelikleri midye, denizyıldızı vb. denizi çağrıştıran ürünlerle bütünleyebilirsiniz. Kır düğünü yapmanız mekanı yalnızca çiçeklerle donatmak demek değildir. Vintage, boheme temalar kır düğünlerine ayrı bir enerji katmakta ve son yıllarda oldukça popülerlik taşımaktadır. Hem şık hem de romantik bir hava verir.

3. Olmazsa Olmazları Seçin

Beklentileriniz neler? Önemli saydıklarınız, asla vazgeçemedikleriniz... Önce bir liste yapıp kriterlerinizi belirleyin. Konsepte uygun dekor, aksesuar seçimi, oturma düzeni ve yemek sunacaksanız menü planı yapın. Menüyü seçerken herkesin zevkine uyacak şekilde seçeneklendirmeyi ihmal etmeyin.

Olmazsa Olmazları Seçin

4. Bir Alternatif: Kokteyl

Daha salaş bir konsept isterseniz kokteyl yapmanızı öneririz. Kırlar içerisinde, ışıklandırılmış ağaçlar ve hafif yemekler, içkiler… Kısa sürede kusursuz bir düzen hazırlayabilirsiniz. Müzik için de ağır müzikler yerine soft müzikler kullanmanızı tavsiye ederiz.

5. En Önemlilerden Biri: Fotoğrafçı!

Çirkini güzel gösterebilenlerden biri şüphesiz ki fotoğrafçılardır. En mutlu anların delili ise anılardan sonra fotoğraflardır. Bu muhteşem gününüzü taçlandırmak için iyi bir fotoğrafçı seçin. Mümkünse daha önce bu tarz çekimler yapmış olan, estetik bir bakışa sahip birini seçin. Fotoğraf için de konsept belirlemeyi unutmayın. Gelinliğe, damatlığa ve düğün konseptine uygun tema seçmeye dikkat edin. Unutmayın, hayat boyu o fotoğraflar duvarlarınızı süsleyecek. En güzel gününüze yakışır şekilde olmalı.

6. Süslemeler

Işıklandırmalar, çiçekler, aksesuarlar… Defalarca üstünde durduk fakat bahsetmeden geçemiyoruz. Çünkü tüm bu tamamlayıcılar size enerjisini aktaracak. Sıradan, alışılagelmiş spotlar yerine ağaçları sarkıt lambalarla süsleyebilirsiniz. Masaları otantik mumlarla, şamdanlarla bezeyebilirsiniz. Tüm bu detayları tamamlamak için beyaz orkideler, kuru lavantalar ya da sukulentleri tercih edebilirsiniz.

Kır Düğünü Süsleme

7. Sürprizlere Karşı Hazırlıklı Olun

İklimler, mevsimler değişiyor ve bazen beklenmedik anlarda sürprizlerle karşılaşabiliyoruz. Yağmur bereketi temsil etse de kır düğünü yapanların o anki kabusu olabiliyor. Bunu engellemek için öncesinde düğünü yapacağınız mekanın işletmesiyle görüşüp bu urumlar için çözüm önerileri var mı, bu tarz sürprizlere karşı hazırlıklılar mı diye görüşmeyi unutmayın.

Düğün Organizasyonu Hizmetine mi İhtiyacın Var?

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Düğün Organizasyonu Hizmeti Verenler

PAMUK PRENSES DÜĞÜN ORGANİZASYONLARI LTD.şti.

PAMUK PRENSES DÜĞÜN ORGANİZASYONLARI LTD.şti.

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Selçuklu
Teklif İste Profil Görüntüle
Doğukan Alsay

Doğukan Alsay

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Uşak / Uşak
Teklif İste Profil Görüntüle
Hasan Akgun

Hasan Akgun

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir

Kurulduğumuz ilk günden itibaren misafirlerimizin ihtiyaçlarına en uygun şekilde yanıt verebil...

Teklif İste Profil Görüntüle
İzmir Organizasyon

İzmir Organizasyon

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Konak

Evlilik teklifi organizasyonu alanında profesyonel hizmet sağlıyoruz.

Teklif İste Profil Görüntüle
Retro Media Prodüksiyon

Retro Media Prodüksiyon

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İçel / Yenişehir
Teklif İste Profil Görüntüle
Ary ses sahne sistemleri

Ary ses sahne sistemleri

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Tuzla
Teklif İste Profil Görüntüle
Cihan Bedir

Cihan Bedir

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Teklif İste Profil Görüntüle
Sefer Tombaz

Sefer Tombaz

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sarıyer
Teklif İste Profil Görüntüle

Düğün Organizasyonu Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;