Hayatımızın Töreni : Düğün Gününü Mükemmel Kılacak Detaylar

Düğün gününüzü kusursuza yakın bir masal gibi yaşamak istiyorsanız bu detayları mutlaka kulak vermelisiniz.

Evlilik kararı aldıktan sonra karşılaşacağınız maceralar en az evlenmeye karar vermek kadar sizi zorlayacak türden olacaktır. Düğün gününüzü kusursuza yakın bir masal gibi yaşamak istiyorsanız bu detayları mutlaka kulak vermelisiniz.

İyi Bir Organizasyon Ekibi İle Çalışmak 

Düğününüzün genel organizasyon şemasını belirlemek ve yoğun iş temponuzda organizasyon işleri uğraşacak kadar enerji ve vaktiniz yoksa işte bu madde tam size göre.  Sizin belirlediğiniz belli özelliklere sadık kalarak isteğiniz bir mekanda karşınıza en iyisini çıkarmak için size yardımcı olacak düğün organizatörlerini araştırarak işi uzmanına bırakabilirsiniz.

İyi Bir Organizasyon Ekibi İle Çalışmak 

Davetli Listesini ve Oturma Planını Ayarlamak 

Düğün günü yaklaştıkça telaşlanmak için pek çok sebebiniz olacağı için düğünlerde önemli bir yere sahip olan oturma planını son günlere bırakmadan hazırlamak size ilerleyen süreçte çok büyük bir rahatlık sağlayacaktır. Hem sizin kişisel rahatlığınız hem de nikahtaki kerameti görmek adına oluşturacağınız oturma düzeninin pek çok faydası da bulunmaktadır 

Davetli Listesini ve Oturma Planını Ayarlamak 

Damatlık ve Gelinlik Seçimi 

İyi bir organizasyonun en önemli noktası görüldüğü üzere iyi bir etkinlik takvimine sahip olmaktan geçmektedir. Yine aynı şekilde günlük hayat rutininizin veya iş hayatınızda sahip olduğunuz hareketli yaşam düğün işleri ile bir araya gelince bir büyük bir stres yüküne dönüşebilir. Bu nedenle küçük sürprizler ya da istenmeyen sonuçlarla karşılaşmak istemiyorsanız gelinlik ve damatlık seçimini son zamanlara bırakmadan halletmenizi tavsiye ederiz.

Damatlık ve Gelinlik Seçimi 

Hayalinizdeki Düğüne Uygun Bir Kıyafet Anlayışı Belirleme

Çoğu özel davette de görebileceğiniz gibi bir standart kıyafet kodunun belirlenmesi davetin şıklığını belirleyeceği gibi aynı zamanda hayalinizdeki düğüne de bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Kıyafet standartının yakalanmasının yanı sıra ayrıca çocuksuz bir düğün isterseniz bunu da yine davetiye de belirtme şansına sahipsiniz. Böylece hem siz hem de misafirlerinizin beklentilere uygun bir  düğün yaşamış olursunuz.

Hayalinizdeki Düğüne Uygun Bir Kıyafet Anlayışı Belirleme

Düğün Mekanını Belirleme

Hangi mevsim, hangi konseptte ve nasıl bir mekanda düğünün yapılacağına ilk başlarda karar vermek düğün için yapılacak tüm hazırlıkların da detayını genel çizgileri ile belirlemiş olacaktır. Örneğin deniz kenarında bir kumsal düğünü yapmak istiyorsanız bunun için en ideal aylar bahar ve yaz aylarıdır. Tabi ki bunun dışında isteğe bağlı olarak konseptler arası da geçişler mümkün olacaktır.

Düğün Mekanını Belirleme

İlk Dans ve Diğer Koreografiler

Düğününüzde yapacağınız ilk dansın hem düğün için hem de sizin için anlamı büyük olacaktır. Bu nedenle arzu ettiğiniz bir ilk dans müziği ile eğitmen hocalar eşliğinde ilk dansınıza hazırlanabilirsiniz. Daha sonraki şarkılar ve danslar içinse yine gelin ve damat olarak koreografiler belirlemek mümkün.

İlk Dans ve Diğer Koreografiler

Düğün Yemeği ve Pastası

Daha önce de belirttiğimiz üzere iyi bir iş planı takvimi böyle önemli organizasyonlarda hayat kurtarmaktadır. Şimdiki maddemiz ise düğün pastası ve yemeğinin belirlenmesi olacaktır. Düğün pastasının seçiminde organizasyon ekibi size yardımcı olacağı gibi sizin de lezzetine güvendiğiniz pastaneden de yardım alabilirsiniz. Düğünün yemekli ya da yemeksiz olacağını belirlemek de yine sizin tercihinize bağlı olarak gerçekleşecek bir durumdur. Düğün maliyetine, düğün saatinize ve tabi ki öncelik olarak sizin isteğinize göre yemekli bir düğün tercih edilebilir ya da edilemez. 

Düğün Yemeği ve Pastası

Gelin Ayakkabısı

Gelin ayakkabısı önemli bir detay. Hem gelin hem de damat tarafından düğün gününün güzel hatırlanması için gelin ayakkabısının rahatlığı inanamayacağınız çok unsuru etkilemektedir. Bir heves alınan şık ama asla rahat olmayan ayakkabılar ile düğünün ilk saatinin ardından gelinin ayaklarının ağrıması kaçınılmaz sondur. Bu sebeple şık ve aynı zamanda rahat bir ayakkabı tercih etmek önceliğiniz olmalı. Şık ve  acı veren ayakkabılardan vazgeçemeyen gelinlerimiz için ise yanlarına mutlaka birer yedek ayakkabı almalarını tavsiye ederiz.

Gelin Ayakkabısı

Kına Gecesi Düzenlenmesi 

Hem modern bir düğünün keyfine varmak hem de gelenekten kopmamak istiyorsanız kına gecesi atlanmaması gereken önemli ve eğlenceli adetlerimizden birisidir. Düğünden bir ya da birkaç gün önce yapılan bu mini organizasyonun da ayrı bir bütçe ve emek gerektirmektedir. Geçmişte sadece kadınlar arasında gerçekleştirilen bir organizasyon olsa da zaman içinde modernleşerek karma bir hal almıştır. Bu ekstra ve adetlerimizin günümüze yansıması olan geceyle düğün coşkunuzu ve heyecanınızı uzatabilirsiniz.

Kına Gecesi Düzenlenmesi

Hava Durumu 

Düğünün yapılacağı konsept ve mekana göre hava durumunun önemi değişiklik gösterse de çoğunluk düğününün en azından kendilerini ve misafirlerini ıslatmayacak bir havada geçmesini temenni eder. Bu sebeple düğün ve kına gecesi tarihi alırken hava durumu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Hatta öyle ki deniz kenarında düğün yapacaklar için lodos olup olmama durumu bile araştırılmalıdır.

Hava Durumu

Nikah Şahidi Seçimi

Bugüne kadar sizinle beraber gülen, sizinle beraber ağlayan  mutluluğunuza en az sizin kadar sevinecek dostlarınız veya aile dostlarınız vardır. Ve bu özel gününüzde nikah şahidi olmak onlar için de hem mutluluk verici hem de günü onlar açısından da unutulmaz kılacak bir unsurdur. Hem bu özel kişinin belirlenmesi işini sona bırakmamak hem de şahit olma ihtimali olan kişilere mutlu sona kavuşturmak için şahit seçimlerinizi bir an önce yapmalısınız. 

Bu maddelerden de anlaşılacağı  üzere düğün yapmak hem ciddi bir para hem de ciddi bir şekilde zaman ayırıp emek vermenizi gerektiren bir süreçtir. Bu sebeple yapılacaklar listenizi hazırladıktan sonra yapılacak sırayla koyulmak mükemmel bir düğün günü için verilebilecek en büyük tüyo olabilir.

Nikah Şahidi Seçimi


Düğün Organizasyonu Hizmetine mi İhtiyacın Var?

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Düğün Organizasyonu Hizmeti Verenler

PAMUK PRENSES DÜĞÜN ORGANİZASYONLARI LTD.şti.

PAMUK PRENSES DÜĞÜN ORGANİZASYONLARI LTD.şti.

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Selçuklu
Teklif İste Profil Görüntüle
Doğukan Alsay

Doğukan Alsay

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Uşak / Uşak
Teklif İste Profil Görüntüle
Hasan Akgun

Hasan Akgun

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir

Kurulduğumuz ilk günden itibaren misafirlerimizin ihtiyaçlarına en uygun şekilde yanıt verebil...

Teklif İste Profil Görüntüle
İzmir Organizasyon

İzmir Organizasyon

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Konak

Evlilik teklifi organizasyonu alanında profesyonel hizmet sağlıyoruz.

Teklif İste Profil Görüntüle
Retro Media Prodüksiyon

Retro Media Prodüksiyon

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İçel / Yenişehir
Teklif İste Profil Görüntüle
Ary ses sahne sistemleri

Ary ses sahne sistemleri

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Tuzla
Teklif İste Profil Görüntüle
Cihan Bedir

Cihan Bedir

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Teklif İste Profil Görüntüle
Sefer Tombaz

Sefer Tombaz

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sarıyer
Teklif İste Profil Görüntüle

Düğün Organizasyonu Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;