Radyatör Petek Temizliği Hizmeti Ortalama Ücretler

80₺ - 160₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

80₺ - 160₺ Ortalama Ücret
80₺ - 160₺ Ortalama Ücret
80₺ 160₺

Radyatör Petek Temizliği Ücret Rehberi

Petek Temizliği Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Radyatör petek temizleme fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak fiyatlar 50 TL’den başlayarak 230 TL ye, 300 TL ye kadar çıkabilmektedir. Fiyat belirlenirken radyatör peteklerin kaç tane olduğu önemlidir, bir ya da iki radyatör petek için 50 TL civarında bir bedel istenmektedir. Peteklerin sayısı arttıkça, fiyatlar da artmaktadır. Radyatör petek temizliği maliyeti üzerindeki belirleyici olan faktörleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

1. Alanın Büyüklüğü, Metrekaresi

Radyatör petek sistemlerinin temizliği hizmeti istenildiğinde önemli olan konu, ne kadarlık bir mekânın temizlenmesi gerektiğidir. Müstakil olan bir ev için ya da 10 katlı bir site apartmanın tüm katlarının temizlenmesi için farklı fiyatlar geçerli olacaktır. Müstakil bir evde 5 – 6 civarında bir radyatör petek olurken, apartmanda en az 45 – 50 tane radyatör petek olacaktır. Bu durum, radyatör petek temizliği maliyetini etkileyecektir. Büyük alanların radyatör petekleri daha büyük olduğundan temizlik fiyatları da daha fazla olacaktır. 

2. Radyatör Peteklerin Modelleri

Birçok radyatör petek modeli günümüzde kullanılmaktadır. Döküm radyatörleri, panel radyatörleri ve alüminyum radyatörleri olmak üzere farklı çeşitlerde radyatör petek modelleri bulunmaktadır. Modelin şekli, büyüklüğü, kapladığı alan gibi özellikler, radyatör peteklerin temizlenme süresini ve maliyetini belirlemektedir. Doğal olarak küçük ve büyük radyatör petek modelinde iki peteğin temizlenmesi, temizlenme süresi, temizlenme ücreti birbirinden farklı olacaktır. 

3. İşi Yapan Ustanın Uzmanlık Seviyesi

Radyatör petek temizliğinde tecrübesi 5 yıl olan ile tecrübesi 35 yıl olan iki ustanın alacağı ücret aynı olmayacaktır. Ustanın mesleki yeterlilik tecrübesi, sertifikaları, radyatör petek konusundaki yetkinliği, uzmanlık seviyesi radyatör petek temizliği maliyetini doğal olarak etkileyecektir. Daha az tecrübeli bir usta düşük, normal bir ücret isterken, radyatör petek temizliğinde en az 10 yıllık bir tecrübesi olan ustanın isteyeceği ücret yüksek bir meblağda olacaktır. Ustaların uzmanlıkları, maliyeti belirleyen en önemli unsurlardan biridir. 

4. Radyatör Peteklerin Markası ve Özellikleri

Radyatör peteklerden en yüksek verimi alabilmek için düzenli olarak peteklerimizi temizletmeliyiz. Uzmanların bu konuda radyatör petek temizliğinin düzenli olarak yapılmasını önerdiklerini biliyoruz. Farklı markalarda radyatör petekleri vardır ve bunların özellikleri, büyüklükleri, şekilleri, temizlenme şeklini oldukça etkilemektedir. Petek sayısı farklı olan radyatörler vardır. Ufak ve dar olandan geniş ve kocaman büyüklükteki radyatör peteklere kadar birçok şekilde petek bulunmaktadır. Her markanın radyatör peteği de birbirinden farklı olmaktadır. Bu durum, radyatör petek temizliği fiyatını belirleyen unsurlardan biridir. 

5. Radyatör Peteklerin Tesisat Durumları

Radyatör peteklerinde tesisat durumunun durumu, fiyatı belirleyen bir diğer faktördür. Tesisat durumu kötüyse bu durum radyatör peteklerin daha kirli olmasına neden olacaktır. Radyatör peteklerin tesisatının da iyi döşenmiş olması, radyatör peteklerden daha iyi verim almak ve temiz olmaları açısından önemlidir. Tesisatı ustalara iyi yaptırmalısınız ki radyatör petekleriniz daha iyi çalışsın ve daha temiz olsun. 

Radyatör Petek Temizliği Hizmeti Genel İşlemleri

Radyatör peteklerinin temizliğinde yapılan genel işlemler sırasıyla şunlardır:
 • Temizliğin yapılacağı alanda radyatör peteklerin ilk olarak tesisat durumlarına bakılır. Sorun olan tesisatların ustası tarafından yaptırılması, temizliğin daha iyi olması açısından önemlidir. 
 • Tesisat iyiyse radyatör petek temizliği hizmetine başlanabilir. 
 • Bazı radyatör peteklerin temizliğinde peteklerin teker teker sökülerek temizlenmesi gerekebilmektedir. Böyle bir durumda uzman kadromuz işi en iyi şekilde, sırasıyla yapmaktadır. 
 • Petekler, makine ile çıkartılmadan da temizlenebilmektedir. 
 • Peteklerin teker teker çıkartılması ve tek tek temizlenmesi ya da çıkartılmadan temizlenmesi durumları radyatör peteğe bağlı olarak değişir. Usta tarafından en uygun yöntem belirlenmektedir.
 • Radyatör peteğe makine bağlanır ve temizleme işlemi yapılır. 
 • Radyatör petek temizliği makinesi, radyatör peteğe bağlanır ve yaklaşık olarak en az 40 – 45 dakika kadar iyice temizlenir. Radyatör petek büyükse bu süre daha da uzayabilir. Ön yıkama denilen bu aşama ilk temizlik aşamasıdır ve petekteki kirli su ve maddeleri yok etmek ön yıkamayla amaçlanmaktadır. 
 • Makine ile ön yıkama yapıldıktan sonra kimyasal bir maddeyle radyatör petekleri daha iyi, ikinci kez temizlenir. Makine ile petek temizliği 2. aşamadır ve kimyasal madde bu aşamada kullanılır.
 • Radyatör peteğin sayısı ve büyüklüğüne göre en son 3. aşamaya geçilir. Burada kimyasal maddeyle temizlenen petekler temiz su ile temizlenir. Bu işlemin tamamı tesisatın ve peteğin kirlilik durumuna göre değişmektedir. En az 3 saat en fazla 5 saat arasında radyatör petek temizliği süresi değişiklik göstermektedir.
 • Yapılan en az 3 saatlik son temizlikte temizliğin son aşamasına gelinir.
 • Radyatör peteklerin su durumu, basıncı, havası temizlik aşamasından sonra iyice kontrol edilir ve sağlama alınır. Radyatör peteği çalıştırılır ve temizliğin son kontrolü yapılır.
 • Radyatör petek temizliği hizmeti tamamlanmış olur.

Radyatör Petek Temizliği Hizmeti Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Radyatör petek temizliği hizmeti öncesinde dikkat edilecek bazı noktalar vardır. Bunlara uyarak daha yüksek verimler alabilirsiniz. Radyatör petek temizliği yaptıracakların dikkat etmesi gerekenler aşağıda sıralanmıştır:
 • Radyatör petekleri kış aylarında yüksek dereceyle çalıştırdığımızda ortam çok ısınmıyorsa bu durumda radyatör peteklerinizi kış ayından önce iyice temizletmeye özen göstermelisiniz. Kış ayından önce yapılacak temizlik ile radyatör petekleriniz en yüksek verimiyle çalışacaktır. 
 • Radyatör petek temizliği öncesinde bir usta ile çalışmanız, bu doğrultuda araştırma yapmanız gerekir.
 • Radyatör petek temizliği ücreti konusunda usta ile iş öncesinde mutlaka anlaşın. İşiniz bitince radyatör petek ustasına hizmet ücretini ödeyin.
 • Radyatör peteğinizin temizliğini yaptırmadan önce çalışacağınız ustayla daha önce çalışmış insanların yorumlarını dikkate alın, ustanızı ona göre seçin.
 • Radyatör peteğinizin markası, kullanım kılavuzunu ustaya vererek, petek hakkında ustanıza bir ön bilgi verebilirsiniz. Ne zaman petekler konuldu, peteğin kılavuzu, garanti süresini çalışacağınız ustayla paylaşın. 
 • Bir doktor hastası ile ilgili nasıl bir ön bilgi alarak onu tedavi ediyorsa, radyatör petek ustası da peteğiniz hakkında ön bilgi alarak işine başlar. Böylece daha hızlı, etkili ve verimli sonuçlar elde edersiniz.

Radyatör Petek Temizliği Hizmeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Radyatör petek temizliği hizmetinde dikkat edilmesi gereken maddelere bir bakalım. Radyatör petek temizliği sonrasında herkesin dikkat etmesi gereken noktalar aşağıda sıralandığı gibidir:
 • Radyatör ustası, temizliği bitirdikten sonra ustanızdan konu hakkında bilgi almalısınız. Detayları ustanızdan öğrenerek hangi durumlarda ustayı çağırmanız, ne yapmanız gerektiğini iyice öğrenebilirsiniz. 
 • Radyatör petek temizliği bitince, peteklerinizi kontrol etmeli ve eksiklik ya da bir farklılık görürseniz bunu hemen ustayla konuşmanız, belirtmeniz gerekmektedir.
 • Radyatör petek temizliği sonrasında sözleşme imzalandıysa ona göre davranılmaya özen gösterilmelidir.
 • Radyatör petek temizliği bitince ustanıza anlaştığınız miktardaki meblağı ödemelisiniz. Fiyatın iş bittikten sonra ödenmesi, her iki taraf için de daha uygun olacaktır.
 • Radyatör petek temizliği sonrasında ustanızla iletişim halinde kalmalı, telefonunu almalı, herhangi bir sorunla karşılaştığınızda hemen ustanıza ulaşabilmelisiniz. 
 • Radyatör petek temizliği hizmeti aldıktan sonra yorum yazarak, sizden sonra hizmet alacak kişilere yardımcı olabilirsiniz.

Radyatör Petek Temizliği Hizmet Verenler

Samet Keskin

Samet Keskin

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Ünye

Peteklerinizi kırmadan dökmeden temiz bir şekilde ilaçlı , ilaçsız temizliyoruz

Teklif İste Profil Görüntüle
Ehil Tesisat

Ehil Tesisat

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sakarya / Adapazarı
Teklif İste Profil Görüntüle
Kenan Cin

Kenan Cin

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Tuzla

Kutay Tesisat olarak 2002den beri profesyonel tesisat hizmetleri vermekteyiz

Teklif İste Profil Görüntüle
Leyla Görür

Leyla Görür

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Siirt / Kurtalan

Her türlü temizlik işleriniz itina ile yapilir

Teklif İste Profil Görüntüle
Cemile Türk

Cemile Türk

0 0 Yorum
4 Kişi Seçti Sakarya / Serdivan
Teklif İste Profil Görüntüle
Serkan Pekdemir

Serkan Pekdemir

5 1 Yorum
3 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa

15 yillik tecrübe ile her türlü temizlik işleriniz itina ile yapılır.

Teklif İste Profil Görüntüle
Valense Housekeeping

Valense Housekeeping

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Teklif İste Profil Görüntüle
Selim Aydoğan

Selim Aydoğan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Kadıköy

Firma olarak 2009 yılından itibaren hizmet sektörü olarak hizmet vermekteyiz.. İstanbul Anadolu...

Teklif İste Profil Görüntüle
İshak Yildirim

İshak Yildirim

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Hatay / Antakya
Teklif İste Profil Görüntüle
Miragrup temizlik hizmetleri

Miragrup temizlik hizmetleri

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik

Teklif İste Profil Görüntüle
Kutay oto kurtarma Mikail yılmaz

Kutay oto kurtarma Mikail yılmaz

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Keçiören

Kanalizazyon yenileme Kanalizazyon tıkanık açma Tıkanık tuvalet Tıkanık lavabo Tıkanık ...

Teklif İste Profil Görüntüle
Hamza Korkmaz

Hamza Korkmaz

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şahinbey
Teklif İste Profil Görüntüle
Güngör Çakıl

Güngör Çakıl

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Tepebaşı
Teklif İste Profil Görüntüle
Halil Doruk

Halil Doruk

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Denizli / Merkezefendi
Teklif İste Profil Görüntüle
Abdulaziz Savayıl

Abdulaziz Savayıl

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca

Peteklerinizi petek temizleme makinası ile itina ile temizliğini yapıyoruz ayrıca istediğiniz g...

Teklif İste Profil Görüntüle
AKTİF TEMIZLIK & ILAÇLAMA

AKTİF TEMIZLIK & ILAÇLAMA

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Elazığ / Merkez
Teklif İste Profil Görüntüle
Mustafa Şen

Mustafa Şen

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sakarya / Karasu
Teklif İste Profil Görüntüle
Halil Hopa

Halil Hopa

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Balıkesir / Edremit
Teklif İste Profil Görüntüle
Tacettin Dukan

Tacettin Dukan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Melikgazi
Teklif İste Profil Görüntüle
Hakan Karabulut

Hakan Karabulut

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sivas / Merkez
Teklif İste Profil Görüntüle
Ferhat Boz

Ferhat Boz

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi
Teklif İste Profil Görüntüle

Radyatör Petek Temizliği Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;