Radyatör Petek Temizliği Hizmeti Ortalama Ücretler

80₺ - 160₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

80₺ - 160₺ Ortalama Ücret
80₺ - 160₺ Ortalama Ücret
80₺ 160₺

Radyatör Petek Temizliği Ücret Rehberi

Petek Temizliği Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Radyatör petek temizleme fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak fiyatlar 50 TL’den başlayarak 230 TL ye, 300 TL ye kadar çıkabilmektedir. Fiyat belirlenirken radyatör peteklerin kaç tane olduğu önemlidir, bir ya da iki radyatör petek için 50 TL civarında bir bedel istenmektedir. Peteklerin sayısı arttıkça, fiyatlar da artmaktadır. Radyatör petek temizliği maliyeti üzerindeki belirleyici olan faktörleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

1. Alanın Büyüklüğü, Metrekaresi

Radyatör petek sistemlerinin temizliği hizmeti istenildiğinde önemli olan konu, ne kadarlık bir mekânın temizlenmesi gerektiğidir. Müstakil olan bir ev için ya da 10 katlı bir site apartmanın tüm katlarının temizlenmesi için farklı fiyatlar geçerli olacaktır. Müstakil bir evde 5 – 6 civarında bir radyatör petek olurken, apartmanda en az 45 – 50 tane radyatör petek olacaktır. Bu durum, radyatör petek temizliği maliyetini etkileyecektir. Büyük alanların radyatör petekleri daha büyük olduğundan temizlik fiyatları da daha fazla olacaktır. 

2. Radyatör Peteklerin Modelleri

Birçok radyatör petek modeli günümüzde kullanılmaktadır. Döküm radyatörleri, panel radyatörleri ve alüminyum radyatörleri olmak üzere farklı çeşitlerde radyatör petek modelleri bulunmaktadır. Modelin şekli, büyüklüğü, kapladığı alan gibi özellikler, radyatör peteklerin temizlenme süresini ve maliyetini belirlemektedir. Doğal olarak küçük ve büyük radyatör petek modelinde iki peteğin temizlenmesi, temizlenme süresi, temizlenme ücreti birbirinden farklı olacaktır. 

3. İşi Yapan Ustanın Uzmanlık Seviyesi

Radyatör petek temizliğinde tecrübesi 5 yıl olan ile tecrübesi 35 yıl olan iki ustanın alacağı ücret aynı olmayacaktır. Ustanın mesleki yeterlilik tecrübesi, sertifikaları, radyatör petek konusundaki yetkinliği, uzmanlık seviyesi radyatör petek temizliği maliyetini doğal olarak etkileyecektir. Daha az tecrübeli bir usta düşük, normal bir ücret isterken, radyatör petek temizliğinde en az 10 yıllık bir tecrübesi olan ustanın isteyeceği ücret yüksek bir meblağda olacaktır. Ustaların uzmanlıkları, maliyeti belirleyen en önemli unsurlardan biridir. 

4. Radyatör Peteklerin Markası ve Özellikleri

Radyatör peteklerden en yüksek verimi alabilmek için düzenli olarak peteklerimizi temizletmeliyiz. Uzmanların bu konuda radyatör petek temizliğinin düzenli olarak yapılmasını önerdiklerini biliyoruz. Farklı markalarda radyatör petekleri vardır ve bunların özellikleri, büyüklükleri, şekilleri, temizlenme şeklini oldukça etkilemektedir. Petek sayısı farklı olan radyatörler vardır. Ufak ve dar olandan geniş ve kocaman büyüklükteki radyatör peteklere kadar birçok şekilde petek bulunmaktadır. Her markanın radyatör peteği de birbirinden farklı olmaktadır. Bu durum, radyatör petek temizliği fiyatını belirleyen unsurlardan biridir. 

5. Radyatör Peteklerin Tesisat Durumları

Radyatör peteklerinde tesisat durumunun durumu, fiyatı belirleyen bir diğer faktördür. Tesisat durumu kötüyse bu durum radyatör peteklerin daha kirli olmasına neden olacaktır. Radyatör peteklerin tesisatının da iyi döşenmiş olması, radyatör peteklerden daha iyi verim almak ve temiz olmaları açısından önemlidir. Tesisatı ustalara iyi yaptırmalısınız ki radyatör petekleriniz daha iyi çalışsın ve daha temiz olsun. 

Radyatör Petek Temizliği Hizmeti Genel İşlemleri

Radyatör peteklerinin temizliğinde yapılan genel işlemler sırasıyla şunlardır:
 • Temizliğin yapılacağı alanda radyatör peteklerin ilk olarak tesisat durumlarına bakılır. Sorun olan tesisatların ustası tarafından yaptırılması, temizliğin daha iyi olması açısından önemlidir. 
 • Tesisat iyiyse radyatör petek temizliği hizmetine başlanabilir. 
 • Bazı radyatör peteklerin temizliğinde peteklerin teker teker sökülerek temizlenmesi gerekebilmektedir. Böyle bir durumda uzman kadromuz işi en iyi şekilde, sırasıyla yapmaktadır. 
 • Petekler, makine ile çıkartılmadan da temizlenebilmektedir. 
 • Peteklerin teker teker çıkartılması ve tek tek temizlenmesi ya da çıkartılmadan temizlenmesi durumları radyatör peteğe bağlı olarak değişir. Usta tarafından en uygun yöntem belirlenmektedir.
 • Radyatör peteğe makine bağlanır ve temizleme işlemi yapılır. 
 • Radyatör petek temizliği makinesi, radyatör peteğe bağlanır ve yaklaşık olarak en az 40 – 45 dakika kadar iyice temizlenir. Radyatör petek büyükse bu süre daha da uzayabilir. Ön yıkama denilen bu aşama ilk temizlik aşamasıdır ve petekteki kirli su ve maddeleri yok etmek ön yıkamayla amaçlanmaktadır. 
 • Makine ile ön yıkama yapıldıktan sonra kimyasal bir maddeyle radyatör petekleri daha iyi, ikinci kez temizlenir. Makine ile petek temizliği 2. aşamadır ve kimyasal madde bu aşamada kullanılır.
 • Radyatör peteğin sayısı ve büyüklüğüne göre en son 3. aşamaya geçilir. Burada kimyasal maddeyle temizlenen petekler temiz su ile temizlenir. Bu işlemin tamamı tesisatın ve peteğin kirlilik durumuna göre değişmektedir. En az 3 saat en fazla 5 saat arasında radyatör petek temizliği süresi değişiklik göstermektedir.
 • Yapılan en az 3 saatlik son temizlikte temizliğin son aşamasına gelinir.
 • Radyatör peteklerin su durumu, basıncı, havası temizlik aşamasından sonra iyice kontrol edilir ve sağlama alınır. Radyatör peteği çalıştırılır ve temizliğin son kontrolü yapılır.
 • Radyatör petek temizliği hizmeti tamamlanmış olur.

Radyatör Petek Temizliği Hizmeti Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Radyatör petek temizliği hizmeti öncesinde dikkat edilecek bazı noktalar vardır. Bunlara uyarak daha yüksek verimler alabilirsiniz. Radyatör petek temizliği yaptıracakların dikkat etmesi gerekenler aşağıda sıralanmıştır:
 • Radyatör petekleri kış aylarında yüksek dereceyle çalıştırdığımızda ortam çok ısınmıyorsa bu durumda radyatör peteklerinizi kış ayından önce iyice temizletmeye özen göstermelisiniz. Kış ayından önce yapılacak temizlik ile radyatör petekleriniz en yüksek verimiyle çalışacaktır. 
 • Radyatör petek temizliği öncesinde bir usta ile çalışmanız, bu doğrultuda araştırma yapmanız gerekir.
 • Radyatör petek temizliği ücreti konusunda usta ile iş öncesinde mutlaka anlaşın. İşiniz bitince radyatör petek ustasına hizmet ücretini ödeyin.
 • Radyatör peteğinizin temizliğini yaptırmadan önce çalışacağınız ustayla daha önce çalışmış insanların yorumlarını dikkate alın, ustanızı ona göre seçin.
 • Radyatör peteğinizin markası, kullanım kılavuzunu ustaya vererek, petek hakkında ustanıza bir ön bilgi verebilirsiniz. Ne zaman petekler konuldu, peteğin kılavuzu, garanti süresini çalışacağınız ustayla paylaşın. 
 • Bir doktor hastası ile ilgili nasıl bir ön bilgi alarak onu tedavi ediyorsa, radyatör petek ustası da peteğiniz hakkında ön bilgi alarak işine başlar. Böylece daha hızlı, etkili ve verimli sonuçlar elde edersiniz.

Radyatör Petek Temizliği Hizmeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Radyatör petek temizliği hizmetinde dikkat edilmesi gereken maddelere bir bakalım. Radyatör petek temizliği sonrasında herkesin dikkat etmesi gereken noktalar aşağıda sıralandığı gibidir:
 • Radyatör ustası, temizliği bitirdikten sonra ustanızdan konu hakkında bilgi almalısınız. Detayları ustanızdan öğrenerek hangi durumlarda ustayı çağırmanız, ne yapmanız gerektiğini iyice öğrenebilirsiniz. 
 • Radyatör petek temizliği bitince, peteklerinizi kontrol etmeli ve eksiklik ya da bir farklılık görürseniz bunu hemen ustayla konuşmanız, belirtmeniz gerekmektedir.
 • Radyatör petek temizliği sonrasında sözleşme imzalandıysa ona göre davranılmaya özen gösterilmelidir.
 • Radyatör petek temizliği bitince ustanıza anlaştığınız miktardaki meblağı ödemelisiniz. Fiyatın iş bittikten sonra ödenmesi, her iki taraf için de daha uygun olacaktır.
 • Radyatör petek temizliği sonrasında ustanızla iletişim halinde kalmalı, telefonunu almalı, herhangi bir sorunla karşılaştığınızda hemen ustanıza ulaşabilmelisiniz. 
 • Radyatör petek temizliği hizmeti aldıktan sonra yorum yazarak, sizden sonra hizmet alacak kişilere yardımcı olabilirsiniz.

Radyatör Petek Temizliği Hizmet Verenler

Aysel Toprakci

Aysel Toprakci

5.0 5 Yorum
22 Kişi Seçti Kocaeli / Gebze

Ev temizligi cam ve ofis temizligi

Profil Görüntüle
Yusuf Yılmaz

Yusuf Yılmaz

5.0 1 Yorum
2 Kişi Seçti İstanbul / Sarıyer

15 yıllık tecrübe ile kaliteli hizmet

Profil Görüntüle
Serkan Pekdemir

Serkan Pekdemir

5.0 1 Yorum
3 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa

15 yillik tecrübe ile her türlü temizlik işleriniz itina ile yapılır.

Profil Görüntüle
Gamze Küçük

Gamze Küçük

1.0 1 Yorum
2 Kişi Seçti Ankara / Mamak

Isimde iyidirim severek yapiyorum

Profil Görüntüle
Adana murat temizlik

Adana murat temizlik

1.0 1 Yorum
2 Kişi Seçti Adana / Yüreğir
Profil Görüntüle
Etem Turan

Etem Turan

1.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti Aydın / Buharkent
Profil Görüntüle
batman Rojava halı koltuk oto yıkama inşaat sonrası temizlik 05375100472

batman Rojava halı koltuk oto yıkama inşaat sonrası temizlik 05375100472

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Batman / Merkez

batman Rojava halı koltuk oto yıkama inşaat sonrası temizlik 05375100472

Profil Görüntüle
Mehmet Oğuz

Mehmet Oğuz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Hatay / Antakya
Profil Görüntüle
öz teknik

öz teknik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
ayhan demirci

ayhan demirci

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Yalova / Çiftlikköy
Profil Görüntüle
Faruk has

Faruk has

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenyurt
Profil Görüntüle
soner altın

soner altın

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Gebze
Profil Görüntüle
Doruk Temizlik Hizmetleri

Doruk Temizlik Hizmetleri

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Muğla / Bodrum
Profil Görüntüle
Yaren Ag

Yaren Ag

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye
Profil Görüntüle
Tolga Kaan Karan

Tolga Kaan Karan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ataşehir
Profil Görüntüle
Gizem kuzucuk

Gizem kuzucuk

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Torbalı

çok severek yapıyorum işimi

Profil Görüntüle
Yarız Tesisat

Yarız Tesisat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Avcılar
Profil Görüntüle
doğan halistoprak

doğan halistoprak

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Seferihisar
Profil Görüntüle
Turgut tesisat

Turgut tesisat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler
Profil Görüntüle
yiğit temizlik

yiğit temizlik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi
Profil Görüntüle
ümit özcan

ümit özcan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Keçiören
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Radyatör Petek Temizliği Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.