Klima Temizliği Hizmeti Ortalama Ücretler

40₺ - 399₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

40₺ - 399₺ Ortalama Ücret
40₺ - 399₺ Ortalama Ücret
40₺ 399₺

Klima Temizliği Ücret Rehberi

Klima Temizliği Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Klima temizliği fiyatları birçok faktöre göre değişen bir maliyettir. Ortalama olarak klima temizliğinin fiyatı 50 TL ile 300 TL arasında değişmekte, bazı durumlara göre 300 TL’nin üstüne de çıkabilmektedir. Klimalar, duvar tipi, salon tipi, kaset tipi, kanallı tip, multi klima tipi, yer – tavan tipi klima gibi çeşitli özelliklere ayrılır. Klimaların temizliğinde klimanın ne tür bir klima olduğu büyük önem taşır. Klima temizliği fiyatı tipine göre, modeline ve temizlenme zorluğuna göre değişiklik göstermektedir. Klima temizliği maliyeti üzerindeki belirleyici olan faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz:

1) Klimanın Tipi

Klimanın özelliği nasıl bir çeşit klima olduğu, klima temizliğinin fiyatını belirlemektedir. Duvar tipli klimalar, kaset tipli klimalar, salon tipli klimalar, kanallı tipte klimalar, multi klimalar, yer tavan tipli klimalar olarak sayabileceğimiz çeşitli klima tipleri vardır. Klimanın şekli, parçaları, tipinin özellikleri, büyüklüğü gibi unsurlar klima temizliğinin ne kadar süreceğini belirler. Klimanın tipi, klima temizliği fiyatını belirleyen en önemli maddedir.

2) Klimaların Sayısı

Klimanın sayısı, temizliğin süresini ve zorluğunu belirleyen en önemli maddelerden biridir. Restoran, otel, iş yerleri gibi alanlarda çok fazla klima vardır ve bu durum klima temizliği fiyatını artıran en önemli unsurdur. Restorandaki 15 klima ile bir evdeki 2 klimanın temizlenmesi maliyeti doğal olarak birbirinden farklı olacaktır. Klimaların sayısı arttıkça klima temizliği fiyatı da artmaktadır.

3) Klima Parçaları

Klimanın parçaları hassasiyetle ayrılmalı, çıkartılan parçalar çıkarılarak klimanın ana gövdesi ilk olarak iyice temizlenmelidir. Klima parçalarının sayısı arttıkça temizliğin maliyeti de artmaktadır. Klima parçalarının sayısının çokluğu temizliğin zaman olarak da uzamasına sebep olur. Bu konuda klimanın tipi de önemlidir. Hangi marka klimaysa parça sayısı ona göre değişiklik gösterecektir. Klima parçalarının temizlenme zorluğu da, parça sayılarının fazlalığı da fiyatta artışa sebep olacaktır. 

4) Klimanın Temizlenme Sayısı

Klimanızı firmamıza düzenli aralıklarla temizletmeniz sizlere uygun ve cazip fiyat teklifleri sunmamıza neden olacaktır. İş yerindeki bir ortamın 4 ayda bir klimalarını düzenli temizletmesi iş fiyatlanmasında uygun fiyat tekliflerini doğuracaktır.

Klima Temizliği Hizmeti Genel İşlemleri

Klima temizliği hizmetinde her ayrıntı dikkatli bir şekilde yapılır ve klima özenle temizlenir. Klima temizliği hizmeti genel işlemleri aşağıda sıralanmıştır:
 • Klima temizliği öncesi elektrik kontrolü yapılır ve klima tamamen kapatılır.
 • Tüm elektrik devreleri iyice kapatılır, kontrolü yapılır ve temizliğe başlanır.
 • Klimadaki iç ve dış parçaların çıkartılması
 • Klima ana gövdesi dışındaki tüm üniteler sırasıyla çıkartılarak klima temizliğine hazırlık yapılır. 
 • Ortam kirletilmeden uygun aparatlar çevreye yerleştirilir, böylece ev ya da ofis ortamının temiz kalması sağlanır.
 • Uzman bir kişi, eğitimli birinin klima temizliği öncesinde klima parçalarına zarar vermeden klima ünitelerini teker teker çıkartması gerekir. Firmamız klima temizliği yapan tüm çalışanlar, klimaya zarar vermeden bu işlemi yapmaktadırlar ve bu konuda gerekli tecrübeye sahiptirler.
 • Klima temizleme malzemesi klimanın altından geçirilir ve üzerinden tutturulur. 
 • Klima montajı yapılır.
 • Klima dezenfekte ilacı ile iyice temizlenir, gerekli yerlere ilaç sıkılır.
 • Ardından fırçayla temizlik daha üst seviyede yapılır, ilaç her yere dağıtılır, güzelce dezenfekte edilir. 
 • Klima temizliği makinesi ile klima yıkanır, her yeri temizlenir. Özel borusu ve sıvısı olan bu makine klima temizliği için kullanılan bir tasarımdır. 
 • Klima temizliği bittikten sonra, klima temizlik aparatları sökülmez, bu şekilde kalır.
 • Birkaç saat bu şekilde klima kurumaya bekletilir. 
 • Klima temizliği bitti ve boru, malzeme, temizlik araçları çıkartılır.
 • Klima temizliği sonrası kurutulan yerler kontrol edilir.
 • Klima üniteleri silinerek, temizlenerek yerlerine takılır. 
 • Tüm klima parçaları sırasıyla takıldıktan sonra klimanın çalışması kontrol edilir.
 • Klima temizliği böylece bitmiş olur.

Klima Temizliği Hizmeti Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima temizliği önemli bir konudur ve bir klima düzenli olarak temizlenmezse tehlike saçar, havaya zararlı bir hava yayar. Bu açıdan klima temizliği düzenli yaptırılmalıdır. Klima temizliği öncesinde dikkat edilmesi gerekenleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Klima temizliği konusunda bir uzmanla çalışmalısınız. Klima parçalarına zarar vermeden sökecek, parçaları ve klimanın ana gövdesini dikkatli bir şekilde temizleyecek biriyle çalışmaya özen göstermelisiniz.
 • Günümüzde her firmanın, iş yerinin bir internet sitesi ve sitelerinde müşterilerinin yorumları bölümü bulunmaktadır. Bu yorumları dikkatlice okuyarak klima temizliği konusunda çalışacağınız kişilere dikkatlice karar vermelisiniz. Bu özelliklere göre klima temizliği firmalarını araştırabilirsiniz.
 • Klima temizliği ücreti konusunda klima temizliği yapılmadan önce anlaşmanız gerekmektedir. 
 • Klima temizliği ile ilgili herhangi bir anlaşma yapmayı düşünüyorsanız sözleşme metnini iş öncesinde hazır etmeniz gerekir. 
 • Klimanızı ve en son ne zaman temizlettiğinizi, klimanın daha önceki tüm temizleme işlemlerini klima temizliği yapacak ustayla detaylıca konuşmalısınız. Önden tam bir bilgi vermelisiniz ki, klima temizliği daha iyi bir şekilde yapılabilsin.
 • Klimalar iş yerlerinin vazgeçilmezidir. Klimasız bir ortamda çalışmak da epey güçtür. Bu açıdan bir iş yeri genelde tatile girdiğinde temizlenmeye verilir, temizlik ekibi çağırılır. Böylece iş yerindeki işler ve müşteriler, çalışanlar bu durumdan etkilenmemiş olur. 
 • Ofis gibi yerlerde temizlenecek klima temizliğini iş saatleri dışında ayarlamaya özen göstermelisiniz. Büyük bir iş yerinde genelde bölüm bölüm klima temizlikleri sırayla yapılarak, işlerin etkilenmesinin önüne geçilmektedir.
 • Büyük bir ofisiniz varsa iş yeri klima sayısı çok fazlaysa büyük bir klima temizleme ekibini firmanızdan isteyebilir, böylece klima temizliği işlerinizi daha kısa zamanda kolayca halledebilirsiniz.
 • Klimaları kışın daha çok kullandığımızdan kış ayına girmeden önce mutlaka bir klima temizliği yaptırmalısınız. Yaz sıcağında da konfor sağlayan klimaların temizliğini düzenli yaptırmanızda ayrı bir önem taşımaktadır.

Klima Temizliği Hizmeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima temizliği hizmeti sonrasında, temizlik tamamen bittikten sonra dikkat edilmesi gerekenleri sizler için aşağıda sıraladık:

 • Klima temizliği hizmeti aldıktan sonra klimanızı çalıştırarak kontrol etmelisiniz. Klima temizliği ustasının yanında kontrol ederek, herhangi bir çalışmama durumunda ustanın müdahale etmesini sağlayabilirsiniz.
 • Sözleşme imzaladıysanız iş bitiminde kontrol ederek, sözleşme metni maddelerinin yapılıp yapılmadığını, anlaşmanın dışında herhangi bir olayın olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Klima temizliği bittikten sonra anlaştığınız fiyatı klima temizliği firmasına ödemeniz gerekmektedir. Zaten iş öncesinde klima temizliği maliyetini belirlediğiniz için, iş sonrasında geriye sadece klima temizliği ücretini ödemek kalır.
 • Klima temizliğini yaptırdığınız firmanın işini sağlam, dayanıklı, hızlı, temiz ve istediğiniz gibi yapması üzerine işi beğendiğiniz için klima temizliği ustasının ya da ekipten birinin telefonunu almayı mutlaka unutmayın. Sonraki klima temizliğinde aynı firmayla çalışarak, işlerinizi düzenli olarak bu firmayla halledebilirsiniz. Müşteriler genelde bir klima temizliği hizmetini beğenince her zaman aynı ekiple çalışmak isterler. Çünkü işini beğendikleri bir ekip bulmuşlardır ve artık başka bir klima temizleme ekibine ihtiyaçları kalmaz.
 • Klima temizliği hizmetinizi aldıktan sonra iş yaptığınız firmanın internet sitesine iş hakkındaki yorumunuzu mutlaka yazmalısınız. Böylece sizden sonra klima temizliği hizmeti alacak insanlara bir fikir vermiş olursunuz.

Klima Temizliği Hizmet Verenler

GÖKÇEN TEKNİK KLİMA KOMBİ VE BEYAZ EŞYA SERVİSİ

GÖKÇEN TEKNİK KLİMA KOMBİ VE BEYAZ EŞYA SERVİSİ

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi
Teklif İste Profil Görüntüle
Leyla Görür

Leyla Görür

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Siirt / Kurtalan

Her türlü temizlik işleriniz itina ile yapilir

Teklif İste Profil Görüntüle
Serkan Pekdemir

Serkan Pekdemir

5 1 Yorum
3 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa

15 yillik tecrübe ile her türlü temizlik işleriniz itina ile yapılır.

Teklif İste Profil Görüntüle
Saray Halı Yıkama ve Temizlik İşleri

Saray Halı Yıkama ve Temizlik İşleri

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Efeler
Teklif İste Profil Görüntüle
Alhan Temizlik Hizmetleri

Alhan Temizlik Hizmetleri

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Efeler

ALHAN TEMİZLİK OLARAK AYDIN İL VE İLÇELERDE 12 YILDIR PROFOSYONEL YIKAMA VE TEMİZLİK HİZMET...

Teklif İste Profil Görüntüle
İshak Yildirim

İshak Yildirim

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Hatay / Antakya
Teklif İste Profil Görüntüle
Miragrup temizlik hizmetleri

Miragrup temizlik hizmetleri

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Pendik

Teklif İste Profil Görüntüle
TERCİH SOĞUTMA

TERCİH SOĞUTMA

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Toroslar
Teklif İste Profil Görüntüle
Hamza Korkmaz

Hamza Korkmaz

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şahinbey
Teklif İste Profil Görüntüle
Naim Güler

Naim Güler

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Hatay / Antakya

Klima bakım onarım servisi montajı

Teklif İste Profil Görüntüle
IŞILTI TEMIZLIK

IŞILTI TEMIZLIK

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Mersin / Yenişehir
Teklif İste Profil Görüntüle
ProSel Klima

ProSel Klima

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye

ProSel Klima 0216 365 66 68 0552 613 1837 adres: Aşağı Dudullu mahallesi Osmanlı CAD no 17 A ...

Teklif İste Profil Görüntüle
Jetteknik

Jetteknik

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit

Klima kombi beyaz eşya sektöründe faaliyet göstermekteyiz

Teklif İste Profil Görüntüle
Nefes Group

Nefes Group

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Konak
Teklif İste Profil Görüntüle
Davut Bozkurt

Davut Bozkurt

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü
Teklif İste Profil Görüntüle
Kadir Özkan

Kadir Özkan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Osmangazi
Teklif İste Profil Görüntüle
ERAY TEMİZLİK HİZMETLERİ

ERAY TEMİZLİK HİZMETLERİ

0 0 Yorum
1 Kişi Seçti Kastamonu / Merkez
Teklif İste Profil Görüntüle
Bulut Yiğit

Bulut Yiğit

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye

www.mevsimselklima.com

Teklif İste Profil Görüntüle
TKNclean

TKNclean

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Konyaaltı
Teklif İste Profil Görüntüle
3en Temizlik Halı Perde Koltuk Yıkama ve Kuru Temizleme

3en Temizlik Halı Perde Koltuk Yıkama ve Kuru Temizleme

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Selçuklu
Teklif İste Profil Görüntüle
fatih akman

fatih akman

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Küçükçekmece

siz değerli tüketicilerimize petek tesisat temizligini 4 adete kadar makine ve ilaç kulanarak pr...

Teklif İste Profil Görüntüle

Klima Temizliği Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;