Anahtar Teslim İnşaat Hizmeti Ortalama Ücretler

7000₺ - 480000₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

7000₺ - 480000₺ Ortalama Ücret
7000₺ - 480000₺ Ortalama Ücret
7000₺ 480000₺

Anahtar Teslim İnşaat Ücret Rehberi

Anahtar teslim inşaat ile kullanıma hazır hale gelen binaların teslimi sağlanır. İsteklere bağlı olarak binadaki tüm dekorasyon ve tesisat işlemleri tamamlanır. Ev, iş yeri ya da ofis benzeri farklı amaçlar ile kullanılabilecek anahtar teslim inşaat hizmeti için ara.com.tr sizleri bekliyor. Anahtar teslim inşaat fiyatları, çok sayıda faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Genel olarak fiyatlar 10000 TL ila 1000000 TL arasında bina büyüklüğü başta olmak üzere çeşitli unsurlar hesaba katılarak değişir. Anahtar teslim inşaat ücreti üzerindeki belirleyici unsurlar aşağıda sıralandığı gibidir. 

Anahtar Teslim İnşaat Maliyetini Belirleyen Genel Unsurlar

1. Metrekare

Diğer inşaat hizmetlerinde de olduğu gibi anahtar teslim inşaatlarda da fiyatı değiştiren en önemli faktör metrekaredir. Kullanıcı isteklerine göre binanın metrekaresi arttıkça ödenmesi gereken toplam meblağ da artış gösterir. Daha geniş evler için kullanılan malzeme miktarı, harcanan emek ve zaman daha fazladır. Bu nedenle fiyatların daha yüksek olması son derece makuldür. 

2. Kat Sayısı

Kat sayısı, hizmet tutarının belirlenmesinde rol oynar. Yüksek katlı binaların yapımı için gereken süreç ve ekipman desteği öncelikli olacak şekilde malzeme miktarının artması ve daha çok çalışanın görev alması gibi nedenlerden dolayı, toplam meblağ da artacaktır. Kat sayısına göre fiyatlandırmalar, hizmet sağlayıcılara göre değişir. 

3. Bina Özellikleri 

Anahtarı teslim edilecek binanın hangi özelliklere sahip olması istendiği de önemlidir. Kullanıcıların bir kısmı binanın üst katında ya da bahçesinde havuz olmasını talep edebilir. Buna ek olarak garaj benzeri ek yapılar, ücrete ekstra olarak yansıyabilir. 

4. Bina Durumu

Binanın sıfırdan mı yapılacağı yoksa halihazırda bir zemin üzerine mi inşa edileceği, ödenmesi gereken tutarı belirler. Bina üzerine eklenecek katlar için, temel atma masrafları dahil olmayacağından hizmet bedeli daha uygun fiyatlı olacaktır. Bu nedenle bina durumu büyük ölçüde önem arz eder.

5. Arsa İmar Durumu

Arsanın imar durumu, imar izninin mevcudiyeti, inşaatı tamamlayacak ekip tarafından alınması gibi soruların cevapları değiştiğinde, anahtar teslim inşaat ücretleri de değişiklik gösterecektir. İnşaat ekibinin öncelikli olarak araştırdığı arsa imar durumu, genel anlamda önemlidir. 

6. Kullanılan Malzemelerin Kalitesi

İnşaat esnasında kullanılacak malzemelerin kalitesi, fiyatın artmasına ya da azalmasına neden olur. Yüksek kaliteli çimento, demir, tuğla ve benzeri malzemeleri kullanmak, maliyeti arttırsa da daha sağlam ve dayanıklı bir bina elde etmek açısından önemlidir. Dolayısıyla uzun vadede en iyi sonuçlara sahip olmak için her daim kaliteli malzemelere öncelik verilmelidir. 

7. İnşaat Ekibinin Profesyonellik

Profesyonellik, her alanda olduğu gibi anahtar teslim inşaat için de son derece hayatidir. Alanlarında tecrübeli bir inşaat ekibi ile çalışmak, istek ve ihtiyaçlarınızın en iyi şekilde karşılanmasında etkilidir. Uzman bir inşaat ekibi, muntazam işçilik ve kaliteli sonuçlara sahip olmanızı sağlar. Ancak, profesyonellerden hizmet almak ödenmesi gereken toplam maliyetin de yüksek olmasına neden olacaktır. 

8. Hizmet Alınacak Şehir & Arsanın Konumu

Hizmet alınacak şehir ve arsanın konumu, maliyetin belirlenmesinde pay sahibidir. Yerleşim alanlarına uzak bir alana malzemelerin taşınması ve çalışma ortamının kurulması nakliye masraflarını meydana getirebilir.  Ek olarak büyük şehirler için istenen ücretler, küçük şehirlere göre genellikle daha yüksektir. 

9. Hizmet Süresi

Anahtar teslim inşaatın kısa sürede tamamlanması gerekiyorsa daha çok sayıda işçinin aynı anda yoğun bir tempo ile çalışması gerekebilir. Hızlı bir şekilde tamamlanan anahtar teslim inşaat hizmeti ücretleri, standart olanlara göre daha yüksek olabilir. 

Anahtar Teslim İnşaat Hizmeti Genel İşlemleri

- İstenen binanın özellikleri açık ve net bir şekilde belirtilir.

- Kullanıcı isteklerine göre bina planları çizilir.

- İmar durumu ve resmi izinlere bağlı olarak inşaat başlar. 

- İnşa edilen binanın genişliği, yüksekliği ve özelliklerine göre inşaat süresi değişir. 

- İnşaat tamamlandığında anahtarın teslimi gerçekleştirilir. 

- Ücretin tamamı ödenir. 

Anahtar Teslim İnşaat Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Anahtar teslim inşaat hizmetinde istenen sonuçların elde edilmesi için aşağıdaki unsurlara dikkat etmek avantaj sağlar. 

- Hizmet sağlayıcı tercihi yapılırken, daha önce aynı hizmeti yapmış olanların yaptıkları yorumları göz önünde bulundurmak faydalıdır.

- Bina özellikleri, istenen ayrıntıları ile birlikte açık bir şekilde belirtilmelidir. 

- İnşaat süresince gerektiği takdirde kullanıcı tarafından gerekli kontroller sağlanmalıdır. 

- Yüksek kaliteli malzeme kullanımı kontrol edilmelidir. 

- Hizmet tamamlandıktan sonra ücret eksiksiz olarak teslim edilmelidir. 

- Anahtar tesliminden sonra işçiliğin kalitesi, ustaların kurduğu iletişim başta olmak üzere tüm unsurlar göz önünde bulundurularak objektif bir şekilde yorum yapmak diğer kullanıcılar için yararlıdır. 

Anahtar Teslim İnşaat Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;