Şoförlü Araç Transfer Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 1300₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

100₺ - 1300₺ Ortalama Ücret
100₺ - 1300₺ Ortalama Ücret
100₺ 1300₺

Şoförlü Araç Transfer Ücret Rehberi

Şoförlü Araç Transfer Hizmet Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Şoförlü araç transferi özellikle son zamanlarda revaçta olan hizmetlerden biridir. Kısa sürede istenilen rotada ilerleyen şoförlü araçlar, kullanıcılara konforlu bir yolculuk imkanı, trafik stresinden kurtulma, park yeri aramama, adres aramaktan kurtulma başta olmak üzere çok sayıda avantaj sağlar. Hizmet maliyeti çok sayıda unsura göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle 200 TL ila 2000 TL aralığında yer alır. Şoförlü araç transfer hizmet maliyetini belirleyen unsurlar aşağıda sıralandığı gibidir. 

1. Gidilecek Mesafe 

Şoförlü araç transfer ücretleri üzerinde etkili en önemli faktörlerden biri kat edilecek mesafedir. Mesafe arttıkça araç maliyeti, harcanan emek ve görevin zorluğu artar. Bu nedenle günlük ve uzun yolculuklarda şoförlü araç transfer hizmeti almak daha maliyetli iken saatlik kiralamalar daha uygun fiyatlıdır. Ancak uzun süreli araç kiralama hizmetlerinde (2. saatten sonra %10 indirimli vb.) avantaj ve indirimler uygulayan firmalar bulunmaktadır. Ek olarak çok uzun süreli yolculuklarda (12 saat sonra ekstra ücret vb.) fazladan ücret talep edilmesi normaldir. 

2. Rotasyon

Gidilecek mesafe ile birlikte yol boyunca tercih edilecek rota da fiyatları etkiler. Bazı durumlarda kullanıcılar, birden çok rota alternatifine sahiptir. Bu durumda trafiğin daha yoğun olduğu, sürüşü daha zahmetli ve uzun süreli rotaların tercihi toplam hizmet maliyetinin artmasına neden olur. 

3. Tek & Çift Yön

Şoförlü araç transfer hizmeti ile tek ya da çift yön gitmek arasında maliyet farkı oluşur. Tek yön hizmet tercihlerinde şoförün dönüşü için ekstra maliyet ödenmesi gerekebilir. Çift yön hizmetlerde ödenen toplam meblağ daha fazla olsa bile genel olarak düşünüldüğünde daha karlı olduğu söylenebilir. Ancak kullanıcılar, ihtiyaçlarına göre tercih yapmalıdır. 

4. Kişi Sayısı

Şoförlü araç transfer hizmetinin kaç kişi alındığı, maliyeti belirleyen bir diğer ana unsurlardandır. Kişi sayısının artması daha büyük bir araç ihtiyacı yaratır. Kalabalık gruplar için alınan şoförlü araç transfer hizmetinde kullanılan araçlar için ücretler daha yüksektir. Firmaların çoğu kişi başına ücretleri hesaplar. 

5. Araç Marka ve Modeli

Aracın büyüklüğünün yanı sıra marka ve modeli de son derece önemlidir. Lüks ve üst model araçlar daha maliyetli iken standart ve orta segmentteki araçlar çok daha uygun fiyatlıdır. Kullanıcılar, istek ve ihtiyaçları doğrultusunda alternatifler arasından istedikleri araç marka ve modellerini tercih edebilir. Aracın konfor seviyesi, güvenilirliği ve gidilecek mesafe göz önüne alınarak seçim yapmak önemlidir. 

6. Şoförün Profesyonelliği

Profesyonel şoförler ile çalışmak, yüksek kaliteli hizmet alındığı gerekçesi ile daha maliyetlidir. Uzun yıllardır sektörde yer alan deneyimli şoförler, maksimum araç hakimiyeti ve kullanıcılara sağladığı konfor ile toplam maliyetin artmasına neden olur. Kullanıcılar, güvenlikleri ve yüksek kaliteli hizmetten yararlanmak adına genel olarak profesyonel şoförler ile çalışmayı tercih ederler. 

7. Şoför Yemek & Konaklama 

Genellikle 1 günü aşan yolculuklarda şoförün konaklaması ve yemek masrafları kullanıcıya aittir. Firmalara ya da bireysel tercihlere göre bu durum değişiklik gösterebilir. Ayrıntılı bilgi için çalıştığınız firmaya danışın.

8. Hizmet Tarihi

Hizmetin alınacağı tarih bayram,  tatil ya da özel günlere denk geldiği takdirde ekstra maliyet talep edilmesi olağandır. Aynı zamanda hizmet ile ilgili yoğunluk olduğu takdirde araç ve şoför bulmak zorlaşabilir, fiyatlar artabilir. Firma ve şoför tercihlerine bağlı olarak şoförlü araç transfer fiyatları değişiklik gösterir.  

9. Ek Maliyetler

Yol boyunca otopark, otoyol, köprü, yakıt ve benzeri rota kaynaklı maliyetler, kullanıcılar tarafından karşılanır. Gidilen rotaya ve hizmet saatlerine bağlı olarak ücretlerde değişiklik olabilir. Fiyatlar, şehirden şehre ve yol üzerindeki ücretli geçiş noktalarına göre farklılaşmaktadır. 

Şoförlü Araç Transfer Genel İşlemleri

Şoförlü araç transfer hizmeti alındıktan sonra takip edilen adımlar aşağıda listelenmiştir. 

• Gidilecek rotaya bağlı olarak şoför tercihi yapılır. 

• Kişi sayısı, istek ve ihtiyaçlara göre aracın büyüklüğü, marka ve modeli seçilir. 

• Kullanıcı isteklerine göre kontrakt imzalanır. 

• Belirlenen hizmet gün ve saatinde araç, kullanıcının istediği yerde hazır olur. 

• Araca yerleşilir, kullanıcının tercihlerine göre rota belirlenir. 

• Yolculuk başladıktan sonra kullanıcının istediği uygun yerlerde mola verilir. 

• Hizmet detaylarına göre yolculuk tamamlanır. 

• Kullanıcı, hizmet maliyetini eksiksiz olarak öder. 

Şoförlü Araç Transfer Hizmeti Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şoförlü araç transfer hizmeti almadan önce doğru tercihi yapmak üzere dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunur. Bu durumlar, aşağıda belirtildiği gibidir. 

• Güvenilir ve deneyimli bir şoförlü araç transfer firması ile çalışmak, sonuçlardan memnun kalma ihtimalinizi arttırır ve herhangi bir sorunda istediğiniz desteğe anında ulaşmanızı sağlar. 

• Profesyonel şoförler ile çalışmak, istenen adrese kısa sürede kolaylıkla ulaşmanın yanı sıra daha güvenilir bir seyahat gerçekleşmesine katkı sağlar. 

• Kullanıcı sayısı ve isteklerinize bağlı olarak araç marka ve modeli tercihi yapacağınız sırada uzmanlara danışabilir, hizmet alacağınız firmalardan yardım alabilirsiniz. 

• Araç, şoför ve firma tercihi yaparken sizden önce aynı hizmeti almış olan binlerce kullanıcının yapmış olduğu objektif yorumları göz önünde bulundurmak kötü bir sürpriz ile karşılaşma riskini azaltır. 

• Gideceğiniz rota ile alakalı şoförün bilgi sahibi olup olmadığını sorgulamak, adresi kolay bulmanızı sağlar ve yaşayabileceğiniz sorunların önüne geçer. 

• İmzalanmadan önce anlaşma okunmalı, ekstra fiyatlandırmalar hakkında ayrıntılı bilgi alınmalıdır. 

• Hizmet öncesinde şoför ile iletişime geçerek gün, saat ve adresin doğruluğunu teyit etmek, önlem almak adına faydalıdır. 

• Yola çıkmadan önce özellikle uzun mesafeli yolculuklarda gideceğiniz rotayı kontrol etmek, yol ve köprüler hakkında bilgi sahibi olmak, mola yerlerini incelemek seyahate hakim olmanız konusunda önemli ölçüde avantaj sağlar. 

Şoförlü Araç Transfer Hizmet Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şoförlü araç transfer hizmeti öncesinde olduğu gibi sonrasında da kullanıcıların dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunur. Bu unsurlara dikkat etmek yüksek kaliteli hizmetin tamamlanmasını sağlar. 

• Aracın en fazla ne kadar süre ile kiralanabileceği ve şoförün çalışma esneklikleri hakkında bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun. Bu sayede işiniz uzadığı takdirde izleyeceğiniz yolu kolaylıkla belirlersiniz. 

• Şoförlü araç transfer hizmeti tamamlandıktan sonra ücreti eksiksiz olarak ödediğinizden emin olun, hizmetten memnun kaldığınız takdirde şoföre bahşiş verme seçeneğini değerlendirin.

• Hizmet sonrası araçta hiçbir eşyanız kalmadığına dair detaylı kontrol sağlayın. 

• Hizmet sonrasında şoförün sürüş deneyimi, araç konforu, sizinle kurulan iletişim ve genel olarak aldığınız hizmeti göz önünde bulundurarak Ara.com.tr’de yorum yapmak sizden sonra aynı hizmeti alacak olan kullanıcılara büyük fayda sağlar. 

İhtiyacınız olan şoförlü araç transfer hizmetini maksimum güvenilirlik ve profesyonellik ile almak için Ara.com.tr bir tık uzaklıkta. Kullanıcılar, almak istedikleri her hizmet için Ara.com.tr’de hızlıca ilan açabilir, gelen yüzlerce uzman hizmet sağlayıcısı tekliflerinden istek ve ihtiyaçlarına en uygun olanı seçerek aradığı hizmeti yılın her günü elde edebilir. Ara’da aralıksız hizmet var. Bu sayede tüm kullanıcılar, diledikleri zamanda hızlı ve kolay bir şekilde şoförlü araç transfer hizmeti alabilir. 

Şoförlü Araç Transfer Hizmet Verenler

Halil İbrahim Bozbulut

Halil İbrahim Bozbulut

5.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti Gaziantep / Şahinbey
Profil Görüntüle
Ali Aletirik

Ali Aletirik

5.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti Ankara / Sincan
Profil Görüntüle
Yunus Emre İnanç

Yunus Emre İnanç

5.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti Ankara / Çankaya

Profesyonel olarak yıllardır kurye olarak hizmet vermekteyim.Faturalı ya da faturasız işleriniz...

Profil Görüntüle
HOPA EVDENEVE NAKLİYAT

HOPA EVDENEVE NAKLİYAT

5.0 1 Yorum
1 Kişi Seçti Artvin / Hopa

HOPA EVDEN EVE NAKLİYAT TAŞIMACILIK AMBALAJLI PAKETLEME KURULUM İŞLEMLERİMİZ BİZDEN FİYAT...

Profil Görüntüle
emre çoğalan

emre çoğalan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Kazan

MINI VAN ARACIM ILE NAKLIYE IHTIYACLARINIZA YARDIMCI OLABILIRIM ARACIM KAPALI KASADIR 210 UZUNLUU VA...

Profil Görüntüle
Ufuk atik

Ufuk atik

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Çekmeköy
Profil Görüntüle
kerem taşdemir

kerem taşdemir

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Çorlu
Profil Görüntüle
Sefa Aydın

Sefa Aydın

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sakarya / Adapazarı
Profil Görüntüle
topçu nakliyat

topçu nakliyat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Keçiören
Profil Görüntüle
muhammet çidem Çiğdemler perde

muhammet çidem Çiğdemler perde

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü
Profil Görüntüle
DCLOGISTICS

DCLOGISTICS

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / İzmit

KOCAELİ OTO KURTARMA VE TRANSFER HİZMETİ 81 İLE HİZMET VERMEKTEYİZ

Profil Görüntüle
Burak yiğit

Burak yiğit

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beyoğlu
Profil Görüntüle
ATLI TUR TAS STI

ATLI TUR TAS STI

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Profil Görüntüle
Beytullah Güler

Beytullah Güler

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Tepebaşı

Ambalajlı asansörlü nakliye depolama

Profil Görüntüle
fatih yıldırım

fatih yıldırım

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Çayırova
Profil Görüntüle
Şaban Yavuz Çiçek

Şaban Yavuz Çiçek

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Ümraniye
Profil Görüntüle
Hakkı gülenç

Hakkı gülenç

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Esenler
Profil Görüntüle
Başkent Anadolu Nakliyat

Başkent Anadolu Nakliyat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Keçiören
Profil Görüntüle
bulut Baykın

bulut Baykın

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Çeşme
Profil Görüntüle
tamer küçükpınar

tamer küçükpınar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer
Profil Görüntüle
Volkan hatemoğlu

Volkan hatemoğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Karatay
Profil Görüntüle

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Şoförlü Araç Transfer Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.