Yerden Isıtma Sistemleri Hizmeti Ortalama Ücretler

399₺ - 2999₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

399₺ - 2999₺ Ortalama Ücret
399₺ - 2999₺ Ortalama Ücret
399₺ 2999₺

Yerden Isıtma Sistemleri Ücret Rehberi


Yerden Isıtma Sistemleri Hizmet Maliyeti Neye Göre Belirlenir

Yerden ısıtma ile binaları daha konforlu hale getirebilirsiniz. Farklı tipte yerden ısırma teknikleri bulunur. Bina durumu ve isteklerinize bağlı olarak seçim yapabilir, yerden ısıtma sistemlerine sahip olabilirsiniz. Yerden ısıtma sistemi fiyatları ortalama olarak 100 m2 için 3000 TL ila 5000 TL aralığında değişir. Fiyatların bağlı oldukları değişkenler aşağıda sıralandığı gibidir. 

Isıtma Sistemi Tipi 

a) Sulu yerden ısıtma: Sulu yerden ısıtma son derece sağlıklıdır, toz oluşumunu önler ve böcekler için elverişsiz bir ortam sağlar. Zemine döşenen boruların içerisinden kombi, kazan ya da güneş enerjisine bağlı olarak ısınan su, homojen olarak yayılarak ortamı ısıtır. Radyatör kullanılmaz ve uygun fiyatlıdır. Maliyet ortalama olarak 100 m2 için 3000 TL ila 4000 TL arasında değişir.

b) Elektrikli yerden ısıtma: Zemine ısıtıcı kablo veya şilteler döşenir. Bina içerisinde yer kaplamaz ve kurulumu son derece basittir. Toz kalkmasını önleyen bu yöntem, doğalgazdan daha güvenlidir. Isıtma termostatı ve sıcaklık sensörüne sahiptir. Fiyatları ortalama olarak 100 m2 için 4000 TL ila 5000 TL arasındadır. 

c) Doğalgazla yerden ısıtma: En yaygın yerden ısıtma yöntemidir. Zemine döşenen borulardan ısınan doğalgaz geçer ve binayı eşit bir şekilde ısıtır. Oda termostatları sayesinde binanın farklı bölümlerini istenen sıcaklığa ulaştırır. Doğalgazla yerden ısıtmanın maliyeti 100 m2 için 3000 TL ila 4500 TL arasındadır. 

Bina Genişliği

Zeminin boyutlarına bağlı olarak döşenmesi gereken boru ya da kablo miktarı belirlenir. Daha geniş binalar için daha çok boru kullanılması, işlemlerin daha komplike olması, daha çok iş gücü ve vakit gerekmesi toplam meblağı arttıracaktır. Bununla birlikte daha geniş binalar için alınan indirim oranı da daha fazla olacaktır. 

Kat Sayısı

Binanın kaç katlı olduğu ve hangi katlara yerden ısıtma sistemlerinin kurulacağı önemlidir. Hizmet sağlayıcı, bu şekilde plan yapar ve gerekli ayrıntıları belirler. Tek katlı evler için sistem montesi daha olay iken yüksek binalar için durum değişebilir. Toplam hizmet tutarı, binanızın durumuna bağlı olarak değişir. 

Sistem Kalitesi

Kullanılan araç ve gereçlerin sahip olduğu kalite düzeyi, yerden ısıtma sistemleri ücreti üzerinde belirleyici rol oynar. Yüksek kaliteden boru, kablo ya da şilte kullanımında ödenmesi gereken meblağ da artar. Cihazların hangi marka ve modelden olduğu, kalitesi ile ilişkilidir. Kaliteli bir sistem ilk bakışta pahalı gibi görünse de uzun vadeli kullanımlarda çok daha karlıdır. 

Yerden Isıtma Sistemleri Hizmet İşlemleri 

- Öncelikli olarak binanızın durumu incelenir ve hangi tip sistemlere sahip olabileceğinize dair alternatifler sunulur.
- Yerden ısıtma sistemlerinden birini seçtikten sonra binanıza dair plan hazırlanır. 
- Tercihinize bağlı olarak boru, şilte veya kablo döşemesi zemine gerçekleştirilir. 
- Isıtma sistemi, merkezi bir sisteme bağlanır ve termostatlar yerleştirilir.
- Yerden ısıtma sistemini nasıl kullanacağınıza dair bilgilendirmeler sağlandıktan sonra hizmet tamamlanır.

Yerden Isıtma Sistemleri Hizmet Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

- Diğer kullanıcıların yapmış oldukları yorumları yerden ısıtma sistemleri hizmet sağlayıcınızı seçerken dikkate almak faydalıdır. 
- Garanti süresi uzun sistemleri seçmek, sonraki yıllar için yararlı olacaktır. 
- Sistem tipini seçerken uzman görüşü almak, daha iyi bir hizmet almanızı sağlar. 
- Sözleşme yapılmadığı takdirde ücretin tamamını hizmet bitmeden ödemek risklidir. 

Yerden Isıtma Sistemleri Hizmet Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

- Yerden ısıtma sistemlerini hizmet sonrasında kontrol etmek ve herhangi bir sorun fark edildiği takdirde anında dönüş sağlanmalıdır. 
- Hizmet sonrasında garanti belgesi dahil olmak üzere gerekli evrakları almayı unutmayın.
- Fatura istiyorsanız ücreti öderken karşı tarafa bildirin. 
- Hizmet sonrası, aldığınız hizmeti tüm unsurları göz önünde bulundurarak yorum yapmak sizden sonra aynı hizmeti alacak olanlar için yararlıdır.

Yerden Isıtma Sistemleri Hizmet Verenler

Özkan Aydın

Özkan Aydın

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Eyüp
Teklif İste Profil Görüntüle

Yerden Isıtma Sistemleri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;